Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.04.2021, 09:29   #11
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 961
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 3 godz 27 min 35 s
Domyślnie

Przepraszam autora wątku za zaśmiecanie ale nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj.

Pytanie do tych którzy w nieodległym czasie przekraczali granice pomiędzy Macedonią,Albanią,Grecją a pytanie czy w trakcie kontroli granicznej pytają o dokument prawa jazdy.
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.04.2021, 10:00   #12
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gilu Zobacz post
Przepraszam autora wątku za zaśmiecanie ale nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj.

Pytanie do tych którzy w nieodległym czasie przekraczali granice pomiędzy Macedonią,Albanią,Grecją a pytanie czy w trakcie kontroli granicznej pytają o dokument prawa jazdy.
Nie. Sprawdzają paszport i dokumenty pojazdów (auto, moto, przyczepa). Trzeba mieć zielone karty. No i warto mieć aktualne badanie techniczne

Tracki z 2014:
Północ i wschód Albanii. W rejonie masywu wielkiego Koraba (taka góra) track na południe od miejscowości Shistavcec idzie kozimi ścieżkami, więc proszę mnie potem nie opier....

https://drive.google.com/drive/folde...jg?usp=sharing


Tracki z 2020:
Polecam południowy region, plątaliśmy się przy granicy z Grecją. Potem powrót centralną Albanią do Tirany. W Tiranie zaznaczone POI do serwisów moto - plątaliśmy się tam w poszukiwaniu lekarza do KTM

https://drive.google.com/drive/folde...F0?usp=sharing


Tracki zaplanowane na 2021:
głównie północ (nowe ścieżki do obwąchania na północy w trójkącie między dolinami Thet, Valbone i zalewem Koman-Fierze) + jedna duża pętla na południe. Nie testowałem, część malowałem sam część pobrałem z Alltrailsa (oznaczone były jako offroad). Jeśli coś nie teges to nie bijcie.

https://drive.google.com/drive/folde...M3?usp=sharing


My (ja + Luki, forumowiec ale mało aktywny) ruszamy z PL 5/6 czerwca i wracamy 19/20. Zostawiamy busa w Shkoder Lake Camp i latamy na kołach dalej. Jest szansa że się tam spotkamy
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles

Ostatnio edytowane przez Novy : 30.04.2021 o 22:26 Powód: Połączenie postów
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.04.2021, 10:44   #13
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,740
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 godz 49 min 25 s
Domyślnie

Dylan ale mnie już wkurw bierze , że nie mogę z Wami jechać
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.04.2021, 12:12   #14
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 961
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 3 godz 27 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mikelos Zobacz post
Nie. Sprawdzają paszport i dokumenty pojazdów (auto, moto, przyczepa). Trzeba mieć zielone karty. No i warto mieć aktualne badanie techniczne
Dzięki,jeden z kolegów nie zdążył zrobić uprawnieńna na moto.
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.04.2021, 12:49   #15
nav


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 121
Motocykl: FE + 2x XR
nav jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 23 godz 16 min 41 s
Domyślnie

Dzięki za tracki,
Cytat:
Napisał mikelos Zobacz post
Nie wczytują się do basecampa Tu jest narzędzie co ogarnia różnice w formatach: https://advrider.com/f/threads/osman...#post-37366242
Cytat:
Napisał mikelos Zobacz post
Tracki zaplanowane na 2021
Przez Leskaj - Doshnicë wiodła trasa Albania Raid 2018 (jechali z północy). Mieszkańcy się wkurzyli na motocyklistów, bo im rozjechali wioskę całą bandą a my tydzień później spędziliśmy tam parę godzin wracając po "schodach" w górę... Niestety zabrakło jakiejś ścieżki i trzeba było zboczem góry przecinać, nie do końca wiedzieliśmy w którym kierunku.

Potem zamiast SH72 polecam polecieć do Permet i objechać park przez Gosthivist do Frasher i dalej po swojemu :P
nav jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.04.2021, 13:59   #16
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 965
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 38 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gilu Zobacz post
Przepraszam autora wątku za zaśmiecanie ale nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj.

Pytanie do tych którzy w nieodległym czasie przekraczali granice pomiędzy Macedonią,Albanią,Grecją a pytanie czy w trakcie kontroli granicznej pytają o dokument prawa jazdy.

Nie pytają ...... informacja z pierwszej ręki z przed kilku dni .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.04.2021, 15:00   #17
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nav Zobacz post
Dzięki za tracki,

Nie wczytują się do basecampa Tu jest narzędzie co ogarnia różnice w formatach: https://advrider.com/f/threads/osman...#post-37366242

Przez Leskaj - Doshnicë wiodła trasa Albania Raid 2018 (jechali z północy). Mieszkańcy się wkurzyli na motocyklistów, bo im rozjechali wioskę całą bandą a my tydzień później spędziliśmy tam parę godzin wracając po "schodach" w górę... Niestety zabrakło jakiejś ścieżki i trzeba było zboczem góry przecinać, nie do końca wiedzieliśmy w którym kierunku.

Potem zamiast SH72 polecam polecieć do Permet i objechać park przez Gosthivist do Frasher i dalej po swojemu :P

Tracki z 2020 faktycznie zgrane z Osmanda. Garmina właśnie sprzedałem więc konwersję zostawiam "Garministom". Dzięki za wskazówki co do Permet.

W Albanii piękne jest to, że czasem trzeba nieźle kombinować bo mapa nie pasuje do realiów. W 2020 umarł w KTM tylni zawias jak penetrowaliśmy park narodowy Lure-Mali i Dejes (na zachód od Peshkopi). Zjeżdzaliśmy kilkadziesiąt km po kamorach na pałę, byle tylko dojechać do drogi SH36 w rejonie wioski Lukan. Bardzo było zabawnie, chociaż kumpel raczej źle to wspomina
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.04.2021, 16:12   #18
Dylan
Orzeszek
 
Dylan's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: RLU DESANT
Posty: 176
Motocykl: DR-Z 400
Dylan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 57 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mikelos Zobacz post
Tracki z 2014:
Północ i wschód Albanii. W rejonie masywu wielkiego Koraba (taka góra) track na południe od miejscowości Shistavcec idzie kozimi ścieżkami, więc proszę mnie potem nie opier....

https://drive.google.com/drive/folde...jg?usp=sharing


Tracki z 2020:
Polecam południowy region, plątaliśmy się przy granicy z Grecją. Potem powrót centralną Albanią do Tirany. W Tiranie zaznaczone POI do serwisów moto - plątaliśmy się tam w poszukiwaniu lekarza do KTM

https://drive.google.com/drive/folde...F0?usp=sharing


Tracki zaplanowane na 2021:
głównie północ (nowe ścieżki do obwąchania na północy w trójkącie między dolinami Thet, Valbone i zalewem Koman-Fierze) + jedna duża pętla na południe. Nie testowałem, część malowałem sam część pobrałem z Alltrailsa (oznaczone były jako offroad). Jeśli coś nie teges to nie bijcie.

https://drive.google.com/drive/folde...M3?usp=sharing


My (ja + Luki, forumowiec ale mało aktywny) ruszamy z PL 5/6 czerwca i wracamy 19/20. Zostawiamy busa w Shkoder Lake Camp i latamy na kołach dalej. Jest szansa że się tam spotkamy
Będziemy 2-3 dni wcześniej więc sprawdzimy wszystko i zostawimy po sobie jakiś ślad na szlaku
Dziękuję za tracki, zostawiłem kontakt na PW i byc może do zobaczenia w Albanii!

Cytat:
Napisał Lucky Luke Zobacz post
Dylan ale mnie już wkurw bierze , że nie mogę z Wami jechać
To może powalcz coś jeszcze
Jak nie to nadrobimy, bez obaw. Nie tylko Ciebie ze Zboków brakuje więc wyjazd już się kwalifikuje do poprawki
__________________
Dylan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.04.2021, 21:14   #19
sluza
 
sluza's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Bialystok I Akalice
Posty: 1,703
Motocykl: AT RD07a; XR600R
sluza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 17 godz 45 min 53 s
Domyślnie

Mam chyba gpxa z Albania Rally której edycji. Daj maila
sluza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kirgistany tracki Emek Przygotowania do wyjazdów 7 14.07.2021 10:33
Rumunia off - tracki siwy Przygotowania do wyjazdów 8 31.05.2016 21:08
[Tracki] Przeloty po Polsce Maurosso Kwestie różne, ale podróżne. 0 19.06.2015 11:48
Tracki szutrowe > Albania, Kosowo, Macedonia mikelos Przygotowania do wyjazdów 3 13.08.2014 09:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.