Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.05.2014, 12:30   #71
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,642
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 19 godz 22 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Nie, to ja jednak wolę obecny stan rzeczy i akceptuję w pełni miesięczną opłatę w formie mandatu karnego w wysokości 100-200 zł j (i tak mniej niż kolega wydaje na legalny tor w miesiącu ). A Ja przynajmniej na drodze mam pusto
Nie tak pusto... mialem ostatnio czolowke ze wscieklakiem Raczej nie mial tablic, spieprzyl szybciej niz lecielismy na ryj....
I zgadzam sie. mozna tu gadac sobie ale w zmiany, ktore przyniosa cos dobrego nie wierze i chyba nawet mi pasuje to co jest...
Dla mnie najlepszym wyjsciem bylyby obszary chronione-rezerwaty, moze ich byc wiecej nawet, ale z restrykcyjnym zakazem wjazdu, niech tam sie utworza ostoje, mateczniki i inne strukury.... A reszte... odblokowac i na wlasna odpowiedzialnosc sie poruszac, czyli z ubezpieczeniem i tablicami. reszta na tory.
redrobo jest offline  
Stary 06.05.2014, 12:47   #72
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,601
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 39 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Ziarko, jak Ci dowalą za domniemane rozjechanie paprotki kilka tysięcy grzywny, tak dla zasady, dla poklasku, to zrozumiesz o czym tutaj jest rozmowa.
Widzisz, różnica jest taka, że jeśli jeżdżę przez las, to drogami a nie na przełaj jak wielu próbuje. A co do wystawiania kar za paprotkę.... to jestem z tych zielonych, co te kary nadają

Cytat:
Dyskusja wywodzi się z bezczelnego szkalowania dobrego imienia naszego Kolegi przez służby leśne
Zupełnie innym odbiór tego pisma mam.
1. nie ma tam nazwiska ani ksywy
2. reszta pisma dowodzi nieznajomości tematu jeśli chodzi o podział/typ motocykli
3. w związku z powyższym nie widzę tam nigdzie szkalowania, tylko przedstawia odbiór motocykli przez LP.

ad. 3 jak chcesz zrobić dobre wrażenie? Rozbijająć kolejny motocykl i kolejną ofiarą? To raczej próba samozniszczenia i ustanowienia jeszcze większego zakazu wjazdu do lasu. Bo dajesz im kolejny argument "bo się zabiją" a nie dajesz argumentu żadnego na poparcie swojego stanowiska.


Cytat:
Napisał redrobo
Nie tak pusto... mialem ostatnio czolowke ze wscieklakiem
Wiesz, ocean jest ogromny, niebo też a jednak człowiek z człowiekiem potrafi się zejść

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 06.05.2014 o 12:53
Ziarko jest offline  
Stary 06.05.2014, 13:37   #73
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 6,051
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 9 miesiące 4 dni 4 godz 5 min 12 s
Domyślnie

zmniejszmy predkosc na drogach do 5km/h i nie bedzie wypadkow, zamknijmy lasy i postawmy plot dookola pod napieciem i nie bedzie wypadkow....

ja patrzac na te dyskusje i obie strony dochodze do wniosku ze bez politykow, rozporzadzen unijnych, ministerialnych, debat, posiedzen, kilku lat legislacji i nowych przepisow juz nic nie da sie zrobic. Najlepsze ze gdzie w innych krajach sie da, tylko w Polsce sie nie da...


kocham eurokolchoz
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 06.05.2014 o 13:45
fassi jest online  
Stary 06.05.2014, 13:55   #74
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Ziarko, chodziło mi o tą domniemaną a nie faktyczną zniszczoną paprotkę.
Ale może i faktycznie masz trochę racji w tym co mówisz.. Gdybym tylko miał przekonanie że leśnicy chcą sprawy brać na zdrowy rozum a nie przez pryzmat munduru i czapeczki..
Mam wśród leśników kilku serdecznych przyjaciół i znam ich zdanie na powyższe tematy. Gdyby to zdanie podzielała cała reszta zielonych, to byśmy z nimi żyli w zgodzie bez strachu i adrenaliny, w myśl zasady - nie szkodzisz, nie płacisz.
borys609 jest offline  
Stary 06.05.2014, 14:14   #75
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,194
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 3 tygodni 1 dzień 4 godz 28 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kisiel Zobacz post
Pałeł, a jak dojechałeś do tej krzyżówki?
Z drogi 3 cyfrowej skrecilem na skrzyzowaniu w boczna drogę ( bez oznaczeń cyfrowych numeru drogi) byl tam znak informujacy ze to droga wywozu drewna z lasu czy podobnie

Specjalnie unikam podawania nawierzchni bo przeciez przez las przechodza drogi wojewódzkie powiatowe i inne.

Ogólnie twierdzę ze po drogach jezdzic można nawet jak się one znajduja w administracji lasów ale zakaz wjazdu to zakaz wjazdu. Po samym lesie jeździć nie wolno. I chyba nikt zdrowy nie pcha sie w las ani motocyklem ani samochodem
pałeł jest offline  
Stary 06.05.2014, 14:47   #76
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Jak widać na przykładzie dyskusji w tym wątku sprawa większego udostępnienia lasu dla ruchu nie jest taka prosta - nawet w tak rozumiejącym swoją pasję motocyklową środowisku jakim jest to forum zdania znacznie się różnią , a co dopiero gdy temat miałby być zaakceptowany przez całe społeczeństwo.Do tego należy dodać , że leśnicy są przede wszystkim wykonawcą istniejących przepisów , tworzonych przez ustawodawcę i mają niewielki margines ich interpretacji.Teksty zaś o latających z bronią i straszących nią turystów leśnikach ... wybaczcie ale tu już autorzy tych wypowiedzi trochę przesadzili z fantazją.
Zdarzył się tragiczny wypadek , należy wyciągnąć wnioski i zrobić wszystko aby coś podobnego się nie powtórzyło , a nieprawdziwe informacje o ofierze sprostować.
Klas jest offline  
Stary 06.05.2014, 14:57   #77
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 6,051
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 9 miesiące 4 dni 4 godz 5 min 12 s
Domyślnie

Zdarzył się tragiczny wypadek , należy wyciągnąć wnioski i zrobić wszystko aby coś podobnego się nie powtórzyło

ja wiem!!!! Aby sie nie powtorzylo, zostawmy wszystkie pojazdy a garazach i poruszajmy sie piechota tylko po:
a) wlasnym terenie
b) terenie publicznym oznakowanym
c) w razie watpliwosci patrz punkt a i b

co wygralem?
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest online  
Stary 06.05.2014, 14:59   #78
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,673
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 20 godz 26 min 28 s
Domyślnie

talon Fassi, wygrales talon na kur..ę i balon
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!
szymon25 jest offline  
Stary 06.05.2014, 15:01   #79
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Zdarzył się tragiczny wypadek , należy wyciągnąć wnioski i zrobić wszystko aby coś podobnego się nie powtórzyło

ja wiem!!!! Aby sie nie powtorzylo, zostawmy wszystkie pojazdy a garazach i poruszajmy sie piechota tylko po:
a) wlasnym terenie
b) terenie publicznym oznakowanym
c) w razie watpliwosci patrz punkt a i b

co wygralem?
obawiam się że żąden z tych punktów nie gwarantuje uniknięcia wypadku ale za to zdrowy rozsądek znacznie zmniejszy jego prawdopodobieństwo.
Klas jest offline  
Stary 06.05.2014, 15:07   #80
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 6,051
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 9 miesiące 4 dni 4 godz 5 min 12 s
Domyślnie

nie ma zdrowego rozsadku, w to miejsce sa przepisy ktorych nalezy sie trzymac.

Orzep zginal bo wjechal na droge z zakazem, gdyby nie bylo zakazu toby nie mial wypadku - mowia przepisy i ludzie bez zdrowego rozsadku. Dlatego wyciagam wniosek ze nigdy nie wjade na droge z zakazem, bo ta droga zabija...

------------------------

Uwaga! Wedle prawa ten post nie jest sarkazmem tylko czysta interpretacja istniejacego prawa i pisma nadlesniczego ktory twierdzi ze trzeba wzmozyc kontrole w calej Polsce aby zmniejszyc ryzyko wypadku...

Wedle zdrowego rozsadku ten post jest sarkazmem...
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 06.05.2014 o 15:11
fassi jest online  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.