Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.09.2008, 13:44   #41
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Dzień drugi. Mało rzeczy nam podeschło. W sumie rozwiesiliśmy rzeczy na wszystkim na czym się dało. Drzwi od szafki, brzeg łóżka, umywalka, parapet... Nawet mi trochę głupio, że zostawiliśmy w pokoju taki zapach ... Rano pakowańsko, prysznic (bo nie wiadomo kiedy będzie szansa na następny), pożegnalna fotka i spadamy. Znów na GG.

Wjazd za 4e. Kufry zaczynają się docierać. Wjeżdżamy na Bikers Nest

oglądamy sobie trzytysięczniki, Isettę na której ktoś się tu wdrapał no i MV Agustę 750, tę z wałem napędowym. GOtujemy Żurek na jednym z łuków GG i jedziemy do Lienz, a tam dalej drogą: http://mapy.google.pl/maps?f=d&saddr...9,2.471924&z=9
Kierujemy się docelowo na Otztal. BARDZO POLECAM TĘ DROGĘ: http://mapy.google.pl/maps?f=d&saddr...54495&t=h&z=13
Jadąc od strony austriackiej, tuż za włoską granicą jest odcinek drogi na którym ruch odbywa się wahadłowo.

Nitka asfaltu wije się ciasno, a widoki pieszczą oczy. Baaardzo mi się podobało. W drodze dojazdowej do granicy jest też bardzo fajne miejsce na nocleg na dziko (na powyższym linku – jeszcze przed jeziorkiem po stronie Austrii). Zjeżdża się po kamieniach w dół z zatoczki parkingowej, można zaparkować pod drzewami chowając motocykl przed ludź jadącymi drogą. Obok rozbić namiot i cieszyć się piękną łąką, czystym strumykiem... Ino bez chamstwa. Śmieci w torebeczkę i do śmietnika . Wypytałem o legalność takiego biwaku starego Tubylca, który akurat parkował w zatoczce. Na pytanie: „czy jest to legalne?” odpowiedział: „myślę, że nie, ale z drugiej strony – kogo to obchodzi? Ile dni chcecie tu mieszkać?”. Gdy usłyszał, że w grę wchodzi ewentualna nocka machnął ręką i powiedział, że nie ma sprawy. Jakby co mówić, że turyści, nie wiedzieli itd. Austria jest nastawiona na turystów. Wszyscy pomagają i informują z uśmiechem na ustach.
Droga na Otztal nam się trochę czasowo przestaje zgrywać. Mamy do celu tyle, że dojedziemy na 20. Nocleg w obecnym miejscu przed granicą nie ma sensu, bo będziemy mieć pół dnia w plecy. Z Otztal wracać tutaj na spanie też mija się z celem. Trudno, najwyżej przytrzodzimy na 2846m npm. Jedziemy dalej.
Po drodze pokonujemy przesoczyste, agresywnie cięte zakręty. Poezja wykręcanyej dwójki, nurkującego w hamowaniu przodu i szorowanie aluminuim o asfalt. Wchodzenie w zakręty z hamowaniem przednim kołem urywa motocyklom z 50kg masy, przez co winkle mijają jedne za drugim w takim tempie, że musimy je przejechać jeszcze raz . Przefantastyczne . Mówię o tym odcinku: http://mapy.google.pl/maps?f=d&saddr...30899&t=h&z=12
Passo di Giovo (przy miejscowości San Leonardo in Passiria)


jest pięknym zwieńczeniem odcinka zamykającego opony. Tutaj znów widać potworną różnicę między R1100GS a moją AT. Znów by trzymać się na jego ogonie trzeba mieś jeden bieg niżej i okolice czerwonego. No ale taki wyjazd... takie drogi... Mieliśmy jechać na Urdele, ale z obawy dla GS'a wybralim ancfalty .
Kierując się na Belprato chcemy dojechać do granicy włosko-austriackiej, a potem przełęczą Timmelsjoch dojechać do Otztal. Niestety, robi się późno. Zbliża się 20 a my jeszcze nie jesteśmy na granicy. Dojeżdżamy do niej o 20:30 i wita nas szlaban. Droga zamknięta w godzinach 20-7.

Czemu? Jutro zobaczymy... Rezygnujemy z noclegu za 30e od łebka w pobliskim hotelu, zjeżdżamy około kilometra w dół i nocujemy na ławkach na parkingu/zatoczce.

Szybka kolacja z kuchenki Szmel-4 i kima. Nawet nie chce nam się rozbić namiotu. Przed zaśnięciem wysyłam sms'a do ojca z zapytaniem o stan konta. Na razie wydałem niecałe 600pln. Jeden nocleg u siejesta, reszta za darmo, wjazd na GG i Febeltauern Tunnel w sumie z 30e.. Myślę „nie jest źle”. Jak na 1200km dobry wynik. Spokojny idę spać.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!


Ostatnio edytowane przez wieczny : 26.09.2008 o 23:32
wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2008, 14:10   #42
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,462
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 13 godz 29 min 59 s
Domyślnie

dawaj, dawaj
Choć nadal nie ma wklejonych fotek

Ale będę cierpliwie czekał

Można to zrobić o tak




Ja zawsze w tamte rejony wybieram mojego "zapierdalacza", ale chętnie kiedyś wyskoczę tam AT w doborowym towarzystwie

Ostatnio edytowane przez 7Greg : 26.09.2008 o 14:14
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2008, 14:33   #43
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Oj wiem, zapierdalacz na trasie dojazdowo-autostradowej mi się marzył... . Wklejanie fotek z Picasy muszę obczaić bo nie mam ich na dysku.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2008, 14:37   #44
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,462
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 13 godz 29 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
Wklejanie fotek z Picasy muszę obczaić bo nie mam ich na dysku.
Twojej foty też nie mam na dysku. Wkleiłem ją z Picassy
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2008, 14:42   #45
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Ale ja nie widzę żadnej foty, poważnie.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2008, 14:57   #46
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,462
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 13 godz 29 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
Ale ja nie widzę żadnej foty, poważnie.
jestem po konsultacji z Ramiresem i faktycznie aby skutecznie wkleić taka fotę trzeba być "właścicielem" albumu

Wytłumaczenie jest TU http://archiwum.africatwin.com.pl/in...orum=7&id=2630
Zaczynając od 4 postu Ramiresa

Do walki




a teraz coś jest?
edit
....... tak, wielka różowa dupa

Ostatnio edytowane przez 7Greg : 26.09.2008 o 15:12
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2008, 15:06   #47
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,563
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 15 godz 21 min 13 s
Domyślnie

Greg, pisalem Ci, ze jak nie dasz kodu jaki daje google autorowi to sobie mozesz ...
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2008, 15:11   #48
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,462
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 13 godz 29 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Greg, pisalem Ci, ze jak nie dasz kodu jaki daje google autorowi to sobie mozesz ...
Dobra, dobra. walczę aby było łatwiej

choć nadal nie rozumiem czemu kod, który powyciągałem o taki

{URL="http://picasaweb.google.com/ciemnowszedzie/Alpy2008#5235828872671500338"]
{IMG]http://lh5.ggpht.com/ciemnowszedzie/SKlmnnxRmDI/AAAAAAAAAgU/-M0OweC3i30/s912/Picture%20030%20%28Large%29.jpg[/IMG][/URL}

nie działa.

Czym on się będzie róznil od tego danego wlaścicielowi?
Sorry za dociekliwość ale tak mam.

Wieczny! Do roboty! Chcę zobaczyć Twój kod
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2008, 15:18   #49
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Ale Ale, bardzo ładne rejony, przebilem sie przez zdjecia z picasami i podoba mi się. Te tereny nie sa mi znane z lata natomiast na nartach w wielu z tych miejsc byłem.
Wieczny - super metoda pokazania trasy za pomocą googla! tak trzymaj! chetnie zobacze na kocu relacji TOP10 z lista tych linkow.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2008, 15:19   #50
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,563
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 15 godz 21 min 13 s
Domyślnie

Patrz:
Kod jako niezarejestrowany i jako nieautor (czyli sytuacja jak Ty masz teraz ze zdjęciami od Wiecznego), podaje kod z mojej galerii jako przykład

Kod jako nieautor
Kod PHP:
http://lh6.ggpht.com/cezary.korsieko/SMK8r0WcIiI/AAAAAAAACUs/e8qEvCzyrRU/s912/DSC00484.JPG 
a teraz kod jaki podaje google w zakladce "embed image" czy tez "osadzanie zdjęcia"

Kod PHP:
[IMG]http://lh6.ggpht.com/cezary.korsieko/SMK8r0WcIiI/AAAAAAAACUs/e8qEvCzyrRU/s800/DSC00484.JPG[/IMG] 
niby to samo, ale pierwszy kod da efekt, ze zdjecia nie bedzie widac, a drugi pokaze.

Kod pierwszy


Kod drugi:



Znacznik w kodzie s800 w drugim przypadku odpowiada za wielkosc zdjecia, czasem podany jest jednak inaczej, tuz za JPG?maxsize=800 albo jeszcze inaczej
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Koszt przejazdu przez Alpy yakuzsa Przygotowania do wyjazdów 26 08.10.2021 20:18
Alpy od 01/02.08.- 07/08.09 Kojot Umawianie i propozycje wyjazdów 3 31.08.2013 08:58
Alpy koniec sierpnia/ początek września? Kojot Przygotowania do wyjazdów 3 30.07.2013 09:28
Wypad w Alpy - Dolomity don_Pedro Trochę dalej 14 02.09.2008 13:35


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.