Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.08.2014, 11:46   #761
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,630
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 18 min 12 s
Domyślnie

Widzialem pare razy w lesie jelenia... prawdziwego, duzego byka z porozem jak drzewo. Za kazdym razem przygladal mi sie, potem uciekal, odchodzil, uskakiwal... czulem jego zapach, bicie serca, sile... slyszalem jak ucieka, ziemia specyficznie drzala... piekne kurnia zwierze...
Co w glowie trzeba miec byc strzelic mu w leb czy serce? No co?
redrobo jest offline  
Stary 26.08.2014, 11:53   #762
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
To po co ten artykuł o kacie?
Nie unikniemy hodowli na rzeź ...Natomiast możemy uniknąć rzezi dla przyjemności...
puszek jest offline  
Stary 26.08.2014, 11:54   #763
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Widzialem pare razy w lesie jelenia... prawdziwego, duzego byka z porozem jak drzewo. Za kazdym razem przygladal mi sie, potem uciekal, odchodzil, uskakiwal... czulem jego zapach, bicie serca, sile... slyszalem jak ucieka, ziemia specyficznie drzala... piekne kurnia zwierze...
Co w glowie trzeba miec byc strzelic mu w leb czy serce? No co?
No łatwo się domyślić, co: usprawiedliwienie/rozgrzeszenie, że robi się to w imię ,,wyższego dobra'' czy innnej rewolucji/idei/utopii.
I zagwarantowaną bezkarność ze strony dostarczycieli tej utopii, którym sprzedało się mózg.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Stary 26.08.2014, 11:57   #764
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

A gdzie to taka przyjemność Ciebie spotkała redrobo?
Kiedyś naszłem na takiego gościa w wysokiej trawie. Całe szczęście, że się szybko spłoszył... Nie wyobrażam sobie, co by było, gdyby ten kolos ruszył na mnie.

Jestem świeżo po całej lekturze na Na dnie jeziora i przy całym szacunku dla Pawłusiewicza nie jestem w stanie zaakceptować (z dzisiejszego punktu widzenia/siedzenia) jego pasji. Zwłaszcza, kiedy to z taką satysfakcją opisuje ustrzelenie potężnego rysia.
Strzelal go tylko dla trofeum... Podobnie jak właściciel Wilczej jamy w Muczne. Jako nieliczny myśliwy z Polski (zapewne) może się "pochwalić" trofeum marco Polo, gatunek na wymarciu...
 
Stary 26.08.2014, 12:03   #765
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,630
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 18 min 12 s
Domyślnie

Podlasie, okolice wsi Borki, Krolowy Most... Moj tesc Rysiek wlasnorecznie rysia w mlodosci dobil, gdy ten rzucil sie na niego przerazony i na wpol wykrwawiony. Zdrowe zwierze ucieka przed czlowiekiem. Co innego ze podczqs tej ucieczki wpada na siatki, druty, pulapki, nagonki.
redrobo jest offline  
Stary 26.08.2014, 12:08   #766
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Puszek, nie powiesz mi, że ten kat robił to dla przyjemności. Stąd nie wiem, po co ten wtręt o nim.
Ale nieważne.

Większość Polaków dzisiaj nie wyobraża sobie roboty w chlewie z powodu zapachu i wszędobylskiego łajna. Nie akceptuje gówna psiego na trawniku, choć jeszcze dwadzieścia lat temu nikt na to uwagi nie zwracał. A dzisiaj za to jest mandat 500zł!
Tworzymy porządek, w którym zawsze ktoś za nas wykona "psią" robotę i mało tego, powoli ten ktoś z tego powodu spychany będzie na margines.
Jak ten cytowany kat...
Sukcesywnie się zapentlamy pucując kible, by na nim nanogram bakterii nie został... By na koniec z rozrzewieniem wracać do takich wątków:
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=21857
Niewieściejemy, tłumacząc to wyższymi wartościami, wychowaniem etc...

Ostatnio edytowane przez Elwood : 26.08.2014 o 12:10
 
Stary 26.08.2014, 12:20   #767
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
Puszek, nie powiesz mi, że ten kat robił to dla przyjemności. Stąd nie wiem, po co ten wtręt o nim.
Ale nieważne.

Większość Polaków dzisiaj nie wyobraża sobie roboty w chlewie z powodu zapachu i wszędobylskiego łajna. Nie akceptuje gówna psiego na trawniku, choć jeszcze dwadzieścia lat temu nikt na to uwagi nie zwracał.
Tworzymy porządek, w którym zawsze ktoś za nas wykona "psią" robotę i mało tego, powoli ten ktoś z tego powodu spychany będzie na margines.
Jak ten cytowany kat...
Sukcesywnie się zapentlamy pucując kible, by na nim nanogram bakterii nie został... By na koniec z rozrzewieniem wracać do takich wątków:
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=21857
Niewieściejemy, tłumacząc to wyższymi wartościami, wychowaniem etc...
To Elwoodzie oddaje Twój punkt widzenia. Inni widza to zapewne inaczej. Powoli wiekszość społeczeństwa dojrzeje do tego by koniecznym odstrzałem zajmowali sie zawodowcy. Gdy do minimum zostanie zredukowana mozliwość pomyłki, meczarni zwierzęcia czy w ogóle konieczność odstrzału.
A co do kata.
Bycie katem pewnie zawsze było trudne. Ktoś kto sie na to decydował zdawał sobie sprawę z tego co go czeka. Musiał miec w związku z tym do tego predyspozycje. Zabijanie musiało mu przynosić jakąś formę radości , spełnienia czy czegoś takiego ,że decydował sie na taka alienacje społeczną.
My musimy w podobny sposób traktować myśliwych to podobnie jak Pan Prezydent zrezygnuja z tego morderczego hobby. Chyba że ktoś ma chorobliwe potrzeby mordu...tych powinny odsiać badania psychologiczne.
puszek jest offline  
Stary 26.08.2014, 12:29   #768
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,630
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 18 min 12 s
Domyślnie

Puszek, trzeba tu tez ich jakos wytlumaczyc: zazwyczaj zostanie mysliwym to przywilej po ojcu, dziadku czy wujku, bo to hermetyczne srodowisko jest. Łeb zatem zryty ma sie od urodzenia niejako, nie ze swojej winy. I tylko najbardziej wrazliwi lub leniwi nie polykaja bakcyla polowan, pasztetu z zajaca, udka z kaczki czy dzikiej kielbasy. Czasem przychodzi ludziom sie zastanowic jednak gdy dorosna i odrzucic "wychowanie" w wierze, kulturze, przekonaniach.
Ja np z kosciola wypisalem sie majac 27 lat - dopiero bylo mnie stac na odwage wobec rodziny i nawet zony
redrobo jest offline  
Stary 26.08.2014, 12:45   #769
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

To znaczy zawodowcy z syndromem kata, bo inaczej tego sobie nie wyobrażam, zepchnięci na margines przez dojrzałe społeczeństwo. Zawód potrzebny ale nie do końca akceptowany społecznie, przy okazji oberwie się rzeźnikom.
Z czasem pod presją wszyscy zostaniemy wegeterianami i przestaniemy wierzyć w Boga.
 
Stary 26.08.2014, 12:46   #770
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Puszek, trzeba tu tez ich jakos wytlumaczyc: zazwyczaj zostanie mysliwym to przywilej po ojcu, dziadku czy wujku, bo to hermetyczne srodowisko jest. Łeb zatem zryty ma sie od urodzenia niejako, nie ze swojej winy. I tylko najbardziej wrazliwi lub leniwi nie polykaja bakcyla polowan, pasztetu z zajaca, udka z kaczki czy dzikiej kielbasy. Czasem przychodzi ludziom sie zastanowic jednak gdy dorosna i odrzucic "wychowanie" w wierze, kulturze, przekonaniach.
Ja np z kosciola wypisalem sie majac 27 lat - dopiero bylo mnie stac na odwage wobec rodziny i nawet zony
Myśliwi czują się elitą społeczną. Mają wrażenie ,że to ich nobilituje, robi ich kims lepszym od innych . A z pewnego punktu widzenia jak palacze dla nie palacych...Palacze są rugowani z zycia publicznego. Palenie nie jest trendy, nie pokazuje się tego juz TV ani w zyciu. Palacz toczłowiek słaby , uzalezniony, narkoman. Trzeba doprowadzic do tego by podobnie było postrzegane zabijanie zwierzat. By sklepy, empiki nie kolportowały morderczych magazynów , tygodników. By w filmach nie było scen gloryfikujacych myslistwo. By o polowaniu mówiono w takim samym kontekście jak mówi sie o połowach wielorybów. Wtedy wypłuczemy im mózg z wielowiekowego osadu mordu. A ci którym sie nie uda wrócic do spoleczności , zawsze będa mieli szanse zatrudnic sie w rzeźni gdzie ich instynkty znajda ukojenie. podobnie jak Maciejowskiego .
puszek jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.