Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Mała Afryka - CRF 250/300 Rally i L > Dział ogólny

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.09.2021, 13:00   #1121
Dandi
 
Dandi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Paprykarz-City neighborhood
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dandi jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 4 godz 34 min 55 s
Domyślnie

243037102_417131320025142_2217304222348948612_n.jpg

W końcu znalazłem chwilę, żeby opisać swoje wrażenia z pierwszej jazdy nową CRFką. Muszę przyznać, że dawno nie jeździłem żadnym singlem i praca silnika była dla mnie zaskoczeniem po przesiadce z Bandziora. Zupełnie inna charakterystyka i kultura. Do tego kostki, zupełnie inna pozycja na motocyklu i śmieszna waga (w porównaniu do GSF) zapewniły mi zupełnie inne doznania niż te, do których zdążyłem się przyzwyczaić. Czuć, że ten silnik lubi wyższe obroty, ale świadomość, że maszyna jest na dotarciu skutecznie studziła moje zapędy. Tak jak pisali moi poprzednicy, praca sprzęgła i skrzyni biegów to poezja. Nie jeździłem jeszcze motocyklem, w którym tak przyjemnie to chodziło, ale ja wielkiego doświadczenia nie mam, więc opinia nie do końca jest miarodajna. Jakość wykończenia nie budzi zastrzeżeń, jest w pełni adekwatna do ceny sprzętu. Przy domu zorientowałem się, że brakuje jednej śrubki od owiewki nad wlewem oleju (najbardziej schowana w głąb plastiku). Myślałem, że zgubiłem po drodze, ale zdjęcia spod salonu okazały się pomocne i już wtedy śrubki nie było. Muszę podjechać i wyjaśnić sprawę, ale pewnie skończy się na zamówieniu nowej. Poza tym drobiazgiem wszystko jest w porządku i uważam zakup za udany. Zawieszenie dla mnie bajka, ale ja jeździłem starszymi asfaltowcami gdzie prawie go nie było. Tutaj mniejsze i większe nierówności ładnie wybiera. W cięższy off nie wybieram się jeszcze przez długi czas. Muszę się nacieszyć salonowym wyglądem
BTW Wam też udało się zmusić wentylator do włączenia przy pierwszych 50 km? Starałem się nie przekraczać 6 tys. obrotów, ale na postoju czułem ciepło na udach. No i ten swąd przepalanych podzespołów
Dandi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2021, 14:48   #1122
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

z tego co pamiętam z jazdy 250tką w ciepłym podówczas sierpniu, to went załączał się chętnie i często przy jakimkolwiek zwolnieniu.
póki pracuje on/off a nie przez cały czas jest ok.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2021, 16:58   #1123
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Primo gratulacje, NOWE to NOWE! Secundo uświadomiłeś mi, że jeśli kiedykolwiek kupiłbym nowe to miałbym właśnie ten sam dylemat... z jednej strony szkoda, z drugiej po to się kupiło. Ciekawe jak długo potrwa to "omijanie błota"

Do pierwszych 2 gleb i rys, później już się jeździ dużo „łatwiej” 😂


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2021, 17:33   #1124
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,740
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 41 min 13 s
Domyślnie

Najlepiej od razu wywalić na bok. A najlepiej oba. Ja tak zrobiłem z Afryką i potem już nie szkoda. Gratulacje.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2021, 18:45   #1125
Dandi
 
Dandi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Paprykarz-City neighborhood
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dandi jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 4 godz 34 min 55 s
Domyślnie

Ja mam trochę inne podejście. Jak mi się Bandit wywalił na bok (stopka się złożyła) to go sprzedałem bo wkurzały mnie zadrapania
Dandi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2021, 19:51   #1126
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 237
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 38 min 45 s
Domyślnie

Mój jeszcze stoi w pokoju Rejestracja do końca tygodnia i trzeba go będzie ubrudzić :/ i wstawić na razie do garażu, zostawiłem go trochę na wolnych obrotach i też się szybko wentylator włączył, bardzo szybko, i też śmierdzi świeżo przepalonymi elementami : )
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2021, 21:16   #1127
Faland86


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 63
Motocykl: RD03
Faland86 jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 49 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dandi Zobacz post
Załącznik 110173



W końcu znalazłem chwilę, żeby opisać swoje wrażenia z pierwszej jazdy nową CRFką. Muszę przyznać, że dawno nie jeździłem żadnym singlem i praca silnika była dla mnie zaskoczeniem po przesiadce z Bandziora. Zupełnie inna charakterystyka i kultura. Do tego kostki, zupełnie inna pozycja na motocyklu i śmieszna waga (w porównaniu do GSF) zapewniły mi zupełnie inne doznania niż te, do których zdążyłem się przyzwyczaić. Czuć, że ten silnik lubi wyższe obroty, ale świadomość, że maszyna jest na dotarciu skutecznie studziła moje zapędy. Tak jak pisali moi poprzednicy, praca sprzęgła i skrzyni biegów to poezja. Nie jeździłem jeszcze motocyklem, w którym tak przyjemnie to chodziło, ale ja wielkiego doświadczenia nie mam, więc opinia nie do końca jest miarodajna. Jakość wykończenia nie budzi zastrzeżeń, jest w pełni adekwatna do ceny sprzętu. Przy domu zorientowałem się, że brakuje jednej śrubki od owiewki nad wlewem oleju (najbardziej schowana w głąb plastiku). Myślałem, że zgubiłem po drodze, ale zdjęcia spod salonu okazały się pomocne i już wtedy śrubki nie było. Muszę podjechać i wyjaśnić sprawę, ale pewnie skończy się na zamówieniu nowej. Poza tym drobiazgiem wszystko jest w porządku i uważam zakup za udany. Zawieszenie dla mnie bajka, ale ja jeździłem starszymi asfaltowcami gdzie prawie go nie było. Tutaj mniejsze i większe nierówności ładnie wybiera. W cięższy off nie wybieram się jeszcze przez długi czas. Muszę się nacieszyć salonowym wyglądem

BTW Wam też udało się zmusić wentylator do włączenia przy pierwszych 50 km? Starałem się nie przekraczać 6 tys. obrotów, ale na postoju czułem ciepło na udach. No i ten swąd przepalanych podzespołów
Dandi, gratulacje! 😁😁😁

Ja salonowa swiezosc utrzymalem dwa dni. Na trzeci, coz, tu i tam sie zadrapalo, plyta pod silnikiem wygieta, bloto napchane gdzie sie da 😉

Wentylatorem sie nie przejmuj. On lubi sie krecic nawet przy temp. w okolicy 0. Ten typ tak ma. W 250tce tak bylo i w 300tce jest to samo. Wazne, ze nie udalo mi sie jej zagotowac. Nie wiem czy komukolwiek z forumowiczow (?). Wiec wniosek prosty - wentylator chlodzi czesto ale skutecznie 😊

Gdzie jest Twoj kwadrat? W sensie w jakim rejonie jezdzisz?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Faland86 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2021, 22:12   #1128
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Wentylator lubi się włączać często. Im cieplej tym częściej. Tego silnika chyba się nie da zagotować (nie bez powodu dali tylko jedną chłodnicę). W lecie przy 30 stopniach upalałem swoją na torze do leśnego enduro, gdzie w 1,5 godziny przejechałem 4,5 kilometra. Wiatrak chodził praktycznie cały czas.
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2021, 22:59   #1129
Dandi
 
Dandi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Paprykarz-City neighborhood
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dandi jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 4 godz 34 min 55 s
Domyślnie

Dzięki chłopaki. Zobaczymy jak długo uda się zachować dziewiczy stan Hondzi
Faland jestem z okolic Szczecina, podobnie jak Horizon z tego co pamiętam.
Dandi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2021, 00:33   #1130
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dandi Zobacz post
Dzięki chłopaki. Zobaczymy jak długo uda się zachować dziewiczy stan Hondzi
Faland jestem z okolic Szczecina, podobnie jak Horizon z tego co pamiętam.
Wut? Latasz sam czy masz jakąś ekipę? jaki rejon, polnoc, poludnie?
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
2021 CRF250L & CRF250 Rally Danny Dział ogólny 53 20.11.2021 17:47
XXVI WiR Rally 2021 dalej zwany podlasiakiem sluza Imprezy forum AT i zloty ogólne 205 20.11.2021 07:34
XXVI WiR Rally 2021 - koszulki jendrus Imprezy forum AT i zloty ogólne 65 27.10.2021 08:26
Endurorally 2021 Onufry22 Dział Producentów i Dostawców 91 16.09.2021 13:36
Honda crf 250 Rally Twardsza tylna sprężyna amortyzatora Viruus Warsztat 8 11.12.2019 14:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.