Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.12.2015, 16:58   #51
Wiciu


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 116
Motocykl: Może kiedyś :)
Wiciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 9 min 9 s
Domyślnie

Można jak można. Można jak się dostanie wizę. Co jak wiesz, oczywistym nie jest

Od siebie tylko dodam, że Armenia jest ciekawa a Gruzja piękna. Jeśli czas goni, zdecydowanie włóczyłbym się po Gruzji.
Wiciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2015, 10:29   #52
ofca234


Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 338
Motocykl: XChallange
ofca234 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 2 godz 25 min 10 s
Domyślnie

Wjazd do Armenii to także hajsy:

wjazd 15$ dolarów, wyjazd 20$. Tego nie przeskoczysz - taka nowość od 2015.

Do tego "obowiązkowa" strahovka (OC) - tyle ile wytargujesz. może być 10$ a może być 40$. Cudzysłów dlatego, że wyjedziesz bez strahovania z granicy a policja, która przy kontroli może zażądać tego papierka i tak będzie chciała od Ciebie kasę za tzw. byle co.

Do Abhazji tak jak pisze Mirmil - albo od Gruzji (wjazd i wyjazd) albo prosisz się o problemy ze strony Gruzinów. Gruzja ma pełna informatyzacje na granicach, kamerki, etc - więc się nie uda ściemić, że 'zapomnieli pieczątki postawić'.
ofca234 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2015, 15:00   #53
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirmil Zobacz post

Malo kto dociera do Czeczenskiego wiertolota, ktory zostal w dolinie

Można dojechać jeszcze dalej. Jest jeszcze posterunek policji w szałasie i po 5 km koniec drogi. W takim bezludziu jeszcze nie gościłem.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2016, 20:41   #54
dżony
 
dżony's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Złotów
Posty: 419
Motocykl: DR 650 SE
dżony jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 5 min 54 s
Domyślnie

orientuje się ktoś jak aktualnie sytuacja na wschodzie Ukrainy, czy są czynne przejścia z Rosją?

W czerwcu planujemy Gruzję i zastanawiam się czy jechać przez Ukrainę czy Białoruś
dżony jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2016, 20:54   #55
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,919
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 tydzień 8 godz 2 min 39 s
Domyślnie

Przez Białoruś masz z 500 km więcej ale czasowo wyjdzie ci pewnie krócej z tym że musisz mieć wizę (tranzyt to groszowa sprawa). Drogi lepsze, nie będziesz stał na granicy UKR-RUS tylko walisz prosto do Gruzji jak tylko wpadniesz na Białoruś. W czerwcu jedziemy do Azji i też zdecydowaliśmy się jechać przez Białoruś zamiast pogonić przez Ukrainę. Nigdy nie wiesz jak szybko i dynamicznie może zmieniać się tam sytuacja.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2016, 21:09   #56
dżony
 
dżony's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Złotów
Posty: 419
Motocykl: DR 650 SE
dżony jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 5 min 54 s
Domyślnie

o wizie tranzytowej na Białoruś wiem, nie ma z tym problemu bo tak jak piszesz to niski koszt. Rozważamy tu opcje właśnie tylko czy nadrobić te parę stówek ale chyba jednak przy tym zostaniemy
dżony jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2016, 16:44   #57
Sylwek_76


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Lisków
Posty: 250
Motocykl: TransAlp PD06/PD10
Sylwek_76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 19 min 58 s
Domyślnie

Dżony;
Jedziesz przez Dorohusk,Kowel,( E 373droga luźna,trochę zmarudzisz w Kijowie i Brovarach,nast. luz,aż do granicy(M02).W Głuchowie zjeżdżasz na przejście w Kateryniwce (kawałek lichej drogi) i już jesteś w Rosji.Dalej dzida Kursk,Woroneż i na południe.To na szybki przelot.

Możesz też wybrać któreś przejście poniżej Kateryniwki,np. w Sudży albo w Kozince (jeszcze bardziej na południu) i przyciąć trasy w Rosji przez okolice Biełgorodu i Oskołu.To na kręcenie się poza głównymi trasami.

Ja,na powrocie z Azji,przejechałem na strzał (jakieś 20 godzin) spod Kurska,całą Ukrainę i pod Kalisz.Także da się jeździć sprawnie po drogach UA .
Sylwek_76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2016, 22:35   #58
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 618
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 19 godz 40 min 10 s
Domyślnie

Wszystkie "przejścia" na północ od Ługańska działają. Nie wiem jak na kierunku ros Milerowo. Krasna Talivka/Chersony, ze względu na bliskość "opołczenia". Następne Miłowe/ Czertkowo ponoć obsługuje tylko miejscowych (UKR/ROS), przynajmniej mnie tak tam spławiono od rosyjskiej strony. Kolejne Prosyane/Kantemirowka puszczało normalnie. Opcja dla chcących poczucia wojennych klimatów na przelocie bardziej. Warto zajechać do Sławiańska. Okolice jednej z przepraw na Dońcu zwalony most +kilka domów po osi. Poza tym fajne koncepcje noclegowe. Hotel, Turbaza. Info z sierpnia ub.r.
Wybitnie tranzytowo to nie ma co kombinować. Dorohusk-Kijów-Charków-Biełgorod (ros). Dobra bezproblemowa szybka droga.
Tranzyt przez Białoruś bez sensu. Poza tym jeb...ć baćkę.
No może ktoś coś jeszcze o Azerbejdzanie i tytułowej Armenii (zwłaszcza NK+Agdam), no bo poza postem kol. ofca234 no to lipa tu widzę.

Ostatnio edytowane przez Luti : 16.02.2016 o 22:50
Luti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2016, 22:00   #59
Wiciu


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 116
Motocykl: Może kiedyś :)
Wiciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 9 min 9 s
Domyślnie

Strahovka w Armenii nie jest obowiązkowa. Też tak myślałem i zapłaciłem na granicy. Później trzykrotnie miałem widzenie z drogówką i ani razu nie było tematu. Za każdym razem chcieli w łapę, ale ogólnie są przyjaźnie nastawieni, trochę ściemy, zachwytów nad krajem i dali jechać. A jak trafisz na takiego co się uprze, to i tak będzie trzeba zapłacić, czy masz papiery czy nie. Mnie zatrzymywali jadąc z przeciwnego kierunku - mają radary z kamerami w autach i tam mierzą prędkość. Potem nawrotka i po chwili oglądasz się w radiowozie. Ot, technika...
Wiciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2016, 08:18   #60
ofca234


Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 338
Motocykl: XChallange
ofca234 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 2 godz 25 min 10 s
Domyślnie

Strahovka teoretycznie jest obowiązkowa. Nawet na granicy podpisywałem papiery, że zostało mi to przekazane, chociaż od razu mi celnicy mówili, że jak dla nich, to mogę sobie bez tego jechać, bo sprawdza to tylko drogówka i jej kupienie nie jest warunkiem wjazdu.

co do "techniki" - potwierdzam. dokładanie tak samo mnie zatrzymano, nagrywka z przeciwnego kierunku. i faktycznie, o samo OC nawet nie pytali.
ofca234 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Koniec lipca 2014...Gruzja, Armenia, może Irak... olecki79 Umawianie i propozycje wyjazdów 6 09.07.2014 11:12
Gruzja Azer Armenia, wrzesień +/- tydzień - ktoś jeszcze? :> Olek Umawianie i propozycje wyjazdów 0 08.08.2011 23:46


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.