Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.08.2020, 12:58   #11
xVampear


Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Zachodniopomorskie
Posty: 95
Motocykl: RD07a
xVampear jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 46 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Jak CzarnyEZG pisze - jeżeli wywaliło uszczelnienie to poszukaj, co spowodowało podniesienie ciśnienia. Jeden z tropów to zatkana odma.

Już dawno nie widziałem bebechów ,ale chyba jest jeszcze jedno miejsce zaślepione, krórki.

Czy był korek w tym przewodzie, czy był otwarty? Jak otwary to zatkaj.

Nie dolewałeś oleju? Może przelałeś?
Co do oleju to był w połowie stanu, nic nie dolewałem. Motor 1000km temu był w "serwisie" na sprawdzeniu i wymianach. Jedyne problemy jakie napotkałem po tym to problem z odpaleniem jak nie ruszałem go 3miesiące jak wyjechałem na dłużej. Ale pokręciłem go chwilę, załapał i teraz pali na dotyk. W zeszłym tygodniu jak wróciłem z pracy, codziennie jeździłem 100-200km i zero dolegliwości.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
xVampear jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 13:06   #12
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał xVampear Zobacz post

odłóż kasę na remont pieca. łożyska na wałku brak. ktoś przeciągnął łańcuch i zabił łożysko.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 13:11   #13
xVampear


Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Zachodniopomorskie
Posty: 95
Motocykl: RD07a
xVampear jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 46 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
odłóż kasę na remont pieca. łożyska na wałku brak. ktoś przeciągnął łańcuch i zabił łożysko.



m
Zna ktoś godnego polecenia mechanika w Szczecinie? Do poprzedniego serwisu już wolę jej nie oddawać: "Tak, wszystko sprawdziliśmy lać i jeździć". Ehh 😭

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez xVampear : 31.08.2020 o 13:20
xVampear jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 13:24   #14
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,511
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 14 godz 45 min 26 s
Domyślnie

Matjasku zuość pienkności szkodzi

Ja Ciebie też

Wracając do tematu - to spotkałem się z takim przypadkiem, że zatkana odma spowodowała wypchnięcie uszczelniacza.
Co prawda było to w innym moto, ale najlepsze co zrobiło ASO - założyli drugi (nie wymienili, tylko dołożyli) jeden z drugim, uszczelniacz (bo było miejsca mniej więcej na pół grubości)

Patrząc po tym jaki luz ma wałek, to faktycznie Matjaskowa teoryja bierze gure - zabite łożysko zbyt mocno naciągniętym łańcuchem. Siewnik do remontu.
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 13:34   #15
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

zgodzę się, że może wypchnąć uszczelniacz jako CAŁY uszczelniacz ale nie podwinąć wargę do tego odpychając blachę trzymającą uszczelkę.

ktoś się ewidentnie bardzo popisał. już widzę jak taki macher robiłby jakiś bardziej skomplikowany sprzęt i mniej oczywiste awarie wymagające ruszania łbem a nie obuchem...

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 13:39   #16
xVampear


Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Zachodniopomorskie
Posty: 95
Motocykl: RD07a
xVampear jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 46 min 51 s
Domyślnie

Jak to w życiu. Nie ma się co łamać. Siewnik się naprawi i będzie służył. Najważniejsze, że nie umarł całkiem albo ja nie zaliczyłem szlifa na zaolejonej gumie. Dobrze, że to się stało można powiedzieć przy domu a nie w jakiejś dalekiej trasie, bo korciło mnie aby jechać gdzieś na kilka dni gdzie oczy poniosą.

No to teraz zmiana i nie pytanie jak to zrobić tylko gdzie jest (najlepiej w Szczecinie) ktoś godny zaufania co to rzetelnie zrobi 😆



Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
xVampear jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 13:43   #17
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

jak wyjmiesz piec sam i potem sam poskładasz pewnie zaoszczędzisz parę stów - stawiam że 5-7 a taki piec możesz wysłać luzem na palecie komuś w PL. zima idzie to będziesz miał czas hehehehe
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 13:56   #18
xVampear


Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Zachodniopomorskie
Posty: 95
Motocykl: RD07a
xVampear jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 46 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
jak wyjmiesz piec sam i potem sam poskładasz pewnie zaoszczędzisz parę stów - stawiam że 5-7 a taki piec możesz wysłać luzem na palecie komuś w PL. zima idzie to będziesz miał czas hehehehe
Bardzo kusząca propozycja ale niestety u mnie to z czasem największy problem 😑 Więc wolę aby ktoś to rzetelnie zrobił od A do Z. A jakie są orientacyjne koszty zakładając optymistyczną wersję, że to tylko łożyska i nic więcej po drodze nie wyjdzie 😁?

Słyszał ktoś coś może o Moto Furman na ul. Przestrzennej w Szczecinie? Ktoś mi kiedyś ich polecał.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez xVampear : 31.08.2020 o 14:13
xVampear jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 15:08   #19
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

IMO NIE MA TAKIEJ OPCJI, żeby coś jeszcze nie wyszło po drodze.
tym bardziej, że ten sam mechanik mógł być jeszcze gdzie indziej

do ceny łożyska/łożysk /na pewno pod koszem również i ogólnie wypieprzyłbym wszystkie będą już tam musisz zakupić pełen pakiet uszczelek na silnik. samo to to będzie lekko koło 500-600PLN

kto wie czy nie będą łańcuszki rozrządu wyciągnięte... mając to już na wierzchu wymieniłbym uszczelniacze zaworowe, konieczne do wymiany będą uszczelnienia magistrali chłodzenia oraz wydechu w głowicach jak i tłumika /to może być w komplecie uszczelek/. przed rozbiórką sprawdziłbym na 100% kompresję i ew zaplanował jakieś prace pod tym kątem również.

stawiam, że w częściach spokojnie pęknie tysiak - to tak lekką ręką licząc.
wątpię bardzo, że znajdzie się ktoś kompetentny kto rozbierze i poskłada takie moto i da gwarancję na robotę z jakimś legalnym rachunkiem za mniej niż 2k w cenie robocizny ale naprawdę nie wiem jakie są w tej chwili ceny serwisowe bo od wielu lat robię wszystko sam.
strzelam opierając się na strzępkach info od znajomych.
do tego... jeśli nie znajdziesz nikogo w Szczecinie to licz się jeszcze z koniecznością transportu a to już zacznie się opierać o 4 z przodu...

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 15:32   #20
xVampear


Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Zachodniopomorskie
Posty: 95
Motocykl: RD07a
xVampear jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 46 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
IMO NIE MA TAKIEJ OPCJI, żeby coś jeszcze nie wyszło po drodze.
tym bardziej, że ten sam mechanik mógł być jeszcze gdzie indziej

do ceny łożyska/łożysk /na pewno pod koszem również i ogólnie wypieprzyłbym wszystkie będą już tam musisz zakupić pełen pakiet uszczelek na silnik. samo to to będzie lekko koło 500-600PLN

kto wie czy nie będą łańcuszki rozrządu wyciągnięte... mając to już na wierzchu wymieniłbym uszczelniacze zaworowe, konieczne do wymiany będą uszczelnienia magistrali chłodzenia oraz wydechu w głowicach jak i tłumika /to może być w komplecie uszczelek/

stawiam, że w częściach spokojnie pęknie tysiak - to tak lekką ręką licząc.
wątpię bardzo, że znajdzie się ktoś kompetentny kto rozbierze i poskłada takie moto za mniej niż 2k w cenie robocizny ale naprawdę nie wiem jakie są w tej chwili ceny serwisowe bo od wielu lat robię wszystko sam.
strzelam opierając się na strzępkach info od znajomych.
do tego... jeśli nie znajdziesz nikogo w Szczecinie to licz się jeszcze z koniecznością transportu a to już zacznie się opierać o 4 z przodu...

m
Dzwoniłem do tego serwisu, terminy jesienią. Czyli Afryka ma L4 do tego czasu. Co będzie czas pokaże, może do tego czasu znajdę kogoś innego🤦‍♀️Może faktycznie, nawet i przy moim braku czasu ją sam rozbiorę. Albo w akcie desperacji pod wpływem alkoholu sam zacznę rozbierać silnik i w trakcie będę myślał co dalej skoro i tak zima idzie 🤔 Trochę mnie to rozbiło wszystko. Muszę ochłonąć, idę skręcać regały w garażu xD A uszykowałem jej nowe miejsce, chyba w ramach protestu się rozłożyła, bo na wsi jej dobrze było.

Tak czy siak dziękuję bardzo za pomoc i diagnozę. A po cichu liczyłem, że dotrę na zlot w tym roku.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez xVampear : 31.08.2020 o 15:47
xVampear jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wałek zdawczy cd. mdxmd CRF 1000 L 53 09.11.2019 21:30
wałek zdawczy maciek-kolek19863 Silnik, sprzęgło, skrzynia 13 06.04.2017 12:45
Patent na wałek zdawczy?? Wójcik Wszystko dla Afryki 62 08.03.2016 01:13
Wałek zdawczy ocena tom500 Silnik, sprzęgło, skrzynia 8 29.07.2015 16:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.