Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.06.2014, 08:53   #471
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał zipo Zobacz post
No wlasnie .
Chyba pochodzimy z innych Lasow mr. Ell
Ty masz wyyebane i zadowala cie taki stan rzeczy jaki zastajesz.
Nie dajesz rady tego procesorem ogarnac to yebniesz sete i masz reset.
Widzisz, ja natomiast preferuje ciaglosc egzystencji
I widze ze "ja" czy inny "ja" to malo cie obchodzi.
Masz swoj lokalny swiat i cakiem niezle zrelatywizowales sobie pewne trudne sprawy.
Taki osobisty blogostan po taniu
Zemna jest trochu jak z trzmielem ,kocham pracowac i preferuje zyciowe innowacje .
I lubie las.
Nie zipo, nie mam wyjebane i nie zadawala mnie zastany świat. A na pewno nie jest mi błogo...
Ale faktycznie, z wiekiem, coraz mniej obchodzi mnie czyjeś "ja".
Zasługą to mego, narastającego egocentryzmu i "relatywizowania sobie trudnych spraw'.
Niestety przy tym wywieram negatywny wpływ na otoczenie swoimi "wysranymi ideami", co powoduje jeszcze większy opór otoczenia i pogłębia moją aliencję.

Zaczynam się zaś coraz częściej przyglądać wiatrakom... Jest w nich coś niepokojącego...
Przybierają dziwne kształty...
 
Stary 05.06.2014, 09:01   #472
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Owszem widzę. Włażą w dupę politykom. Asfaltują i zamykają ścieżki leśne. Mącą w sprawie dostępnych dróg gminnych na terenie lasów. Pozwalają na barbarzyńskie uciechy dla tzw. myśliwych. O tak ...dużo lasy robią dla swojego imagu. Nie sądzę by jakikolwiek ich nastepcą był od nich gorszy. Trudno żeby nic nie robili jesli kilkadziesiąt tysięcy ludzi bierze kasę.
puszek jest offline  
Stary 05.06.2014, 10:06   #473
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał puszek Zobacz post
jesli kilkadziesiąt tysięcy ludzi bierze kasę.
ok. 200 tys. ludzi
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Stary 05.06.2014, 11:04   #474
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,324
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 2 godz 8 min 8 s
Domyślnie

Kod:
Oczekujesz od nich jakiś populistycznych dzialań? Skąd twierdzisz że nie robią nic? A może jakby przestali to bys zauważył.
U nas nadleśnictwo wybudowało nowy gmach. Bo stary był brzydki a pieniądze trzeba było na coś wydać
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline  
Stary 05.06.2014, 11:23   #475
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,600
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 35 min 46 s
Domyślnie

hm, te 200 tys. ludzi nic nie robi, tylko grabi kasę, która sama im płynie?

Firma która jest zarządzana, Państwowa, jak ich pracownik czy urzędnik ma chodzić w podartych spodniach, jeździć gratem a zarazem ma być fachowcem w swojej dziedzinie ?
Hm, typowe polskie podejście.
- że źle ubrany - no bo jak taki wygląda, jak cieć, a zarazem traktować chcecie ludzi jak cieci tylko dlatego że "robią dla Was robotę".
- jeździć gratem, by nie daj boże nie jeździł lepszym niż Wy, bo już się z tym źle czujecie, a zarazem będziecie mogli narzekać że trują środowisko wyciekami olejów i spalinami.

Podejście macie jakby chłopa oderwanego od pługa który dostał się na salony - zero wyczucia. Wykorzystać władzę na maksa, a co, przecież jutro mi zabiorą.....

ja się cieszę, że lasy remontują swe siedziby ( a pragnę zwrócić uwagę, że nie budują sobie wieżowców w marmurach ala zus). Ich siedziby nie kipią bogactwem, ale są schludne i dobre jakościowo - bo na dłuższą metę to jest taniej.
Ja się cieszę, że jako jedna z nielicznych polskich państwowych firm jest dobrze zarządzona - dobrze bo ma zyski. Wówczas stać ich także na odszkodowania, budowę dróg w lesie i szybką likwidację efektów klęsk żywiołowych.
A w kwestii dróg. U mnie nadleśnictwa nie asfaltuję dróg w lesie, ale budują nowe, grutnowe, na dobrej podbudowie np. z wykorzystanie geokraty:


dzięki temu droga gruntowa, ale samochody wywożące drewno, straż pożarna i auta osobowe nie tworzą kolein i drogą idzie przejechać także jesienią, zimą i wczesną wiosną. A w dłuższej perspektywie nie wydaje się corocznie setek tysięcy złotych na równanie dróg.
Buduje się zbiorniki wodne, jako zabezpieczenie przeciwpożarowe lasów.

Edyta: Dalej, leśni w większości jeżdżą prywatnymi samochodami. Kupują terenówki nie dla lansu a z konieczności. Nadleśnictwom taniej dać kilometrówkę niż utrzymywać ileś tam samochodów służbowych. A co, jak jeździ, to niech sam się martwi jak coś urwie. Najwyżej dopłaci z własnej kieszeni. Nadleśnictwa mają zaledwie kilka aut, ze szczególnym uwzględnieniem koniecznym aut do ochrony ppoż i straży leśnej.

Zabierać cały zysk? A jaka będzie motywacja do wyrabiania zysku? Dbania o wspólne dobro?. Można podzielić się z zyskiem. Ale patrzcie na koleje państwowe. Taki widok chcecie mieć? Drewno zawsze można kupić na ukrainie, przecież, nie ?
Z energetyką nie równam, bo tu ich produktu nie ma czym zastąpić (główne koszty to koszty przesyłu i dystrybucji)

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 05.06.2014 o 11:39
Ziarko jest offline  
Stary 05.06.2014, 11:38   #476
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
hm, te 200 tys. ludzi nic nie robi, tylko grabi kasę, która sama im płynie?

Firma która jest zarządzana, Państwowa, jak ich pracownik czy urzędnik ma chodzić w podartych spodniach, jeździć gratem a zarazem ma być fachowcem w swojej dziedzinie ?
Hm, typowe polskie podejście.
- że źle ubrany - no bo jak taki wygląda, jak cieć, a zarazem traktować chcecie ludzi jak cieci tylko dlatego że "robią dla Was robotę".
- jeździć gratem, by nie daj boże nie jeździł lepszym niż Wy, bo już się z tym źle czujecie, a zarazem będziecie mogli narzekać że trują środowisko wyciekami olejów i spalinami.

Podejście macie jakby chłopa oderwanego od pługa który dostał się na salony - zero wyczucia. Wykorzystać władzę na maksa, a co, przecież jutro mi zabiorą.....

ja się cieszę, że lasy remontują swe siedziby ( a pragnę zwrócić uwagę, że nie budują sobie wieżowców w marmurach ala zus). Ich siedziby nie kipią bogactwem, ale są schludne i dobre jakościowo - bo na dłuższą metę to jest taniej.
Ja się cieszę, że jako jedna z nielicznych polskich państwowych firm jest dobrze zarządzona - dobrze bo ma zyski. Wówczas stać ich także na odszkodowania, budowę dróg w lesie i szybką likwidację efektów klęsk żywiołowych.
A w kwestii dróg. U mnie nadleśnictwa nie asfaltuję dróg w lesie, ale budują nowe, grutnowe, na dobrej podbudowie np. z wykorzystanie geokraty:


dzięki temu droga gruntowa, ale samochody wywożące drewno, straż pożarna i auta osobowe nie tworzą kolein i drogą idzie przejechać także jesienią, zimą i wczesną wiosną. A w dłuższej perspektywie nie wydaje się corocznie setek tysięcy złotych na równanie dróg.
Buduje się zbiorniki wodne, jako zabezpieczenie przeciwpożarowe lasów.
Ziarku...ale Ty głupoty fanzolisz. Nikt tu nie napisał ,że nic nie robią. Że nie powinni remontować substancji. Że nie maja efektów.
Nie pinkol mi ,ze to firma która przynosi zyski bo w połozeniu LP MONOPOLISTY to zaden sukces. Daj mi monopol na cokolwiek to natychmiast będę bogaczem. Czy to węgiel, czy lasy, czy mieso , czy zelatyna. Lasy Państwowe nie podlegają grze rynkowej wiec trudno mówic o zysku. Jak nie bedzie kasy to podniosa ceny drzewa a najpierw cło. Takie zarzadzanie nie jest zadnym sukcesem. Głupi by wyszedł na plus. Idiotyczne czasem inwestycje lasów doskonale pokazuja ,że nie ma tam zadnej konkurencji. Asfaltowac drogi by je potem zamknąć..W Lasach!!!! Gdzie korzenie drzew niszczycielskie dzieło wykonaja w kilkanascie lat. MARNOTRASTWO. Ale monopolista może. NIe osmieszaj się Ziarku.
Niedługo napiszesz ,że zwierzęta ułozyły pieśn na cześć LP I myśliwych w podzięce za ich cudowna pracę. Te co zgina w najbliższym roku dostana szanse solówki.
puszek jest offline  
Stary 05.06.2014, 11:47   #477
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,600
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 35 min 46 s
Domyślnie

Puszku, monopol? Cenę za drewno od dawna ustalają sami zainteresowani - są przetargi na sprzedaż.

Tartak nie ma konieczności kupować w nadleśnictwie na terenu którego jest tartak. Kupują gdzie się da. Liczy się pieniądz.
Z prądem, też już nie masz obowiązku brać tylko od jednej słusznej elektrowni - za to przesył - nie masz wyjścia. W transporcie drewna, to Ty wybierasz sobie przewoźnika. Więc to nie jest czysta pozycja monopolisty.
Ziarko jest offline  
Stary 05.06.2014, 11:56   #478
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,101
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 5 dni 16 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Ja bym chcial aby mi oddano ten mój kawałek naszego wspólnego lasu w który to w mojim imieniu zarzadza alp
pałeł jest offline  
Stary 05.06.2014, 12:03   #479
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,600
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 35 min 46 s
Domyślnie

powiedz mi, co zrobileś z tymi akcjami, gdy prywatyzowano polskie firmy? Gdy każdy z nas dostał jakieś 100 zł ? Masz to jeszcze czy zmarnowałeś już? A jeśli masz, to jaki zysk do dzisiaj wygospodarowałeś ?
Ziarko jest offline  
Stary 05.06.2014, 12:08   #480
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,101
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 5 dni 16 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Nie otrzymałem takich akcji a 100zl mam zawsze w kieszeni wiec jesli to te fundusze to mam je caly czas
pałeł jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.