Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zobacz wyniki ankiety: Dlaczego mysliwy strzela do zwierzat?
Bo je kocha 13 15.66%
Bo ich nie lubi 4 4.82%
Bo widzi w nich dobre i tanie mięso 16 19.28%
Bo to fajne hobby strzelanie 66 79.52%
Bo zjadają uprawy chlopom 15 18.07%
Sonda z Wielokrotnym Wyborem Głosujących: 83. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.09.2014, 22:05   #341
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,919
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 1 dzień 21 godz 36 min 44 s
Domyślnie

albo swinki morskiej od swini dzikiej. Kazdy przeciez wie ze swinia morska zyje w morzu...
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2014, 22:32   #342
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Powoli powoli Panowie

Rychlo zbliza sie moment zamkniecia i tego tematu, jesli kultura wypowiedzi zacznie spadac..
Przede wszystkim Puszek ma prawo glosic poglad by nie zabijac zwierzakow w imie hobby.Nic nie zostalo powiedziane, ze nie uznaje sie robic tego dla podrzymania zycia czyli z glodu.
Niepotrzebnie sie ludzie zagalopowaliscie. Zwlaszcza reprezentacja "KrolowLasow"
Nikt z nich do tej pory nie przyznal, ze populacja zwierzakow rosnie bo arealow pod uprawe przybywa wiec miejsc zerowania przybywa tez.
Cala wine zwala sie na zwierzaki, jakby to one powodowaly zmiany srodowiska bardziej niz ludzie, bo "sie mnoza".
Mnoza sie, bo latwo znalezc im kukurydze i ziemniaki czy ozimine.
A latwo im znalezc to jedzenie, bo rosnie go w jednym miejscu wiele.
Dzis przerost populacji w lasach prowadzi do odstrzalu jako jedynego srodka zaradczego, zamiast przewidywac konsekwencje zagarniania terytorium przyrody i zapobiegac innymi metodami.
Nikt nie zauwazyl w tej dyskusji tez tego, jak obosieczne sa bezrefleksyjne twierdzenia wyprowadzane przez propagatorow myslistwa i ludzi korzystajacych z lasow finansowo.
Idzmy dalej tym tokiem myslenia i za pewien czas byc moze zaakceptujemy zabijanie ludzi jako forme panowania nad przerostem populacji ludzi, ktora niewatpliwie jest faktem.
I co, czy to zaakceptujesz?
Czy nie lepiej zapobiegac edukacja,kontracepja, sterylizacja?
W Afryce rodziny biedakow maja po 5-8 dzieci , bo pokutuje dawne przekonanie, ze co najmniej polowa z nich zginie w trudnych do przetrwania warunkach, jakie panowaly dawniej.To juz nieaktualne myslenie.
Nieaktualna jest tez wielodzietna rodzina w nowoczesnym spoleczenstwie. Nie ma jednak chetnych by glosic ten poglad przeksztalcajac go stopniowo w przekonanie a docelowo w uznana koniecznosc.
Sa za to cheetni, by zredukowac populacje ludzi metodami mysliwych, z tym ze na wielka skale. Spirala szalenstwa wlasnie sie nakreca a prekursorami podobnych rozwiazan sa, a jakze, najbogatsi i najbardziej wplywowi osobnicy
(bankierzy,wlasciciele,utytulowani...)
Oni tez lubia polowanie.Oni widza zycie jako zbior, liczbe,stado, populacje, ktora trzeba kontrolowac, mniejsza o to jakimi metodami.

Nasza Egzosfera jest otoczeniem skonczonym i zachowuje samoregulacje tak dlugo, jak dlugo nie przekroczymy masy krytycznej i punktu bez powrotu w naruszaniu tego mechanizmu.
Czy nie jest ogromnym uproszczeniem i beztroska odwrotnoscia problemu to, ze uznalismy sie za panow tej planety ,uzurpatorow nieustannego wrostu gospodarczego i naszego dobrobytu nazywajac prawo zachowania gatunku innych zyjacych istot...przerostem?
Powtarzam, to my poszerzamy miasta, to my wywalamy miliony ton biologicznych odpadow, ba, nawet pelnowartosciowych plodow, aby tylko utzrymala sie cena zbytu. To jest chore i to nas zgubi. To pewne.
Jestesmy aroganckim gatunkiem i bekniemy za caly ten burdel.
Glos Puszka jak widac, probuje sie zakrzyczec i pokryc bredniami o szkodach i nadchodzacym armagedonie z lasow, ale to jest bledne myslenie. To ze zwierzeta wychodza z lasow jest skutkiem , nie przyczyna. Bo przyczyna lezy w naszej zachlannosci i braku szacunku do ZYCIA. Powtarzam, to my odbieramy przestrzen i wprowadzamy takie a nie inne przyczyny.

Na koniec, zamieszczam filmik z tematu o bok.
Pokazuje od 3 minuty, jak bardzo "wykszttalconymi" moga byc co niektorzy z "lesnikow" I jesli tylko co dziesiaty regaguje w sposob sfilmowany przez autora video, to boje sie, ze oni tez powinni zostac poddani radykalnej kontroli ich "populacji" przez.....( wstaw co uznasz). Choc zapewne Puszek i kilku innych powiedzialoby, ze powinni byc zapobiegawczo edukowani i byc moze lepiej dobierani przez dobrych selekcjonerow...

  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2014, 22:51   #343
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,600
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 35 min 46 s
Domyślnie

Nie czytasz dokładnie Zipo.

Cytat:
Przede wszystkim Puszek ma prawo glosic poglad by nie zabijac zwierzakow w imie hobby/
Eeeee. A dlaczego On ma prawo głosic pogląd a Ja nie mogę ?Hę ?

Cytat:
Nikt z nich do tej pory nie przyznal, ze populacja zwierzakow rosnie bo arealow pod uprawe przybywa wiec miejsc zerowania przybywa tez.
nadmierne uproszczenie sytuacji. W kraju aerałów pod uprawę ubyło. Wiele terenów po PGR znów się zalesia. W Polsce aerał lasów zwiększył się a nie upraw. Właściwej gospodarki zwierzyną łowną też nie można wykluczyć.


Cytat:
zamiast przewidywac konsekwencje zagarniania terytorium przyrody i zapobiegac innymi metodami.
Ale to ekolodzy zabraniają strzelać, wycinać drzewo, a równoczesnie widzą świetny interes w przekształceniu swoich gruntów rolnych na działki budowlane.


Cytat:
Nikt nie zauwazyl w tej dyskusji tez tego, jak obosieczne sa bezrefleksyjne twierdzenia wyprowadzane przez propagatorow myslistwa i ludzi korzystajacych z lasow finansowo.
Bezpodstawne pomówienia. Podaj przykład bezrefleksyjnych twiedzeń.

Cytat:
Idzmy dalej tym tokiem myslenia i za pewien czas byc moze zaakceptujemy zabijanie ludzi
A co dzieje się teraz na Ukrainie? A tab

Cytat:
Czy nie lepiej zapobiegac edukacja,kontracepja, sterylizacja?
Poddasz się pierwszy ? Bo ja nie. Jeśli dzik mnie wykastruje w kukurydzy to co innego. Dobrowolnie się nie dam.

Cytat:
W Afryce rodziny biedakow maja po 5-8 dzieci ,
To po co je dokarmiamy? Po co te całe akcje charytatywne na "głodne dzieci afryki" ? W Polsce wszystkie syte chodzą ?

Cytat:
Nieaktualna jest tez wielodzietna rodzina w nowoczesnym spoleczenstwie.
Oczywiście, dlatego Europa to juz cywilizacja na wymarciu.

Cytat:
Sa za to cheetni, by zredukowac populacje ludzi metodami mysliwych, z tym ze na wielka skale.
To już się dzieje. Wojna to biznes jak każdy inny

Cytat:
Czy nie jest ogromnym uproszczeniem i beztroska odwrotnoscia problemu to, ze uznalismy sie za panow tej planety ,uzurpatorow nieustannego wrostu gospodarczego i naszego dobrobytu nazywajac prawo zachowania gatunku innych zyjacych istot...przerostem?
Nie. Jeśli nie rozróżniasz to w Polsce masz gospodarkę łowiecką. W niektórych krajach się po prostu poluje. Bo dopóki nie ma nadmiaru ludzi w okolicy, to nie ma problemu z naturą i jej eksploatacją.

Cytat:
To ze zwierzeta wychodza z lasow jest skutkiem , nie przyczyna. Bo przyczyna lezy w naszej zachlannosci i braku szacunku do ZYCIA.
Baaaa, szczególnie Ci którym jest daleko od rzeczywistości skąd pochodzi mięso. Nie zmienia to jednak faktu, że problem istnieje i należy go rozwiązać a nie tylko zrozumieć. Wilk nie będzie się zastanawiał i kierował Twoimi kryteriami wyboru. On ma własne.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2014, 23:30   #344
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Panie Mysliwy nie przekonasz mnie.
Sporo w zyciu widzialem, sporo zrozumialem.
Nie ma doskonalych rozwiazan i nie mozna wszystkim pomoc. W tym swiecie drapieznych ludzi gorszych niz wilk, ktory zabija by przetrwac, ja nie widze harmonicznych wzorow.
Slady , ktore Ty czytasz w lesie mi mowia co innego niz Tobie, choc wygladaja tak samo.
To , ze trudno jest znalezc rozwiazania zamiast zabijania, nie upowaznia cie, by forsowac Twoj swiatopoglad na innych. Dlatego Puszek ma prawo i Ty je masz, jednak nie masz prawa tego narzucac.Z tego powodu czytasz to co czytasz tuaj.
Robicie to w imie interesow.Tak bylo zawsze i z pewnoscia znajdziecie wielu naiwnych i pewnie to kwestia Waszego gustu, czy to kulinarnego czy psychicznego-nie bede w to wnikal, nie obchodzi mnie to.
Z gustami jednak polemizowac nie sposob, dlatego dyskusja przypomina ping pong ale bez liczenia punktow, bez zasad ogolnych.A na Twoje "zasady" nie godze sie bo
Wy juz wiecie jak ma byc, a z "wiedzacym" sie nie polemizuje a raczej trza go sluchac, no nie?
Dlatego, jaki sens ma odpowiadanie Tobie Panie Mysliwy na selektywnie wyciete z kontekstu zdania z mojego wpisu?
Mowisz slowami , ktore znasz i rozrozniasz a te o przeciwstawnym znaczeniu cie nie interesuja.
Pewnie tak ci pisane
Bye
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2014, 23:52   #345
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Aleś argumenty zipo wyciągnął... W sumie, to nie wiele kumam z tego, co napisałeś.
Pokazywanie takich filmików, to jak cytowanie onetu...

P.S.
W Afryce rodziny biedakow maja po 5-8 dzieci , bo pokutuje dawne przekonanie, ze co najmniej polowa z nich zginie w trudnych do przetrwania warunkach, jakie panowaly dawniej.

Skąd Ty te brednie czerpiesz?
Skad te brednie?
-A no stad. z UK, kraju gdzie mozna pogadac z ludzmi z calego swiata o ich kulturze, krajach,wierzeniach,przekonaniach...no wiesz, przy okazji pracy,piwa, szkolenia. Moze z nielicznymi wyjatkami ludzi z middle east. Jak sie interesujesz czyms wiecej niz przypalony kotlet to da sie porozmawiac.A nie skumales moze przez to, ze zbyt wielu skrotow myslowych uzylem ale nie chce mi sie ich rozwijac,sorry.
Filmik jednak dobrze ukazuje impulsywnosc i prymitywizm lesnego, prymitywizm.
Jaka postac z filmiku lubisz?
Ja lubie kamerzyste
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2014, 00:06   #346
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,442
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 3 godz 1 min 11 s
Domyślnie

Myślę, że w przeciągu 10 minut jestem w stanie znaleźć w necie kilka filmów pokazujących impulsywność i prymitywizm motocyklisty. Takich pokazujących brak wyobraźni są tysiące. Ale co to niby miałoby wnieść do dyskusji?
Nikt tu nikogo nie przekona do swoich racji. Ale dyskutować zawsze warto, chociażby po to, żeby spróbować zrozumieć drugą stronę. Poza tym więcej jest czytających niż piszących. Myślę, że dzięki temu tematowi kilka osób otworzyło oczy i nie poprze już tak od razu bandy ekologów krzyczących, żeby "pogonić z lasu morderów z obłędem w oczach, kipiących żądzą zabijania wszystkiego co się rusza".
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2014, 01:00   #347
sagattic
 
sagattic's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 401
Motocykl: RD03
Przebieg: za mało
Galeria: Zdjęcia
sagattic jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 15 godz 11 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zipo Zobacz post
(...)A nie skumales moze przez to, ze zbyt wielu skrotow myslowych uzylem ale nie chce mi sie ich rozwijac,sorry.(...)
Kurcze zipo, rozwiń te skróty myślowe, bo Ty człowiek wielce światowy. Ja mały robaczek chętnie poczytam, co tam kumple z middle eastu mają do powiedzenia o Polskich lasach.

Skoro już wrzucamy filmy leśne, to podam mój ulubiony:

__________________
pozdrawiam,
Marcin
sagattic jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2014, 07:39   #348
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
...Dlatego, jaki sens ma odpowiadanie Tobie Panie Mysliwy na selektywnie wyciete z kontekstu zdania z mojego wpisu?...

Bo to zwykła brednia zipo.
Te 5-8 dzietne rodziny w Afryce, Azji itd. mają zupełnie inne priorytety od Twoich, czy puszka.
Ich karierą jest codzienny żywot, sól ziemi czarnej. Dziecko w domu, to Bóg w domu (jaki on by tam ten Bóg nie był). Tam się dzieci za rękę prowadzi, a nie prosiaka na sznurku dla zabawy.
Elwoodzie ,Twoje podróże na wschód powinny nauczyć Cię więcej przenikliwości. Ilość dzieci w Afrykańskich rodzinie to nie sprawa boska tylko czysta kalkulacja. W Afryce pracują dzieci i a nie ich tatuś. Dzieci i kobiety. Pan tatus i mąż jak zdoła spłodzić odpowiednia ilość potomstwa może się czuć bogaty.Czasem prosiak ma lepiej niż dziecko .
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2014, 08:26   #349
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,600
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 35 min 46 s
Domyślnie

Afryka nigdy nie była spokojnym kontynentem. Ale Europa jest "gupia" że przyjmuje te hordy barbarzyńców.

Dlaczego Afrykanerzy uciekają do niewiernych czyli Europy, a nie do bogatych swoich braci w wierze? np. Arabii Saudyjskiej?

Niezależnie od powodu dla których mają tyle dzieci. Dokarmiamy ich. będzie ich więcej - na naszą zgubę.
Teraz we Francji - Stowarzyszenie Czarnych Francuzów wniosło do sądu sprawy i wygrało! o nazwę ciasteczek - teraz nie wolno piec tam "murzynków". Trzeba zmienić nazwę ciasta, bo inaczej jest to rasizm

Ale oczywiście folgowanie temu, jest zgodne z rozwojem cywilizacji, jak rezygnacja z myślistwa
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2014, 08:57   #350
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Afryka nigdy nie była spokojnym kontynentem. Ale Europa jest "gupia" że przyjmuje te hordy barbarzyńców.

Dlaczego Afrykanerzy uciekają do niewiernych czyli Europy, a nie do bogatych swoich braci w wierze? np. Arabii Saudyjskiej?

Niezależnie od powodu dla których mają tyle dzieci. Dokarmiamy ich. będzie ich więcej - na naszą zgubę.
Teraz we Francji - Stowarzyszenie Czarnych Francuzów wniosło do sądu sprawy i wygrało! o nazwę ciasteczek - teraz nie wolno piec tam "murzynków". Trzeba zmienić nazwę ciasta, bo inaczej jest to rasizm

Ale oczywiście folgowanie temu, jest zgodne z rozwojem cywilizacji, jak rezygnacja z myślistwa
Ziarku, Twoja mentalność podpowia Ci ,ze takie problemy załatwia sie przy pomocy odstrzału. Bo wszak napisałeś ,ze cytuje"
Cytat:
Sa za to cheetni, by zredukowac populacje ludzi metodami mysliwych, z tym ze na wielka skale.
Odpowiedź Ziarka:
To już się dzieje. Wojna to biznes jak każdy inny"
Czyli dopuszczalne sa interesy zwiazane z zabijaniem ludzi i Ty to akceptujesz, bo według Ciebie to "biznes jak każdy inny".
Ciekawe czy wśród myśliwych taki światopogląd jest czymś naturalnym.
Rodowici Afrykanie uciekają tam , gdzie widzą możliwość lepszego życia i gdzie ludzie maja na tyle empatii by im pomóc.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ankieta - prosba tango Inne tematy 4 18.07.2011 14:52
ankieta na szybko pałeł Wszystko dla Afryki 89 15.03.2009 15:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.