Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.02.2021, 00:47   #1
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Nie wiem,. co tam Fazik wypisuje, ale:

1. Szwecja, jak każdy inny kraj, importuje i eksportuje prąd. Tak się składa, że więcej eksportuje niż importuje. Oczywiście suweren łyka jak pelikany PR branży węglowej, że gdyby nie polski narodowy wungiel, to by Ikeę i Sztokholm zamkli wpizdu.

2. Problem Teksasu jest dużo bardziej złożony i bynajmniej nie wynika z OZE. Mrozy zbiegły się z awaria w dużej elektrowni atomowej oraz błędy w projektowaniu elektrowni gazowych. Tak, wiatraki zamarzły i polewali je z helikoptera zasilanego ropa (choć prawda jest taka, że to zdjęcie pochodzi ze Szwecji i zostało zrobione przy testach technologii odmrazania). USA ogólnie mają problem z bilansowaniem, ale to nie jest wina OZE, tylko ujemne skutki wolności gospodarczej.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 00:55   #2
Cezar3
 
Cezar3's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Marynino
Posty: 543
Motocykl: NAT`18
Przebieg: rośnie
Cezar3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 7 godz 17 min 14 s
Domyślnie

Ciężko się czyta Fazika...strasznie nieszczęśliwy człowiek 😁

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
lepiej patrzeć na to, czego nie można puknąć, niż puknąć to, na co nie można patrzeć...
Cezar3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 06:40   #3
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,033
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 13 godz 36 min 32 s
Domyślnie

Zima dawała popalić więc dopiero wczoraj skończyli to co na przełomie roku zaczęli - na dachu jest 14 paneli po 375W. Teraz czekam na PGE i zobaczymy co i ile to warte, śledząc bieżące rachunki będę ewentualnie dokładał/zastępował to co zasilane było do tej pory z innych nośników - na pierwszy ogień pewnie pójdzie grzałka do zasobnika CWU, który dotychczas hulał cały rok na gazie. A czy to aż takie ekologiczne cóż nie będę się wypowiadał bo nie mam o tym pojęcia.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 07:41   #4
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,849
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 5 godz 59 min 5 s
Domyślnie

Nie no, nie wytrzymaam. Wy naprawdę wierzycie że damy radę uciągnąć na słońcu wodzie, wodorze i wietrze? Wstawicie w końcu mi rozwiązanie na czym pojedziemy w zimowy bezwietrzny dzień. Jakiś obliczenie ile balonów wodoru trzeba na dom? Ile litrów wody w zbiorniku w morskim oku. Niewiem, cokolwiek co mi pozwoli uwierzyć, tak jak wam. Ten fotowotaliczny Bóg coś słaby jeszcze dla mnie.

Nabru, nikomu kierea nie zabraniam mienia kolorowych ścian. To tu mnie atakuje Bóg fotowoltaiczny, jak założę ogrzewanie gazowe to twego Boga muszę dać na dach. To on mnie atakuje gdzie się da, nawet tutaj i jak widać ilu ten Bóg ma wyznawców .

Jakby było mało to przez zielone bóstwo energetyczne place złotówkę za kilowatogodzinę + opłaty ilcznikowe. W paliwie place na Boga dwutlekowego-weglowego bo się planeta gotuje. O nie wyjade stąd bo mam tu familie, poza tym Mama mnie nauczyła że problem się pokonuje a nie spierdala od nich

I ponawiam pytanie, czy wyznawcy Boga fotowoltaicznego zakładają aluminiowa spinkę w łańcuchu w swoich motocyklach i liczą że w podróży nie będzie podjazdu ?

Ps. Czy administracji ma oczy i widzi Bukowskiego jak ma mnie i innych forumowiczów głęboko dupie? Niewiem co tam Fazik pisze ale: -czy wy widzicie ta pogardę do drugiego? Ta nienawiść do innego zdania i przyjemność w zapełnianiu swojej listy zbanowanych? To pokazanie wyższości nad innym i zmieszanie dowalenie mu w piękny sposób , tak aby nikt się nie czepiał?

Nie? No dobra, to zostawcie. Będziemy sobie tu dalej "dyskutować".

PS2. Za to zdanie "tylko ujemne skutki wolności gospodarczej"- Bukowski zdobywa 1 miejsce na mojej liście zagorzałych komunistów.

PS3. Wojtek, niewiem co nas uratuje,ale to co jest nie działa. Dlaczego nowych atomówek nie budujemy? One produkują zawsze prąd, bez względu na zimę.

PS4. Widzicie jakie tu odpowiedzi padają? Węgiel winny, ujemne skutki kapitalizmu, w Szwecji to rowerzyści są winni bo jak wiadomo OZE jest tylko jedne jedyne rozwiązanie na głód energetyczny. Texas padł, Szwecja padła w tą zimę przez OZE. To fakt niezaprzeczalny. Dlaczego te kraje kiedyś nie miały problemu w zimie z prądem na tak wielka skalę? Bo nie było OZE. I Polska ma iść tą samą drogą...

Ps5- nikomu nie zabraniam zakładania fv na dach. Jestem wolnościowem i wolność Tomku w swoim domku. Nie potrafię czytać kocopolow jak to pięknie dekarrbonizujemy energię , a jak to zobaczylem że już za 10 lat Polska ma dać radę, to mi bezpieczniki poszły.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 27.02.2021 o 08:45
fassi jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 09:11   #5
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,033
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 13 godz 36 min 32 s
Domyślnie

Fassiku masz trudne dni Spuść bo masz z czego Jakbym miał się obrażać na każdego kto powie o mnie Uj albo nie daj Boże pomyśli to bym został zupełnym odludkiem a twoje teksty mimo, że czasem w opozycji do opozycji to jednak przeglądam. Niejako przy okazji w temacie eko to w czwartek świagier "wykasował" funkcję AdBlue bo mu się notorycznie dziadostwo jebało i w oczy komunikatem świeciło /auto z 2016 roku Ds5 w 2.0 BlueHDI i przebiegiem poniżej 150.000km./ - oczywiście możliwość naprawy była, cirka 4.000PLN za wymianę gumowego kondona z pompką w technologii tej z 30-letniego akwarium. Mój, też Ds5 z tym samym silnikiem i podobnym nalotem się zaraził i urea zapaliła się wczoraj, palpitacji dostałem z nerwa ale na szczęście okazało się, że to tylko wtyczka. Za to miesiąc wcześniej pojawił się ceglasty nalot na wydechu i oczywiście płukanka FAP-a bo się Cer nazbierał /opór podciśnienia na wylocie tylko 60% więc FAP niby OK ale 500PLN poszło w pizdu z ekologicznym dymem/. Nie wiem jak jest z fotowoltaiką i całą tą zielona propagandą ale eko w dieslu to jak kurwa w zakrystii - miałem pewnie z 30 samochodów ale odkąd uszczęśliwiono mnie eko rozwiązaniami coraz poważniej myślę o rowerze a to znaczy że słuszną linię ma nasza partia. Boję się tylko miażdżycy bo przy moich 120kg. nabiał mnie się na rowerowej kanapie mocno ugniata
Ps.
Panele założyłem z przyczyn czysto ekonomicznych mimo, że jak na dzisiaj bez dotacji /coś kaszlą o kolejnym naborze na te ich 5.000PLN ale czas pokaże czy się jako "zbyt zamożny" bo nie pobierający socjalu i innych socjaplusów załapię/ a jak przy okazji świat zbawię to płakał nie będę.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 09:12   #6
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

fassi, piszesz, że coś wyczytałeś na tym institute. Mógłbyś nieco rozwinąć tę myśl? Co tam wyczytałes?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 09:16   #7
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Paweł! Nowa definicja miażdżycy wymiata!!
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 09:24   #8
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,849
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 5 godz 59 min 5 s
Domyślnie

Paweł, nie zabraniam nikomu zakładać tego na dach. Denerwuje mnie mocno propaganda i tu nawet na tym forum o zielonej energii. Bukowski już włączył tryb komunizm bo banuje przeciwników ale ciągle im dowala pokazując im jak głęboko ma czyjeś zdanie w dupie. Czy chcecie czy nie założę wam na mordy kagańce i bateryjki na dachu i tak załóżcie.

Wyobraźcie sobie Bukowskiego który pisze o dobrych łańcuchach napędowych do Afryki ze stanow. Fassi kanalia pisze że one się zrywają jak jest zimno. A Bukowski dalej wali w bęben że to wina opon i kierowcy że te łańcuchy pękają i wciska wam je do moturuw, czy chcecie tego czy nie. Wchodzicie w biznes?

Wojtek, pogoogluj sobie, po Twojej ostatniej "dyskusji" ze mną nie mam ochoty na Twoje pytania/prośby/przesłuchania.

Tu masz po niemiecku

https://lbry.tv/@efmagazin:6/Perle-481-1:a
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 09:46   #9
Lis
 
Lis's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 759
Motocykl: Jeżeli będę miał AT, to RD04
Lis jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 18 godz 47 min 12 s
Domyślnie

Niejako przy okazji, skoro wszyscy nie na temat...
Paweł, lej Tunapa do AdBlue i nie będziesz wymieniał zbiorników, czy emulował sondy jak świagier.
Tak, w temacie: nie jest wiedzą tajemną, że fotowoltaika do dodatek i stan przejściowy.
A atom będziemy mieli już w 2033
Lis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 09:52   #10
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,176
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 1 godz 43 min 52 s
Domyślnie

Co do Texasu to podstawowy problem polega na tym, że nie są podłączeni do krajowej sieci energetycznej, żeby nie podlegać regulacjom federalnym. Wiec w razie takiego kataklizmu po prostu znikąd pomocy. Takie coś się już wydarzyło jakieś 10 lat temu i nic...

Jak ktoś ma HBO GO to polecam świeży odcinek Johna Olivera - malowniczo to opowiedział.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jest ktoś z Garwolina? tomekv4 Inne tematy 2 06.11.2009 22:34
Czy jest ktos z Norwegii? sambor1965 Inne tematy 13 03.10.2009 13:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.