Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.03.2017, 16:54   #51
tomajkAT
 
tomajkAT's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rudnica
Posty: 179
Motocykl: SD04
Przebieg: 30k 25k
tomajkAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 28 min 19 s
Domyślnie

Jak kto woli, ja mam w garażu dwa samochody, dwa motocykle, kosiarki i warsztat i nie ma to żadnego wpływu na mieszkanie, ale z kawcią na fajeczkę popatrzeć na moto lub coś podłubać sobie zimą chodziłem. Też zrobiłem ogrzewanie podłogowe więc gdy przyjdzie się położyć by coś dłubać przy sprzętach to jest przyjemnie.
Ale faktycznie dla każdego coś miłego, jeden woli cycate babki, a drugi jak mu nogi śmierdzą
tomajkAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2017, 19:56   #52
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,371
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 17 godz 4 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy Zobacz post
Garaż służy do trzymania motocykli i kręcenia przy nich, auto może stać pod wiatą
No o tym właśnie pisałem. Wiem, że jestem zboczony i lubię nie tylko zap....ć ale też pomajstrować. A na te przyjemności to czas jest po 20. Sytuacja następująca: śpiące dzieciaki a tatuś właśnie zaczyna diaksem rzeźbić lub synchro przeprowadzić - mina Kobiety bezcenna. Zapach garażowy jest fantastyczny ale wymaga znawstwa i koneserstwa - smary, opony, rozcieńczalniki, przypieczone błoto / gumno na wydechu....
Technologia tradycyjna plus styropian. Zabiliście mi gwoździa z tą pompą ciepła... Obawiam się wydajności dolnego źródła ciepła. Ponoć im więcej wody w gruncie tym lepiej a ideał do jezioro .
O co chodzi z tymi wjazdami na działkę od południa i wejściami z tej strony do budynku
Kominek w domu - pięknie ale po dwunastu latach użytkowania kotłowni na drewno nie chcę tego towarzyszącego syfu w salonie.
Zastanawia mnie brak zachwytów nad kolektorami słonecznymi. Używam od trzech lat rurowych niemieckiej produkcji i jestem zachwycony. Od marca do października w dyspozycji 300l gorącej wody, czasem niemal wrzącej. Zużycie prądu znikome dwie pompki po 30W + 5W na elektronikę, wymiana płynu co pięć lat. Koszty towarzyszące to ups. Bez tego po letniej burzy mamy brak prądu, piękne słonko i robotę przy łapaniu płynu do wiaderka. Przerabiałem
teraz pytanie lajkonika - czy ktoś miał doświadczenie z architektem krajobrazu - w sensie projektu zagospodarowania działki, wskazówek w doborze architektury budynków.
__________________
keep it simple
strobus1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2017, 20:22   #53
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Nie myślałbys dziś na fotovoltaiką - są niemal w tyhc samych pieniądzach. A miałbyś własny prąd, który można wykorzystać także do grzania wody.

Ja z paneli słonecznych zrezygnowałem. Przez 6 miesiecy grzeję wodę z CO, drugie 6 mam elektrycznie.
to co wydaję na prąd rocznie to 400 zł z tego tytułu. To znaczy że po 10 latach wydałem na grzanie wody 4000 zł.... a koszt paneli 12.000 zł...

mam wiatę pod samochód. Gdy przychodzi coś pogrzebać przy aucie zimą... to mi się ne chce. Zimno i wieje..... i nawet nie ma jak auta rozmrozić, by coś zdziałać. W garażu albo mam grzejnik albo stawiam jakiś piecyk. Auto nie musi wiecznie zajmować tego pomieszczenia. Moge spokojnie coś innego tam pogrzebać gdy trzeba, a nie da się tego robić w salonie.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 15.03.2017 o 20:24
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2017, 20:38   #54
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 597
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 4 godz 29 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Nie myślałbys dziś na fotovoltaiką - są niemal w tyhc samych pieniądzach. A miałbyś własny prąd, który można wykorzystać także do grzania wody.

Ja z paneli słonecznych zrezygnowałem. Przez 6 miesiecy grzeję wodę z CO, drugie 6 mam elektrycznie.
to co wydaję na prąd rocznie to 400 zł z tego tytułu. To znaczy że po 10 latach wydałem na grzanie wody 4000 zł.... a koszt paneli 12.000 zł...

mam wiatę pod samochód. Gdy przychodzi coś pogrzebać przy aucie zimą... to mi się ne chce. Zimno i wieje..... i nawet nie ma jak auta rozmrozić, by coś zdziałać. W garażu albo mam grzejnik albo stawiam jakiś piecyk. Auto nie musi wiecznie zajmować tego pomieszczenia. Moge spokojnie coś innego tam pogrzebać gdy trzeba, a nie da się tego robić w salonie.
Chyba jak 2/3 miesiąca jesteś w delegacji. Mniej niż 40 złotych za podgrzewanie wody miesięcznie raczej nierealne. Niemniej jednak montaż solarów bez dofinansowania raczej nieopłacalny biznes. Co innego jak dotują i się płaci 30 proc. Czekam na taki program u mnie w gminie.
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2017, 20:46   #55
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

.......................

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 15.03.2017 o 20:48
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2017, 20:47   #56
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Dlaczego nie realne. Zwróc uwagę, że grzeje elektrycznie tylko przez niecałe pół roku - do miesięcy.

400/6= 66 zł, czyli rachunek za prąd wzrasta o około 120 zł. (jest w cyklach dwumiesięcznych).

Myślę, że do solarów już nie będzie wielu dotacji. Tanie solary, to też bezciśnieniowe, bo już za 1500 zł można mieć gotowy zestaw panel + zbiornik.


Ostatnio edytowane przez Ziarko : 15.03.2017 o 20:50
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2017, 21:35   #57
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,371
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 17 godz 4 min 57 s
Domyślnie

Ziarko twoje wyliczenia są podejrzanie optymistyczne. Gdzieś, kiedyś rozmawiałem z gościem o fotowoltaice i koszt instalacji dla wata Energi elektrycznej to było 100 pln.grzałka w termie ma ok 2000 wat. Gdzieś jest błąd w moim toku myślenia lub żyję w nieświadomości
__________________
keep it simple
strobus1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2017, 22:53   #58
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 476
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 19 godz 42 min 15 s
Domyślnie

Strobus , przy domu zrób sobie garaż a nie warsztat Warsztat jeśli masz miejsce zrób osobno . Co do grzania wody prądem to ja od czerwca do września grzeje wodę w ten sposób. (Kotłownia dzieli ścianę z pokojem syna i sporo nagrzewa w ciepłe dni) Bojler 140 litrów włączony non-stop , rachunki wyższe o około 100-120 zł na jeden miesiąc. Tak czy inaczej w moim przypadku solary nie bardzo się bronią zwłaszcza że mają krótszą żywotność w porównaniu do paneli elektrycznych .
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2017, 07:41   #59
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Nie wiem, dlaczego sądzisz że optymistyczne.
Mieszkam tak już 14 lat. Bojler 240l, woda 50-60 stopni. Jakoś ciepłej wody mi nie brakuje. A nie oszczędzam jej specjalnie. Drugą część roku grzeję wodę z kotła CO. Jeśli czyjaś teoria nie pasuje, to trudno. Faktów nie zmienię.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2017, 08:34   #60
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 597
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 4 godz 29 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szarik Zobacz post
Strobus , przy domu zrób sobie garaż a nie warsztat Warsztat jeśli masz miejsce zrób osobno . Co do grzania wody prądem to ja od czerwca do września grzeje wodę w ten sposób. (Kotłownia dzieli ścianę z pokojem syna i sporo nagrzewa w ciepłe dni) Bojler 140 litrów włączony non-stop , rachunki wyższe o około 100-120 zł na jeden miesiąc. Tak czy inaczej w moim przypadku solary nie bardzo się bronią zwłaszcza że mają krótszą żywotność w porównaniu do paneli elektrycznych .
U mnie podobny wzrost rachunku za prąd w sezonie letnim w związku z elektrycznym podgrzewaniem wody.
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
We Wrocławiu rusza budowa AFRYKARIUM MISIEK Inne tematy 2 13.04.2012 23:19
owiewka w technologii Rallye a Allegro hans Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 29 02.04.2011 11:22
Bardzo potrzebne rzeczy w technologii rejli fassi Inne tematy 9 22.02.2011 14:58
odzież w technologii Rejli majo Archiwum 1 02.04.2009 20:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.