Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.07.2016, 23:16   #1
manier


Zarejestrowany: May 2014
Posty: 34
Motocykl: RD03
manier jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 godz 18 min 26 s
Domyślnie rozbijanie namiotu na dziko w Austrii i Włoszech

Witam,

tak jak w temacie. Orientuje się ktoś jaki mandat grozi za robicie namiotu na dziko w Austrii i Włoszech? Szukam na necie ale coś słabo mi to wychodzi.

Za pomoc z góry dzięki
Pozdrawiam
manier jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2016, 08:44   #2
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 7 min 39 s
Domyślnie

Dawno mnie tam nie było ale kiedyś w Austrii rozbiłem namiot na parkingu przy autostradzie. Miałem obawy ale lał deszcz, zimno, zmęczony myłem. Fajnie się spało.

Ja zawsze na dzikie noclegi wybieram miejsca ustronne. We Włoszech północnych tego jest bardzo mało. To nie Polska czy Węgry gdzie masa pustej przestrzeni pozwala na spokojne koczowanie na dziko :-)
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2016, 16:06   #3
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 23 s
Domyślnie

Słyszałem kiedyś od Austriaka o zakazie wejścia wieczorami/nocą do lasu. Generalnie chodzi o to, że jest tam dość mocno uprawiane myślistwo i postronni ludzie nie powinni przebywać w lesie, bez jakiekolwiek informacji u kogoś kto to nadzoruje. Tak przynajmniej argumentował to kolega
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2016, 16:39   #4
manier


Zarejestrowany: May 2014
Posty: 34
Motocykl: RD03
manier jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 godz 18 min 26 s
Domyślnie

bardziej od odstrzału obawiam się np mandatu w wysokości 500 euro
manier jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2016, 06:00   #5
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,928
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 43 min 16 s
Domyślnie

Jak rozbijasz się na terenie prywatnym za zgodą właściciela/zarządcy to żaden problem. Biwakowanie na większości terytorium jest dozwolone w wyznaczonych do tego miejscach, po za nimi jest zabronione, wysokość mandatu uzależniona jest od regionu i gminy. Obecnie obowiązują jeszcze dodatkowe przepisy wprowadzone jak niewierni zaczęli najeżdżać Włochy, koczować w miastach czy na ich obrzeżach. Jeśli chcesz już gdzieś na dziko przekimać to rób to na totalnym zadupiu aby nikt nic nie widział i słyszał, należy wziąć przede wszystkim pod uwagę że Włochy nie są już fajnym bezpiecznym i przyjaznym krajem jak kiedyś, tak że duża ostrożność.
Zdrowia.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2016, 18:08   #6
vtwin90
 
vtwin90's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Żory
Posty: 224
Motocykl: RD07
vtwin90 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 19 godz 37 min 14 s
Domyślnie

Austria parkingi ASFiNAG bezpieczne monitoring prysznic kibelek itp. jedną noc nic raczej nie powinno się dziać w tamtym tygodniu w czasie powrotu z Włoch spaliśmy na takim parkingu co do Włoch na dziko raczej bym nie ryzykował nie jest to państwo tak bezpieczne jak Austria co prawda rok temu spaliśmy w lesie w Francji na dzikusa i luzik ale polecam Campy od 10 euro po 40 euro za nockę 2 osoby plus namiot i moto drogie są w Włoszech na wysokości Venecji w okolicy Pescara zapłaciliśmy za nockę 10 euro a za dwa dni w San Manaio 20 euro z wszystkimi wygodami.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg SAM_1082.jpg (971.6 KB, 26 wyświetleń)
Typ pliku: jpg SAM_1086.jpg (989.2 KB, 27 wyświetleń)
__________________
CZ 350>Jawa 350 TS2x Honda CBR 1000F sc21 jedna wersja Huricane > Suzuki GSXR 750W 94'> Suzuki TL 1000S>Yamaha R1 99'> Suzuki TL 1000R > Honda Africa Twin 750 RD07a> Yamaha XT 1200 Z Super Tenere
vtwin90 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2016, 22:18   #7
manier


Zarejestrowany: May 2014
Posty: 34
Motocykl: RD03
manier jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 godz 18 min 26 s
Domyślnie

Kurde chyba faktycznie podaruje sobie to spanie na dziko.
Chociaz troche mi szkoda bo o to mi po czesci chodzilo w tej wyprawie.Ewentualnie spróbuję na dziko w Austrii a Wlochy sobie odpuszcze i skorzystam z pól namiotowych.A nie orientujecie sie jakie mandaty groza za takie spanie?
manier jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2016, 22:40   #8
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Żeby dostać mandat ktoś cie musi znaleźć, potem musi przyjechać jakaś policja i dopiero dostaniesz mandat. A jesli ie nikt nie znajdzie to problem z głowy... chyba, że zamierzasz siedzieć jednym miejscu dłużej niż noc. Bo jeśli jedziesz motorem to się rozbijasz na wieczór, wstajesz rano i się zwijasz. Bez czekania na nie wiadomo co. Jeśli nie będziesz na siebie za bardzo zwracać uwagi to nikt nie przylezie a tym bardziej policja. Dalej idąc... nie wie, nie znam za wielu włochów i ani jednego austriaka ale raczej jakby widzieli, że se jedziesz motorem na wycieczke i nie jesteś uchodźcą ani nawet tirowcem to wątpię żeby cię podjebali. Nadal przy założeniu, że nie rozbijasz się u kogoś w ogródku ani nie rozwalasz pijany koszy na śmieci
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2016, 09:51   #9
vtwin90
 
vtwin90's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Żory
Posty: 224
Motocykl: RD07
vtwin90 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 19 godz 37 min 14 s
Domyślnie

Misza ma dużo racji tylko chodzi bardziej o bezpieczeństwo niż mandat we Włoszech tam nie ma tak różowo przerabiałem temat nie raz zwijałem się z powodu dziwnych typów .Austria inny temat ale w tych nie spokojnych czasach różnie to bywa tak jak na pisałem rok temu spaliśmy w Francji na dzikusa w lesie zjechałem z drogi do lasu i kimano i żyjemy ja wychodzę z założenia że liczy się też luz psychiczny jaki ma sens rozbicie się na dziko i rozmyślanie złapią czy nie nawet piwo nie otworzysz bo w razie łapanki musisz odjechać .Znam ludzi z Niniwy z Kokotka oni na rowerach objechali Europę Azję i zazwyczaj śpią na dzikusa
__________________
CZ 350>Jawa 350 TS2x Honda CBR 1000F sc21 jedna wersja Huricane > Suzuki GSXR 750W 94'> Suzuki TL 1000S>Yamaha R1 99'> Suzuki TL 1000R > Honda Africa Twin 750 RD07a> Yamaha XT 1200 Z Super Tenere
vtwin90 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2016, 23:18   #10
manier


Zarejestrowany: May 2014
Posty: 34
Motocykl: RD03
manier jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 godz 18 min 26 s
Domyślnie

chyba jednak zdecyduje sie zainwestowac te pare groszy w pole namiotowe...
manier jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam namiotu hero Szpej turystyczny - Produkty i Porady 254 18.11.2018 20:13
Wspołrzedne noclego na dziko rafalgb Trochę dalej 10 04.02.2015 20:15
Noclegi we Włoszech - Liguria i Venecja (Julijska) Zet Johny Kwestie różne, ale podróżne. 0 26.05.2013 10:54
Jura Krakowsko- Częstochowska, noclegi na dziko. Bartas Przygotowania do wyjazdów 5 01.06.2012 19:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.