Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.07.2017, 19:11   #21
Mateusz93
 
Mateusz93's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Andrychów/Kraków
Posty: 142
Przebieg: 11 600
Mateusz93 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 10 godz 15 min 10 s
Domyślnie

Sesja sesją, ale co z relacją?

Pisać, pisać!
Mateusz93 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2019, 02:24   #22
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

Skoro nagroda na najdłuższy przestój w relacji jest już nasza, można pisać dalej.
Czuje się trochę w obowiązku, sam sporo czytam, mówcie co chcecie ale to inspiruje. Są różne wyjazdy, budżety, ludzie, założenia, środki podróży. Przedstawię nasz wyjazd najlepiej jak potrafię, z mojej perspektywy, Maciek podobnie. Może akurat ktoś wyciuła sobie parę tygodni wolnego pomiędzy nową a starą pracą i pojedzie, to nie jest kosmos.

Można śmiało omijać części opisu średnio związane z wyjazdem, lub zwyczajnie nudne. Można negować, mowa nienawiści w moją stronę również tu nie przeszkadza ;] Luz bluz.

Czasem będzie podział na dni, czasem nie. Podróż nie składała się z poszczególnych dat w kalendarzu które można opisać od deski do deski oraz z etapów zaplanowanych wcześniej. Dobra, za cienki jestem żeby pisać wszystko dokładnie po kolei w należytym porządku. Ale fakt, mało co tutaj było zaplanowane, po prostu wiedzieliśmy czego oczekujemy od podróży – dokładnie tego samego jak się później okazało.
Uprzedzam, że z czasem będę dopisywał swoje spostrzeżenia oraz sytuacje które miały miejsce wcześniej. Drobne notatki były sporządzane ołówkiem w zeszycie, na kolanie wieczorem/nocy, przy wódce i cebuli, serio. Później już w ogóle, tak bardzo nic nie musieliśmy, że i to sobie odpuściliśmy (że pisanie).
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2019, 02:34   #23
Molek
 
Molek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Gorzów Wlkp
Posty: 191
Molek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 31 min 12 s
Domyślnie

Dawaj kierowniku
Molek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2019, 13:42   #24
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

dobra - jak Fihu skończy to przyjdzie pora na Finlandię w kajakach. będę się czuł w obowiązku!
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2019, 01:40   #25
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

Tak szybko nie skończę, spokojna głowa. Sporo piszę ostatnio, także jeszcze z miesiąc i konkretnie zaczniemy tworzyć. Jak się spodoba to jeszcze w tym roku ktoś tam podskoczy i sam opowie


No i wstajemy, komary tną jak diabli, ale co z tego skoro pogoda piękna i coś w środku każe rwać do przodu. Więc pakujemy manatki, coś jemy i w drogę.

Odnośnie jedzenia. Bardziej paszy – bo to jest lepsze określenie naszego jedzenia. Tak to często bywa, że jeśli przywiązujesz uwagę do jednej rzeczy, cała reszta leży. To jest po prostu wyprawa, i często brakowało przywiązania uwagi do nawet tej jednej rzeczy, jedzenia. Coś jest, to jest, jemy. Nie ma? Może to i lepiej? Przynajmniej będzie. Ciekawe co. Gdzie?
Tak więc z jedzeniem nie mieliśmy większych problemów, tak naprawdę z niczym nie było problemów. Na prawdę, czasem po prostu czegoś nie było i tyle – ale będzie Śniadanie o godz. 13 gdy o godzinie 8 byliśmy w drodze, czemu nie. Nie ma zapojki/przepojki/zakuski, coś wymyślimy. Rano w stepie po owocnych nocnych rozmowach nie masz nic do jedzenia poza szprotami w oleju z zimną gazowaną wodą? Spoko, jedz, i sraj dalej niż widzisz (a drzew nie ma) – ale nie uprzedzajmy faktów.

To jest właśnie wstępny zarys wyjazdu. Bez kombinowania, to samo siedzi w człowieku bo przecież jedziemy do Rosjjiii, Mongolii, kuuurde stary, Ty wiesz że ja o tym ciągle marzyłem?!
A że nie do końca masz warunki żeby jechać, i kase? Masz czas.

Co do kasy, takie np. łożyska, część wymieniona, część w sakwach (i zdublowane) + tuleja kwaczki wytoczona i utwardzona (skoro chłopakom pękła na Podlasiu to i dalej na wschodzie chyba może). Opony – kostki nowe na bagaż tył, zmienimy jak będzie potrzeba, opony szosowe to u mnie przód Shinko (czy coś takiego za 50zł używana/nowa, chyba nawet od Artura) a tył to jakiś Metzeler, i tu chyba padł rekord, o ile pamiętam był to trzycyfrowy dot (98 rok? Nie chce Wam tak szybko na początku opowieści nawijać makaronu na uszy więc tą informację postaram się jeszcze sprawdzić, ale na pewno była konkretna ). Kudłaty postawił na klasykę gatunku w połączeniu dwóch stylów – Majtas e07 na przodzie oraz Anake 2 z tyłu, też niezłe kartofle Ale ale, napędy mamy nowe, olej nawet wymieniliśmy Takie na przykład moje sakwy, które kupiła mi moje dziewczyna w ciuchu, 10zł za dwie sztuki, nówki sztuki! Bo z metką, jakieś wojskowe tak jak by większe kostki z brezentu. Przymocowałem na trytki do zesmarkanego do kupy stelaża – sprawdziły się doskonale. W środek pakowałem przede wszystkim części zapasowe których było sporo ponieważ sporo rzeczy nie zostało zrobione przed wyjazdem, dętki, narzędzia. Całość w zielony worek z demobilu (chyba z 12zł/szt więc już robi się grubo). Cewki, moduły, zębatki, śruby, łożyska, spinki, klocki, klamki, membrany, regulator – wszystko było oddzielnie opakowane w folie. Do dziś nie wiem czy sakwy szybciej namakały czy schły – myślę że tempo podobne. Powiedzmy że schły szybciutko, fajniej brzmi Aaa zapomniałbym jeszcze o przymocowanym 4 litrowym baniaku oleju Mot*la (żeby nie było że reklama, bo nie dostałem ani złotówki ) rano w dzień wyjazdu na gumę i siatkę bagażową – olej z filtrem na wymianę! Hehhh na wymianę
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2019, 10:28   #26
mareksz007
 
mareksz007's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Białystok
Posty: 1,079
Motocykl: Honda XR 600, RD03 i 1/2
Przebieg: 62000
mareksz007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 21 godz 8 min 6 s
Domyślnie

O... to nie były przygotowania po taniości.
__________________
"Podróż jest lepsza niż dotarcie do celu"
mareksz007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2019, 18:57   #27
Dylan
Orzeszek
 
Dylan's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: RLU DESANT
Posty: 176
Motocykl: DR-Z 400
Dylan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 57 min 35 s
Domyślnie

Czekam na dalszą część!
Dylan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2019, 21:33   #28
Molek
 
Molek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Gorzów Wlkp
Posty: 191
Molek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 31 min 12 s
Domyślnie

Co jest cebulki?
Molek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2019, 01:19   #29
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Dawaj k><>[ szybko
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.04.2019, 11:31   #30
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,369
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 19 godz 24 min 32 s
Domyślnie

Czyta się. Jestem z Was dumny. Będzie dalszą część?
__________________
RD 03 TO NAJSTARSZA AFRYKA... MOTOR MARKA

XRV 650 THE LAST TRUE DUAL SPORT BIKE ON EARTH

http://www.youtube.com/watch?v=fnEHAjt_XPw

Ostatnio edytowane przez majo : 07.05.2019 o 09:51
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mołdawia 2016 30.04-08.05.2016 Relacja przemo77390 Trochę dalej 5 05.06.2016 00:13
“LT Enduro season opening 2016”, 2016 April 16-17 Drak'as Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 07.03.2016 16:01
Mongolia 2016 macias1989 Umawianie i propozycje wyjazdów 2 08.02.2016 19:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.