Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.08.2014, 23:29   #841
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
Dlaczego na Zakarpaciu i w przygranicznych terenach z Polską nie ma już po tamtej stronie zwierzyny?
Warto sobie na to pytanie odpowiedzieć.
Pewnie puszek wystraszył wszysto landrowerem :-)))
Karpaty na Ukrainie są mocno użytkowane rolniczo, Na połoninach s a owce, krowy, konie ...i ludzie. Zjedli to co było do zjedzenia a teraz łapią to co przyjdzie z Polski. Bieda.
puszek jest offline  
Stary 28.08.2014, 23:49   #842
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

To trzeba wyjaśnić przy bufecie Puszku...

P.S.
Chiałbym, aby któryś z przeciwników łowiectwa (obecnie funkcjonującego w Polsce) podesłał jakieś materiały na "przeciw". Opinię kogoś, ktoś to ujął to kompleksowo.
Bo przy dzisiejszych zapędach, f-cznie dojdziemy do sytuacji, kiedy nikogo nie będzie dziwił widok gościa prowadzącego prosiaka na sznurku.

A w ramach dyskusji:


dla rozluźnienia portek...

Ostatnio edytowane przez Elwood : 29.08.2014 o 01:45 Powód: Eliminacja błędu ortograficznego
 
Stary 29.08.2014, 02:44   #843
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Trochę drążąc przed snem temat, dotarłem do recenzji Czarnych myśliwych. Brygady Dirlewangera
W konkluzji analogia do Polowaneczka T. Matkowskiego..
http://www.dwutygodnik.com/artykul/2...owaneczko.html
a tam link bezpośredni do:
http://www.dwutygodnik.com/artykul/7...rona-lasu.html

Ostatnio edytowane przez Elwood : 29.08.2014 o 02:49
 
Stary 29.08.2014, 07:42   #844
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,600
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 35 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ARG
To żaden argument. W problem z myśliwymi jest taki, że wraz z pracownikami lasów państwowych twierdzą, że lasy należą się tylko im, bo o nie dbają.
To bardzo krzywdząca i nie prawdziwa opinia. Skoro dbają, to ja rozumiem że boli ich widok zniszczeń. Jakoś grzybiarzy, spacerowiczów itp. nie przegania się. A i spacerowicze idą do lasu po ciszę. Motocykliści im tego nie zapewnią.

Ogólnie to już wędkarze bardziej sobie roszczą prawo do wód , a na widok nurka dostają białej gorączki.
Ziarko jest offline  
Stary 29.08.2014, 08:53   #845
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Ziarku, wypowiadałeś się na wiele tematów związanych z lasem i myslistwem. Pogrzebałem w statystykach i liczbach i udowodniłem że piszesz bzdury i zajmujesz się propaganda. Nie odniosłeś się do tych faktów. Nie masz racji, nie udawaj ze to deszcz pada. Jesteście tacy sami jak wilcy, dla mordu zrobicie wszystko - nawet siano do paśników dowieziecie. A jak pojawia się konkurencja do spuszczania krwi to ona was zalewa.
Korzystacie z tego ,ze lasy są wspólne czyli tak na prawdę nikogo. Zgniła struktura LP ułatwia wam wam działanie. LP oraz PZŁ to hamulcowi zmian w Lasach. Jesteście jak spółdzielnie mieszkaniowe albo organizacja ogródków działkowych co do sposobu działania. I do tego mordujecie.Ale jestem spokojny..cywilizacja idzie po was. To kwestia czasu.
Szkoda tylko ze trzeba wam wszystko wydzierać z gardła jak pitbulowi co się wgryzł w smakowity kawał mięcha.
Każda wasza wypowiedź na forum o paśnikach, kłusownikach, hodowlach zwierząt jest naznaczona krwią i mordem. Wszystkie te działania maja jeden koniec - śmierć zwierzęcia. Ile byś tu z kumplami od fuzji nie napisał i się naużalał nad tym czy tamtym to i tak na końcu uśmiercisz tego zwierzaka.
I to jest po prostu obrzydliwe. Mogę zrozumieć ludzi, nawet kłusowników, którzy dla zaspokojenia glodu polują , chwytają ,zabijają. Ale nie potrafie zrozumieć tych ,są majętni, dokarmiają zwierzeta, prawie głaszczą je po karku a potem zabijają.To jak glaskać dziecko po glowie a potem mu ja ukręcić. Co jest nie tak w waszych głowach? Ten problem psychiczny przewija sie w ludzkości od dawna i dam przykład z wychowania członków pewnej organizacji młodzierzowo/militarnej. Najpierw dostawali zwierzątko psa czy kota, zaprzyjaźniali się z nim a potem musieli go zabić. Czy wy nie robicie tego samego? Daj synkowi małą świnke taka jak ma Rambo ,najlepiej czarna by była podobna do dzika, zbuduj jej na podwórku paśnik a potem daj mu nóż niech jej poderżnie gardło.
Przemyśl to sobie .
puszek jest offline  
Stary 29.08.2014, 08:58   #846
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,629
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 7 godz 11 min 31 s
Domyślnie

To moze niech teraz Ziarko znow odpowie i bedzie to ostatni post tego watku. Motocyklisci i jarosze sa jak kobiety to juz wiem
redrobo jest offline  
Stary 29.08.2014, 09:14   #847
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Puszek, co to znaczy:
"...jesteście tacy sami, jak wilcy, dla mordu zrobicie wszystko..."
Sam ulegasz propagandzie i powielasz stereotypy.
http://przyroda.osiedle.net.pl/teksty/wilk1.htm

To tak, jakby ulegać obiegowej opinii, że nasz Lupus, jest łagodny, jak baranek...

...a kiedyś trzymał kolta w piwnicy, że nie wspomnę o procy.
 
Stary 29.08.2014, 09:23   #848
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
Puszek, co to znaczy:
"...jesteście tacy sami, jak wilcy, dla mordu zrobicie wszystko..."
Sam ulegasz propagandzie i powielasz stereotypy.
http://przyroda.osiedle.net.pl/teksty/wilk1.htm

To tak, jakby ulegać obiegowej opinii, że nasz Lupus, jest łagodny, jak baranek...

...a kiedyś trzymał kolta w piwnicy, że nie wspomnę o procy.
Jakie tam stereotypy...Wilk to drapiezca ,który czasem morduje a nie pozera. W okolicy Komańczy byłem u wytworcy sera koziego ,któremy w lecie kilka wilków wydusiła kilkanście sztuk .Nie zjadło, nie porwało.Wydusiło.Pewnie wadera uczyła młode zabijać.Takie ćwiczenia sobie wilczki zrobiły.Zupełnie bezsensowne z ludzkiego punktu widzenia. Bo my zabijamy jak musimy jeść..
.hej stop stop...czy aby na pewno tylko wtedy zabijamy?
A może wilki są bardziej usprawiedliwione od ludzi....
Hmmm wygląda ,że pisząc powyżej nierozważnie zestawiłem potrzebę mordu człowieka i wilka.
PRZEPRASZAM WAS WILKI
puszek jest offline  
Stary 29.08.2014, 09:34   #849
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Nooo, PANIE PUSZEK!
W cudze szatki się stroiłeś!


VI "ZABIJA DLA PRZYJEMNOŚCI"
Jest to pogląd rozpowszechniony przez myśliwych. W ten sposób usprawiedliwiali ją nadmierne tępienie wilków "jako jedyne wyjście w uratowaniu zwierzyny płowej przed wytępieniem." Niech wypowie się za mnie stare polskie przysłowie:
"Wilk morduje dla strawy, człowiek dla zabawy"
Wilk bez uśmiercania swoich ofiar nie miałby racji bytu. Fałszywe wnioski mogą nasuwać szczątki np. zwierząt gospodarskich znalezione przez hodowców. W takich wypadkach wilki nie mają czasu posilić się zdobyczą i właściciele odnajdują nadgryzione trupy (drapieżniki w takich wypadkach rzadko wracają na ten sam teren). Wilk może też instynktownie zabić większą liczbę ofiar niż jest sam w stanie zjeść. Dzieje się to dlatego, że jest cały czas pobudzony widokiem uciekających lub szamoczących się ofiar i nadal próbuje je chwytać (co w przypadku zagrody kończy się powodzeniem).

Także... Widzisz pan...
 
Stary 29.08.2014, 10:58   #850
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
To bardzo krzywdząca i nie prawdziwa opinia. Skoro dbają, to ja rozumiem że boli ich widok zniszczeń. Jakoś grzybiarzy, spacerowiczów itp. nie przegania się. A i spacerowicze idą do lasu po ciszę. Motocykliści im tego nie zapewnią.
No tak... wystroił się nomenklaturszczyk w sztuczną skórę ekologa... Faktów nie zna, zasad gospodarki też nie,
coś tam bąka z pamięci, co mu lata temu wbili linijką do głowy... Po co wbili - nie wiedział i do dziś nie wie.
A ciszę w lesie chroni wystrzałami z rusznicy, rogu dźwiękiem i auta silnikiem.

Ale płacze, oj płacze rzewnie, że niesprawiedliwość, że go obrażają, że pomówienia szerzą...
Za milicją z PRL-u tęskni, bo by tych niegodziwców szybko dopadła i obrażać zabroniła...
---------------------------------------------------------
Na pewno chcesz, aby Twoje poglądy tak się prezentowały? Zrób coś z tym, daj nam szansę....
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.