Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.12.2016, 08:37   #1
aki


Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 4
Motocykl: RD03
aki jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 26 min 13 s
Domyślnie Maroko-Sahara Zachodnia przez Francję, Hiszpanię, Portugalię, luksemburg

Maroko-Sahara Zachodnia przez Francję, Hiszpanię, Portugalię, luksemburg


Witam wszystkich serdecznie. Poszukuje ekipy na wspólne wyjazdy samochodowe. W tym roku planujemy wyjazd przez kraje ,które są przedstawione w nagłówku. Miała być Azja Centralna, ale myślę,ze ją przełożę na przyszły rok.
Jeździmy rodzinnie, ja zona i dwie córki (5 i 9 lat). Tym się różnimy od większości osób , które podróżują.
Nie mamy wypasionej fury 4x4, ale jakoś sobie radzimy. I wraz z wiekiem, kiedy córcie rosną, apetyt na wyjazdy wzrasta. Możliwości są coraz większe. W ubiegłym roku pojechaliśmy na Zakaukazie do Gruzji i Armenii, przez Albanię, Macedonię, Grecję i Turcję itd. Jechaliśmy sami. Prawie 1,5 miesiąca wspanialej przygody. Spaliśmy czasami na dziko, w górach, czasami na campingach. Różnie bywało. Poprzedni rok Bałkany. I jeszcze kilka wyjazdów.
Organizuje z przerwami wyjazdy od 15 lat. Najpierw jeździliśmy sami z żoną, teraz z cala rodzina. Byliśmy w Chinach, Mongolii itd.
Przedstawiam się, żeby było wiadomo, ze mamy jakieś tam doświadczenie w podróżach.
No właśnie szukamy osób na wspólne wyjazdy. Wiadomo, żeby było bezpieczniej oraz raźniej w podróży.
Moje dzieciaki są zaprawione w bojach. Jednak staram się organizować tak wyjazdy, żeby nie było tylko samej jazdy. Zwiedzanie przyjemności etc.
W te wakacje, chcemy ruszyć do Maroka i Sahary Zachodniej, zwiedzając trasę po drodze. Czy ktoś byłby chętny? Na całą lub część trasy.
Wyjazd około 1,5 miesiąca w wakacje. Koniec czerwca/początek lipca wyjazd. Trasa jest już opracowana, kilka szczegółów do doprecyzowania.
aki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2016, 08:43   #2
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Wszystko brzmi fajnie, tylko gdzie tu miejsce na motocykle? Bo wiesz na jakim forum piszesz, prawda?
PS
Bez wizyty w powitalni to jakoś tak nie bardzo to wszystko wygląda. Brakuje tylko linka do strony z komercyjną oferą wyjazdową.
__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 20.12.2016 o 08:46 Powód: Powitalnia...
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2016, 12:04   #3
aki


Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 4
Motocykl: RD03
aki jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 26 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Wszystko brzmi fajnie, tylko gdzie tu miejsce na motocykle? Bo wiesz na jakim forum piszesz, prawda?
PS
Bez wizyty w powitalni to jakoś tak nie bardzo to wszystko wygląda. Brakuje tylko linka do strony z komercyjną oferą wyjazdową.
Poniżej kilka postów widziałem Ukraina 4x4 i jeszcze niżej Złombol, zatem auta też się ogłaszają. Stąd moje ogłoszenie.

Wyjazd nie komercyjny.
Moja niewiasta mi marudzi, ze niebezpiecznie, ze to ze tamto. Trudno jej racji odmówić. Jeden facet i trzy kobitki. Nigdy nic się nie stało podczas wyjazdów, ale licho nie śpi. W kupie raźniej. Wiadomo.
aki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2016, 12:21   #4
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 14 min 0
Domyślnie

Aki
W powitalni pasowalo by cos napisac o sobie.
Jak na FAT szukamy chetnych na wyjazd, to zazwyczaj tez piszemy o planowanym terminie wyjazdu.
Ty szukasz chetnych na wyjazd w tym roku, wiec zostaje jakies 10 dni do konca roku, wiec chyba ciezko bedzie kogos znalesc, zrobic wizy itp.
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.12.2016, 18:32   #5
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,364
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 1 godz 12 min 41 s
Domyślnie

Aki napisał-wyjazd koniec czerwca,początek lipca.
Czytać ze zrozumieniem.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.12.2016, 20:45   #6
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 14 min 0
Domyślnie

Napisal
Cytat:
W tym roku planujemy wyjazd przez kraje ,które są przedstawione w nagłówku. Miała być Azja Centralna, ale myślę,ze ją przełożę na przyszły rok.

Cytat:
Wyjazd około 1,5 miesiąca w wakacje. Koniec czerwca/początek lipca wyjazd
Jak jedziesz tam w wakacje, czyli lato, to bedzie bardzo goraco.
Do Maroka najlepiej jesienia, lub wiosna,
Sahara Zachodnia- ciezko powiedziec, bo tam przecie znikt nie ejzdzi, noc nie ma oprocz, fajnego wybrzeza, ja bylem kilka razy i zawsze trnazytem. Na pewno bardzo tam wieje.
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2016, 08:21   #7
aki


Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 4
Motocykl: RD03
aki jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 26 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirmil Zobacz post
Napisal





Jak jedziesz tam w wakacje, czyli lato, to bedzie bardzo goraco.
Do Maroka najlepiej jesienia, lub wiosna,
Sahara Zachodnia- ciezko powiedziec, bo tam przecie znikt nie ejzdzi, noc nie ma oprocz, fajnego wybrzeza, ja bylem kilka razy i zawsze trnazytem. Na pewno bardzo tam wieje.
Jestem świadom warunków i tego co zobaczę. Po Saharze Zachodniej raptem około 500 km. Petla Tarfaja - El-Aaiún - Samara - Tantan cala pętla 800 km. Ale kto wie może się "zjedzie" z trasy i będzie więcej.
Chciałem wrócić Samara-Zag ale brak info o przejezdności tą drogą, a w zasadzie, że tylko 4x4 z przewodnikiem, bo inaczej wojsko nie przepuści.
Dlatego odpuściłem, zważywszy na fakt, że nic piorunującego tam nie ma.
Takie "nic" na Saharze ma swój urok.

Może, ktoś się wypowie kto był, widział.
aki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2016, 12:17   #8
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 30 min 54 s
Domyślnie

Czytaliście "wszystkie ziarnka piasku" Bartka Sabeli? O Saharze Zachodniej?
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2016, 12:48   #9
kajman
 
kajman's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 539
Motocykl: RD03
kajman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 3 godz 21 min 39 s
Domyślnie

o kurcza - termin czerwiec lipiec na WS i Maroko - gratuluje

Zainwestuj w klimatyzację postojową i sprawdź czy masz wydajną chłodnicę do samochodu

Człowieku - z WS to ludzie sp..ją już w kwietniu na północ
Noo chyba że mówiąc Maroko masz na myśli Agadir
kajman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2016, 13:57   #10
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Dajcie luz czlowiekowi. Jest nowy na forum ale to nic zboczonego. Kazdy kiedys byl nowy.

Co do wyjazdu puszka, to tez nie widze problemu zeby pisac na tym forum. Mnie np. to interesuje.

Co do bezpieczenstwa w Maroku to nie ma problemu. Nawet jak masz 3 dziewczyny ale bedziesz traktowany z szcunkiem, bo to rodzina, zona i dzieci - nic sie kobietom nie stanie. Oczywiscie, ze lokalesi beda sie obracac jak bedziecie szpanowac okularami slonecznymi, otwarym dekoltem i rozpuszczonymi wlosami. Ja proponuje;
- zachowywac sie jak nalezy w miejscu gdzie sie jedzie (zakryc wlosy, to dla nich uznanie szcunku)
- byc milym, ale nie przesadzac z zaprzyjaznianiem sie. Tam jest wielu dziwnych typkow.
- nie jest glupio kupic lokalna karte i wziac kontakty z jakimis pozadnymi ludzmi - w razie czego mozna powiedziec, ze zadzwonisz zaraz do Pana X zeby wyjasnic sytuacje
- dobrze dziala na nich, ze znasz krola i jego rodzine. Od razu ich stawia na bacznosc, bo M6 jest bardzo powaznany.
- dobrze jest znac pare slow po arabsku, a juz na 100% to znac francuski... po angielsku to tylko nagabywacze mowia.
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Afryka zachodnia marzec wojxxx1 Umawianie i propozycje wyjazdów 2 22.12.2014 11:29
Antyatlas i Sahara Zachodnia w październiku. kowal73 Umawianie i propozycje wyjazdów 0 15.06.2012 01:25
Antyatlas i Sahara Zachodnia luty 2012 kowal73 Trochę dalej 20 22.03.2012 14:37
Holandia+Luksemburg+Francja=kilka pytań przed 1szym wyjazdem nicek27 Przygotowania do wyjazdów 8 12.07.2010 16:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.