Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.09.2014, 22:15   #21
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,324
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 2 godz 8 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
a nikt nie wyda dowodu rej. z nieważnym przegladem... taka sytuacja może mieć miejsce gdy oc już masz swoje i przychodzi Ci kwitek z kontynuacją a Ty go opłacasz...
Eeee głupoty.

Mi też takiego dowodu rejestracyjnego nie chcieli wydać. Żebym sobie lawete wynajął na dojazd do stacji kontroli pojazdów.

Taniej wyszło dowód tymczasowy z adnotacją o dopuszczeniu do ruchu drogowego celem zrobienia badania technicznego Ci w urzędach nigdy nic konkretnego nie wiedzą
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2014, 23:39   #22
slafo
Are we truly alone? The Truth is Out There
 
slafo's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Urzut
Posty: 661
Motocykl: obecnie brak
slafo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 1 godz 2 min 6 s
Domyślnie

Widzę, że to jakaś ogólna akcja na wyciągnięcie kasy przez SM. U mnie pod domem dokładnie taki sam papier nakleili szarą taśmą do szyby pewnej Toyoty. Art 50a.
Ciekawe jest to, że wpisali "bez tablic rejestracyjnych" a tablice rejestracyjne leżą za szybą na desce, i z tyłu za szybą na półce. Obie widać doskonale.
Inną sprawą jest to, że niestety pod tym pojazdem już między kostkami trawa rośnie więc załapie się pod drugą część tego art. czyli że nie jest używany.
Co prawda z drugiej strony w ustawie PORD nie ma określonego tego terminu. Co znaczy, że pojazd jest używany? Że jeździ codziennie, raz na miesiąc czy raz na rok Do Ch.Pana !! Co to za zjebany ustawowo kraj !

Ferdek, nie walcz z systemem. Pokaż zjebom OC. Zrób fotę jak było, a potem przeparkuj furę na drugą stronę ulicy, lub na inne miejsce parkingowe.
Zmienił miejsce, to jest używane.

Ostatnio edytowane przez slafo : 28.09.2014 o 23:41
slafo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2014, 07:31   #23
miroslaw123
 
miroslaw123's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Kraków
Posty: 526
Motocykl: TA 650
Przebieg: mój?TA?
Galeria: Zdjęcia
miroslaw123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 2 godz 12 min 6 s
Domyślnie

Każdy kij ma dwa końce, mój morał - nie płaczcie, że nie macie miejsca na parkingu
miroslaw123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2014, 09:33   #24
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,481
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 dni 2 godz 54 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał miroslaw123 Zobacz post
Każdy kij ma dwa końce, mój morał - nie płaczcie, że nie macie miejsca na parkingu
Dokładnie. Współczuję i rozumiem twój sentyment do tego auta ale sam miałem problem z wrakami pod blokiem. Parking ciasny, bloków dużo a był czas że stały 4 wraki nieużywane od kilku lat i bez perspektyw że kiedykolwiek pojadą. Policja i sm nie mogła nic zrobić bo to teren spółdzielni. Gość ze spółdzielni też mówił że nic nie zrobią i jedyne wyjście żeby ktoś te auta wypchnął poza spółdzielnię to wtedy się nimi zajmie sm. U ciebie sm nadużywa prawa ale trochę rozumiem też ludzi wzywających sm którzy nie mają gdzie parkować a widzą auta które wrastają w parking i widać że nigdy już nie pojadą.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2014, 09:43   #25
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,600
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 35 min 46 s
Domyślnie

Spójrzcie z drugiej strony.
Stoi jakiś rzęch i straszy. I okazuje się, że znów "służby nic nie robią". Bo nawet złoma z ulicy, parkingu nie można usunąć, bo ktoś się do niego przyznaje.

Dlaczego pewne aspekty życia społecznego muszą być w Polsce spisane dokładnie?

Bo co, nie ma w przepisach wyraźnie zapisane, to mam w dupie całą resztę, bo nie ma gdzie go ustawić ? "A na zachodzie to raz dwa by zrobili porządek"

Po co ktoś kupuje samochód jak nie ma gdzie parkować? Może warto rozważyć wynajęcie gdzieś jakiego garażu, miejsca na jakimś placu, przykryć pokrowcem i tam przetrzymywać ?
Rozumiem, jeździ, to od tego są parkingi miejskie by móc swoje auto tam zatrzymać, zrobić co trzeba i pojechać dalej. Ale gdy ktoś zaczyna zajmować grunt stale, już w formie magazynu, to już nadużycie.

Ale to już moje skromne zdanie.

Kolego: albo kombinuj by auto jakoś wyglądało, albo znajdź sobie spokojne miejsce dla niego. Zrobisz i sobie innym dobry uczynek.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2014, 10:14   #26
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,600
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 35 min 46 s
Domyślnie

hehehe, Polska klasyka. Zamiast zająć się śmieciami pod dywanem, to nie gonimy tego, co ma posprzątać, nie gonimy tego co zamiótł pod dywan, tylko tego co to widział .
A złom będzie dalej stał, straszył i zajmował potrzebującym miejsce.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2014, 10:25   #27
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,442
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 3 godz 1 min 11 s
Domyślnie

Złom nikogo nie straszy, nie wrasta w ziemię, i nie jest to miejsce, w którym jest problem z parkowaniem. Nie mam zamiaru go sprzedawać, więc gdzie niby mam go trzymać? Nie każdy ma swoją działkę, tudzież inne miejsce, gdzie można postawić auto. Jeśli chodzi o wynajęcie miejsca na parkingu, to sorry, ale jak Dacia jest warta tysiąc złotych, to bez sensu jest płacić 200 miesięcznie za parking. Na dodatek blok, pod którym ją trzymam, ma swój własny, ogrodzony parking, gdzie każdy mieszkaniec ma swoje miejsce. Więc donos na mnie do straży miejskiej jest po prostu zwykłym kurestwem ze strony jakiegoś jełopa, któremu się nudzi i wszystko mu przeszkadza.
Powtórzę jeszcze raz, że artykuł 50a PORD dotyczy pojazdów porzuconych. Straż miejska interpretuje to po swojemu i nadużywa danego im prawa do odholowania pojazdu, wiadomo z jakich pobudek. Za zachodzie wiedzą, co to jest poszanowanie prywatnej własności, i nikt by mi mojego pojazdu nie odholował, skoro jest zaparkowany prawidłowo i ma ważne ubezpieczenie.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."

Ostatnio edytowane przez ferdek : 29.09.2014 o 10:30
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2014, 10:30   #28
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 2 godz 1 min 18 s
Domyślnie

Ferdek - jakby co to możesz zbyć auto za cenę dobrej wódki Prze parkować wypada co jakiś czas - nie dziw się w wawie ludzie mają do-czynienia z tysiącami kwitnących zabytków. Sprzedaj lub zawieź do teścia na działkę Masz obowiązek posiadania OC - jak Cię wezwali - każą okazać. Jak nie masz - jesteś w plecy min. 2 tys. (potem do 8 tys rośnie kara). Przegląd Techniczny ważny w ruchu.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2014, 10:38   #29
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,600
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 35 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Złom nikogo nie straszy,
Nie Tobie to oceniać. (masz sentyment do pojazdu, Twoja ocena jest więc niewiarygodna).

Cytat:
Jeśli chodzi o wynajęcie miejsca na parkingu, to sorry, ale jak Dacia jest warta tysiąc złotych, to bez sensu jest płacić 200 miesięcznie za parking
To wielokrotne dylematy, gdy koszt naprawy przekracza koszt zakupu. Nie uciekniesz przed tym.

Cytat:
Na dodatek blok, pod którym ją trzymam, ma swój własny, ogrodzony parking, gdzie każdy mieszkaniec ma swoje miejsce.
Aaaaa, to w sumie nie wiem co SM ma do gadania. Jest to w ogóle teren ich działalności?
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2014, 10:51   #30
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ferdek Zobacz post
Złom nikogo nie straszy, nie wrasta w ziemię
Cytat:
Napisał ferdek Zobacz post
Przyznaję, że Dacia wyglądała niezbyt atrakcyjnie, była brudna, niektóre naklejki sponsorów zaczęły odłazić, a z kół uszło powietrze.
Opinie naukowców są podzielone ;-)
Być może sąsiad kupił nowe punto prosto z salonu, zaparkował przed klatką i gdy przyjeżdża jego ciocia, wujek i kuzynka, psujesz cały image.

W sumie z takich działań strażników jestem zadowolony :-) Bo z jednej strony wszyscy psioczą że w Polsce brudno i brzydko, z drugiej chcieliby złom(bol) trzymać w stolicy przed blokiem ;-)
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Straż Gminna mandat.... jakieś pomysły ?? Ropuch Inne tematy 100 25.01.2017 15:44
Wiek opony - legenda miejska hubert Hamulce, kola, opony 50 18.01.2014 17:10
przestroga Straż Graniczna w Bezledach i wyłudzenie mandatu magrafb Inne tematy 33 07.10.2013 15:39
Miejska legenda - wałek zdawczy majki Silnik, sprzęgło, skrzynia 21 26.05.2013 09:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.