Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.05.2010, 13:27   #1
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie Multistrada 1200

Dzieki otwartym dniom Ducati miałem okazje polatac Multistrada 1200.
Nie wiem czy ktos jezdził juz, ale chetnie podziele sie swoimi subiektywnymi odczuciami.Jezdziłem 1,5 h w deszczu.Czarnuch nie wymieka a wiekszosc testujacych chyba sobie odpusciła ze wzgledu na pogode. Przyszedłem przywitałem sie ,niestety trzeba było wplacic kaucje w wysokosci 2 tysiace.Bardzo miły Pan zapytał czy Multistrada czy Hypermotad.Zamysliłem sie i mówie oba. A ze na raz ,na dwóch sie nie da jechac to sie pomienialismy. Do rzeczy: Multistrada
Wlazłem na to i tak sobie mysle mniejsze jakies poreczniejsze niz moja afryczka ale jakies takie bardziej plastikowe ładne czerwone.Dobra mówie Panie kochany objasniaj co i jak bo deszcz leje.Dał do reki pilota który okazał sie kluczykiem i kazał schowac do kurtki.Dowiedizałem ze sie teraz moto mozna odpalac (ma dzieki temu łacznosc z baza jak w poranku kojota).Zabłyszczał komputerek i zaczałem skrobac sie po kasku.Ustawienie grzanych manetek spoko czaje,tryby pracy wybór padł na szosowy.Zakołatała mysl aby wybrac enduro ale zaraz sobie przypomniałem ze 2 patyki gosc zabrał a moto nie ma gmoli , crashpadów i stelazy.Dałem spokój tez z trybem sportowym, za bardzo leje sobie mysle.Pan zapytał które z bodajze 6 ustawien zawieszenia wybieram?Mówie wez Pan cos wysrodkuj.Czas jechac wiec ruszamy.Dzwiek jakoby znajomy bo jezdziłem monsterem 1000.Uwaznie bo kałuze.Te błyszczace zegary skojarzyły mi sie z kadetem GSI.Szyba regulowana góra dół ale o tym to sie pózniej dowiedziałem niestety.Leje nimiłosiernie a ja zaczynam sobie przyspieszac i hamowac.Motor sprawia wrazenie ze ktos mu za duzo mocy dał.Krece go do 5 czy 6 tysiecy jedzie ostro a tu jeszcze tyle skali.Pozycja wygodna ale w ryj leje deszczem.Dobra czas na hamulce sobie mysle.Przyspieszam hamuje no i cóz ABS to ABS. Motór jedzie jak po stole zadnych uslizgów.Zaczynam hamowac coraz ostrzej aby cos sie zaczeło dziac a ten dziad nic.Dobra zaczynam bawic sie komputerkiem bo jazda nadwyraz spokojnie idzie.Wcisne to wcisne tamto. W koncu jest troche prostej. Mysle dobra pokaz co potrafisz.Łodkrecam a ten szatan wyrywa jak scig do przodu to ja redukcja i w pedzel i tylko czuje jak tylne koło mieli jak porypane a troche juz było na budziku(Podobno jakies systemy sie powłaczały co tam chronia jezdzca przed upadkiem).Mysle sobie stary wyluzuj.
Powrót był autostrada takze stała predkosc 120-140.Przyspieszenie super hamowanie super ale wiatr sprawiał ze musiałem walczyc jak sledz w sztormie aby utrzymac prosty tor jazdy.Z afryka tego nie doswiadczyłem.Na koniec juz sobie mysle tzreba wjechac w jakas dziurke, kałuze i stanac na podnózkach.Zaskoczyło mnie to ze wszelkiego rodzaju niedogodnosci terenu nie pzrenosiły sie na rece.
Motor bardzo fajny dla asfaltowych snobów(zdaje sie ze gdzies to padło od kogos:-)))))))))))))))))
Biorac pod uwage ze pewnie nie bedzie mnie stac na cos takiego to nie uzyłbym go takze w terenie.Czesci kosztuja tyle ze boje sie wspomniec.Moje marzenia rozbudził ABS i MOC która czułem pod reka.

Na koniec dodam ze opis jest czysto subiektywny i nie siliłem sie na opis- Test ala Swiat Motocykli

PS. Pozdrawiam tego kolesia z Salonu Ducati z Wrocławia za to ze mu sie chciało o takiej godzinie i pogodzie-Moze kiedys tu wpadnie na forum

Ostatnio edytowane przez calgon : 28.05.2010 o 13:32
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2010, 15:13   #2
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,438
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 11 min 17 s
Domyślnie

Najważniejsze, że spróbowałeś i możesz coś powiedzieć. Jak pojeździsz kilkunastoma/dziesięcioma to dojrzysz wiele ciekawych spraw i nic już nie będzie takie jak kiedyś.
Mówię Ci to ja - asfaltowy snob
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2010, 17:37   #3
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie Aprilla Tuareg

Fajnie napisałeś. Jak będziesz miał okazję przetestuj w przyszłości:

http://www.motocykle.v10.pl/Nowa,Apr...CMA,40891.html

Najwyraźniej Aprilla postanowiła ugryźć trochę tortu i KTM-owi małemu GS-owi (750) i (1200) GS-wi / Multistradzie / Sitelvio / Varadero / Teresce

A Honda ma Enduro (po za 250) gdzieś ...
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2010, 19:40   #4
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Też byłem na tych dniach otwartych, niestety tylko testowałem multistrade statycznie - co jest żadnym testowaniem oczywiście . Tak tak, to jest właśnie idealny motor dla idealnych asfaltowych idealnych snobów . Wszystko pikne, ładne świecące, wymodelowane, wychuchane itd

PS kojarzysz temat zgruzowanej 848 na tych dniach otwartych? kojarzysz to wadium 2000zł? no to mój ziomek właśnie się przez to 848 pozbył 2000zł
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Africa Twin 1200? sambor1965 Inne tematy 592 24.11.2013 22:32
Audi kupiło Ducati - Multistrada vs.GS? mishieck Inne tematy 9 20.04.2012 16:56
Tenere 1200 - koncept... sambor1965 Inne tematy 115 01.03.2010 12:15


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.