Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.07.2018, 10:14   #1
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 33 min 59 s
Domyślnie Fajna plaża w Albani pod namiot

Podobno namiot na plaży jest przereklamowany, ale chciałem to sprawdzić sam Chodzi mi o to aby zaparowac moto i rozbić namiot na plaży. I byc tam najlepiej samemu. Jedo polecane miejsce to: link Kiedyś ponoć nie było tam nic, teraz są jakieś budy i leżaki. Ale warto zobaczyć nadal dla widoków.

Bardziej obiecujące dla mnie jest to miesjce: link.

Ma może ktoś jakąś fajną, sprawdzoną miejscówkę na odpoczynek (1-2 dni) na plaży "na dziko" w odludnym miejscu? Na tripa mam zarezerwowane 3tyg. i ma być to głównie albania i na spokojnie, ale grzechem byłoby nie zaliczyć noclegu nad morzem i sobie tam nie odpocząć.
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2018, 09:17   #2
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 33 min 59 s
Domyślnie

Jakby kogoś interesowało to mały update.

Pierwsza plaża jest mega turystyczna, podjechałem na parking zawalony samochodami (już z rana). Droga na plaże jest dość trudna. Czasami jest spoko, ale są odcinki gdzie droga sklada się ze skały dość nierównej i stosunkowo ostrej. Zaliczyłem tam jedną glebę gdzieś w okolicach 1/3 szutrowej drogi. Po podniesieniu moto który upadł dość niefortunnie zrobiliśmy przerwę w cieniu na fajkę i jakieś jedzenie. Potem podeszlem z buta na zwiad i na plaży było widać dużo leżaczków, a na horyzoncie pojawiły się tłumy ludzi niczym na krupówkach ciągnących na plażę.... Więc to tyle z kameralnej plaży. Uznaliśmy, że wrócimy i pojedziemy na tą kolejną plażę bo była stosunkowo blisko a było przed południem... . Dodam że po powrocie na parking zrobiliśmy kolejną przerwę i widzieliśmy kilka terenówek które jechały tą drogą, by po chwili wracać na wstecznym. Jedyna która tam wjechała i nie wróciła to jeep wrangler na mega wielkich kołach, raczej mocno przerobiony.

Druga plaża okazała się całkiem fajna. Wieczorem byliśmy tam tylko my, jakiś rowerzysta z sakwami a na dalszej części jakaś mała grupka turystów z plecakami i namiotami. Mamy tam jakaś elektrównię z której mamy wyrzut słodkiej wody lub maly strumyczek. Więc można się umyć i zrobić pranie ... Plaża za dnia nie była zawalona ludźmi, trochę ich było jednak im dalej tym mniej. My bylismy zadowoleni Dojazd z SH8 drogą która idzie w stronę plaży i mola a potem jedziemy na koniec plaży. Droga była całkiem lajtowa. Na mapce google są inne drgi bezpośrednio na koniec plaży ale nie wiedziałem jak tam wjechać. Jedna droga miała strasznie błotnisty podjazd (wylewała się tam woda z jakiejś rury) i obawailem się powrotu. Innej drogi bezpośrednio na koniec nie mogłem wyszukac.
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2018, 10:22   #3
Złom
601493080
 
Złom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1,406
Motocykl: XL600
Złom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 8 godz 11 min 58 s
Domyślnie

Byłeś blisko fajnej miejscówki :

Gate to Horizon-Bio Camping Lukove
unnamed road, lukove sarande 9400, Albania
+355 69 515 6619

https://goo.gl/maps/jLkdVWQsuT42

http://africatwin.com.pl/showpost.ph...69&postcount=8

http://africatwin.com.pl/showthread.php?p=596069
Złom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2018, 12:31   #4
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,493
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 10 godz 45 min 50 s
Domyślnie

Jeżeli ktoś chce spać na Gjipe (pierwsza plaża Czarnego Czarownika) to warto się wbić w wąwóz - mniej ludzi i jak się pokombinuje to jest cień przez pół dnia nad namiotem.
Byliśmy w zeszłym roku 4x4, dojazd da się ogarnąć (piękne ekspozycje z urwiskiem) ale jest wymagający dla ludzi i sprzętu (Motocykowo trudny ostatni odcinek - wymurowany stromy zjazd/podjazd, z nagłym skrętem)
Najlepiej odwiedzać po sezonie i nie w tygodniu (fajne jaskinie do odwiedzenia, ale dostęp tylko morzem)
Warto dać dwa euro lokalsom na wjeździe (ale na samej plaży, nie tym na górze) wtedy można korzystać z prysznica i kranu ze słodką wodą (przez czas nieokreślony)
Zabierzcie własnę napoje i jedzenie, bo ceny jak Monaco )

Na Kepi i Rodhonit jest fajna plaża, ale nie ta z kościołem/klasztorem, ale wcześniej, ze zjazdem przed laskiem w lewo.
Jest piasek, czysto i skały pnące się za samą plażą pionowo do góry.
Rano przypływają rybacy.
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2018, 18:16   #5
Złom
601493080
 
Złom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1,406
Motocykl: XL600
Złom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 8 godz 11 min 58 s
Domyślnie

Do tej plaży jest dostęp tylko od morza, nie udało mi się dotrzeć do niej lądem.

Plazhi i Krorëzës
Albania

https://goo.gl/maps/NtazpjNEMus
Złom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2018, 19:30   #6
heniekstar
 
heniekstar's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2017
Miasto: Koszalin
Posty: 117
Motocykl: Frędzel; Advenczur
heniekstar jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 22 godz 12 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyEZG Zobacz post
Jeżeli ktoś chce spać na Gjipe (pierwsza plaża Czarnego Czarownika) to warto się wbić w wąwóz - mniej ludzi i jak się pokombinuje to jest cień przez pół dnia nad namiotem.
Byliśmy w zeszłym roku 4x4, dojazd da się ogarnąć (piękne ekspozycje z urwiskiem) ale jest wymagający dla ludzi i sprzętu (Motocykowo trudny ostatni odcinek - wymurowany stromy zjazd/podjazd, z nagłym skrętem)
Najlepiej odwiedzać po sezonie i nie w tygodniu (fajne jaskinie do odwiedzenia, ale dostęp tylko morzem)
Warto dać dwa euro lokalsom na wjeździe (ale na samej plaży, nie tym na górze) wtedy można korzystać z prysznica i kranu ze słodką wodą (przez czas nieokreślony)
Zabierzcie własnę napoje i jedzenie, bo ceny jak Monaco )

Na Kepi i Rodhonit jest fajna plaża, ale nie ta z kościołem/klasztorem, ale wcześniej, ze zjazdem przed laskiem w lewo.
Jest piasek, czysto i skały pnące się za samą plażą pionowo do góry.
Rano przypływają rybacy.
Hmm, jeśli owa plaża jest polecana w każdym polskim blogu o Albanii, to nie ma co się dziwić, że tłok jak w Sarandzie.

W tym roku zaciągnął mnie tam koleś spotkany na końcówce zjazdu z Llogara.
Szukałem czegoś na nocleg, obok tego nowo powstającego osiedla bungalowów, ale po godzinnym krążeniu po wyschniętej rzece, odwrót i postanowienie dotarcia na pewną miejscówkę. Po drodze najechał owy kolo i mówi, że zmierza na tę rajską plażę. Zjechaliśmy na dół, a tam taki widok:

Te wszystkie fury są z Polski...
W głębi wąwozu 2x tyle.

Zgadnijcie skąd.
Pierwsze namioty po lewej są nasze.
Ścieżka dla 4x4 nie jest jakoś wymagająca, ale miejsca jest na jeden samochód. Jak pasażerowie maja słabe nerwy, to lepiej niech sobie pójdą pieszo. Na dole żwir dość sypki i przemielony.
Drugi raz nie dam się namówić. Za dużo wycieczek zorganizowanych z pełnią konsekwencji .
Co do trudności zjazdu/podjazdu. Lokalesi ogarniają dostawy i wywóz smieci starymi stockowymi hiluxami, więc...
heniekstar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2018, 23:52   #7
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,493
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 10 godz 45 min 50 s
Domyślnie

heniekstar byłeś rok po nas i z tego co piszesz jest coraz gożej

Szkoda
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2018, 00:16   #8
heniekstar
 
heniekstar's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2017
Miasto: Koszalin
Posty: 117
Motocykl: Frędzel; Advenczur
heniekstar jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 22 godz 12 min 24 s
Domyślnie

Poprzednio byłem ze trzy lata temu. Namiar podawał mi koleś co spędził tam 2 dni. Oprócz nich (byli na parę samochodów) była ta knajpa pod skałą i zabłąkani piechurzy. Byli w lipcu.
Albania się bardzo dynamicznie zmienia. Betonują, asfaltują, stawiają hotele. Miałem miejscówkę cichą i dojazd tylko 4x4. Tego roku mnóstwo ludzi i wygładzone tłuczniem. Znacznie łatwiej pustą plażę znaleźć w Grecji.
heniekstar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2018, 12:06   #9
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 46 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał heniekstar Zobacz post
Poprzednio byłem ze trzy lata temu. Namiar podawał mi koleś co spędził tam 2 dni. Oprócz nich (byli na parę samochodów) była ta knajpa pod skałą i zabłąkani piechurzy. Byli w lipcu.
Albania się bardzo dynamicznie zmienia. Betonują, asfaltują, stawiają hotele. Miałem miejscówkę cichą i dojazd tylko 4x4. Tego roku mnóstwo ludzi i wygładzone tłuczniem. Znacznie łatwiej pustą plażę znaleźć w Grecji.
fakt tyle terenówek i motocykli z Poland nie spotkałem w Czarnogórze co w Albanii jedno jest pocieszające ze są na głównych szlakach jak np RO 67C i 7C na boki nie zjeżdżają bo szkoda sprzętu
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2018, 12:25   #10
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 33 min 59 s
Domyślnie

Natomiast my w sierpniu w Czarnogórze i Albani spotkaliśmy tyle motocylki, co by na palcach policzył Zapamiętałem tylko na SH8 i durmitorze jakiś wysyp w postaci kilku sztuk.
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
No i odhaczone. Montenegro i kawałek Albani simon1977 Trochę dalej 20 07.08.2014 12:23
Do Albani którędy i co na miejscu ?? krystek Przygotowania do wyjazdów 8 12.06.2013 01:16
Z Helu do Świnoujścia plażą? Kruszyna Przygotowania do wyjazdów 23 08.03.2012 10:21
Wyprzedaż w Honda Plaza KML Wszystko dla Afrykańczyka 10 03.03.2012 11:18


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.