Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.03.2017, 08:47   #61
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 53 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomajkAT Zobacz post
Garaż- podziwiam ludzi którzy wydają kasę na budowę domu i osobnego garażu by zimą czy w okresie kiepskiej pogody zapierdzielać z domu bo się zostawiło telefon albo okulary w samochodzie. Kiedyś to było gadanie, że będzie śmierdzieć paliwem czy spalinami w domu, a od czego wentylacja?
Ja nie kumam tych, którzy chcą mieszkać z samochodem . Zależy od punktu widzenia. Z innej beczki pomijając syf, wilgoć, spaliny, które może i ogarniesz wentylacją to w przypadku pożaru pali ci się chałupa a tak tylko zabawki spłoną . Dla mnie to mocny argument tym bardziej że chata u mnie z drewna.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2017, 09:03   #62
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 5 min 57 s
Domyślnie

Interesowałem się i na chwile obecną programów dofinansowania do Kolektorów Słonecznych oraz Fotowoltaiki BRAK (globalnie w skali kraju ) mogą jedynie pojedyncze gminy to robić czyli takie które sa bogate i nie maja innych wydatków a pokrywac 100% kosztu z własnej kieszeni to nie spina się biznesplan

Strobus w przypadku wjazdu i wejscia od poludnia masz ograniczoną możliwośc aranżacji po pierwsze ogrodu (słabo roślinki rosna od zacienionej północnej strony), jak masz garaz z tej strony to zamiast słonko ogrzewac salon lub inny pokoj który mógłby byc w tym miejscu ogrzewa Ci tylko brame garazową- mam tak wjazd ale kupując działkę o tym nie wiedziałem.
Bardzo mało jest gotowych projektów z takim układem stron świata a jak ktoś pisał że zrobienie projektu na miarę przez Architekta jest porównywalnym kosztem co kupienie gotowca to na pewno nie dotyczy to okolic Warszawy- tu Architekci mi "śpiewali" za taki projekt między 12 a 15 tys. (gotowiec kupiłem za 3 tys.- po przejrzeniu kilkuset projektów)
Aranżacja projektu gotowego do planu zagospodarowania kosztowła mnie 1,5tys.- musi to zrobić Architekt z uprawnieniami i jest to obowiązkowe- składasz to razem z wnioskiem o zgłoszenie budowy (nie wiem jak przy pozwoleniu bo ja budowałem nowym trybem na zgłoszenie)
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2017, 10:19   #63
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,463
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 20 godz 38 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Interesowałem się i na chwile obecną programów dofinansowania do Kolektorów Słonecznych oraz Fotowoltaiki BRAK (globalnie w skali kraju ) mogą jedynie pojedyncze gminy to robić czyli takie które sa bogate i nie maja innych wydatków a pokrywac 100% kosztu z własnej kieszeni to nie spina się biznesplan

Strobus w przypadku wjazdu i wejscia od poludnia masz ograniczoną możliwośc aranżacji po pierwsze ogrodu (słabo roślinki rosna od zacienionej północnej strony), jak masz garaz z tej strony to zamiast słonko ogrzewac salon lub inny pokoj który mógłby byc w tym miejscu ogrzewa Ci tylko brame garazową- mam tak wjazd ale kupując działkę o tym nie wiedziałem.
Bardzo mało jest gotowych projektów z takim układem stron świata a jak ktoś pisał że zrobienie projektu na miarę przez Architekta jest porównywalnym kosztem co kupienie gotowca to na pewno nie dotyczy to okolic Warszawy- tu Architekci mi "śpiewali" za taki projekt między 12 a 15 tys. (gotowiec kupiłem za 3 tys.- po przejrzeniu kilkuset projektów)
Aranżacja projektu gotowego do planu zagospodarowania kosztowła mnie 1,5tys.- musi to zrobić Architekt z uprawnieniami i jest to obowiązkowe- składasz to razem z wnioskiem o zgłoszenie budowy (nie wiem jak przy pozwoleniu bo ja budowałem nowym trybem na zgłoszenie)
trochę projektów gotowych jest

przy okazji może się zareklamuję, jak by ktoś szukał gotowca to zapraszam, jakiś rabat pewnie się znajdzie

http://archetyp.pl/
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2017, 10:20   #64
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,463
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 20 godz 38 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Ja nie kumam tych, którzy chcą mieszkać z samochodem . Zależy od punktu widzenia. Z innej beczki pomijając syf, wilgoć, spaliny, które może i ogarniesz wentylacją to w przypadku pożaru pali ci się chałupa a tak tylko zabawki spłoną . Dla mnie to mocny argument tym bardziej że chata u mnie z drewna.
Sporo w tym racji, ostatnio widziałem 2 przypadki spalonego domu razem z zawartością garażu. Jeden pożar właśnie się zaczął od motocykla w garażu (słynne ostatnio BMW). Drugi przypadek to na podlasiu spłonęła chata z dwoma motocyklami, z afryki został popiół i kupa złomu.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2017, 10:31   #65
tomajkAT
 
tomajkAT's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rudnica
Posty: 179
Motocykl: SD04
Przebieg: 30k 25k
tomajkAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 28 min 19 s
Domyślnie

Emek mówisz: syf, wilgoć, spaliny? Czym Ty do cholery jeździsz? Zutylizować
Co roku pracuję przy kilku nowych domach (z garażem osobno, często garaż jak pałac) często wracam tam w kolejnych latach na obsługę i 90% właścicieli żałuje, że nie zrobili garażu "w domu". Często na poprawę tej niedogodności nie pozwalają już warunki na działce. Hamerykański styl chyba się jednak sprawdza. Garaż przy domu stanowi też dodatkową izolację termiczną. Co do tych zarzutów o hałasowaniu, to fakt, ale kurcze po nocach zapierniczać? w tym przypadku warsztat osobno ma sens. Ale faktycznie każdy robi tak jak mu się podoba, z gustami nie można dyskutować.
tomajkAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2017, 10:55   #66
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 5 min 57 s
Domyślnie

Ja sobie wymysliłem i wydaje mi się to idealne zeby mieć garaż wbudowany w bryłę domu dla 2 aut i 1 moto gdzie bedzie względnie czysto- wiecie płytki, glazury, złocone lustra a prawdziwy warsztat na grzebanie i na wiecej zabawek gdzie bedzie bałagan i hałasy w oddzielnym budynku
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2017, 10:55   #67
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,368
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 15 godz 3 min 30 s
Domyślnie

Garaż w Ameryce to rupieciarnia.
Siwy pamiętam o Tobie i pewnie głowę będę zawracal. A składkę pidowa dla spokoju opłać.
__________________
keep it simple
strobus1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2017, 11:00   #68
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Czy tylko garaż w Ameryce to rupieciarnia? Przecież wszędzie tak jest. A im dłużej mieszkamy, tym więcej mamy tych "niezbędnych rupieci. Np. gdzie schować grill jak nie do garazu?
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2017, 11:06   #69
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 53 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomajkAT Zobacz post
Emek mówisz: syf, wilgoć, spaliny? Czym Ty do cholery jeździsz? Zutylizować
Co roku pracuję przy kilku nowych domach (z garażem osobno, często garaż jak pałac) często wracam tam w kolejnych latach na obsługę i 90% właścicieli żałuje, że nie zrobili garażu "w domu". Często na poprawę tej niedogodności nie pozwalają już warunki na działce. Hamerykański styl chyba się jednak sprawdza. Garaż przy domu stanowi też dodatkową izolację termiczną. Co do tych zarzutów o hałasowaniu, to fakt, ale kurcze po nocach zapierniczać? w tym przypadku warsztat osobno ma sens. Ale faktycznie każdy robi tak jak mu się podoba, z gustami nie można dyskutować.
Nooo. Jeżdżę wolnossącym dizlem 4.2 więc jak piznę z gazu to mało co widać na podwórku. Oczywiście przytulenie garażu do domu ma jakieś tam plusy. Dla mnie garaż to nie tylko miejsce do parkowania, tłukę się , szlifuję, piłuję i takie tam różne roboty wykonuję. Generowany hałas nie przedostaje się do chałupy. No ale każdy niech robi jak mu pasi jak tylko będzie z tego powodu szczęśliwy bo o to głównie chodzi. A reszta to #%j . Ja bym nigdy nie chciał mieszkać z samochodem bo już tak miałem i nie wrócę do tego rozwiązania.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2017, 14:59   #70
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Ja chętnie posiadałbym jednak dom z garażem. A na podwórku i tak niezależny obiekt gospodarczy postawiłbym, bo byłby potrzebny.

Podobnie rzecz z piwnicą.
Można mieć piwnicę pod domem, lub wybudować niezależną piwniczkę, często mniejszą, a równie użyteczną.

Myślę, że jedno co nam umyka to wielkość działki. Zdaje się, że działka 1500-2000 m2 pozwala dopiero na coś więcej. Działki o powierzchni <1000 m2 to maleństwa i tu dobrze trzeba rozważyć możliwości aranżacji przestrzeni. np. czy istnieje możliwość postawienia budynku gospodarczego na granicy z sąsiadem? na małych działeczkach, często ludzie potem kombinują postawienie blaszka, czy jakiejś wiaty z pominięciem PB, bo inaczej nie dałoby się poprawić użytkowania działki.

jeśli działka mała, wąska, to garaż z domem to czasem jedyne wyjście by zachować wymagane odległości od granicy działki
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
We Wrocławiu rusza budowa AFRYKARIUM MISIEK Inne tematy 2 13.04.2012 23:19
owiewka w technologii Rallye a Allegro hans Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 29 02.04.2011 11:22
Bardzo potrzebne rzeczy w technologii rejli fassi Inne tematy 9 22.02.2011 14:58
odzież w technologii Rejli majo Archiwum 1 02.04.2009 20:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.