Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.01.2013, 09:22   #41
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Filmiki fajne + wydaje się, że tacy ratownicy poza samym niesieniem pomocy mieliby pozytywny wpływ na ocenę "motocyklistów w ogóle". Nie wiem czy da się taki system oprzeć na ochotnikach bo to de facto praca na pełen etat do tego wymagająca nieustannego szlifowania umiejętności. Szkoda, że u nas nic z tego nie będzie.
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2013, 10:40   #42
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ARG Zobacz post
Filmiki fajne + wydaje się, że tacy ratownicy poza samym niesieniem pomocy mieliby pozytywny wpływ na ocenę "motocyklistów w ogóle". Nie wiem czy da się taki system oprzeć na ochotnikach bo to de facto praca na pełen etat

niekoniecznie. Dziś w Polsce w 90 % w małych miejscowościach robia ochotnicy z OSP. Oczywiscie w zastępie do ratownictwa drogowego nie są tylko technicy ale przeszkoleni ratownicy medyczni - tacy sami jak ma PSP.
A Pogotowie przyjeżdża już najczęściej po fakcie, przejąć poszkodowowanych i bezpiecznie przetransportować do szpitala.

Tak wiec nie o samych ochotników idzie. A o pieniadze. Stosunkowo motocykl drogo wychodzi, jest dość indywidualnym pojazdem, (szkolenie kierowcy kat. C daje mozliwośc transportu 8 osob, czyli wystarczy że bedzie kierowcą a zawsze może zabrac czy to ratowników medycznych czy innych), nalezy wyposazyć go w sygnalizacje dźwiękową i światlną oraz zestaw R1, sezon u nas bardzo krótki.

Cięzko będzie przekonać, jesli wczesniej sie nie udowodni samemu skuteczności...

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 19.01.2013 o 10:54
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2013, 15:34   #43
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,633
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 6 godz 19 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ARG Zobacz post
+ wydaje się, że tacy ratownicy poza samym niesieniem pomocy mieliby pozytywny wpływ na ocenę "motocyklistów w ogóle". Nie wiem czy da się taki system oprzeć na ochotnikach bo to de facto praca na pełen etat do tego wymagająca nieustannego szlifowania umiejętności
Tu nie chodzi o zastąpienie profesjonalnych ratowników ochotnikami motocyklistami, czy przesadzenie ludzi z karetek na motocykle.
Napisałem, że ciężko jest stworzyć patrole motocyklowe w ramach tego co funkcjonuje(straż, pogotowie). Dlatego właśnie ochotnicy, motocykliści. Bo robią to z zaangażowaniem, nieodpłatnie, jest ich coraz więcej i są, z reguły, pierwsi na miejscu- zwłaszcza jeśli to jest wypadek drogowy.
Nawet gdy zsiądą z motocykla czy przesiądą się do auta dalej są gotowi udzielić pomocy, gdy staną się świadkami jakiegoś zdarzenia.
Prosty przykład:
Wielu z Was ma małe dziecko. Częstym wypadkiem przy takim raczkującym berbeciu jest zadławienie czymś co maluch wsadzi do buzi- czy wiecie jak się wtedy zachować A tu są ważne pierwsze sekundy i minuty- jak będziecie czekać bezczynnie na karetkę to może ona przyjechać tylko po to by stwierdzić zgon:-(
Tego właśnie- takich podstaw podstaw, ale ratujących życie uczyliśmy w ramach akcji Motopozytywni.

By udzielić tej pierwszej, najbardziej niezbędnej pomocy, nie potrzeba jakichś nieziemskich umiejętności czy zdolności supermena. Tak naprawdę to potrzebny jest telefon (najlepiej z jakimś zestawem słuchawkowym) i zimna krew- dyspozytor z pogotowia czy PSP podpowie co i jak, poda Ci co masz po kolei robić do przyjazdu lekarza.
Po dwudniowym szkoleniu ludzie, którzy jak np. moja żona, nie mieli wcześniej bladego pojęcia o ratownictwie (były to dość przypadkowe osoby z różnych grup społecznych i zawodowych), radzili sobie w zaimprowizowanych scenkach ratowniczych nie gorzej od profesjonalnych ratowników. Tu nie chodzi o operacje na otwartym pacjencie tylko poprawne wykonanie masażu serca czy zatamowanie krwotoku. Proste czynności, których wagą jest szybkie wykonanie- zanim nadjedzie karetka.
Ta pierwsza przeszklona grupa pokazała, że jest potrzeba takich szkoleń- chętnych było 3 razy więcej niż miejsc, i wiele zapytań o kolejne edycje. Ponadto opinie uczestników i obserwatorów były jednoznacznie pozytywne. Udało się osiągnąć zamierzony pierwotnie cel- zmianę wizerunku motocyklisty z wymierną korzyścią dla samych uczestników szkolenia.
Powstała grupa, która do dziś spotyka się cyklicznie i przypomina sobie nabyte umiejętności.
Szczerze liczę na ciąg dalszy, choć realnie patrząc na to szanse są takie jak na wygranie w RMF-ie

Ostatnio edytowane przez Marcin-BB : 19.01.2013 o 15:44
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 10:32   #44
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,499
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 4 godz 5 min 37 s
Domyślnie

W Australii to mają problemy.. http://motormania.com.pl/newsy/swiat...z-piaggio-mp3/
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 10:50   #45
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,633
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 6 godz 19 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majki Zobacz post
Jak się ma za dużo kasy to się ma problemy
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.