Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.05.2008, 22:50   #1
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie Czy zmnieści sie moja żona?

Mam pytanie czy zmieści sie moja zona (jej nogi) na kanapie za mną, a dokładniej czy jej pozycja będzie komfortowa w momencie gdy zamontuje kufry aluminiowe Touratech .
Kufer 2x po 35L zamocowane na standardowy stelaż od holana
wymiary żony również standardowe.
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2008, 22:55   #2
laska
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 1,203
Motocykl: RD07a
laska jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 16 min 40 s
Domyślnie

Zależy jak je ustawisz na mocowaniach. Podos albo Sambor pisali o zamiennym niesymetrycznym. Ja mam nisko, do tyłu niezamiennie i Marta ma dużo miejsca a ja trę narożnikami na zakrętach Poszukaj opisu chłopaków, warto jeśli masz symetryczne kufry.
pozdr,
laska
laska jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.05.2008, 18:54   #3
Bonjour
 
Bonjour's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 302
Motocykl: RD07
Bonjour jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 5 godz 6 min 26 s
Domyślnie

Co to znaczy zamienny niesymetryczny?
Bonjour jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2008, 11:39   #4
laska
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 1,203
Motocykl: RD07a
laska jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 16 min 40 s
Domyślnie

To nie mój pomysł ale bardzo mi się spodobał, niestety za późno przeczytałem to na forum. Jeśli masz dwa symetryczne kufry, zakładasz mocowania tak, żeby jak jeździsz sam kufry były do przodu a jeśli jeździsz z plecaczkiem zamieniasz kufry (symetryczne) miejscami i są daleko z tyłu i masz dużo miejsca. Ufff....
Ogólnie można to zrobić z symetrycznymi kuframi na które niesymetrycznie zakładasz mocowania. A i przy zakładaniu mocowań pamiętaj, że jest ten duży krążek (nakrętka), ja zrobiłem dziury za wysoko i teraz ta nakrętka wchodzi mi na rant wewnątrz kufra. Słyszałem, że nie jestem jedyny . Niby nie przeszkadza ale trochę ciągnie tą śrubę od mocowania i ch....o wygląda.
Poczytaj o mocowaniu kufrów Podosa i Pastora (na stronie www.boxer-motor.com) można się paru rzeczy dowiedzieć (lepiej przeczytać przed założeniem ). Jakoś tak się wbiłem w ten wątek mimo, że specjalistą nie jestem, sam swoje teraz inaczej bym założył - wiem już co mam źle. Ale wiszą i wożą, jeszcze z nimi nie leżałem więc nie wiem czy się gną....
pozdr,
laska
laska jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kufer + oparcie = narzekająca żona, czyli patent jak cofnąć kufer Arkadius Wszystko dla Afryki 8 28.02.2013 21:05
Gdzie poleciała żona? - flightradar Elwood Kwestie różne, ale podróżne. 1 22.06.2011 00:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.