Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.06.2009, 07:42   #21
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 59 min 5 s
Domyślnie

hrum, hrum
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2009, 08:08   #22
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Łapy mogą drętwieć od rękawiczek, źle ustawionych klamek. No i do kurczowego trzymania kierownicy. Zacząłbym od tego - najmniej roboty, bez wydawania kasy i lekarzy.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2009, 08:19   #23
Jarek
taaak, świeży- od listopada 2004...
 
Jarek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,042
Motocykl: KTM 1190 Adv
Jarek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 6 godz 21 min 24 s
Domyślnie

wg mnie Borunin ma rację- w przeważającej większości, jeśli drętwienie przechodzi w bóle(również nocne) i niewiele daje chwilowe zwolnienie trzymania kierychy, czy też jakieś drybne ćwiczonka w czasie jazdy- jest to nic innego jak zespół cieśni kanału nadgarstka- ponoć choroba, którą większości ludzi ma lub będzie miała, ja to wiem, bo byłem u neurologa, i czeka mnie właśnie to /niezbyt przyjemne zresztą/ badanie EMG- najwyraźniej nie potrzebujemy Dr.Hous'a- już Go mamy, sądząc z tego co napisał Borunin(oczywiście pełny szacuneczek))
__________________
N 51*52'57,12"
E 21*41'15,90"
-życie to taka piękna forma lotu...P.B.

Ostatnio edytowane przez Jarek : 25.06.2009 o 08:23
Jarek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2009, 09:06   #24
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Ja tam nie wiem. To jakoś tak bardzo naukowo brzmi i podejrzanie.
Ale wiem jedno, że jak się jedzie na afri na off i trzymasz kierę to uczucie jakby się wisiało na drążku non stop i to z full zaciśniętymi pięściami.
Dla niewytrawnych, nie w formie, nie mających wyćwiczonych rąk MUSI doprowadzić do jakiegoś efektu fizycznego akurat w postaci drętwienia na przykład.
Nie dość że mięśnie słabe, niewyćwiczone, mało elastyczne o słabej strukturze, obciążone 250kg afri + zawodnik, to jeszcze słaby dopływy krwi przy max zaciśnięciu i obciążenie DYNAMICZNE co zgodnie z fizyczną podstawą energii daje o wiele większe obciążenie niż by to przewidywało zwykłe ważenie.

Ludziska - jedyne rozwiązanie ĆWICZYĆ. I to konkretnie.
Nie można oczekiwać karwa twa że po zimowych miesiącach nieróbstwa i gromadzenia sadła wpadniesz na siłkę i wywalisz rekord na ławce. To samo z jazdą.
A prawa drętwieje bo mocniej trzymasz manetkę. I nie wierzę, że aż tyle osób ma te problemy z "knalikami" czy też jak je zwał.

ĆWICZYĆ LENIE
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2009, 09:58   #25
zbyszek_africa
księgowy...
 
zbyszek_africa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Radom/Rzeszów
Posty: 1,473
Motocykl: KTM LC8 990 Adv.S 08' E-bike CUBE Fox full
zbyszek_africa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 6 min 50 s
Domyślnie

Nie wiem kiedy Felliniemu drętwieje ta łapa, nie odzywa się, chyba go "przywaliły" te dobre rady
Mnie drętwieje przy dłuuugich, nuuudnych, kawałkach asfaltowych...
Na offie jeśli komuś drętwieją łapy, to już większy problem, związany z nadgarstkami, i sporo ludzi to ma
Jeśli trzymam za lekko manetkę gazu, zaraz mi motor zwalnia, poprostu linka zwrotna gazu zamyka przepystnicę, myślałem o założeniu wynalazku zwanego tempomatem (taka wajha na manetkę), ale chyba Chomik nie wyrażał się o tym pochlebnie, skręcając mocno w prawo można sobie niechcący dodać gazu.....

pozdr.

Ostatnio edytowane przez zbyszek_africa : 25.06.2009 o 10:07 Powód: dopisałem
zbyszek_africa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2009, 10:16   #26
felkowski
 
felkowski's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawka
Posty: 1,482
Motocykl: RD07a
Przebieg: 66666
Galeria: Zdjęcia
felkowski jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 19 godz 27 min 40 s
Domyślnie

W rzeczy samej ..przwaliło mnie. Ale się wykopie z pod tego jak z pod motoru. Daje radę, sprawdzałem parę razy . Właściwie to mam tak, że drętwieje mni co kilka chwil. Robię sobie mała machankę ręką i wystarcza na jakiś czas. Potem robie powtórke z rozrywki i dalej. Nie muszę trzymac lewą ręką gazu. Wystacza jak zrobię coś jakbym chciał wodę strzepnąc z ręki i już. Nie obserwowałem regół co i kiedy. Nie jest to coś co mnie przytłacza. Daję radę na raz walnąć tysiaka. To mnie trochę wkurza i już. To co powiedział Puszek trochę mnie przekonuje.Jak pójde w piach to się za mocno napinam i nadgarstki puchną. Ale wtedy nie drętwieją. Kiedyś miałem coś z jakimś ścięgnem "przyrastającym do łokcia" (sorki za niefachowość). Była mowa o czymś co nazywają łokieć tenisisty. Tylko ja w życiu w tenisa nie grałem. Ale z tej fachowej wypowiedzi Borunina coś takiego mi się zkojarzyło. Równierz to, że mało ruchu człowiek ma też może być wyjaśnieniem. Cienki bolek jestem. Widzę dwa wyjścia. Założyć klub tetryków : fotel bujany, kocyk i wizyty u lekarzy....Drugie rozejżeć się za jakąś młodą laską i wtedy człowięk się bardziej pręży i wszystko przechodzi.
__________________
felkowski
sikanie z wiatrem to chodzenie na łatwizne

Ostatnio edytowane przez felkowski : 25.06.2009 o 10:20
felkowski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2009, 10:35   #27
dabal
 
dabal's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 985
Motocykl: ETV 1000
Galeria: Zdjęcia
dabal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 8 godz 43 min 51 s
Domyślnie

Panie Parys-ćwiczenia czasami mogą zaszkodzić aniżeli pomóc, wszystko zależy od tego co człowiekowi wolno a co nie..Podobne objawy spotykają wielu ludzi,a i mnie nie ominęło.Wieczny ma też rację z tymi rękawiczkami.Raczej jednak jest to sprawa kręgosłupa(odcinek szyjny albo piersiowy).Polecam masaże i pływanie na plecach.Czasami nie warto czekać aż przejdzie-dlatego lepiej odwiedzić jakiegoś magika kręglarza ,ale fachowca a nie szamana.
dabal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2009, 11:05   #28
Jarek
taaak, świeży- od listopada 2004...
 
Jarek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,042
Motocykl: KTM 1190 Adv
Jarek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 6 godz 21 min 24 s
Talking

Adrian..chyba Ci chodziło o..kręgarza)- no tego od kręgów, bo kręgli to nie mamy w sobie)
__________________
N 51*52'57,12"
E 21*41'15,90"
-życie to taka piękna forma lotu...P.B.
Jarek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2009, 12:07   #29
plaku
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał barthez Zobacz post
a ja mam problem podobny, tyle że ręka mi nie drętwiej, ale nap.....dala mięsień powyżej prawej łopatki. Kłuje jak cholera!
Ale to ewidentnie związane z napięciem mięśnia. Jak puszczę kierownicę to zaraz przestaje.
Mam to samo na moto, w samochodzie, itd...
I co wy na to?
HEJ!Bartez! A ja na to.....! że mam identyko na moto, na rybach jak spininguje i w aucie. Objaw kłucia następuje po długim czasie jazdy i jest tak bolesny np.jagby ktoś szpile wbijał. Tylko ze mam to jak mało smigam, im częsciej jestem na moto to objawy zanikają ,na rybach tak samo. Pytałem lekarza to nic takiego po prostu mało ruchu,Pewnie jestes praworeczny bo leworecznych kłuje pod lewa łopatką. pozdro!!!!
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2009, 12:10   #30
borunin
 
borunin's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: DW/RP/BHA/WE
Posty: 203
Motocykl: RD07a
borunin jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 9 godz 9 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jarek Zobacz post
wg mnie Borunin ma rację- w przeważającej większości, jeśli drętwienie przechodzi w bóle(również nocne) i niewiele daje chwilowe zwolnienie trzymania kierychy, czy też jakieś drybne ćwiczonka w czasie jazdy- jest to nic innego jak zespół cieśni kanału nadgarstka- ponoć choroba, którą większości ludzi ma lub będzie miała, ja to wiem, bo byłem u neurologa, i czeka mnie właśnie to /niezbyt przyjemne zresztą/ badanie EMG- najwyraźniej nie potrzebujemy Dr.Hous'a- już Go mamy, sądząc z tego co napisał Borunin(oczywiście pełny szacuneczek))
Dzięki za komentarzyk No cóż, taka praca, każdy się stara być dobrym w tym co robi.....Ale nie pytajcie mnie np. o spóźniającą się miesiączkę bo z tą dziedziną niewiele mam wspólnego
__________________
"Jak sobie pościelesz ...to mnie zawołaj!"
borunin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak mieć ciepło w łapy, bez grzanych manetek wieczny Wszystko dla Afryki 38 17.07.2014 17:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.