Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.03.2017, 14:37   #41
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Płaskie dachy? hm. Mieszkałem lat ..... ąt w domu z płaskim dachem.

Znam osoby, co miały płaski dach i przerobiły na skośny vs znam tylko jedną osobę, co dom ze skośnym przerobiła na dość płaski

Płaski niby fajny - bo pomieszczenia zyskują wobec powierzchni zajętej przez dom.... ale jednak zabaw z naprawami i uszczelnieniami co kilka lat coś tam było. Średnio raz na 10lat. Dla jednych to nic, ale to oznacza że sam pamiętam co najmniej kilka koniecznych konserwacji dachu.

Cytat:
Napisał siwy
Jak się dobrze zrobi to nie cieknie
taaa, jak się zrobi dobrze. Patrząc jednak, że nie ma domu, by nie zrobić czegoś lepiej lub majstry czego nie popsuły to trzeba wybrać takie rozwiązanie, że nawet jak nie zrobi idealnie dobrze - to też nie będzie ciekło.
Wiele MZPN i WZ nie pozwala nawet na budowę domów z płaskim dachem. Jak ktoś nie lubi skosów, to prostu ma dom parterowy a poddasze jest nieużytkowe....

Dach mansandrowy źle zaś wygląda na małych domach. Przytłacza, powoduje że to są koszmarki archiktoniczne. Ale dla większych obiektów, to już nie tak źle, bo dach nie jest większy niż budynek:

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 15.03.2017 o 14:40
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2017, 14:41   #42
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

bloki budują z płaskimi i nikt nie płacze

największy problem to właśnie warunki zabudowy, mało gdzie pozwalają na płaski dach

technologia poszła już do przodu i robi się to prościej, szybciej i szczelniej niż kiedyś
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2017, 14:56   #43
Thorgal77
Składka oplacona.
 
Thorgal77's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 556
Motocykl: Transalp 99r 50th.
Thorgal77 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 4 godz 2 min 34 s
Domyślnie

Zdjęcie które zapodałem miało tylko pokazać że chodzi mi o skosy na "wysokim" pułapie ( wysokości)
Robię trochę w budowlance i przy dachach i wiem że taki dach od podstaw sam zrobie - albo membrana albo co innego....
Na razie daleko do tego...
Kiedyś to nie to samo co dzisiaj.... jakość materiałów itp...
A nawet jak bym miał to w papie robić to, kilka metrów w życiu pogrzałem
__________________
Thorgal77 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2017, 15:35   #44
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Ja będę miał częściowo płaski dach. W dodatku pomieszczenia pod tym płaskim będą przykryte ziemią i trawą. Wszystko kwestia technik. Może wujek chujek nie zrobi takiego dachu swoją kielnią i młotkiem dobrze, ale już w miarę douczona firma budowlana nie będzie miała z tym kłopotu
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg uj2.jpg (206.8 KB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: jpg uj3.jpg (190.0 KB, 17 wyświetleń)
Typ pliku: jpg uj4.jpg (156.3 KB, 18 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Ludwik Perney : 15.03.2017 o 15:38
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2017, 15:36   #45
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Z płaskim może nikt nie płacze, ale naprawy dachu są konieczne dużo częściej niż przy dachach skośnych.
Nowe, to nowe, ale z czasem każdy się starzeje, a płaskie wymagają jednak wyraźnie częstszej konserwacji bądź napraw.
A piszę to jako "użytkownik" - nie jednego budynku a wielu (jestem w zarządzie kilkunastu wspólnot mieszkaniowych) budynków nowych i starych.

A jeśli porównujemy te dachy, to jeśli płaski jest lepszy, to przecież motocykl BMW też lepszy niż Afryka.
To "BMW" też daje lepszy komfort, bo ściany proste i murowane, także na piętrze, no ale..... niektórzy są szczęśliwy, czy godzą się na pewne niedogodności w imię innych korzyści.

Imho technologia budowy:
dom murowany
dach skośny, prosty (kopertowe się podobają, ale jeszcze więcej skosów jest)
garaż przy budynku - wówczas istnieje szansa przedłużenia dachu i posiadanie wiaty na piętrze nad garażem (jesli nie robimy tam pokoju), która służyć będzie jako zadaszone miejsce do suszenia (kobieta doceni )czy inne cele.

Z kryteriów których na pewno nie negujemy: to koszt całkowity i uroda domu. Bo dom ma się podobać.
Z własnych doświadczeń - pomieszczenia gospodarcze mogą zająć powierzchnię większą niż powierzchnia domu. A bo to wiata/garaż na samochody, to szopka na rowery, warsztacik, kosiarkę do trawy.... etc etc. składzik na opal do kominka, na ............... np. zestaw dodatkowych stołów ogrodowych itp.....

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 15.03.2017 o 15:48
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2017, 15:40   #46
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Hej. Jakby ktoś z Was miał firmę lub działalność budowy domu z okolic kujawsko-pomorskiego - proszę o kontakt na jorgesu@me.com. Chodzi o stałą współpracę - mam klika projektów do wykonania - od drobnych (płyta, wylewki, ogrodzenie), do budowy domków i domu.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2017, 16:01   #47
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Mam dach ze skosami i to we wszystkich pomieszczeniach na poddaszu
I to wybór świadomy...
Dlaczego ? bo nie podobaja mi się wszystkie te nowoczesne klocki z płaskimi stropodachami.
Rozwiazaniem aby nie tracić przytomności przed lub po kupie jest odsuniecie WC na taka odległość od ściany aby przy wyprostowanej pozycji nie uderzac głową.
U mnie przy ściance kolankowej 82cm i skosie 42st. wystarczyło 60cm
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2017, 16:02   #48
tomajkAT
 
tomajkAT's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rudnica
Posty: 179
Motocykl: SD04
Przebieg: 30k 25k
tomajkAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 28 min 19 s
Domyślnie

Obecnie mam dom (4 już) wybudowany w 2003r. Bloczek keramzytowy do tego izolacja 10cm styropianu. Zapotrzebowanie na energię max 20W/2. W najgorszy mróz (PC) piec pokazywał moc średnią dobową na poziomie 10kW. Rozpoczęcie budowy 4kwietnia, wprowadziliśmy się 12listopada tego samego roku, dom nie mały 528m2 netto więc gadanie o tym że tradycyjna budowa musi długo trwać to jakieś mity. Miałem też szkieletowy, owszem ciepło, ale jak się zwierzęta dobiorą do chaty to tylko szybko sprzedawać. Węgiel, ekogroszek, pellet, LPG, gaz ziemny, pompa ciepła (powietrze-woda, woda-woda) wszystko to przerobiłem już, najlepiej sprawdza się PC-studnia-studnia albo kolektor z bezpośrednim odparowaniem. Jeśli będę budował jeszcze, a będę domek emerytów hehe. to tylko beton przemysłowy z rdzeniem, płyta fundamentowa i płaski zielony dach. Garaż- podziwiam ludzi którzy wydają kasę na budowę domu i osobnego garażu by zimą czy w okresie kiepskiej pogody zapierdzielać z domu bo się zostawiło telefon albo okulary w samochodzie. Kiedyś to było gadanie, że będzie śmierdzieć paliwem czy spalinami w domu, a od czego wentylacja? no i chyba nie jeździmy już syrenami czy trabantami. Wszyscy się zachwycają, że gdzieś tam u kogoś na odludziu, cisza, spokój, piękne widoki dookoła. Później i tak górę bierze bliskość sklepu, baru, szkoły więc każdemu jak się podoba. Najważniejsze by szybko i sprawnie szła budowa to PORZĄDNY projekt i trzymać się go w 100% jak nie będzie zmian, przeróbek, poprawek to budowa jest przyjemnością. Tak więc PROJEKT i dobry inspektor nadzoru inwestorskiego (ale nie taki co tam raz na miesiąc luknie, tylko ma siedzieć na budowie) to podstawa.
tomajkAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2017, 16:57   #49
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomajkAT Zobacz post
Garaż- podziwiam ludzi którzy wydają kasę na budowę domu i osobnego garażu by zimą czy w okresie kiepskiej pogody zapierdzielać z domu bo się zostawiło telefon albo okulary w samochodzie. Kiedyś to było gadanie, że będzie śmierdzieć paliwem czy spalinami w domu, a od czego wentylacja? no i chyba nie jeździmy już syrenami czy trabantami.
Najgorszy syf ze spalin dostaje się do powietrza przy odpalaniu i gaszeniu samochodu - czyli wtedy, gdy jest w garażu - po co w ogóle wjeżdżać samochodem gdziekolwiek, wystarczy kawałek zadaszenia, nie trzeba ścian obijać, żeby samochód latem się nie nagrzewał, a zimą nie zamarzały szyby, wystarczy właśnie kawałek zadaszenia i problem z głowy.
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2017, 17:00   #50
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Garaż służy do trzymania motocykli i kręcenia przy nich, auto może stać pod wiatą
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
We Wrocławiu rusza budowa AFRYKARIUM MISIEK Inne tematy 2 14.04.2012 00:19
owiewka w technologii Rallye a Allegro hans Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 29 02.04.2011 12:22
Bardzo potrzebne rzeczy w technologii rejli fassi Inne tematy 9 22.02.2011 15:58
odzież w technologii Rejli majo Archiwum 1 02.04.2009 21:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.