Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.11.2017, 18:47   #71
rafal78


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Klagenfurt
Posty: 122
Motocykl: Lc8 990 adv r
rafal78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 46 min 44 s
Domyślnie

Ale swietny filmik! AZ ukleklem ze smiechu������! Nastepna propaganda! Brakuje kierowcow to biora sie jak moga. A szef siedzi,liczy kase i ciagle malo! Tobie zona pojdzie,dzieci wyrosna i bedziesz dla nich ( oby) wujkiem! Bo mozesz zostac "panem". Zachorujesz to cie kazdy w dupe kopnie i swoje bohaterstwo i przygode w tylek se mozna wsadzic. Ile wam tu przykladow po 20 latach podac? 20 starczy? Ludzie, siedzcie doma,kochajcie zony, bawcie sie z dziecmi i idzcie z kumplami na piwo!
rafal78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2017, 19:33   #72
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 12 min 28 s
Domyślnie

mam kumpla co zawsze marzyl o wielkim trucku w USA. pochodzi z rodziny dekarzy z okolic Rzeszowa. ojciec, wujkowie, bracia robia dachy od komuny jeszcze. Janusz sie uparl i wyemigrowal. spotykam go czasem na wakacjach w PL. dostal po dupie strasznie wozi krowy za marna kase i zyje w kabinie czekajac godzinami ma zadupiach na zaladunek badz telefon od logistyka. nasza wspolna znajoma co tez snila american dream wybrala sie z Nim na wycieczke. po kilku dniach siedzenia na parkingu w kabinie zwiala.
bracia w PL trzepia solidna kase na dachach i prosza Go zeby wrocil i puki ma zdrowie ( 40-ka w tym roku) robil z Nimi. On sie broni bo widac, ze troche mu wstyd i duma nie pozwala. Ciezki temat moim zdaniem ale co kto lubi. kumpel z Rzeszowa na 7,5t wozi piwo z Czech do Rzeszowa. codziennie jest w domu. Auto ma w miare nowe wiec wygodne. zapytam jaka kasa i czy nie potrzebuja kogos.

tak jak pisal Zbyszek Omega Pilzno caly czas szuka. na dzis maja ponad 500 aut. czy sa OK nie wiem. szwagier kumpla z pokoju jest szefem logistyki tam - zapytam czy jest nabor i jaka atmosfera. poczytaj fora - jak w firmie sie zle dzieje to w sieci to zostawia slad.

poszperam i dam znaka

p.s. mam tez znajoma ekipe autobusiarzy dalekobieznych ale to chyba wymaga innych papierow i stazu pracy. to chyba jednak lzejsza robota niz cargo. chyba. no i kumpli na MPK w GB i Norwegii. moze to jest rozwiazanie jakies? Fazi kiedys szukal do rolnictwa kierowce do DE do duzej ciezarowki. byl taki temat. moze tak?
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 09.11.2017 o 19:44
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2017, 20:29   #73
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,390
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 godz 26 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
p.s. mam tez znajoma ekipe autobusiarzy dalekobieznych ale to chyba wymaga innych papierow i stazu pracy. to chyba jednak lzejsza robota niz cargo. chyba. no i kumpli na MPK w GB i Norwegii. moze to jest rozwiazanie jakies? Fazi kiedys szukal do rolnictwa kierowce do DE do duzej ciezarowki. byl taki temat. moze tak?
Jak robiłem prawko na autobus to wszyscy pukali się w czoło, gdy mówiłem zapalony, że chcę jeździć z wycieczkami po całym globie...
Pytali, pukali się w głowę i tłumaczyli mi, że łatwiej się wozi 'ziemniaki', bo ziemniaki ci nie odpowiedzą, nie mają zdania i nic się ziemniakom nie stanie.
Nic to, chciałem, zrobiłem, mam
I tak to jest z wożeniem ludzi. Ilu masz w wozie, tyle masz zdań i poglądów na jedna rzecz.

Wojtek - jeszcze jedna istotna kwestia!
Moduły musisz też mieć! Nie wystarczy Prawko, Karta Kierowcy i chęć do pracy.
Czasem za moduły płaci szef, a czasem guzik go to obchodzi.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2017, 20:41   #74
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 12 min 28 s
Domyślnie

ekipa jezdzi kursowymi autokarami na trasach Polska -Europa. kiedys problemem bylo pijanstwo - teraz nikt sie nie szczypie, wysiadka albo policja. Ja troche jezdzilem Simbadem czy EuroBus jako pasazer i w sumie zawsze byl spokoj. Miedzy innymi w Sindbadzie Setra jezdzi kolezanka, glownie PL-DE i NL BG.

w Polskim Busie czy NEO BUS awanturujacy sie zawodnik momentalnie jest pacyfikowany. nie raz widzialem jak nawet lekko podcieta osobe nie wpuszczano do srodka. z prawnego punktu widzenia nie ma ona ruchu - zlamala zasady umowy i czesc.

w autobusach miedzynarodowych zawsze jest co najmniej 2 kierowcow. czasem na trasie na poludnie wloch bylo 3. odpada wg kilka kwesti zwiazanych z cargo ale sa inne atrakcje. ta sie zgubila, ten placze, temu zginal portfel. wiadomo. ludzie. no ale to nie airbus380 i kabina na klucz
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2017, 20:48   #75
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

U Faziego się skończyło, bo firma padła choć
robota była miodzio i za dobrą kasę.
Trochę się dziwię bo roboty w ch... w ogłoszeniach na kierowcę
C+E, kierowców widlakow itp. Sam ostatnio przeglądałem ogłoszenia z ciekawości
Nie siedź w domu tylko czytaj ogłoszenia i rób wypad
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 09.11.2017 o 20:57
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2017, 21:20   #76
Kali89


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Ostrów maz
Posty: 290
Motocykl: Dzik 950
Przebieg: 120000
Kali89 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 19 godz 55 min 0
Domyślnie

Nie idź do dużej firmy bo będziesz numerkiem z drzwi samochodu. Idź na kraj lub w podwójną obsadę na jakiś czas. Ja bym szedł w stronę chłodni, otwierasz drzwi na załadunku czy rozładunku I masz spokój. Jeździłem przez 2 lata po Europie i nie wytrzymałem, całkowicie zmieniłem branżę. Mój brat też zrezygnował z miedzynarodówki, wozi mięso po kraju. Ojciec po 15 latach też to rzucił. Nie chce studzić Twojego zapału, ale to na prawdę ciężki kawałek chleba i trzeba to bardzo lubić.
Kali89 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2017, 21:36   #77
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 12 min 28 s
Domyślnie

kolega po latach w autobusie i na miedzynarodowym TIR znalazl prace w GB polegajaca na tym ze jedzie 120km z przetworni na wybrzeze, pakuja Mu ryby i wraca. Jeden taki kurs dziennie robi. teraz ma z 48-50 lat. wynajal tam mieszkanie i jeden syn z nim mieszka ale pracuje w innej branzy. na szczescie laduja go i zna ludzi bo codziennie Ci sami wiec jest kultura. Romek w DE w tym roku skonczyl 67 lat i pod Norymberga jezdzi 7,5t na dostawach w promieniu 150km. niestety musi sam naparzac paleciakiem i to juz jest dla Niego problem w tym wieku. no nie jest to latwy kawalek chleba.

mam do czynienia co jakis czas z kurierami towarowymi co mi dostarczaja motocykli na serwis z europy i PL. mowia ze roboty tyle ze nie przerobisz. siedza na portalach i lapia zlecenia. ale to najczesciej mlodziaki no i komfort kabiny busa to nie ciagnik. bo to sa najczesciej najdluzsze, najwyzsze ale jednak 3.5t. no i trzeba kupic auto swieze a to ze 100 tys najmniej. takze jak sie nie obrucisz to dupa z tylu...
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2017, 22:00   #78
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,390
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 godz 26 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Nie siedź w domu tylko czytaj ogłoszenia i rób wypad
Z jednej strony łatwo, z drugiej nie do końca.
Jak chcesz, żeby Gebels Cię zatrudnił to on potrzebuje przelać na koniec miesiąca dutki za wykonaną pracę.

Żeby to zrobić to trzeba okazać:
1. Niemiecki numer rachunku bankowego w niemieckim banku!
Żeby mieć niemiecki numer rachunku bankowego potrzebny jest:
2. Meldunek w de.
Jeżeli masz już niemiecki meldunek to trzeba:
3. Wybrać i zgłosić się do Kasy Chorych i...
4. Finanzamt'u.

Powiesz - chcę spać w kabinie, nie potrzebuję meldunku.

Otóż potrzebujesz meldunek.

Można częściowo to ominąć i tak robią (nie tylko Polacy) mający meldunek wyłącznie w PL, pracujący 3/1, 4/1 lub nawet 5/1, ale tylko wtedy, gdy przyszły pracodawca pójdzie na to i zamelduje Cię w firmie. Resztą, czyli punktami 1, 3 i 4 zajmuje się on i raczej nie robi tego za darmo. Oczywiście zameldowania nie jest fikcją i możesz zjechać na bazę, co jest oczywistym kosztem odciąganym z wypłaty.

Cieszyć się jednak można takimi dodatkami jak:
1. Rozłąkowe - w przypadku małżeństw,
2. Kindergeld - w przypadku posiadania dzieci uczących się.,
3. Po pięciu składkowych latach pracy prawo do nabycia niemieckiej emerytury - żadne kokosy, ale zawsze coś.
4. Możliwość kupienia NAT na kredyt, który Cię nie zabije, przedstawiając dwa lub trzy ostatnie odcinki wypłaty
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2017, 23:24   #79
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Novy, w tych ogłoszeniach pisze że pracodawca daje mieszkanie i załatwia wszelkie formalności.
Sam ostatni rok pracowałem w DE jako szofer
I było to właśnie u Faziego
Robota z mieszkaniem tyle że na samozatrudnieniu
Wystawiłem fakturę i dostawałem kasę na polskie konto
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2017, 00:11   #80
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,390
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 godz 26 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Novy, w tych ogłoszeniach pisze że pracodawca daje mieszkanie i załatwia wszelkie formalności.
Sam ostatni rok pracowałem w DE jako szofer
I było to właśnie u Faziego
Robota z mieszkaniem tyle że na samozatrudnieniu
Wystawiłem fakturę i dostawałem kasę na polskie konto
Zgadza się, nie kwestionuję tego. Oferują pomoc, ale trzeba będzie za nią zapłacić.
Z drugiej jednak strony należało by na takie ogłoszenia uważać.
Dlaczego?
Bo nie ma ludzi do pracy, jest napływ ze wschodu, którzy zaniżają rynek biorąc, co jest w coraz niższych pieniądzach.

Całkowicie hipotetycznie będę operował tu fikcyjnymi, jednak nieco zbliżonym kwotami netto w euro.

Taki pracodawca da zarobić, powiedzmy te 1500 euro.
(I to nie są dobre pieniądze za jazdę na długie trasy lub międzynarodówkę).

UWAGA - każdy pracodawca w de podaje kwotę wypłaty w brutto! Obliczenie kwoty netto z brutto jest również różne dla każdego z osobna, znów kilka czynników ma na to wpływ. Mowa o klasie podatkowej. Trzeba się przygotować.

1. Odliczy sobie za mieszkanie około 250 - 300 Warmmiete (czyli wszystkie koszty łącznie: wynajem + (gaz, woda, prąd, itp.)),
2. Odliczy sobie 'pomoc' za załatwienie formalności (fakt, jednorazowa) - około 300 - 500,
3. Odliczy sobie usterki za sprzęt, opóźnienia, wykroczenia, przepały, mandaty: min. 50 - <
4. Odliczyć należy pożywienie, higiena: 75 - 150

Pozostaje na miesiąc: ~800 - 1000 - zależy to od wielu czynników zamieszczonych w pkt. 3, czyli pomysłowości właściciela jak i jego zabezpieczenia się lub też naszej jazdy (mandaty, uszkodzenia pojazdu).

Jeżeli to, co powyżej otrzymasz za miesiąc to na polskie warunki może to być (lecz nie musi) nadal kusząca oferta. Do tego wspaniałomyślny Szef powie, że spójrz - masz przecież jeszcze dodatki, typu:

1. Diety,
2. Rozłąkowe,
3. Kindergeld.

co daje suma summarum kwotę znowu około 1500.
I w tym momencie (zresztą już za zaproponowanie 1500) należało by panu napluć w twarz.
Bo na rękę powinno po odliczeniu zostać minimum 1500 + dodatki z drugiego akapitu.

Ale to tylko takie moje luźne, subiektywne przemyślenia
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.