Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.12.2021, 16:40   #581
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

A jak się o niego ktoś potknie i uszkodzi to może być problem.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2021, 19:54   #582
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,868
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 24 min 4 s
Domyślnie

Swego czasu po remoncie Szewskiej gdzie robiono instalacje między innymi kanalizację burzową to się ucieszyłem bo zrobiliśmy nowe rynny . Po zakończeniu remontu, po pierwszym deszczu miałem wodę w piwnicy, okazało się że tylko jedna rynna została podłączona. Jako zaradny człowiek poprosiłem budowlańców aby pociągnęli rurę do czynnej kanalizacji wzdłuż budynku tam założyli trójnik i sprawa rozwiązana. Na drugi dzień pojawił się pan z ZIKiT z wydrukami z kamer pokazującymi wykonanie prac bez zezwolenia, musiałem się gęsto tłumaczyć . To ten sam ZIKiT który nie widzi albo nie chce widzieć zajmowania pasa drogowego bez zezwolenia przez okoliczne knajpy w nocy. No ale od tamtych taki inspektor może wpierd..l dostać a od zaradnego obywatela co najwyżej kilka gorzkich słów pod swoim adresem
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2021, 10:25   #583
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,868
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 24 min 4 s
Domyślnie

Kończy się okres działania obecnej umowy i dostałem propozycję jej przedłużenia. Tak naprawdę to nie bardzo wiem co wybrać bo zasadniczo nie jeździmy często i daleko w trasy a płacenie ekstra 80 PLN co miesiąc trochę boli. Z drugiej strony to cena jednego niepełnego ładowania w miesiącu.
Załączone Grafiki
Typ pliku: png 25737D56-64CB-48B6-A19F-FB2D41C8C614.png (293.2 KB, 15 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2021, 12:10   #584
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,985
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 6 godz 14 min 2 s
Domyślnie

Ja jestem na abonamencie WeCharge Go, które VW zaoferował mi na rok za darmo i wtedy mam ładowanie na Ionity za 45 pensów za kWh (czyli cena podobna jak w PL).

Jeśli masz w planach jeździć po Polsce i południowo-wschodniej Europie to doradziłbym Ci dać sobie z tym spokój bo ilość stacji Ionity w tym rejonie jest bliska zeru (w PL tylko 3). Ale wystarczy wybrać się na zachód i widać, że Ionity może być bardzo przydatne.

Innym aspektem jest to, że to najdroższe ładowarki, więc są w większości omijane przez użytkowników EV, którzy nie mają żadnego abonamentu. Co za tym idzie jest większa szansa, że posiadając abonament + w przypływie ilości EV w Europie, trafisz na stacje Ionity, które będzie miała wolną ładowarkę, gdy jej będziesz potrzebował najbardziej.

nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2021, 18:00   #585
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,868
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 24 min 4 s
Domyślnie

Auto zużywa zdecydowanie więcej energii przy minusowej temperaturze. Nie wiem jak duży wpływ na to mają opony, a na pewno mają, bo te moje 18 calowe felgi nie są robione jako aerodynamiczne a dodatkowo nie wypełniają wnęki na koła tak dobrze jak felgi 19 calowe. Tym niemniej po przejechaniu 50 km zużycie się wyrównuje, to znaczy średnia potrafi spaść do 18-19 kWh/100 km a to już wartość zadowalająca. Być może będę poszukiwał opon całorocznych 19 calowych aby spróbować jak się będą zachowywać w lecie i w zimie, z naciskiem na lato. Ładowanie na Szewskiej ma parametry które uzyskuję z wallboxa. Muszę tylko nabyć porządniejszy przedłużacz trójfazowy, bo obecny ma chyba ze 30 metrów i już swoje lata ma, ale uczciwie muszę napisać że zbytnio się nie grzeje. Niestety spojrzałem na rachunek za prąd w firmie i okazało się że mam ponadnormatywne zużycie energii biernej i winą chyba muszę obarczyć lokal na pierwszym piętrze, tak wychodzi po analizie faktur za ostatni rok.Cena za kwh też nie jest rewelacyjna bo około 93 groszy
Załączone Grafiki
Typ pliku: png Zrzut ekranu 2021-12-14 o 11.41.06.png (974.2 KB, 9 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2021, 20:16   #586
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Nie zwiedzałeś dzisiaj śląska ?
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg IMG_2854.jpeg (189.2 KB, 6 wyświetleń)
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2021, 20:25   #587
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,868
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 24 min 4 s
Domyślnie

Nie mój jest na 18 calowych a to 19
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2021, 21:54   #588
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,985
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 6 godz 14 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Auto zużywa zdecydowanie więcej energii przy minusowej temperaturze. Nie wiem jak duży wpływ na to mają opony, a na pewno mają, bo te moje 18 calowe felgi nie są robione jako aerodynamiczne a dodatkowo nie wypełniają wnęki na koła tak dobrze jak felgi 19 calowe. Tym niemniej po przejechaniu 50 km zużycie się wyrównuje, to znaczy średnia potrafi spaść do 18-19 kWh/100 km a to już wartość zadowalająca.
To sprawka systemu zarządzania temperaturą baterii (czy jak go tam zowią po polsku). Z moich doświadczeń z EVNotify optymalna temperatura jaką ID.3 "chce" dla swoich baterii to jakieś ok. 30*C. Tak więc zimny start powoduje ich podgrzewanie, a co za tym idzie większe zużycie energii, co szczególnie widać na krótkich trasach.

Trzeba czekać na soft 3.0 w którym obiecuje się lepszą optymalizację tego systemu w niskich temperaturach:

nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2021, 00:37   #589
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,237
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 18 godz 23 min 41 s
Domyślnie

Czy wypelnienue wnęki na kolo faktycznie jest takie ważne ? To jak u rowerowców straty watów na butach :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2021, 06:52   #590
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,868
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 24 min 4 s
Domyślnie

Myślę że w elektryku wszystko ma znaczenie. W benzynie czy będzie palił 5 czy 8 to ma mniejsze znaczenie, bo stacje znajdziesz po drodze.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.