Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.03.2010, 10:57   #11
CZART


Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 7
Motocykl: nie mam AT jeszcze
CZART jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 25 min 51 s
Domyślnie

Diverek jakbyś potrzebował noclegu w okolicach Sambora dawaj znać. Połowa wioski Sąsiadowice (tj. ok 14 km od Sambora, jak dobrze widzę to będziesz miał po trasie) to Polacy, z czego część to moja rodyna.
Jak coś służę pomocą!
CZART jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2010, 12:13   #12
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 20 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CZART Zobacz post
Diverek jakbyś potrzebował noclegu w okolicach Sambora dawaj znać. Połowa wioski Sąsiadowice (tj. ok 14 km od Sambora, jak dobrze widzę to będziesz miał po trasie) to Polacy, z czego część to moja rodyna.
Jak coś służę pomocą!
A dzięki. Zanotowane.
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2010, 21:10   #13
daro


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Rębków k/Garwolina
Posty: 96
Motocykl: BMW
Przebieg: Duży
daro jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 14 godz 51 min 44 s
Domyślnie Propozycja.

W lipcu (chyba 16 lipca) Rajd Katynski organizuje wyjazd do Berdyczowa. Jesli bedziesz na Ukrainie w tym czasie, to polecam. No i w lipcu organizowany jest zlot we Lwowie. Nie mozna tam nie byc.
daro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2010, 21:23   #14
specnaz
 
specnaz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Gorzów Wlkp.
Posty: 169
Motocykl: RD07
Przebieg: 4000
specnaz jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 19 godz 38 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał diverek Zobacz post
Nad grobem ojca, obiecałem mu że przywiozę mu kiedyś trochę ziemi z miejsca gdzie się urodził i gdzie się wychowywał i gdzie go całe życie ciągnęło. I tą ziemie rozsypię nad jego mogiłą. W związku z tym latem wybieram się w rejony Zbaraża na Ukrainie. A konkretnie chcę odwiedzić koniecznie Stary Zbaraż i przy okazji inne dawne polskie zamki kresowe. Wjechać na Ukrainę chcę przez krótki rajdzik po Bieszczadach i przez przejście w Krościenku. Wiem że można się tam wyszaleć na bezdrożach i w nieskażonej cywilizacją dziczy. Ale z moimi umiejętnościami w taką dzicz się nie będę na pewno zapuszczać. Ja będę się trzymać raczej dróg zawartych na mapach. Miejsca, które oprócz Zbaraża i jego okolic chce zobaczyć to: Żółkiew, Lwów, Świrz, Olesko, Pidhirci, Pomorzany, Bereżany, Buczacz, Chotyń, Kamieniec Podolski, Czortków, Trembowla, Wiśnicz, Krzemieniec i Łuck. Trasę mam mniej więcej już określoną. Czas jaki na to przeznaczę to tydzień a w porywach do 10 dni. Razem trasa ma ok 2700 km.

Ktoś z Was był w tamtych rejonach? Wiem że część Rajdu Katyńskiego przebiega częściowo po mojej potencjalnej trasie. Na co mam zwrócić szczególna uwagę? Na co uważać? I jaką trasę byście mi zaproponowali z Krosna w kierunku granicy w Krościenku? Niekoniecznie ma to być najkrótsza trasa. Ale raczej najciekawsza. Oczywiście zgodna z moimi umiejętnościami czyli dla początkującego afrikanera.
powiem CI diverek że jestem bardzo mocno zainteresowany przyklejenia sie do Ciebie na tom wycieczke,mieszkam pare kilometrów od Ciebie w LUBNIE niedałeko witnicy ,jaki termin
specnaz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2010, 01:34   #15
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 20 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał specnaz Zobacz post
powiem CI diverek że jestem bardzo mocno zainteresowany przyklejenia sie do Ciebie na tom wycieczke,mieszkam pare kilometrów od Ciebie w LUBNIE niedałeko witnicy ,jaki termin
Trzeba by się spotkać i obgadać to i owo. Może wykluje się jakiś wspólny wypad.
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2010, 09:39   #16
RAFWRO
 
RAFWRO's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: WROCŁAW
Posty: 655
Motocykl: RD07
RAFWRO jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 2 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Dzięki wszystkim za wskazówki, aktualnie siedzę nad mapami bo 15 maja jade na tydzień w podróż do miejsca skąd pochodzą moi dziadkowie - Okolie Zbaraża a dokładnie CZERNIELÓW MAZOWIECKI. To dawna nazwa a szukam aktualnej. Po tym jak łączono gminy w ZSSR dużo się pozmieniało. W necie podają różne nazwy. Może przypadkiem ktoś z Was wie.
RAFWRO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2010, 11:50   #17
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 46 min 23 s
Domyślnie

Tu macie linki do wojskowych map z przed 1939 r. Należy znaleść i otworzyć czerwony zarys mapy odpowiadający miejscy położenia danej miejscowości . Po odnalezieniu miejscowości i spisaniu współrzędnych wpisujemy je np. w Google Map i już mamy miejsce (miejscowość) której szukaliśmy .
http://maps.vlasenko.net/historical/...00k/index.html
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2010, 13:59   #18
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 20 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sławekk Zobacz post
Tu macie linki do wojskowych map z przed 1939 r. Należy znaleść i otworzyć czerwony zarys mapy odpowiadający miejscy położenia danej miejscowości . Po odnalezieniu miejscowości i spisaniu współrzędnych wpisujemy je np. w Google Map i już mamy miejsce (miejscowość) której szukaliśmy .
http://maps.vlasenko.net/historical/...00k/index.html
Mapy zacne. Tylko jest jedno ale. Nie obejmują najbardziej interesujących nas terenów. Zbaraż i okolice nie są objęte tą mapą. Chyba że są, ale nie umiem ich otworzyć. Przynajmniej w części, gdzie małe, niebieskie kwadraciki pokazują możliwy do powiększenia rejon, tam gdzie jest Zbaraż istnieje tylko biała dziura.
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2010, 20:52   #19
RAFWRO
 
RAFWRO's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: WROCŁAW
Posty: 655
Motocykl: RD07
RAFWRO jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 2 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Dzięki Sławek, mapy bardzo dokładne i lata się zgadzają. Niestety tak jak pisze diverek brakuje kwadratu Zbaraż, i tego który szukam - Czernielów Mazowiecki - leży 10 kmod Zbaraża.
RAFWRO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2010, 21:52   #20
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 46 min 23 s
Domyślnie

Rafał to wioska nazywa się teraz Zhovtneve ( 49.5568 25.7688)




mapa UA
http://maps.visicom.ua/#lng=30.5118;...map=ukraine_ru;

po prawej stronie na dole
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Czerniaków Mazowiecki.jpg (773.8 KB, 27 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Sławekk : 07.04.2010 o 09:00
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wyjazd do Rumuni-nieudana misja,lekcja zyciowa betu Kwestie różne, ale podróżne. 36 24.07.2012 09:05
20-22.07 Rajd szlakiem VI Wileńskiej Brygady AK Barył Umawianie i propozycje wyjazdów 1 12.07.2012 22:54
UKRAINA 16,17,18 września szlakiem szuter party korba Umawianie i propozycje wyjazdów 4 19.09.2011 16:53
Rajd Szlakiem gen. Andersa zbyszek_africa Trochę dalej 92 27.03.2011 00:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.