Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.02.2013, 01:16   #1
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 7 min 45 s
Domyślnie skuter do miasta ...prośba o poradę

Myslę.o zakupie skutera na miasto, idea, dojazdy do pracy i z powrotem, od czasu do czasu wypad za miasto.

założenia:
- używka
- tania w zakupie
- nie psująca się
- mało paląca.

czy warto brać.pod uwagę.większe pojemności? czy starczy 50?
jak ze spalaniem?
czy brać pod uwagę produkcje chińskie, taiwańskie i temu podobne..?
czy brać na dużych kołach? paskudy sie.wydają
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2013, 01:45   #2
kulka
 
kulka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: zarzyca/strzelin
Posty: 1,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
kulka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 10 godz 20 min 43 s
Domyślnie

nigdy nie chinskie
jak juz to wloch lub yaponia
10letni skuter zadbany , nadal bedzie niezawodnym srodkiem lokomocji , jednak na miasto wolalbym male enduro zdecydowanie , korki i inne przeszkody nie beda zawada w drodze . skuterem wiekszosci nie ominiesz niestety.
jesli jednak upierasz sie przy skutrach to jest kilka fajnych ofert na allegro i ja chyba wybralbym cos na wiekszych kolach

http://otomoto.pl/piaggio-liberty-li...-M3444363.html
http://otomoto.pl/peugeot-ludix-2-M3451124.html
http://moto.allegro.pl/skuter-aprili...033519065.html
http://otomoto.pl/gilera-ice-50-70-t...-M3511186.html
http://otomoto.pl/aprilia-sr-M3513434.html
http://otomoto.pl/kymco-agility-city...-M3529411.html
http://moto.allegro.pl/skuter-honda-...015931387.html


wybor jest przeogromny nawet wsrod tych tanich , wystarczy znalezc cos co pasuje do siebie i zabawa jest


ale i tak polece np honde xlr 125czy clr125 -maly niezniszczalny 4suw , spalanie 3l/100 i jedzie wszedzie tam gdzie skutrem mozesz tylko pomazyc
http://otomoto.pl/honda-clr-clr-125-...-M3211435.html
http://moto.allegro.pl/honda-xr125-x...017636356.html

biez co ci sie podoba , byle nie chinskie wydumki bo bedziesz plakal
__________________
BMW r100gs suzuki dr750big
kulka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2013, 09:42   #3
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,897
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 25 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
Myslę.o zakupie skutera na miasto, idea, dojazdy do pracy i z powrotem, od czasu do czasu wypad za miasto.

założenia:
- używka
- tania w zakupie
- nie psująca się
- mało paląca.

czy warto brać.pod uwagę.większe pojemności? czy starczy 50?
jak ze spalaniem?
czy brać pod uwagę produkcje chińskie, taiwańskie i temu podobne..?
czy brać na dużych kołach? paskudy sie.wydają
Używam od ponad 20 lat skuterów do jazdy po mieście robiąc kilkanaście tys./km rocznie w Romie , w tym czasie miałem ich sporo . Przez ostanie kilka lat jeździłem Hondą SH 150 . Jeśli nie potrzebujesz szybko się przemieszczać po obwodnicach i autostradach to SH 150 jest optymalna , pali średnio 2.5 litra i 100/110 można spokojnie jechać , zaletą są duże koła , zwinność , poręczność w korkach i mała waga . Daje rade również w 2 osoby , przebiegi 80 - 100 tys./km to żaden wyczyn . Koszty eksploatacyjne b.niskie , oliwa co 3000 , pasek +/- co 10000 , sprzęgło co 15000 , łańcuszek rozrządu starcza na 30000 , układ wtryskowy bez obsługi . Bezproblemowy przyjemny skuter . Polecam . Obecnie jeżdżę SH 300 i jestem jeszcze bardziej zadowolony niż z SH 150 .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2013, 09:54   #4
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,730
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 8 min 16 s
Domyślnie

Kupiłem skuter do podobnego użytku. Tyle że dziennie robię 150km (po 75 w jedną stronę) i w tym 40km po mieście. Więc potrzebowałem czegoś większego niż 50. Długo wahałem się nad małym enduro ale wybrałem skuter i była to decyzja słuszna. Przede wszystkim automat zapewnia Ci to że nie machasz sprzęgłem, biegami tylko skupiasz się na objeżdżaniu puszek.

Jest to Aprilia Atlantic 200 z 2003 roku, kupiłem za 3500zł z forum trampkowego. Sprzęt jest świetny, niedoceniany u nas, kosztuje połowę tego co burgman z podobnego rocznika, pali 3,5-4L/100. Serwisowo wiem o niej sporo- jak byś się tym sprzętem interesował, daj znać- podpowiem co jest ważne abyć nie powielał moich błędów.

W zeszłym roku w styczniu po zakupie przyjechałem nią na kołach z Wrocka i było całkiem wygodnie choć nieco zimno :-) zdecydowanie nadaje się do turystyki, zwiedziła latem kawałek polski.

Do jazdy bardziej po mieście - kupiłbym 125 o mniejszych gabarytach, moja apka to już trochę szafa jak na skuter.

Pozdrawiam
zimny

Ostatnio edytowane przez zimny : 21.02.2013 o 09:58
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2013, 10:28   #5
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,952
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 38 min 16 s
Domyślnie

Na skuterze przelatuje rocznie około 10 tys km i tak od wielu lat. Mój typ to Yamaha Cygnus 125. Moja pierwsza miała ponad 100 tys z czego 30 tys mojego - bez remontu, w mojej obecnej stanął wał korbowy przy 80 tys. Częśći do cygnusa są tanie i dostępne w koreańskich podróbkach przyzwoitej jakości: wał 300 zł, tłok z cylindrem 120 zł- sprawdzone przez zaprzyjaźnionych kurierów. Obecnie mam tez Yamahę Majesty 250 - ale jej konstrukcja nie jest tak prosta i niezawodna jak Cygnusa, gabaryty w korkach każą się bardziej skupiać na jeździe, a przewaga osiągów widoczna jest dopiero po przekroczeniu 50 km/h.
50 to za mało - mimo że wysilone 50 pojedzie tak jak 125, to będzie to kosztem awaryjności i zużycia paliwa. Cygnus 125 pali mi 3,5 w codziennej walce i rozpędza się do 90km/h.
__________________
Enduro i ADV

Ostatnio edytowane przez motormaniak : 21.02.2013 o 10:30
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2013, 10:34   #6
JarekO
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Adagiio dobrze prawi. Kierowcy skuterów z Włoch wybierali przeważnie:

http://u.42.pl/2JDk

Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2013, 11:05   #7
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

miałem ich kilka. eksploatacyjnie i użytkowo bardzo fajnie jeździło się na Scarabeo125 - miałem wersję GT więc miała nawet boczne kufry! Obecnie Scarabeo 125 można kupić bardzo tanio.
Miałem też Scarabeusza 50 - jedzie jak brzytwa, jak po szynach i jak na 50ccm jest bardzo bardzo żwawa. Ale to już tylko do miasta.

Sentymentalnie wspominam Helixa250 - bardzo wygodny i szybki skut. niezawodny mimo wieku, jednak tak on jak i dwie Vespy PK, które miałem /i mam/ nie znoszą konfrontacji z dziurami polskich dróg. Małe kółka to jest MASAKRA przy jeździe w koleinach. Nie pchaj się boże broń w cokolwiek poniżej 12''.

Nie napisałeś jakim masz budżet - Adagio pięknie wybrał. bardzo podoba mi się SH300 tylko kasa jak na kolejne moto jak dla mnie niestety nie do przyjęcia.

Gdybym miał wybierać jakiś używany skut to jednak wybrałbym japonię - stary Helix, jego odpowiednik Hexagon GT, Majesty 250.... w mniejsze pojemności raczej bym nie szedł. 250tka pali niewiele więcej a jeśli jeździsz na co dzien moto to jednak miej troche przyjemności z odjazdu spod świateł.
Wymienione powyżej w dobrym stanie kupisz za 3-5tyPLN. podstawowe wymiany i jeździsz.

matjas

ps. się mi przypomło nawet takie ładne cuda jak SH czy scarabeo 125 nie mają schowka pod siedzeniem /Adagio popraw mnie jesli piszę nie tak/ a uwierz mi, że to jest po prostu MUST - zakupy, kask, rękawiczki... musisz to mieć i to im większe tym lepiej. w tym porównaniu ze znanych mi skutów prowadzi Majesty250 i to po lifcie gdzie powiększono schowek. helix tez ma kufer z tyłu skuta co + top box daje naprawdę duuuuuże możliwości przewozowe - spokojnie pół wózka markietowego sie w taki sposób na ten pojazd mieści. dla mnie miało to wielkie znaczenie kiedy poruszałem się moją Helką na co dzień.
co do spalania SLAFO - nie mam zamiaru kruszyć kopii o 0.5l w tą czy w tamtą. 125 będzie palić delikatnie mniej niż 250 i to jest fakt i trudno z tym dyskutować. 50ccm w ogóle nie biorę pod uwagę - IMO dla dorosłych motocyklistów to pojazdy bez sensu. palą sporo bo trza je kręcić, świeże kosztują wcale niemało, wyjechać choćby i za miasto na tym to męka i w sumie głupota. pewnie mają swoich zwolenników TYLKO do miasta ale wiecie jak jest z racją... ja naprzykład jeździłem na swoich ww skuterach we Wro i nie miałem poczucia łamania zakazu wjazdu dla ciężarówek - mam nadzieję, że piszę jasno.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 21.02.2013 o 12:45
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2013, 11:18   #8
slafo
Are we truly alone? The Truth is Out There
 
slafo's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Urzut
Posty: 661
Motocykl: obecnie brak
slafo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 1 godz 2 min 6 s
Domyślnie

Z tym większym spalaniem 250-ki to bym się nie zgodził.

50ccm - spalanie pewnie w okolicach 4 - 5
250ccm - spalanie 3,2 - 3,4

Wynika to z faktu trybu pracy silnika. Mała pojemność kręci się prawie cały czas na 100 % możliwości by osiągnąć przyzwoitą prędkość. Przy większej pojemności raczej nikt non stop nie ciśnie na max, bo się nie da. Taka jazda 100 - 120 non stop po prostu nie jest bezpieczna
slafo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2013, 16:06   #9
kraft90


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Skalmierzyce
Posty: 246
kraft90 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 godz 10 min 49 s
Domyślnie

Mam Piaggio Liberty 125, fajna maszynka do miasta.
kraft90 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2013, 16:38   #10
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

BTW Liberty 125 - Adagio sprzedałeś już swoją?

.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Południowy Wshut - prośba o poradę wujaszek_misza Umawianie i propozycje wyjazdów 4 10.08.2011 16:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.