Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.02.2021, 23:06   #541
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Się posmialem na dobranoc. I dobrze. Śmiech to zdrowie - tego jeszcze nie opodatkowali.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 23:35   #542
Cezar3
 
Cezar3's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Marynino
Posty: 543
Motocykl: NAT`18
Przebieg: rośnie
Cezar3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 7 godz 17 min 14 s
Domyślnie

Fakt, Fassi umi humor poprawić, to lepsze niż bajka na dobranoc.
A tak poważnie, współczuję tragicznego życia, ja bym sobie nie poradził emocjonalnie...

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
lepiej patrzeć na to, czego nie można puknąć, niż puknąć to, na co nie można patrzeć...
Cezar3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2021, 01:42   #543
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,831
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 38 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Nabru, myślisz że scieme cisnę?

No więc proszę bardzo
https://www.finanztip.de/co2-steuer/

Brennstoffe aus Holz sind von der Abgabe ausgenommen, Biogas auch, aber nur in den Jahren 2021 und 2022.

Czyli opal na bazie drewna jest zwolniony z podatku ale tylko w latach 2021 i 2022
Jednak Faziku ściemę cisniesz, bo czytać ze zrozumieniem, do końca i jeszcze w obcym języku to trzeba umić😉

W związku z powyższym przetłumacz nam co poniższy cytat z przytoczonej przez Ciebie stronki mówi:

Cytat:
Holzbrennstoffe wie Pellets oder Hackschnitzel sowie Holzkohle und Torf fallen dagegen nicht unter das Brennstoffemissionshandelsgesetz (Anlage 1 zu § 2 Abs. 1 BEHG i. V. m. Kombinierter Nomenklatur).

Verschont bleibst Du damit von der CO2-Steuer, wenn Du mit Holzbrennstoffen, Solarwärme oder einer Wärmepumpe heizt sowie ein Auto mit Elektromotor oder Brennstoffzelle fährst.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2021, 05:22   #544
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 19 godz 1 min 48 s
Domyślnie

Nasza Kasandra jest niczym telewizja narodowa. Mówi tylko prawdę, z tym że niecałą.

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2021, 08:00   #545
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,793
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 12 godz 35 min 23 s
Domyślnie

Nabru, a czy jest coś napisane o drewnie opałowym? Brennholz? Nie? Hmmm, no popacz.

Czyli kupię drewno w lesie i zapłacę podatek, z tego drewna zrobię zrębki które już NIE będą miały podatku, ale w tych zrebkach będzie podatek! Pellet też. Audycje w harveszwrze słuchałem więc niby wiem. Z leśniczym też gadałem na ten temat.

Myślisz że was fhuja robię? Zbyt dobrze i zbyt długo znam Niemców aby wam scieme pocisnąć. Tych wszystkich ekooszolomow niszczą zwykle fakty i staram się te fakty jak najlepiej pokazać.

Pewnie będę kombinować i drewno będę wozić z prywatnego lasu od sąsiada. I jesli podpierdoli mnie sąsiad to będzie to wyłudzenie podatku a na to są już konkretne paragrafy. Wyobraźcie sobie babcie niosąca chrust z zarzutami wyłudzenia podatku

Nie ma takiej niegodziwości której nie zrobi łagodny rząd któremu zabraknie pieniędzy. Rozdali setki miliardów euro ostatnio więc trzeba to jakoś sobie ściągnąć.

Ps. Myślę że za te pieniądze zasolaruja całe Niemcy, ale w sumie dobrze bo będę miał robotę harvesterem. Słyszałem że nie ma powierzchni pod fw. Musieliby odrolnic glebę a na to rolnik nie pozwoli bo dotacje mu uciekna. No to zostaje powierzchnia leśna która nie ma dostacji. Poligony rosyjskie zalesiali i mają teraz odlesiac bo i tak mało tam rośnie
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2021, 08:36   #546
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Tych wszystkich ekooszolomow niszczą zwykle fakty i staram się te fakty jak najlepiej pokazać.
ach!

Dzień dobry
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2021, 08:42   #547
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
ach!

Dzień dobry
o ja pier...dobrze, ze nie czytam tego wszystkiego, pewnie jestem już zaoranym wzdłuż i wszerz lewakiem, masonem i spiskiem żydowskim.

to tylko zaapeluję - fassi, jesli o mnie chodzi, możesz się nie wysilać, Twój nick od jakiegoś czasu spoczywa spokojnie wśród znakomitego towarzystwa najmądrzejszych z mędrców przekonanych dozgonnie o swojej nadmądrości. I nic tu osobistego, tak się samoograniczyłem, żeby ludzi nie wk... i żeby na forum przyjemniej było.

Cytat:
Napisał calgon Zobacz post
Pamiętajcie tylko ,że te wszystkie wykresy naukowe oraz dane to się zamawia i płaci w zależności od potrzeb zlecającego a sprzeczki na temat które źródło jest niezależne i bardziej obiektywne mnie bawią:
Na pewno są bardziej niezależne i obiektywne, niż opinia przeciętnego internauty siedzącego z telefonem na kiblu.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2021, 08:45   #548
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,793
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 12 godz 35 min 23 s
Domyślnie

Bukowski a Ty siedzisz pewnie na złotym stolcu i kupę wynosi służący tak? I Twoje fakty są mondrzejsze dlatego.

Bukowski prowadzi "dyskusje" tylko z tymi co się z nim zgadzają. Stalin chyba to samo robił tylko że dawał bany dożywotnie.

Może też dostałem dożywotni ban?

21wiek, jaki on piękny i mondry...

Ps. Bukowski ja się nie wysilam, forum samo widzie Twoje "mundrosci" i w kuluarach się śmieje ale Ty tego nie chcesz ani widzieć ani słyszeć

PS2. Ooo Wojtek wrócił. Jak wrócę od psychologa to pójdę po zabawki do piwnicy.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2021, 08:54   #549
stopa-uć


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Łódź
Posty: 1,720
Motocykl: TA,RD04
stopa-uć jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 8 godz 21 min 40 s
Domyślnie

.....znakomite towarzystwo najmądrzejszych z mędrców przekonanych dozgonnie o SWOJEJ mądrości- ? ! ? ! ? ! ?


SUPER
stopa-uć jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2021, 08:54   #550
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,793
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 12 godz 35 min 23 s
Domyślnie

No! I mnie wyrzucili z niego i zabanowali

Ps. Stopniku, no pasuje jak rzić na nachtop (ze ślońskiego)


Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Krzysiek, jest przeludnienie, zarówno w wymiarze "overpopulation" jak i "overconsumption". To drugie jest groźniejsze zresztą, bo gdyby miliard mieszkańców Ameryki Północnej + Europa zastąpić mieszkańcami Bangladeszu, nie byłby to wielki problem ani dla Ziemi, ani dla cywilizacji. Jest ciekawa metafora obrazująca właśnie "overconsumption" - gdyby dziś wszyscy mieszkańcy Ziemi mieli osiągnąć poziom życia USA, potrzebowalibyśmy w sensie zasobów, energii, żywności - około 6 planet.


A propos żywności: miliard ludzi cierpi głód, własnie teraz, kiedy my, zdrowi mieszkańcy 30 gospodarki świata klikamy sobie przed lunchem na forum internetowym.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Popisze sobie o Bukowskim bo mnie zbanował i i tak nie widzi tego więc luzik

Patrzcie co on pisze , jakby zastapic nas ludźmi z Bangladeszu to wtedy ziemia nie będzie miała problemu. Sam ma dom niebiedny i poucza innych co mają robić. Ja w wozie Drzymały ugotuje planetę i nikogo nie pouczani nie namawiam do innego życiam. Bukowski chce wymienić ludzi w Europie i zmniejszyć overconsumo a sam będzie mieszkać w hacjendzie pod lasem.

Normalnie to już grali 80 lat temu i Zara mu dokleje sumiastego wąsa na tym foto jego

Ps. Lubię Bukowskiego. Jedynie mój mózg nie wytrzymuje jego braku i logiki , a jak zalatuje komunizmem i socjalizmem to mój mózg zaczyna warczeć.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez Novy : 16.02.2021 o 23:38 Powód: Połączenie postów
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jest ktoś z Garwolina? tomekv4 Inne tematy 2 06.11.2009 22:34
Czy jest ktos z Norwegii? sambor1965 Inne tematy 13 03.10.2009 13:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.