Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS

GPS Wszystko co związane z elektronicznymi pomocami nawigacyjnymi. Sprzęt, mapy, porady.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.08.2014, 16:40   #1
griba
nadworny mechanik ;)
 
griba's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Gdynia
Posty: 5
Motocykl: VX800 | DL650
Galeria: Zdjęcia
griba jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 46 min 7 s
Cool Wymiana akumulatora w Lark 43.1 by Griba

Cześć!

Nie wiem czy już nie było czegoś na ten temat.

Gdyby ktoś się zastanawiał, czy w Lark'u 43.1 można wymienić akumulator, to odpowiedź jest twierdząca. Sam proces jest banalnie prosty (przynajmniej tak było w przypadku mojej obudowy - model sprzed 5-6 lat).

Rozkręcamy obudowę, podważamy zatrzaski. Potem odkręcamy płytę od tyłu urządzenia. Uważamy na połączenia - taśmy do ekranu i przewody do głośniczka są dość krótkie. No i mamy dostęp do ogniwa.

Na allegro można dostać dedykowane ogniwo (podobne do tego niebieskiego na zdjęciu poniżej). Możemy jednak również wykorzystać dowolny akumulatorek o napięciu 3,7 V, byle zmieścił się do środka urządzenia. Mi wygodniej było kupić akumulatorek NB-4L (pasuje idealnie) do aparatu fotograficznego, który dostałem u siebie na miejscu. Kosztował całe 16 zł.

Wystarczy przylutować przewody i połączyć je z oryginalnymi, odciętymi od starego akumulatorka (uwaga na biegunowość). Następnie nowy akumulatorek wklejamy na taśmę dwustronną i składamy całość w odwrotnej kolejności.

Czas rozładowania do 1 kreski na ekranie menu (jasność w połowie) - ponad 2h.

__________________
Pozdrawiam,
Griba
motoSTFORKY
motocyklowe podróże małe i duże
http://www.motostforky.pl/

Ostatnio edytowane przez griba : 17.05.2018 o 14:46
griba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Naprawa klemy akumulatora nicek27 Inne tematy 9 10.06.2012 19:58
Czy rok dla akumulatora to dużo? chemik Układ elektryczny i zapłonowy 36 21.04.2012 23:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.