Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.07.2014, 08:04   #1
rupert
 
rupert's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 320
Motocykl: RD07a
Przebieg: rosnący
rupert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 1 godz 10 min 21 s
Domyślnie

Nie trzeba miec plastika by byc debilem. W miescie ruch ogranicza i nie trzeba 150KM a wystarczy chinski skuter.

Hmmm chyba polowa kierowcow mysli ze jestem debil bo zapierdalam miedzy puchami, ale oni o tym wiedza poprzez otwarta przepustnice i Leo. Nie lubie jezdzic wolno, taka moja natura, ale staram sie uzywac wyobrazni. Na razie skutecznie.

A wracajac do pani doktor, to w dupie mam, co sobie tacy ludzie "o nas" mysla.

Za 5 lat bedzie 2x wiecej mptocykli i 5x wiecej skuterow (moze nawet do 125cm3) swiatopoglad sam sie zmieni.
__________________
Keep Calm and Call 0118 999 881 999 119 725 3
rupert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2014, 08:25   #2
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 9 min 19 s
Domyślnie

A oni o tym wiedzą
Ostatnio mijało mnie kilku "szybkich". Nie było to centrum miasta ale jednak teren zabudowany. Tak na oko jechali ze dwie paki albo lepiej. Każdy z głośnym wydechem. Zauważyłem, gdy pierwszy przejechał a podmuch szarpnął autem.

Można powiedzieć, że jestem ślepy. Może akurat pogłaśniałem radio.

Niektórzy twierdzą, że zawsze ich widać. A jedyny dowód na to ich życie.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2014, 10:42   #3
tyran
Kiedyś R.T70
 
tyran's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,421
Motocykl: Była RD04
Przebieg: 120000+
tyran jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 6 godz 46 min 25 s
Domyślnie

Tak się składa że mam potężnego 180-cio konnego nakeda. Nie powiem, czasem wykorzystuję jego możliwości. Niestety, młodzi ludzie na ścigaczach nie mają wyobraźni, albo wierzą że mają trzy życia. Ja nie przeciskam się między samochodami bez pewności że kierowcy wiedzą o mnie. Wygląda to tak, że nie wciskam się do puki ktoś nie zrobi mi miejsca. Jeżdżąc po mieście czy po zatłoczonych drogach stosuję zasadę z tytułu wątku.
tyran jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2014, 11:31   #4
bass


Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 663
Motocykl: RD07&1000RR
bass jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 3 godz 26 min 56 s
Domyślnie

a co to za głupie tłumaczenie "że nie widać" ? jak by prowadziła auto w skupieniu i była w pełni zorientowana to by widziała... a wiadomo jak jest - komóreczka, radyjko, zamyślenie, roztargnienie... "czemu tu kurwa jest korek?! wychyle się, zobaczę" ... i... JEBUT!! "ojej, a co to, ooo, motocykl, nie zauważyłem, ehh jak zwykle ich nie widać" ...

takie tłumaczenie do mnie nie przemawia... sami wiecie jak jest, też puszkami jeździcie...
bass jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2014, 12:01   #5
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 896
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 34 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bass Zobacz post
a co to za głupie tłumaczenie "że nie widać" ? jak by prowadziła auto w skupieniu i była w pełni zorientowana to by widziała... a wiadomo jak jest - komóreczka, radyjko, zamyślenie, roztargnienie... "czemu tu kurwa jest korek?! wychyle się, zobaczę" ... i... JEBUT!! "ojej, a co to, ooo, motocykl, nie zauważyłem, ehh jak zwykle ich nie widać" ...

takie tłumaczenie do mnie nie przemawia... sami wiecie jak jest, też puszkami jeździcie...
Dziwi mnie czasem jednostronność i chęć posiadania racji, bo tak. Należy pamiętać, że jeżdżąc między samochodami w korku robimy to WARUNKOWO wykorzystując luki w przepisach, a nie mamy tej możliwości jasno określonej w ustawie. Ale nikt mi nie powie, że każdy powinien uważać, bo jedzie motocyklista. Jak prędkość różni się o 10-15km/h to da się kogoś zauważyć i przepuścić. Ale nie jak ta różnica wynosi 50km/h albo więcej. Nie dziwi mnie to, że kierowcy samochodów nie chcą słuchać tłumaczeń motocyklistów i uznać pewnych kwestii. Bo kierowcy motocykli są dokładnie tacy sami
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2014, 12:10   #6
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bass Zobacz post
a co to za głupie tłumaczenie "że nie widać" ? jak by prowadziła auto w skupieniu i była w pełni zorientowana to by widziała... a wiadomo jak jest - komóreczka, radyjko, zamyślenie, roztargnienie... "czemu tu kurwa jest korek?! wychyle się, zobaczę" ... i... JEBUT!! "ojej, a co to, ooo, motocykl, nie zauważyłem, ehh jak zwykle ich nie widać" ...

takie tłumaczenie do mnie nie przemawia... sami wiecie jak jest, też puszkami jeździcie...
No właśnie jak to czytam, to zdaje mi się, że Ty za często nie jeździsz skoro masz takie zdanie (nie ubliżając). Ja mam wprost odwrotne - motocykl sunący 30-40km/h szybciej niż ja jest czasem bardzo ciężko zauważyć. Niestety spora część jedzie tak, że chowa się w miejscach gdzie nie sięgają lusterka. A spędzam naprawdę dużo czasu obserwując to co się dzieje za mną. To moje doświadczenia z trasy, podejrzewam, że w dużych miastach, w których rzadko jeżdżę jest jeszcze gorzej.
Na 2 kółkach śmigam ponad 20lat ale potrafię na ten problem spojrzeć również z drugiej strony.
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2014, 11:42   #7
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 2 godz 37 min 36 s
Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcą w 100%. Prowadzenie pojazdu to nie spływ kajakiem po Świdrze, ani spacer po lesie. Wymaga skupienia i odpowiedzialności. Niestety coraz rzadziej kierowcy o tym pamiętają. Auta są komfortowe, dobrze się prowadzą, mają klimę i radio, ludzie zachowują się, jakby siedzieli w domu przed tv, a nie prowadzili ważący półtorej tony pojazd rozpędzony do prędkości kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Chwila nieuwagi i tragedia gotowa. A później glupie gadanie, że człowiek mógł być zmęczony, że motocykl trudno zauważyć, itp. Mnie to nie przekonuje. Jesteś zmęczony, nie wsiadaj za kółko, albo skup się dwa razy mocniej, a nie myśl o dupie Maryny.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2014, 11:49   #8
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,628
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 3 godz 58 min 38 s
Domyślnie

no ja wiem... jezdze autem i jezdze motocyklem... baaardzo zadko udaje mi sie zobaczyc motocykl jadacy z tylu, najczescie widze juz jak mnie wyprzedza (mowa o zaaapierdalajacych). znacznie lepiej jest jak go slysze z daleka... a czemu go nie widze? bo od momentu mozliwosci zobaczenia do momemtu kiedy jest juz przedemna mija zazwyczaj jedna sekunda. No kurczaki - nie mam szans. Nie mozna wymagac od kierowcow, ze beda oni tylko i wylacznie patrzec do tylu w lusterka...
Podsumowujac: dajmy szanse innym, nie kazdy zapiernicza. Nie kazdy ma percepcje i szybkosc reakcji kierowcy F1.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2014, 11:53   #9
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 9 min 19 s
Domyślnie

Oczywiście, że każdy powinien uważać. Ale nikt nie powinien zakładać, że wszyscy go widzą. I chyba większość się zgodzi, że większe prawdopodobieństwo niezauważenia szybko poruszającego się motocykla niż puszki.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2014, 12:13   #10
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,628
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 3 godz 58 min 38 s
Domyślnie

dla przykladu sytuacja: jade 80kmh za ciezarowka, za mna conajmniej 3 auta jeden za drugim, w koncu linia przerywana, moge wyprzedzac, ogladam sie w lustrach, dobijam do linii, przechylam glowe, jeszcze raz lusterko.. ok. cisne.... i od razu kurde dostaje po lusterku ---- bo jacys goscie na scigantach dojachali do kolumny i od razu postanowili ja trzasnac... tylko skad ja mam wiedziec ze oni tam sa i napieprzaja 160? oni pojawiaja sie "z nikad"?
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Balkan Expres 2013"... czyli jak zabić górali, co manety w lipcu grzali... Sub Trochę dalej 23 30.12.2015 22:00
Akcja "Bezpieczeństwo- forum TA"- potrzebna pomoc!!! Marcin-BB Inne tematy 25 26.09.2011 16:12
Jakby ktoś chciał Mecia Wszystko dla Afrykańczyka 5 02.09.2008 23:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.