Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.01.2012, 16:42   #31
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,660
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 6 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin-BB Zobacz post
Szymon wyluzuj trochę, bo emerytury nie doczekasz
Marcinie, jak nasz rząd tak dalej bedzie rządził to nikt z nas nie doczeka :P
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!
szymon25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2012, 18:09   #32
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,127
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 22 godz 30 min 32 s
Domyślnie

mam w telefonie wpisane 3xICE:do żony,do ojca,do siostry;noszę w portfelu karte HDK,
oby nigdy nie musiały być używane
Pozdrawiam,życze Ratownikom jak najmniej pracy
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2012, 20:53   #33
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,629
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 4 godz 32 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymon25 Zobacz post
Ech ludzie...
. Społeczeństwo Warszawy (mocherowe) nie ma zadnego szacunku do pracy i pracowników pogotowia..............
Moooże w mniejszych miejscowosciach i na wsiach jeszcze troche tego szacunku zostało. Ale tu w tym cholernym mieście ani troche go już nie ma. Gdyby tylko było mozna gdzie indziej podjać prace w tym zawodzie nie zastanawiał bym sie ani chwili. Wraz z pierwszym wyjazdem w pogotowiu misja zbawiania świata straciła sens. Poza Tym, pogotowie nie jest przecież słuzbą ratowniczą, strazacy, policja wojsko straż graniczna tak, a my jestesmy od macochy. Nam sie nic nie należy. Zycze panstwu milego wieczoru. Jade zbawiać świat
Słuchaj- ja mam bardzo wiele szacunku dla ratowników ZRM- dla tych, którzy żyją tą pracą i starają się ją uczciwie i z powołaniem wykonywać. Pewnie to nie wystarczy za wszystkie moherowe babcie ze stolicy- ale, jeśli jesteś jednym z nich u mnie masz punkty
Spotkałem w swojej pracy bardzo różne postawy wśród pracowników pogotowia. Są wśród nich tacy, którzy nigdy nie powinni tam się znaleźć- bo nic nie może usprawiedliwić chamstwa wobec pacjenta, niedbałości, bumelanctwa itp... Ale na szczęście to pojedyncze przypadki. Na co dzień mam to szczęście i zaszczyt, spotykać ludzi, którzy tak jak ja, robią to bo to lubią i chcą to robić. I zawsze- bez względu na to jak to jest trudne- starają się pomóc...A to jest sens tej pracy....
Nie zapomnę do końca życia przypadku gdy młody ratownik przez godzinę prowadził resuscytację faceta, wyciągniętego przez nas z zaczadzonej łazienki, pomimo tego, że już od pierwszych minut wiedział, że reanimuje trupa. Po prostu nie umiał powiedzieć jego żonie że mąż nie żyje i do kompletnej utraty sił walczył o jego życie, nie tracił nadziei........
Dla takich postaw mam pełny szacunek i uznanie
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2012, 19:26   #34
kamilltee
 
kamilltee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Piaseczno
Posty: 499
Motocykl: XTZ 750 ST 92 - z kratą, odliczam cały VAT :)
Przebieg: 65 000
kamilltee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 31 min 34 s
Domyślnie

z TVN Fakty

w weekend zginęło 9 osób, w tym dwa wypadki motocyklistów między sobą
Siudym jeździ na nowej Tenere
Policjant namawiał kierowców do patrzenia w lusterka

pokazano też akcję "Ja motocyklista: http://www.jednymsladem.com.pl/
__________________
jest XTZ 750 ST Desert Rat - dla znajomych Paproch

SUPER TENERE - LEGENDA DAKARU http://passion4travel.pl/index.php/super-tenere-legenda-dakaru/
FB http://www.facebook.com/kamilltee
kamilltee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2013, 14:13   #35
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,499
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 4 godz 5 min 37 s
Domyślnie

Strażacy-ratownicy na moto w Sao Paulo


__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2013, 16:30   #36
belfer
maruda
 
belfer's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Tarnów
Posty: 38
Motocykl: RD07a
Przebieg: 54777
Galeria: Zdjęcia
belfer jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 14 godz 26 min 4 s
Domyślnie

Bardzo dobrze że odświeżyłeś temat bo to ważne i istotne sprawy. Pierwsza Pomoc u nas kuleje a gdyby tak więcej chęci i czasem fantazji to może było by lepiej .
__________________

Pozdrawiam
belfer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2013, 16:51   #37
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

http://www.youtube.com/watch?v=sgcjq...layer_embedded

P.S. Przepraszam - nie wychodzi mi telewizorek. Zaraz postaram się poprawić


Ostatnio edytowane przez samul : 18.01.2013 o 18:21 Powód: Pozwolilem sobie poprawic.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2013, 19:53   #38
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,499
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 4 godz 5 min 37 s
Domyślnie

Jednak bardziej podoba mi się wersja na lekkich endurakach z możliwością przebicia się przez krawężniki, schody i zapchany, miejski "plac zabaw".



__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2013, 21:31   #39
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,629
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 4 godz 32 min 16 s
Domyślnie

[QUOTE=majki;284634]Jednak bardziej podoba mi się wersja na lekkich endurakach z możliwością przebicia się przez krawężniki, schody i zapchany, miejski "plac zabaw". ;
[QUOTE=majki;284634]
Gdzieś- zdaje się, że na forum TCP popełniłem już obszerny elaborat o ratownikach na motocyklach. Ale, że zima i można popisać to się powtórzę:
Majki- w naszych krajowych realiach to no jasne, że tylko lekkie enduraki, zdolne wjechać wszędzie- dosłownie: schody, trawniki, wysoki krawężnik.
Ciężkie- to co w drugim filmie- ważące 300 kg motocykle są dobre na niemieckie autostrady
Zwróćcie uwagę na różne podejście służb w Europie i Ameryce PŁd.
Tu bardzo ciężki motocykl (wszystkomający i mogący pruć 250 km/h choć i tak się nie rozpędzi w mieście nawet do stówki) i jeden ratownik
contra dwa lekkie i nie przeładowane motorki i dwóch (cztery ręce) ratowników. To bardzo ważne- bo pomyślcie o takiej- w cale nie abstrakcyjnej sytuacji, że taki spieszący do wypadku motocyklista przewraca się. Jak to jest 150 kg endurak i w dodatku jest drugi kierowca to nie ma problemu- dźwigają i jadą dalej. Jak 300 kg przyciśnie naszego dzielnego Anglika- to może tylko liczyć, że ktoś się zatrzyma i pomoże....może....;-/
Poza tym- każdemu kto miał nawet ciut do czynienia z ratownictwem, nie muszę udowadniać, że co 2 głowy i 4 ręce to nie jedna.
Do mnie jako strażaka przemawia zdecydowanie model z Sao Paulo.
Co ważne- na filmie to widać- wraz z motocyklami wyjeżdża do akcji samochód stanowiący zaplecze sprzętowe wraz z załogą, która będzie zdolna prowadzić regularne działania ratownicze- a nie tylko pierwszą pomoc.....
A teraz nasze realia- tu wyleję trochę frustracji, więc jak ktoś nie ma ochoty może w tym miejscu skończyć lekturę:
W PSP nie ma- póki co- szans na motocykle- o tym już pisałem na forum Transalpa. Po prostu utrzymanie ich jest za drogie- i to nie zależnie jaki model przyjmiemy. Po drugie trochę skostniałe przepisy i przyzwyczajenia naszych decydentów nie chcą dopuścić do takich rozwiązań- bo to wiele problemów, a kłopotów nikt nie lubi. Na razie w ogóle nie ma problemu bo na wszelkie pytania jest jedna odpowiedź; Kryzys.
Były motocykle i rowery z ratownikami w fundacji R2 (Rkwadrat) ale- przynajmniej z Krakowa- zniknęli (motocykliści, rowery chyba jeszcze po Rynku jeżdżą). Kraków się dogadać z ratowniczą fundacją nie umiał!:-(
Była w końcu nasza akcja- MOTOPOZYTYWNI, ale skończyło się na jednym rzucie- niestety.
A w naszych realiach tego typu ratownictwo ma szanse opierać się wyłącznie na ochotnikach. Bo jazdę na motocyklu trzeba po prostu kochać- i nie można żadnego strażaka czy lekarza do niej zmusić. Umiejętności, które są potrzebne do jazdy takim pojazdem uprzywilejowanym, trzeba nabywać i utrwalać w drodze żmudnych treningów, a tego się nie da zrobić jeśli się motocykli nie lubi.
Więc tych ratowników-ochotników trzeba szukać wśród nas samych- którzy poświęcimy prywatny czas na szkolenie i potem będziemy gotowi udzielić tej pierwszej pomocy- często decydującej o przeżyciu ofiary wypadku. Genialny pomysł i bardzo dobre wykonanie- myślę, że byliśmy czymś, czym można się było pochwalić przed Europą.
W sumie nie chodzi o jakieś gigantyczne pieniądze- bo nie wydaje mi sie, żeby kraje Ameryki Południowej należały do szczególnie zamożnych tylko raczej o tzw. chciejstwo. O to, żeby skończyć z politycznym pieprzeniem o bezpieczeństwie, i zamiast ustawić kolejne 5 fotoradarów na jednym skrzyżowaniu w Stolicy można by zrobić kolejną edycję szkolenia "Motopozytywni".. Tyle, że z tego kasy do budżetu nie przybędzie, więc póki co temat zamknięty.

Ostatnio edytowane przez Marcin-BB : 19.01.2013 o 15:52
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2013, 21:57   #40
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Kurka, zajebiście spodobał mi się filmik z kolegami z Sao Paolo.
Tylko pomyśleć, co by było gdyby.. nie oni..
__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.