Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców

Dział Producentów i Dostawców Zarabiasz na życie w branży motocyklowej? Tutaj zareklamuj swój produkt.

Zobacz wyniki ankiety: Czy regulamin jest sprawiedliwy
Tak 10 23.26%
Nie 12 27.91%
Potrzebna korekta 21 48.84%
Głosujących: 43. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.02.2010, 23:09   #1
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 2 godz 1 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał podos Zobacz post
. Ta dyskusja nie powinna miec miejsca na otwartym forum i dal dobra wszyskich powinna zostać przynajmniej w czesci zmoderowana - i przesunieta do wlasiwego działu (finansowego)
wyjęte z mej szczęki - dziwnie wygląda ta dyskusja czytana BEZ LOGOWANIA się nie mówiąc, że powinna być W FINANSACH (patrz wypowiedź Podosa).

PS

Po opłacie powinien pojawiać się "WARSZTAT" i po sprawie
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 09:13   #2
mirek
XII.2004
 
mirek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Łódź
Posty: 613
Motocykl: CRF 1000 L2
mirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 18 godz 23 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał podos Zobacz post
..... Ta dyskusja nie powinna miec miejsca na otwartym forum i dal dobra wszyskich powinna zostać przynajmniej w czesci zmoderowana - i przesunieta do wlasiwego działu (finansowego).....
W kwestii finansów koniecznie !!!

Nie podawajmy się sami na tacy.
__________________
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez mirek : 17.02.2010 o 09:16
mirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 08:34   #3
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Forum chamieje, bo coraz nas więcej. I statystycznie chamów również przybywa. Chodzi jednak o to by chamów hamować. Najpierw jednak godnością osobistą a później dopiero siłą
Moj post by sie nie obronił. Dzieki, że wkroczyleś na czas.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 10:31   #4
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 2 godz 11 min 19 s
Domyślnie

Wg mnie trzeba zmienic założenia mówiące, że forum jest ogólnodostępne i darmowe. Wprowadzic obowiązkową opłatę 20 zł rocznie od użytkownika i po problemie. Martwe dusze znikną, osoby logujące sie tylko po to zeby napisać ogłoszenie czy wkurzyć innych również. Osoba która nie opłaciła składki miała by ogranioczone "pole widzenia forum " i nie mogła pisac postów. I nie obarczajmy opłatami dostawców, do nie ma ich tak wielu, pozatym mozemy stracić możliwość kupienia tanich opon , oleju, a o ładną afrykę zamiast od Franca będę musiał walczyc na allegro.
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 15:12   #5
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,037
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 15 godz 26 min 0
Domyślnie

Jest taka teoria, która mówi, iż demokracja to najbardziej idiotyczny system. W masie miliona osób jest średnio 100 profesorów, 200 doktorów i powiedzmy 10.000 mgr oraz inż. zaś pozostałe "dziwięćsetosiemdziesiątdziewięćtysięcysiedems et" to "motłoch" mogący w świetle obowiązującego prawa demokratycznie decydować o przyszłości całej zbiorowości w tym tych 100 profesorów, 200 doktorów, itd. ... Aby demokracja "zdała egzamin" potrzebne są elity, które potrafią do swoich pomysłów przekonać idący do wyborów "motłoch". Za taką elitę uważam adminów, dzięki którym nie muszę się znać na tym całym pojeb... serwerze i innych technicznych fajerwerkach latających mi generalnie koło gwizdka. Mnie tam większy i mocniejszy silnik do szczęścia potrzebny nie jest ale skoro tak trzeba to trudno, świat zapierd... do przodu a mnie, w utrzymaniu poczucia odrębność i i wyjątkowości wystarczy, że mam stary i niezbyt mocny motocykl – może faktycznie z całą resztą trzeba napierać w „kierunku światła”.
Ja osobiście z rożnych względów jakiś czas temu zbojkotowałem opłacanie składek i gdzieś od 2008 roku nie dokonywałem przelewów. Nie wiem też, czy moja aktualna ocena jakości forum jest obiektywna i uprawniona a tym bardziej komukolwiek potrzebna więc się powstrzymam. Generalnie mam głęboko w dupie to czy na forum ktoś coś zarabia pośrednio lub bezpośrednio choć znając osobiście wielu z Was nigdy bym nawet nie wpadł na idiotyczny pomysł aby kogokolwiek o niecne zamiary podejrzewać. W swoim krótkim życiu "wyruchany" byłem wielokrotnie przez różnej maści frajerów a jednak wiarę w ludzi nadal posiadam . Jutro pewnie przeleję kasę za 2009 i 2010 rok /po dwie dychy rocznie bo na tyle mnie stać i tyle uważam za wystarczającą kwotę/ ale nie dlatego, że się z kimkolwiek solidaryzuję tylko z powodu poczucia obowiązku uiszczenia opłaty za przywilej czytania bzdur jakie większość z Nas w tym temacie /i niestety w wielu innych również/ wypisuje Czasem mam wrażenie, że niektórych ponoszą emocje i łatwiej przychodzi im stukanie w klawiaturę jak myślenie.
Zdrowia, spokoju, wiary w ludzi i poczucia własnej wartości życzę sobie i Wam.

Ps.
A Pan Mirek z miasta włókniarzy i Premiera co źle zaczął i źle skończył to ma jak zwykle racje - można się samemu do UKS-u czy innego US-u zadenuncjować tylko pytanie, po co
Ustalcie w zaciszu knajpianego gwaru co macie ustalić, wypijcie co macie wypić a "motłoch" poinformujcie o swoich decyzjach w sposób na tyle porywający i wzniosły co by wrażenie na nim zrobił i pozwolił mu, Wasze pomysły za własne rozwiązania przyjąć .

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 17.02.2010 o 15:18
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 15:32   #6
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
.... wypijcie co macie wypić a "motłoch" poinformujcie o swoich decyzjach w sposób na tyle porywający i wzniosły co by wrażenie na nim zrobił i pozwolił mu, Wasze pomysły za własne rozwiązania przyjąć .
Mówisz mądrze Pawle, jak Zagłoba
Swoją daninę też uiszczę i ani mi w głowie protestować .
Wszak zależy mi by 404 nie dopadło forum i mieć swoje przyklejone
miejsce w dziale sprzedaży
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 16:36   #7
Lewar
Niepozorny
 
Lewar's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wiocha na Jurze, bliżej Krakowa niż Częstochowy
Posty: 563
Motocykl: Bardzo stara Teresa
Lewar jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 21 godz 46 min 15 s
Domyślnie

Nie chce mi się siać wiatru czy też podkręcać spirali agresji więc dopóki czy to poprzez demokrację lub poprzez zamordyzm nie ustalimy czegoś sensownego, informuję, że składke wpłaciłem a i nformację o tym umieściłem w swoim podpisie pod postami.
Może to jest sposób na zachęcenie ( zawstydzenie ) tych co nie wpłacili?
Moje zdanie jest takie, że trzeba uzyskać kasę takimi "miękkimi środkami " a jeśli to nie pomoże to byłbym za tym aby nie płacącym odebrać prawo zamieszczania postów. To może wyjść temu forum na zdrowie.
__________________
Moja jest tylko racja bo to Święta Racja.
A nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza bo moja racja jest najmojsza i tylko ja ją mam.
( Dzień Świra )
Kocham Łódź
Lewar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 18:18   #8
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Słusznie Lewar prawi.
Jeżeli nie można zapewnić usług na odpowiednim poziomie (wydajności serwera) dla 2000 użytkowników ze składek 150. To nie ma powodu robić z forum przedsiębiorstwa. Jeżeli pojawią się osoby, podmioty które płacą za coś to zaczną stawiać wymagania- bo nabędą takie prawa. A to już tylko chwila do zmiany nazwy na GS/TT Travel

"Nasi" dostawcy są i będą mile widziani, a którzy to są "Nasi" to mam nadzieję że każdy wie i czuje.

PS. Nigdzie nie zapisałem, ale zapłaciłem i płaciłem.

Cytat:
Napisał Lewar Zobacz post
Nie chce mi się siać wiatru czy też podkręcać spirali agresji więc dopóki czy to poprzez demokrację lub poprzez zamordyzm nie ustalimy czegoś sensownego, informuję, że składke wpłaciłem a i nformację o tym umieściłem w swoim podpisie pod postami.
Może to jest sposób na zachęcenie ( zawstydzenie ) tych co nie wpłacili?
Moje zdanie jest takie, że trzeba uzyskać kasę takimi "miękkimi środkami " a jeśli to nie pomoże to byłbym za tym aby nie płacącym odebrać prawo zamieszczania postów. To może wyjść temu forum na zdrowie.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 19:35   #9
Robert Movistar
 
Robert Movistar's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 342
Motocykl: RD04
Robert Movistar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 3 godz 17 min 22 s
Domyślnie

Skoro na 2000 tyś zarejestrowanych zapłaciło 105, to resztę wyjebać i tyle. Zrobi się mniejszy ruch, mniejsze obciążenie na serwerze, nie będzie jednostrzałowców z ogłoszeniami (a jak będzie to się post wypierdoli), a jak będzie ktoś chciał coś sprzedać, to niech się najpierw wykaże. Nie będzie pierwszego postu w stylu: "sprzedam używane prezerwatywy", a po zjebce w drugim poście odpowiedzi: "ale jak długo czytam forum".
Mam wrażenie, że większość zarejestrowanych zrobiła sobie z forum kopalnię wiedzy i informacji, miło spędzają czas na czytaniu relacji z wyjazdów. Niestety, ale informacja w dzisiejszych czasach kosztuje. Takich gości którzy produkują różne szpeje do naszych motocykli i udzielają się też "nie biznesowo", zostawiłbym w świętym spokoju. Niech są, niech robią, niech nam sprzedają i niech zarabiają.
Robert Movistar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 19:57   #10
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 2 godz 1 min 18 s
Domyślnie

Fajny pomysł z tym podpisem - ale i tak widać kto płaci - gwiazdka się przy nim pojawia

Najlepsze rozwiązanie to wyłączyć warsztat oraz możliwość wklejania fotek, filmów i przenieść tą rozmowę do nieoficjalnej

Co do prowizji to chyba jakiś stopień gradacji powinien być zachowany - tak też jest na alledrogo. Np.:
Przedmiotowo:
- 1% od motocykla
- 2%/3% od części serwisowych (ceny dla forum)
- 5% od sprzedaży detalicznej pierdół
- 5% od gadżetów (chociaż tego nie rozumiem, bo robi się to tylko dla forum i zachodu od tego od kilograma - i przynajmniej ja robię to non profit)

Cenowo:
- od 5000 - 1%
- od 1000 do 5000 - 2%
- od 500 do 1000 - 3%
- do 500 - 5%

Składki min. 20zł
Admini - zwolnieni ze składek.

Co Wy na to?

I PRZENIEŚCIE TO DO OPCJI WIDOCZNEJ PRZYNAJMNIEJ DLA ZALOGOWANYCH
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.