Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.11.2020, 13:53   #241
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,326
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 11 godz 9 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcinnn6 Zobacz post
....Różnica to około 3cm patrząc na te amory stojące obok siebie.
Jestem mega ciekawy jak to będzie latać po zmianie zawieszenia. ...
3 cm na amorze to będzie tak na moje oko jakieś 10 cm na osi koła (chyba że sprężyna mięciutka)
Zmiana geometrii może pogorszyć prowadzenie. Ta zalecana wartość tzw sag-u jest istotna. Sam zrobiłem błąd w jednym motorku skręcając sprężynę o 6 mm więcej niż zalecano. Zaczęło mnie nosić w miękkich piaskach jak bym był nawalony. Odpuściłem i prowadzenie wróciło do normy. To, myślę, wynik innego przełożenia kinematycznego na kiwaku w położeniu wahacza dolnym (długi amor albo za mało ugięty) a górnym (bliskim dobicia).
Zycie zweryfikuje.

Pozdr rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2020, 08:10   #242
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

c.d.

Dalej to już głównie kosmetyka i fanaberie właściciela - kolorowa końcówka dźwigni zmiany biegów, lusterka łamane, chiński rotopax itp. Z "kosmetyki serwisowej" wymiana płynu chłodniczego z dodatkiem Motocool, likwidacja małych wycieków oleju i sprawdzenie pompy sprzęgła, conieco upoconej przy klamce.
Z wyciekiem oleju konsternacja - silnik wymyty, uruchomiony na pół godziny i jedyne co na początku się pojawiło, to chwilowy wyciek spod pompy cieczy


Ale przetarłem i do końca już wszędzie sucho, a płyta pod silnikiem była mokra, a do tego coś mi tam wykapało po poprzednim uruchomieniu Trudno, wyjdzie po pierwszych kilometrach, jak wejdzie na obroty.

Większy problem wynikł z pompą sprzęgła


po rozmowie z kilkoma osobami wszystko sprowadziło się do wspólnego mianownika - pompy 9,5mm są/były wadliwe, trzeba je wymienić na nowsze 10/10.5mm


Ceny używek kosmos. Właściciel zdecydował się zamówić na OLX jakiś zamiennik z roczną gwarancją. Pojeździmy, zobaczymy. Oby ten zamiennik nie wysiadł gdzieś w Maroko, czy innej Gruzji

Widzę, że Oberon przygotował wysprzęglik https://www.ebay.com/itm/Oberon-Perf...-/222604679505 Coś mi się wydaje, że nie bez powodu Ale podobno do 50tys.km wytrzymują oryginały, a ten ma dopiero 17tys.

Pokochałem ciężko chodzące linkowe sprzęgło w 610-tce

Właściciel jest w trakcie budowania owiewki "Rally", jeśli go COVID nie zatrzyma , to może coś na dniach zacznie przymierzać.
https://photos.app.goo.gl/r7A9Wo3qNfPpWn3y5
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2020, 11:40   #243
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 457
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 6 godz 15 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArturS Zobacz post
...

Widzę, że Oberon przygotował wysprzęglik https://www.ebay.com/itm/Oberon-Perf...-/222604679505 Coś mi się wydaje, że nie bez powodu Ale podobno do 50tys.km wytrzymują oryginały, a ten ma dopiero 17tys.

Pokochałem ciężko chodzące linkowe sprzęgło w 610-tce
U mnie w 701 wyprzęglik magura wytrzymał .... 650km , i nie, nie brakuje zer w przebiegu. W salonie KTM,w ramach gwarancji, założyli mi wysprzęglik z założonym o-ringiem zamiast tego fikuśnego uszczelnienia. Podobno ma działać bez pudła. Czas pokaże. Na wszelki wypadek kupiłem oringi odpowiedniej wielkości i wożę ze sobą. Płyn hamulcowy można kupić praktycznie wszędzie.
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2020, 07:42   #244
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 43 min 32 s
Domyślnie

Pierwsze co ogarnąłem w tym moto po zakupie , to wyciek spod pompy cieczy. Nawet jest o tym na początku wątku. Ale widzę, że temat cykliczny się robi. Pewnie na parę tysięcy kilometrów wystarczy, tylko wymiana dosyć pracochłonna.

kwestia pocenia się i oleju na płycie: informowałem nowego nabywce u mnie w garażu (ale miałem wrażenie , że mnie nie słucha ) - dekiel od strony sprzęgła. Zdejmowałem ten dekiel dwa albo trzy razy jak czyściłem sitko. I jak to robiłem pierwszy raz to wydaje mi się, że tam była oryginalna jeszcze uszczelka która była grubsza i bardziej elastyczna. Bo mi sie takiej już nie udało kupic , tylko takie cienkie gówniane z papieru. I tam jest delikatne pocenie. Nie dawałem, żadnych smarowideł ani niczego. Tylko nasączałem uszczelke olejem. Pewnie sam byś znalazł ale może zaoszczędzę Ci 5 minut życia.
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2020, 09:55   #245
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Właściciel jest zakręcony jak ruski termos O wycieku od razu mówił i od razu się zakręcił - wskazywał lewy dekiel. Pewnie dlatego, że olej ścieka na płytę i po postawieniu na kosę ścieka grawitacyjnie stroną lewą Dzięki za info, ogarnę przed pierwszą jazdą.
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2020, 23:57   #246
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Pompa przyszła - zamiennik chiński, znanej firmy Savage, czy jakoś tak, robią m.in. amortyzatory skrętu. Działa, zobaczymy jak długo.

Zawieszenie - obawiałem się o zbyt twardy tył, a tu wychodzi, że jest perfekt. Przód za to jest, na pierwszy rzut oka, trochę beton. Może w niedzielę się przejedziemy na dwie huski i porównamy. Obecny właściciel ma porównanie jedynie do kanapy, jaką była zmotana TT600RE, ja się jeszcze nie przewiozłem.
Inna sprawa, że temp. oscylowała gdzieś ok 4st., olej świeży, wtedy nawet moja kanapowata tenera potrafi bić po łapach póki się nie rozjeździ. Z jednej strony zawias z lżejszego dobre 40kg motocykla, z drugiej że z crossa, a nie enduro. Opcje jakie widzę:
- wymiana oleju na 2.5W (teraz jest 5W)
- wymiana sprężyn na słabsze
- zdjęcie kilku podkładek z dolnej regulacji

Zobaczymy, jeśli faktycznie będzie biło po łapach i regulacji nie wystarczy, to się będę radził mądrzejszych w tych sprawach ode mnie.
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Husqvarna TE 610 czy to coś warte? voxan69 Inne tematy 8 10.08.2018 00:46
Husqvarna TE 310 blacha_świecie Inne tematy 20 03.04.2018 13:23
Husqvarna 610 te deftones Inne - dyskusja ogólna 5 28.12.2014 19:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.