Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.03.2016, 09:20   #1
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Hehhe, na jednym Rajdzie Podlaskim byłem i to akurat wtedy jak temu koledze na GS1200 się te kolanko od pompy urwało... przypadek?
Borys są jakieś gmole do BMW co chronią pompę?
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2016, 11:35   #2
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 1 dzień 5 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Jak może w GS1200 urwać sie krócieć od pompy? To niewykonalne.

PS. Nudna ta nowa królowa, skoro nawet w temacie jej poświęconym więcej sie pisze o GSach.
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2016, 12:37   #3
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

"Jak może w GS1200 urwać sie krócieć od pompy? To niewykonalne."

Tank - nie przebijesz się tutaj z informacją. Proponuję przytakiwać
Ludzie! R1200GS jest znany z tego, że się kolanka (nie jestem przekonany, że mam taką część w moim GSie) od pompy ułamują..

A tak w temacie porównania - sam fakt, że Honda porównuje się do dużego GSa nie jest dobrym prognostykiem. Wszak GS1200 to dobry turystyk z możliwością jazdy po szutrach i innych twardych podłożach. Boję się, że za chwilę się okaże że nowa AT coś nie bangla i trzeba będzie zejść jeszcze niżej z porównaniem i będziemy mieli testy "AT contra Goldwing" a w konkluzjach będzie, że testerów urzekła łatwość prowadzenia w terenie i niska w porównaniu do konkurencji waga
Czekam na rzetelny test AT vs 990adv i wtedy się okaże co to faktycznie warte w terenie.
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2016, 12:45   #4
Zet Johny
 
Zet Johny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Limanowa
Posty: 1,597
Motocykl: RD07HRC+CRF1100L
Zet Johny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 25 min 18 s
Domyślnie

Jak by test CRF100 kontra KTM 990 adv wyszedł na korzyść tej pierwszej to by mnie bardzo zachęciło do kupna za parę lat.
Zet Johny jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2016, 10:32   #5
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,984
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 7 godz 3 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zet Johny Zobacz post
Jak by test CRF100 kontra KTM 990 adv wyszedł na korzyść tej pierwszej to by mnie bardzo zachęciło do kupna za parę lat.
dosiadłem nową AT, i jest niska i mała, dużo mniejsza niż KAT nawet w najniższej wersji.

moim zdaniem te motocykle będą porównywalne, KAT oczywiście będzie parskał agresją, Afra zapewne łatwiej będzie się prowadzić..

zawieszeniowo KAT pewnie będzie lepszy... ale napewno nie będzie mowa o jakiejkolwiek przepaści

fajnie że wyszła afra bo to kolejny sprzęt, z którym można polatać wspólnie
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2016, 10:41   #6
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
dosiadłem nową AT, i jest niska i mała, dużo mniejsza niż KAT nawet w najniższej wersji.

moim zdaniem te motocykle będą porównywalne, KAT oczywiście będzie parskał agresją, Afra zapewne łatwiej będzie się prowadzić..

zawieszeniowo KAT pewnie będzie lepszy... ale napewno nie będzie mowa o jakiejkolwiek przepaści

fajnie że wyszła afra bo to kolejny sprzęt, z którym można polatać wspólnie
Brawo! Ja to sie ciesze ze wyszla CRF to bo jakas nuda wialo. Jakas dziwna luka po LC8 ADV zostala. Wszyscy jakby sie obrazili na 800-1000.
Czekam z niecierpliwoscia na kontratak KTM z tym oczekiwanym 800 R2.
Nie zaszkodziloby Yamahe zaprosic z czyms pomieszy XT660-1200Z.
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2016, 12:57   #7
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,996
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 14 godz 26 min 17 s
Domyślnie

Tanku i Arkanu...
Wykonalne.
To byl Gs 1200. Glebe zalicz bardzo nietypowo. Zbiornikiem przywalil o garba pomiedzy koleinami, czy tez o miedze. Nie pamietam juz dokladnie. Da sie. Ogromny pech. Cod ze nie spalil sie ten sprzet.
Bardzo podobal mi charakter i podejscie do tematu i postawa owego beemiarza. Ci iwojuch przesmiewcy co Hondami ganiaja pomogli, naprawili.

Teraz dalej mozecie sie klepac i calowac.
Bmw to zlom i Honda to tez zlom w moim mniemaniu.
Pa.
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2016, 13:32   #8
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirek Swirek Zobacz post
Tanku i Arkanu...
Wykonalne.
To byl Gs 1200. Glebe zalicz bardzo nietypowo. Zbiornikiem przywalil o garba pomiedzy koleinami, czy tez o miedze. Nie pamietam juz dokladnie. Da sie. ...
Nie da się. Na 100%. W R1200GS nie ma żadnego kolanka w pompie paliwa. Nie wiem co ułamaliście, ale na 100% nie było to kolanko. Są przypadki, ze pada kontroler pompy i jest to w GS1200 jedna 3 awarii w trasie, która są w stanie unieruchomić motocykl jeśli nie jest się przygotowanym. Widziałem też pęknięte króćce, bo jakiś debil zamiast wymienić moduł to włożył używaną pompę a na króćcu dowalił na dębowo cybant. Ale nie widziałem kolanka...
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2016, 14:35   #9
WojtekBBI
 
WojtekBBI's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Szikago
Posty: 1,245
Motocykl: Była ST, była DR, była RD03 Rejli. Czas na LC8 Ładwenczer. KTM690R. ATRD07
WojtekBBI jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 1 dzień 17 godz 21 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirek Swirek Zobacz post
Tanku i Arkanu...
Wykonalne.
To byl Gs 1200. Glebe zalicz bardzo nietypowo. Zbiornikiem przywalil o garba pomiedzy koleinami, czy tez o miedze. Nie pamietam juz dokladnie. Da sie. Ogromny pech. Cod ze nie spalil sie ten sprzet.
Bardzo podobal mi charakter i podejscie do tematu i postawa owego beemiarza. Ci iwojuch przesmiewcy co Hondami ganiaja pomogli, naprawili.

Teraz dalej mozecie sie klepac i calowac.
Bmw to zlom i Honda to tez zlom w moim mniemaniu.
Pa.
Kurcze juz mialem przepraszac ale patrze dla pewnosci na FB no ku...a 1200(CYCKI). A to co sie ulamalo to bylo plastikowe kolanko (czy tam kruciec) na zbiorniku po prawej stronie ukryte pod plastikiem. Jednak jezeli ktos poczul sie urazony ma wypowiedzia to przepraszam

Ostatnio edytowane przez WojtekBBI : 18.03.2016 o 14:40
WojtekBBI jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2016, 14:01   #10
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arkan Zobacz post
"Jak może w GS1200 urwać sie krócieć od pompy? To niewykonalne."

Tank - nie przebijesz się tutaj z informacją. Proponuję przytakiwać
Ludzie! R1200GS jest znany z tego, że się kolanka (nie jestem przekonany, że mam taką część w moim GSie) od pompy ułamują..

A tak w temacie porównania - sam fakt, że Honda porównuje się do dużego GSa nie jest dobrym prognostykiem. Wszak GS1200 to dobry turystyk z możliwością jazdy po szutrach i innych twardych podłożach. Boję się, że za chwilę się okaże że nowa AT coś nie bangla i trzeba będzie zejść jeszcze niżej z porównaniem i będziemy mieli testy "AT contra Goldwing" a w konkluzjach będzie, że testerów urzekła łatwość prowadzenia w terenie i niska w porównaniu do konkurencji waga
Czekam na rzetelny test AT vs 990adv i wtedy się okaże co to faktycznie warte w terenie.
No faktycznie troche jestesmy wrogo nastawieni tu na FAT do BMW ale dzielnie znosicie nasze docinki. Chwala wam za to :-)

Tez chetnie zobacze rzetelny test porownawczy LC8 vs CRF. Moim zdaniem oba motocykle sa bardzo podobne a najwieksza roznica jest:

- silnik CRF ma zupelnie inny charakter. Moze to byc dla jednych plusem dla innych minusem. LC8 jest poprostu Ready To Race, AT daje wrazenie bardziej ujezdzonego wierzchowca.

- na minus dla CRF niestety beda plastiki. LC8 ma bardziej plastyczne plastiki (dziwnie to brzmi, ale chodzi mi o to ze nie pekaja a sie wyginaja). W CRF chyba widac po zdjeciach gleb, ze sie lamia i pekaja. Ja tak jak LC8 i CRF nie bede jezdzil w terenie poniewaz jest to dla mnie za ciezki motocykl i nie chce nikomu udowadniac, ze jednak sie da. Pewnie sie da, ale potencjalne gleby niestety za drogie.

- wyglad obu jest super. Ale IMHO LC8 moze sie bardzo podobac albo bardzo nie podobac. Jest bardziej charakterystyczny, linie zupelnie nie spotykane (mi np. sie bardzo podoba). CRF nawiazuje bardziej do standardu ktorego ludzie znaja i sa przyzwyczajeni.

- elektronika w CRF jest duzo bardziej zaawansowana. Chodzi mi o dane na wyswietlaczu. W LC8 jest zupelne minimum. np. co mnie bardzo zaskoczylo, bo nigdzie tego nie widzialem i nie slyszalem, grzane manetki sa zintegrowane z wyswietlaczem. Na manetce jest tylko guzik z podswietleniem, ktory chyba wskazuje, ze manetka grzeje lub juz nie. Na wyswietlaczu jest poziom nastawienia. BTW dilerzy i Honda robia bardzo marna robote z przedstawieniem zalet akcesoriow.



- LC8 jest swietnie przemyslany pod wzgledem serwisu. Zdejmowanie zbiornikow, boczkow jest bardzo proste. Tutaj chyba dziedzictwo rajdu Dakar gra role.

- Interwaly serwisowe w CRF bija na glowe.

__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
prawdopodobnie nowa VFR i jej nowa skrzynia rambo Inne tematy 12 19.09.2009 15:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.