Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.10.2019, 23:58   #11
PokemonTC
 
PokemonTC's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Dziki Wschód (podlasie)
Posty: 351
Motocykl: RD07B
PokemonTC jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 6 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Mieli na składzie Ropucha a on jest zbyt młody i zbyt przystojny żeby płacić za prom
PokemonTC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2019, 09:12   #12
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Pisze tak proforma bo mam nadzieje, że właściciele znaków "towarowych" użytych w tej pisaninie nie obrażą się i potraktują to z lekkim przymrużeniem oka.

Za prom nie płacicliśmy😜
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2019, 13:09   #13
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,296
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 12 godz 14 min 36 s
Domyślnie

No, takie podejscie to ja szanuje
teddy-boy jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2019, 21:17   #14
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Nie negując słów Czosnka o bijącym od nas prestiżu za prom nie płaciliśmy.




Skoro przed wyjazdem każdy miał coś przeczytać i tradycyjnie polecić pozostałym, to podczas przeprawy promowej zrobiłem krótki rachunek sumienia co z tego wyszło.


Ropuch naciskał na Kaliningradzkie muzeum bursztynu i wspominał coś o łodzi podwodnej.Generalnie został olany w momencie jak użył przymiotnika "PORAŻAJĄCE" odnośnie muzeum ---- ten opis zwalił mnie z nóg.
Jedna z rzeczy na pewno jest porażająca u Ropucha, mianowicie tzw."stójka" Jest to sytuacja bezpośrednio skorelowana z jego libido, ale o tym później.
Opisywany wyżej stan kazał nam głęboko zastanowić się nad kolejną jego propozycją czyli "delfinarium".Delfiny to miłe zwierzęta i obawialiśmy się ,że nasz bohater zechce sobie z nimi popływać a to mogłoby się dla nich źle skończyć.

Czosnek jako człek światły i uczony przybredził coś o Immanuelu Kancie oraz bitwie pod Bagriotonowskiem. Mnie dziwnie bliżej do zrozumienia tych zagadnień to jednak bardziej zaciekawiła mnie jego propozycja nad rozwiązaniem zagadki siedmiu mostów w Kaliningradzie.Zagadka nie została przez nas rozwiązana bo skończyło się żarciem i kawusią a koniec końców zagadkę rozwiązał przed nami niejaki Leonhard Euler w XVIII wieku.

Od tych mądrości już przed promem bolała mnie głowa dlatego moim lekarstwem i propozycją był najstarszy browar na Litwie czyli Śvyturys!!!!

O dziwo żaden z poprzedników specjalnie nie bronił się przed tym pomysłem. Tym bardziej Gregu, który rozmyślał o opowieściach swojego Taty ,który odwiedził ten port za czasów głębokiej komuny a ten pozostawił u niego mile wspomnienia.



W końcu wyskakujemy w Kłajpedzie


IMG_2790.jpg


Zaczyna się robić przyjemnie i weekendowo

IMG_2811.jpg


Spodziewałem się starej budowli itp.Browar okazuje się być jednak nowoczesnym przybytkiem, ale już nie chciałem wnikać co i dlaczego dlatego dokonaliśmy pierwszego zamówienia

FullSizeRender 8.jpg


Zanim jednak zdecydowaliśmy się na konkrety dokładnie przestudiowaliśmy co gospodarz nam proponuje.

IMG_2862.JPG

IMG_2864.JPG

Próbowaliśmy wszystkiego bo trzeba testować nowe smaki z różnych rejonów świata

FullSizeRender 3.jpg

Przepływające promile powodują poprawę nastroju i krew szybciej krąży w żyłach. W tym wieku co prawda już tylko patrzy się na tubylców aczkolwiek u niektórych zatoki ciał jamistych uciskają żyły średnio 16 godzin na dobę także humory dopisują.

IMG_2802.jpg


ps. strona przyjmuje po 10 zdjęć także cdn.
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2019, 03:28   #15
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,436
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 23 godz 43 min 55 s
Domyślnie

Poszalałeś z relacją
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2019, 08:19   #16
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,377
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 19 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał calgon Zobacz post



a czy o postaciach z drugiego planu też coś będzie w opisie
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.11.2019, 20:01   #17
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Mdxmd niestety muszę Cię zawieść.W przypadku małoletnich piękności skończyło się tylko na podniesieniu ciśnienia u dziadków.

Towarzystwo już lekko porobione postanowiło poszukać mocniejszych wrażeń.
Pierwszy lokal budził trochę wątpliwości ,ale okazał się bardzo spokojny.





Całe życie nocne Kłajpedy wydało nam się nadzwyczaj spokojne oraz pozbawione standardowych hałasów.Pewnie nie trafiliśmy w siedliska sodomy i dlatego takie odczucia.Staraliśmy się jednak być otwarci na wszystkie dostępne bodźce.Zrobiliśmy solidny spacer po centrum







W końcu za namową Czosnka weszliśmy do lokalu o wdzięcznej nazwie




Tutaj dotknęliśmy rzeczy niematerialnych oraz poznawaliśmy sens życia.


IMG_2849.JPG

Dusza Ropucha w pewnym momencie opuściła jego boskie ciało...

IMG_2871.JPG

Efekt drogi oraz klabing zrobił swoje.Na dodatek lokal opuszczaliśmy chyba jako ostatni

IMG_2814.jpg

Widząc Ropucha w tej pozycji poczułem się bezpieczniej.Cały wyjazd losowałem jedno łóżko z Ropuchem. Podejrzewam ,że losowania były ustawione ze względu na dopasowanie mojej i jego wagi.

Słynna poranna stójka pojawia się nie bez przyczyny ponieważ ze wszystkich znanych mi osób które poddały się udokumentowanemu badaniu testosteronu to właśnie on ma go najwięcej.

Wracając na kwaterę niebezpiecznie się przebudził i ożywił.
Koniec końców jeśli chodzi o spanie z Ropuchem nic się nie wydarzyło także polecam lub nie pamiętam.
Po co wszystko pamiętać jeśli wydarzyło się pod wpływem.Tak czasem łatwiej żyć:-))))))))
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.11.2019, 23:37   #18
mishieck
Łowcy z Łopola
 
mishieck's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: O! Pole...
Posty: 1,219
Motocykl: Szwenduro
mishieck jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 18 godz 38 min 24 s
Domyślnie

Pięknie Dawajcie dalej bo robi się coraz ciekawiej
mishieck jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2020, 13:55   #19
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Poranek z lekkim bólem głowy, ale z porządnym śniadaniem.Nie spieszyliśmy się zbytnio co okazało się zbawienne.Wyjazd z Kłajpedy prowadził do wielkiego ronda o dość dużej przepustowości ,które w dziwny sposób się zakorkowało.

Przepychając się powoli między samochodami dojeżdżamy do miejsca w którym ciśnie mi się na usta tylko jedno słowo -"o kurwa"

Dwóch rosłych stróżów prawa postanowiło przebadać alkomatem dosłownie wszystkich wyjeżdżających z miasta.Nie przepuszczali nikomu.

No i teraz kołatające się w głowie myśli, czy aby przypadkiem coś się nie stanie...
Noc odespana najedzeni ,ale Pan zatrzymuje wszystkich w środku korka i dmuchanko. Sycze przez kask jak dziewica a policmajster mówi- wszyscy na bok.

No jeszcze tego brakowało.....

Koniec końców wszyscy czyści jak aniołki z wynikiem 0,0 i duszą na ramieniu pożegnaliśmy się z patrolem.(jak to możliwe ufff)
Nie miałem w przeszłości na bakier z litewską policją ,ale opinie słyszałem różne.

Plan na dzisiaj zakładał jakieś 300 km. boczkiem, boczkiem i szuterki, których w drodze na Podlasie nie brakuje.
Meta wyznaczona na jezioro Wiżajny.Wiza nie pozwalała na powrót przez to samo przejście, ale to nie miało znaczenia gdyż trasa prowadziła wzdłuż wijącego się Nemunas river bardziej znanego nam jako Niemen:-)


Jak to na szuterkach peleton bardzo mocno się rozciągnął.Tumany kurzu na szutrowych autostradach, tradycyjnie powodowały ,że tył dojeżdzał z opóźnieniem.

IMG_2852.JPG

Pogoda idealna a frajdy po pachy.


FullSizeRender 21.jpg


Wtem czy nagle, bo nie wiem jak to ująć widzę mocniejsze zainteresowanie kolegów otaczającą nas przyrodą.
Czas niebawem miał mocno zwolnić a delta Niemna może raczej jego brzegi zaczęły przypominać deltę Mekongu czy Nilu.Nasze odkrycie doprowadziło nas do pełnego zrozumienia i fascynacji Wieszcza za utraconą Ojczyzną.



Krzyczę wołam jak to zrobić, jak wypełnić nasze juki po brzegi.
Nikt nie słucha.Przez chwile odnoszę wrażenie ,że Czosnek szuka miejsca na nocleg.Niestety nie możemy urwać dnia i kontynuować medytacji.


Nie jestem egoistą także podzielę się mapa .Kiedyś wyglądałaby tak:



Obecnie wygląda tak:



Na późny lecz dobry obiad dojeżdżamy do wioski Wiżajny z planami na zamoczenie dupska w jeziorze i jakiegoś browara.
Okazuje się ,że jest totalna lipa z noclegami i lądujemy jeszcze dalej u jakiejś gospodyni gdzie nie ma nikogo i niczego.Mnie akurat takie klimaty bardzo przypadają do gustu.

__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2020, 12:07   #20
igi
Ciśnienie rośnie ;)
 
igi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Opole
Posty: 636
Motocykl: RD07a była... :(
Przebieg: 58000
Galeria: Zdjęcia
igi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 11 godz 56 s
Domyślnie

Halo !!!! sie czyta....
__________________
Lepiej przeżyć małą przygodę, niż siedziec w domu i czytać o dużej.
igi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
wiza Białoruś 2019 ACUPS Przygotowania do wyjazdów 7 16.07.2019 18:55
Kaliningrad filipgdynia Trochę dalej 10 15.12.2014 19:24
Kaliningrad - wiza? wieczny Przygotowania do wyjazdów 6 28.04.2008 11:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.