Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Mała Afryka - CRF 250/300 Rally i L > Dział ogólny

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.03.2022, 07:16   #331
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,835
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 1 godz 56 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
To ja jeszcze raz napiszę. Nic nie obcinałem, zostawiłem ciężarki ori, dałem dłuższą śrubę, żadnego tempomatu gratis nie mam bo nic nie blokuje, kilka razy w trawie wylądował na kierze, nic się nie urwało, nie przesunęło. Normalnie nie wiem jak ja to zrobiłem Jutro kolejna wymiana oliwy.
CRFka naoliwiona jak turysta nad Bałtykiem
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2022, 09:43   #332
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
Motul 5000 10w40 full
też osobliwie skłaniam się ku 5000 - z tą uwagą/zastrzeżeniem, że 5000 to jest PÓŁsyntetyk. 7000 to jest full. się zobaczy - jakoś od lat kupuję tylko Motula. Nie wiem - chyba coś we łbie już nie tak żeby jakieś leworucyjne zmiany wykonywać.

wykoncypowałem, że na te średnie sezonowe przebiegi po 4-5 tys /na CRFce nie będę latał po 10h dziennie po autobanie po 140kmh/ i nie sądzę aby było to więcej bo jeszcze trzeba dłubać w garażu i jeżdzić innymi sprzętami - to ten półsyntetyk będzie aż nadto, wziąwszy pod uwagę jak optymistyczny interwał serwisu matka Honda nam podarowała w tych pierdzipędach.

Żeby nie ciągnąc za mocno niebezpiecznego, zawsze i na każdym forum, wątku olejowego mam pytanie jak poniżej:

JAKIE OPONY

Tak serio to trochę pojeździłem już i z tych 150km ze 120 zrobiłem poza czarnym. Ta oponecka z tyłu mnie dość rozbawia i mimo niewielkiej mocy moto zrywa przyczepność przy pochyłach lecz nie zapewnia sensownej trakcji w piachu, że o błocie nie wspomnę.
Zaznaczam, że raczej nie chcę zmieniać bieżnika na bardziej agresywny bo, w moim mniemaniu, jeszcze przyjdzie pora na to aby pyknąć te 500-600 dziennie po czarnym, ale zastanawiam się nad taką samą oponą lecz w szerszym jednak rozmiarze bo miejsca jest dość sporo.
Żeby opona chciała robić w błocie to musi być MEGA ostra a na czymś takim jeździć dualowo się nie da więc myślę, narazie niespiesznie o zmianie rozmiaru z tyu.

Co sądzicie i jakie są Wasze doświadczenia. Warzywko wymieniał już fabrykę na jakieś zęby Orków widziałem
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2022, 10:30   #333
wierny
Moderator
 
wierny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Bytom
Posty: 4,378
Motocykl: Była Rd07B jest Rd07C 96r. + Rd03 88r. + WSK 78r.
Przebieg: Im więc
wierny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 21 godz 10 min 44 s
Domyślnie

A taki ładny wątek o olejach Wam utworzyłem...
https://africatwin.com.pl/showthread.php?t=42148&page=3
__________________
"Motocykl w Polsce to nowy rodzaj jazdy konnej. To leży w naszych szlacheckich tradycjach." Z. Maklakiewicz
wierny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2022, 12:16   #334
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,670
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 23 godz 25 min 6 s
Domyślnie

Tak Wierny ale jakoś się tak połączyło
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2022, 12:53   #335
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,217
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 7 godz 56 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
JAKIE OPONY

Tak serio to trochę pojeździłem już i z tych 150km ze 120 zrobiłem poza czarnym. Ta oponecka z tyłu mnie dość rozbawia i mimo niewielkiej mocy moto zrywa przyczepność przy pochyłach lecz nie zapewnia sensownej trakcji w piachu, że o błocie nie wspomnę.
Zaznaczam, że raczej nie chcę zmieniać bieżnika na bardziej agresywny bo, w moim mniemaniu, jeszcze przyjdzie pora na to aby pyknąć te 500-600 dziennie po czarnym, ale zastanawiam się nad taką samą oponą lecz w szerszym jednak rozmiarze bo miejsca jest dość sporo.
Żeby opona chciała robić w błocie to musi być MEGA ostra a na czymś takim jeździć dualowo się nie da więc myślę, narazie niespiesznie o zmianie rozmiaru z tyu.

Co sądzicie i jakie są Wasze doświadczenia. Warzywko wymieniał już fabrykę na jakieś zęby Orków widziałem
Zęby Orków spiłowała już dawno kaszubska ziemia, potem poszedłem w Metzelery MC360 i uważam je za fajne allroundery tyle że musiałbyś chyba zostać przy OEM szerokości - która w tej rzeźbie i tak powinna dać dodatkowe mm szerokości względem opony fabrycznej. Dalej w MC360 jest chyba 140 a tego to już raczej nie wepchniesz.

Co do trakcji na asfalcie i hałasu to nie pomogę bo trzymam je na 0,8 bara więc mi na asfalcie hałasują i pływają. Po dmuchnięciu do nominalnych wartości powinno być raczej porównywalnie do OEM ale nie mogę tego potwierdzić bo prawie nic na tych OEM oponach nie jeździłem.

Sporo ludzi nabyło już to moto i pozmieniało ogumienie. Bądź miły to może dadzą Ci się karnąć dla porównania jak ich spotkasz
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2022, 12:56   #336
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

dzięki Warzywko - jak zwykle kompromis między terenem a szosą jest trudny do osiągnięcia no i szerokość...
zakładałeś trzymaki? trochę się lękam zejść poniżej 1 bara na tym co mam.

MC360 na tył to allrounder? to ja jakiś miękki chyba jestem niestety...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2022, 14:05   #337
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,217
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 7 godz 56 min 34 s
Domyślnie

Trzymak mam tylko na tylnej feldze, ciśnienie utrzymuję pomiędzy 0,8 a 1 bar, z asfaltowych scenariuszy nie przerobiłem np. zapieprzania po autostradzie z pełnym objuczeniem ale w tych co przerobiłem to w moim odczuciu ta opona zachowuje się bardzo kulturalnie. Tyle że ja na 300L mam pewnie trochę wyższy próg bólu niż Rally i to co dla mnie jest allrounderem dla kierownika Rally może być w nieco innym punkcie spektrum. Na dzisiaj myślę że do jazdy wokół bazy założę ponownie ten sam komplet. OEM trzymam gdyby się przydarzył jakiś dłuższy mieszany trip.
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2022, 14:47   #338
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

już widzę się na asfalcie w mokrych karkonoszach na tej oponie. komfortu by nie było.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2022, 16:08   #339
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,217
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 7 godz 56 min 34 s
Domyślnie

No pewnie w złożeniach mógłby wystąpić komfort termiczny po atrakcjach

Ja tam się boję złego głównie na przedzie. Kilka razy mnie licho zaskoczyło, i na dużym i na małym moto. Na CRF300L po asfalcie jeżdżę zachowawczo, prawie nie używam przeciwskrętu, w zakrętach robię głównie counter-leaning i dosiadam zbiornik. Taka jazda na minecrafta.

Tyłu jeszcze w swojej karierze nie zdołałem przeciągnąć tak żeby mi skoczyło ciśnienie. Czasem pomyszkuje, ucieknie kilka cm w bok, zerwie przyczepność i zamieli nie wtedy kiedy ja tego chcę, zwiększy 3-krotnie drogę hamowania ale zawsze jednak mam poczucie sprawczości i kontroli.

No ale ja motogówniarz jestem. Także ten... Tfu tfu!
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2022, 17:29   #340
wierny
Moderator
 
wierny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Bytom
Posty: 4,378
Motocykl: Była Rd07B jest Rd07C 96r. + Rd03 88r. + WSK 78r.
Przebieg: Im więc
wierny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 21 godz 10 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
Tak Wierny ale jakoś się tak połączyło
Wiem i rozumiem. Postaram się w wolnej chwili przerzucić kilka postów, żeby osoby mniej doświadczone w temacie, miały łatwiejszy dostęp do Waszej wiedzy.

Przeniosłem kilka postów a Matjasa skopiowałem, bo olej z oponami połączył. Jeśli chcecie to zrobimy jeszcze osobny wątek o oponach?
__________________
"Motocykl w Polsce to nowy rodzaj jazdy konnej. To leży w naszych szlacheckich tradycjach." Z. Maklakiewicz

Ostatnio edytowane przez wierny : 22.03.2022 o 19:22
wierny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Modyfikacje Husqvarna 701 7Greg Husqvarna 701 485 Wczoraj 20:32
Modyfikacje przy DCT mdxmd NAT - Warsztat 30 03.04.2019 10:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.