Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.09.2019, 19:23   #41
talar185


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Baranowo
Posty: 91
Motocykl: RD07A . CRF 1000 .CRF 300L
talar185 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 20 godz 56 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wezyr Zobacz post
jest jedna różnica - widziałeś-spotkałeś kiedyś lekarza i prawnika który nadaje na innego?! - Ja osobiście nigdy takich nie spotkałem, a z każdym budowlańcem, elektrykiem,mechanikiem, hydraulikiem jest tak, że przychodzi kolejny i mówi "ale ten to Panu spierd..."
a kasta prawników i lekarzy zawsze bronią swojego i mówią "tak to lekarstwo dobrze przepisał ale ja teraz dam..." itd..
Oj lekaża nie jednego
talar185 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2019, 20:06   #42
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 949
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 18 godz 8 min 12 s
Domyślnie

Żeby pocieszyć trochę - kładłem ostatnio 400m2 ( nie sam , ale poszczególne etapy zlecałem różnym wykonawcom ze tak ich nazwę) i potwierdzę , jak wyżej już napisano, że najwięcej pierdolenia jest z wykorytowaniem, wywózką ziemi, zgraniem ciężarówki która ziemie będzie wywozić i koparki w jednym czasie i miejsce na wysypywanie wybranej ziemi przez cięzarówkę- ta np pojedzie i nie wraca bo sie zakopał;a gdzieś a roboczorodziny koparki lecą ( oczywiście operator ma pełno robót , ale już mu powiedziałem , jak i innym, że bardziej nie chce mi sie słuchać tego , na chuj mi to , niz jemu o tym gadać) Najważniejsze to sobie ponanosić poziomy, paliki , sznurki. Wykorytowane i wyjazd. Następnie tuczeń i podbudowa- to juz z pobliskiej kopalni - ostrówek , rozgarnianie, zagęszczarka 500kg, na to warstwa mączki 0-2 mm i na to klepanie kostki. Brukarz , zimową pora , przyszedł na praktycznie gotową podbudowę ( nie widzę w tym filozofi) i klepał granitowy Strzegom 10x10 . Teraz po prawie roku , widzę że trzeba to wyprasować zagęszczarką 500kg (dobić konkretnie ) Myśle że 300 lat wytrzyma a na bank mnie przeżyje.
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2019, 17:33   #43
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Jaką masę powinna mieć zagęszczarka taka aby nadawała sie tak do ubicia podbudowy pod kostke jak i dobicia kostki betonowej
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2019, 17:58   #44
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 949
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 18 godz 8 min 12 s
Domyślnie

Jak najcięższa. 350 kg to minuimum a lżejsze da efekt placebo.( do podbudowy) Do kostki juz ułozonej około 100 kg + guma , żeby nie niszczyła kostki)
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2019, 18:11   #45
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Czyli 1szt. obu robót nie da rady ogarnąć
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2019, 23:57   #46
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 949
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 18 godz 8 min 12 s
Domyślnie

No raczej nie. Lekka do kostki nie ubije ci podbudowy porządnie i później będzie się zapadać a ciężka może po.ierdolić bruk..Są wypożyczalnie. Ja kładłem granit i dobijałem kostke ciężką , ale to granit a nie betonek. Btw Betonówka jakoś do mnie nie przemówiła- ja wiem że gładsza i przyjemniej się chodzi, ale jak patrzę u znajomego, jak co roku po zimie zmiata kolejną warstwę kostki z januszexu, wybrałem granit. Nasiąka mu i marznie a to wiadomo co robi. Chociaż myślę że betonówke łatwiej kłaść , choćby samemu. Nie musi to znaczyć że każda betonowa tak ma, ale np granitowe bruki we Wrocławiu mają ponad 100 lat i wyglądają dobrze, zwłaszcza przy tym ruchu i przemiale.
PS. miejscami sie nawet pokusiłem o wzory - fajnie wygląda jak popada. https://photos.app.goo.gl/revuUCKCiunbfuFu9

Ostatnio edytowane przez Widmo80 : 16.09.2019 o 00:56
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2019, 00:01   #47
matti
 
matti's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 231
Motocykl: 07z różowym napisem
Przebieg: 70000
Galeria: Zdjęcia
matti jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 19 godz 41 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artek Zobacz post
Jak wypada cenowo płyta drogowa betonowa vs. kostka brukowa?
Chodzi oczywiście o tereny gospodarcze, bo mało kto to będzie chciał przed białym domem z czerwonym dachem
Żeby dobrze ułożyć prefabrykowaną płytę drgową betonową, to wypada ona drożej od kostki brukowej.

Płyty drogowe są przeznaczone na długotrwały, ciężki ruch.

W masy bitumiczne można się pobawić gdy trzeba typowo gospodarczo/zarobkowo potraktować przestrzeń. Żeby dobrze zrobić to trzeba łącznie 8cm ułożyć w dwóch warstwach. Ewentualnie może w pobliżu drogę robią, to chłopacy po godzinach " z łapy" ułożą i poklepią małą zagęszczarką. Na usługę pełnym rozściełaczem to będą się bać i wtedy trzeba legalna przez firmę załatwiać, a tanio to w obecnych czasach nie będzie.

Nie wnikając w kolorystykę, kształty i faktury kostek...
Na samochody osobowe , na nową podbudowę wystarczy kostka 6cm.na samochody osobowe, na stary iistniejacy beton mozna dac kostkę 4cm.
Na przydomowe chodniki wystarczy 4cm.
Pod dostawczaki i ciężarówki 8cm.

Podbudowa, mogę polecić 2 typy.

1. Gdy w podłożu mamy piasek (inimum 0.5m) to najlepiej dać na to kruszywo. Kostkę układamy na warstwie podsypki cementowo piaskowej 4-5cm.
2. Gdy w podłożu mamy glinę, to podbudowę najlepiej zrobić z warstwy 10cm piasku, betonu 10-15cm B15 (C12/15).. układanie kostki j.w.

W przypadku domowych i niskobudżetowych rozwiązań to kruszywem może być przekruszony beton o frakcji do 60/80mm. W innych przypadkach kruszywem ma być kamień 0/31,5 lub0/63. Żadne stare kolejowe kruszywo nie wchodzi w grę, gdyż jest to strasznie trudno zagęścić.

Do zagęszczarką kruszywa, jak wcześniej kolega pisał to zageszczarka min. 350 kg.
Do zagęszczenia betonu wystarczy 150kg.
Do zagęszczenia i wyrównania świeżo ułożonej kostki, to wystarczy zagęszczarką 80-120 kg, z gumą. Jeżeli ma się doświadczenie i zwykłą kostkę prostokątna lub TeTke, to bez gumy też można pojechać.

Po taniości, można jeszcze ułożyć ażury, gr. 8cm w śladzie kół.

Podbudowę i kostkę należy układać na spadek 1-2%. Miejscowe minimum to 0,5%.
Na każdej kostce będzie widać ślady od oleju jak i od kół. Żadna impregnacja nie pomoże.
U mnie aktualnie za kostkę biorą ok. 100zl z wykonaniem prostej podbudowy, bez prac związanych z korytowaniem


Zawodowo się tym trudnię, także coś mogę dopomóc w rozwianiu wątpliwości.
__________________
To co? Śmigamy ?


RD11A -> Black 690SM-> RD07
matti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2019, 00:55   #48
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

matti...widzę ze znasz sie na rzeczy wiec powiedz jak powinno byc u mnie:
mam spadek od bramy wjazdowej do garazu ok. 30cm na ok 25m.
Podłoże raczej gliniane a do tego było juz tam grzebane ze 3 razy pod media: woda, prad,gaz, kanalizacja.
Wiekszość magików chce wykorytowac na 30cm i na dno piasek kopalniak 10 cm potem 10cm tłucznia betonowego 0-63 a na to suchy beton 4cm i na to kostka 6cm...
Wydaje mi sie to za płytko...poza tym wiem ze miedzy kostką a suchym betonem powinien byc piasek.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2019, 09:16   #49
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 949
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 18 godz 8 min 12 s
Domyślnie

Że swoje wtrącę jeszcze- na wjeździe masz zawsze ślady po śladach, czyli jak spaprają, masz po latach 2 rowki równoległe od opon. 30 cm , wydaje mi się mało trochę a do utwardzenia najlepiej wymieszać 2 różne frakcje co najmniej (grube i drobne) - nie wiem czym u Was tam podbudowę robią, ale warto dać grubiej.
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2019, 09:34   #50
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,145
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 22 min 40 s
Domyślnie

Ja na podbudowę dawałem sortowane 30/60 kruszywo bez zera, na to szło drobne kruszywo. Daje to lepszą gwarancję, że nie siądzie. Do tego jeszcze kładłem geowłokninę drogową na spód pod kruszywo aby to na pewno nie siadło.
O ile kostkę ściągniesz po kilku latach i możesz ją sobie wymienić to podbudowa wg. mnie ma być taka, że jej nie ruszasz przez lata.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Spalona kostka??? Maras Układ elektryczny i zapłonowy 14 23.10.2016 12:48
Czy mamy kogoś kto zajmuje się instalacją gazową w samochodach ? Vooytas Inne tematy 8 27.05.2013 12:59
Zamiast nowej Afryki - czyli czym zajmuje się Honda... jorge Inne tematy 18 05.12.2011 10:18


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.