Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.07.2012, 10:10   #31
luzMarija
 
luzMarija's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Środa Wlkp.
Posty: 511
Motocykl: xr400r, cbr1100xx
luzMarija jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 18 godz 2 min 38 s
Domyślnie

Jak znam Kruka to gs pójdzie do żyda a on wyciągnie 990 (chociaż to ja znalazłem mu tą 950se i namawiałem usilnie, może nawet sam bym ją wziął ale właśnie kupiłem cbr 1100xx ) będzie na maksa zadowolony z jazdy ale do końca życia będzie przeżywał ile musi do niego lać w porównaniu z gs800.

Amen.
luzMarija jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2012, 10:35   #32
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
ee to wszystko plotki. nie jest wcale tak drogo i tak źle.

choć fakt sam motocykl nie jest jeszcze tani, choć za kasę jaką musisz dać.za ostatnie roczniki Afry można poszukać.już SE z lat 2006 czy 2007.
ile pali, pali nieco mniej niż ADV mój na szosie zamyka się w 6,5 w terenie mieszczę się w 8,5. myślę.że Afryką było by niewiele mniej.
fakt motocykl zdziera opony, ale wcale nie są one drogie, a i wybór bardzo duży, to zasługa tylnej węższej niż w ADV felgi. na którą wsadzisz i 120 i 130 i 140. ja np. komplet motozów kupuje za 400zł/obie. Z TKc i E09 też bym spokojnie się zmieścił w 500zł, Zestaw napędowy - właśnie wymieniam to ponad 500 zł. o cenach kół czy zawiasów nie będę się wypowiadał, bo to są najlepsze z części w SE, i masa ludzi na nie poluje, a i podaż znikoma
Tak więc, mając taki motocykl, można przyjąć że dopuki nie zechcesz go odbudowywać, nie jest źle.

a teraz co do ceny: jeżeli ktoś planuje kupić ADV, to SE z podobnych roczników może kupić taniej.
500 zł to chyba kosztuje sam łańcuch wcale ne ten najlepszy...A do takego silnika to trzeba zakladac raczej łańcuchy wytrzymalsze- z górnej półki...
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2012, 10:41   #33
Michal
 
Michal's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 654
Motocykl: LC8 1290 Super ADV R i WFM
Michal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 17 godz 48 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał luzMarija Zobacz post
Jak znam Kruka to gs pójdzie do żyda a on wyciągnie 990 (chociaż to ja znalazłem mu tą 950se i namawiałem usilnie, może nawet sam bym ją wziął ale właśnie kupiłem cbr 1100xx ) będzie na maksa zadowolony z jazdy ale do końca życia będzie przeżywał ile musi do niego lać w porównaniu z gs800.

Amen.
Mam LC8 950, nie mam żadnych problemów, w ciągu roku przejechałem 30tys km w różnych warunkach, do Gruzji dojechal i wrócił, ale... spalanie faktycznie zabija, realnie ciezko jest zejść poniżej 7l/100km, do tego motocykl prowokuje. Jesli jezdzisz tylko wokół komina to może nie ma to znaczenia, ale chcesz używać motocykl dalej, a tam, wiadomo, ze kazdy litr na 100km się liczy. Ja jestem zakochany w lc8 i nie zamierzam zmieniać go na nic innego.
Myślę jednak, że jeśli z bmw jesteś zadowolony i pasuję Ci ten sprzęt to może warto poprawić kilka rzeczy, przystosować motocykl pod swoje potrzeby i latać. Tym bardziej, że sprzet masz całkiem świeży.
__________________
Pozdrawiam
Michał
Michal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2012, 10:48   #34
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,970
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 42 min 20 s
Domyślnie

Można zrobić tak jak pisze michał, choć prawdą jest że 800 ma kilka słabych punktów które mogą w szczególności boleć jak zaczniesz sie.głębiej w krzaki zapuszczać.
po pierwsze słabe zawieszenie tył wysiada, przód dobija, zero regulacji.
po drugie to felgi - jak z plasteliny
- po trzecie to wątłej jakości osprzęt i plastiki.

jak byś chciał to usprawniać to już chyba lepiej zmienić.motocykl...


ps. Puszek łańcuchy są 2 (did) jeden zwykły do 100 KM, drugi super wzmacniany, ten pierwszy kupiłem za jakies nieco ponad 300 zł, ten drugi jest gdzies ponad 500 ale ja kupuje ten pierwszy i jeszcze nigdy nie pękł. w sumienie nie sluszałem aby komuś pękł DID w LC8
łańcuch ok 340 zł zebatka tył 120 zł przód 50 zł. jakoś tak
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..

Ostatnio edytowane przez ex1 : 24.07.2012 o 10:51
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2012, 12:31   #35
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

DIDa produkty bardzo się zepsuły ostatnio.
Napędowe i rozrządu robią po 15 000km i do kibla.

Jak bedziecie chcieli naprawdę dobre łańcuchy to zgłoście się do mnie
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2012, 12:34   #36
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post

ps. Puszek łańcuchy są 2 (did) jeden zwykły do 100 KM, drugi super wzmacniany, ten pierwszy kupiłem za jakies nieco ponad 300 zł, ten drugi jest gdzies ponad 500 ale ja kupuje ten pierwszy i jeszcze nigdy nie pękł. w sumienie nie sluszałem aby komuś pękł DID w LC8
łańcuch ok 340 zł zebatka tył 120 zł przód 50 zł. jakoś tak
Kurcze to taniocha..Ostatnio kupowałem łańcuch do Afrii za 499 a do dominatora za 250 zł...Ktm ma części w cenie zbliżonym do Dominka. Nie jest źle ..Chyba mam skrzywienie anty pomarańczowe.
Do Afryki przód 130 a tył podobnie.. Na tym zestawie 20 tysiaków zrobi..
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2012, 13:34   #37
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,970
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 42 min 20 s
Domyślnie

kat na zestawie pewnie też ze 20 by zrobił, u mnie po 16 tys.poszedł do kibla , choć fakt w tym czasie musisz wymienić 2 razy zdawczą.
oczywiście ceny jakie podałem to zamienniki, oryginały są droższe zdawcza ok 120 zł a tylna pewnie powyżej 200 zł

a wracając do tematu, może zamiast 800 na afrykę to może X-ksa sobie kup? lub jak wolisz coś.lepszego to 690 tke
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2012, 14:01   #38
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

kurtka to serwis SE i tak podobnie wychodzi jak w innych motach, tylko to spalanie troszkę mnie ostudziło.
może spróbuj jak pisze EX. myku ma czelendża i zadowolony zajebiście.tylko kwestia czy to jeden cylinder może być.?
__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2012, 17:39   #39
luzMarija
 
luzMarija's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Środa Wlkp.
Posty: 511
Motocykl: xr400r, cbr1100xx
luzMarija jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 18 godz 2 min 38 s
Domyślnie

Jeden garnek to za mało. Przerabiałem to z Krukiem i nie da rady. Miał najs zestaw - DeLa i drz, ale deel się znudził a drz wręcz przeciwnie, ale bmw swoje kosztuje i poszła w świat. Tego mu akurat nie wybacze, ale nie gadam bo wiem że sam nie może po nocach spać.
Bo: są dwie opcje a Kruk poszedł w pierwszą:
a) tzw. "uniwersalny" motong do wszystkiego i związane z tym rozterki które wypływają co chwile na forum: Królowa, gejesy, duży kat i większe single.
b) zestaw optymalny moim zdaniem, bardziej skomplikowany: duże na turystyke szosową - tutaj cała gama pojazdów od wspomnianego DeeLa, vara, gejesy itd. (sam wybrałem xx na czarne bo chyba będzie odpowiadał moim aktualnym potrzebą przemieszczania się); średni: jednocylindrówka na wyprawe ttr, dry, chądy xl, xr itd, itd... i wreszcie moja ulubiona kategoria małych zapierdalaczy do lasu i błota, która daje najwięcej fanu.
Ale na jedno i drugie trzeba dysponować budżetem i chyba to jest podstawowe kryterium.
Nie mam skrzywienia na "nowe jest lepsze", motory z okolic 2000 roku wciąż dostarczają mi wiele przyjemności i emocjo, chociaż podoba mi się duży i średni kat, również nieszczęsna 800tka, cenie wygode dużego gejesa itd. Ale póki co, póki te zabytki jeżdża i dają mi radochę to zostanę przy nich.
W przyszłym roku albo jeszcze zimą dokupię tą średnią wyprawówkę i będe miał to co potrzebuję.
luzMarija jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2012, 18:11   #40
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 2 godz 1 min 18 s
Domyślnie

Haha luz a ja z braku kasy na 3 mam jedną
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Powstało forum BMW F800GS Kuba z Lodzi Inne tematy 41 16.02.2011 15:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.