Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.05.2012, 10:04   #201
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,329
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 7 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majki Zobacz post
Dzieju, można, wszystko można.
Pewnie , podpowiedziałem tylko alternatywę dla lubiących majsterkować zamiast po gotowe iść
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2012, 10:27   #202
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,560
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 11 godz 54 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rob Zobacz post
Panowie - jakie macie doświadczenia z tymi łyżkami. Mają jakąś większą tendencję do przycinania dętek? (tak statystycznie, w porównaniu z najprostszymi? )


Uzupełnienie:
Pytanie tylko z pozoru durne (tak mi się wydaje). Wczoraj takowymi skatowałem dętkę przy wymianie tylnej opony. Dętka niby za duża ale przy ostatniej wymianie innymi łyżkami poszło bezboleśnie. Wiadomo złej baletnicy... Teraz szukam potwierdzenia że nie jest ze mną tak źle i to ONI zawinili
Rob. W pełni potwierdzam. Parę spotkanych osób wręcz przestrzegałem, że łyżki są za cienkie i chętnie przecinają nawet wzmocnioną dętkę, co nigdy wcześniej mi się nie zdarzało (przeciąłem dwa razy, raz po raz- całe szczęście, że w garażu).
Natychmiast zeszlifowałem- znacznie stępiłem- ich groty. Dodatkowo polecam wypiłowanie w poprzek rowka, który znacznie pomaga- utrzymuje łyżkę na rancie felgi.
Poza tym piękny chrom szybko zszedł w miejscu pracy łyźki.
I jeszcze jedno. Kupiłem dwa rozmiary, do nakrętki koła przód i tył ale obie są wyprofilowane do ściągania.
Szukam kompletu z jedną do ściągania, drugą do zakładania, jak komplet, który był fabrycznie przy moim pierwszym pierdzipędzie. Ale to było panie w 1976. Teraz się nie znam.

Ostatnio edytowane przez ATomek : 21.05.2012 o 10:43
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2012, 13:01   #203
rob
 
rob's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 301
Motocykl: LC4 ADV Puzle Edition ale nie wiele brakuje ;P
rob jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 7 min 54 s
Domyślnie

Nowa dętka kupiona. Zapas łatek też Popracuje wieczorem z pilnikiem i walczę dalej
rob jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2012, 19:33   #204
baloo
 
baloo's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 228
Motocykl: LC4 Adv
Przebieg: 30000
baloo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 17 godz 27 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ATomek Zobacz post
Rob. W pełni potwierdzam. Parę spotkanych osób wręcz przestrzegałem, że łyżki są za cienkie i chętnie przecinają nawet wzmocnioną dętkę, co nigdy wcześniej mi się nie zdarzało (przeciąłem dwa razy, raz po raz- całe szczęście, że w garażu).
Natychmiast zeszlifowałem- znacznie stępiłem- ich groty. Dodatkowo polecam wypiłowanie w poprzek rowka, który znacznie pomaga- utrzymuje łyżkę na rancie felgi.
Poza tym piękny chrom szybko zszedł w miejscu pracy łyźki.
I jeszcze jedno. Kupiłem dwa rozmiary, do nakrętki koła przód i tył ale obie są wyprofilowane do ściągania.
Szukam kompletu z jedną do ściągania, drugą do zakładania, jak komplet, który był fabrycznie przy moim pierwszym pierdzipędzie. Ale to było panie w 1976. Teraz się nie znam.
Moje doświadczenia z tymi łyżkami są również podobne Trzy próby zmiany dętki zakończone... sitem z dętki. A myślałem, że tylko ja nie potrafię

ATomek - Twoje w/w modyfikacje powinny zdecydowanie poprawić jakość tych narzędzi, bo to są dokładnie te same wady, które zauważyłem przy zmianie dętki.

Jeśli ktoś chce stać się posiadaczem 2 łyżek w rozmiarze afrykańskim, to chętnie pozbędę się ich za 50% wartości - po pierwsze dlatego, że w moim KTMie takie rozmiary nie pasują, a po drugie nie potrafię ich obsługiwać.
__________________
Pozdrawiam

Darek
baloo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2012, 20:48   #205
aciu
 
aciu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gołańcz
Posty: 801
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 13 min 31 s
Domyślnie

!!!!
aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2012, 21:36   #206
torak
 
torak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 956
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
torak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 12 godz 24 min 24 s
Domyślnie

O cholercia, nie wiedziałem że one takie kiepskie i nie chcący kilka razy naprawiłem kapcia. Tak w domu jak i w trasie. Będę musiał teraz bardzo uważać.
torak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2012, 21:55   #207
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

No właśnie też nie wiem jak można nimi podziurawić dętkę i to kilka razy? Panowie, a pompujecie lekko dętkę przed założeniem opony na felgę Ja tak i nie przyszczypałem jeszcze dętki.
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2012, 23:33   #208
rob
 
rob's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 301
Motocykl: LC4 ADV Puzle Edition ale nie wiele brakuje ;P
rob jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 7 min 54 s
Domyślnie

Żeby nie było - wcześniej też nie miałem problemu tyle że z przednią oponą. Dlatego podszedłem z pełnym luzem i fantazją do tylnej. Z wiadomym skutkiem.
Dzisiaj po tuningu pilnikiem (łychy krótsze z 4mm) załatwiłem sprawę w 10min... Tyle że następne 1.5h zajęła mi naprawa przedniej dętki bo gdzieś przy jakimś pier***** musiałem przyszczypać a qre***** Motoz nie chce wskoczyć na rant. 4,5 atmo małą ręczną pompką rowerową i nic. Będzie chyba reklamacja :/ Ostatnio przez noc wskoczyło ale dziwna sprawa - w problematycznym miejscu zostało 1/3 klocka a reszta ledwo draśnięta.
rob jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Łyżki do opon - zamówienie zbiorcze michoo Wszystko dla Afryki 251 19.04.2022 19:14
Łyżki do opon - zamówienie zbiorcze zombi Wszystko dla Afryki 163 11.01.2011 10:33


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.