Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.06.2010, 18:38   #21
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 14 godz 33 min 49 s
Domyślnie

Dokladnie JareG.Osobiscie uwielbiam nia jezdzic,ale nie po okolicy,bo jakos...nudno
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.06.2010, 22:53   #22
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 59 s
Domyślnie

I temat zszedł jak zwykle na temat Afryki
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.06.2010, 22:56   #23
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hubert Zobacz post
I temat zszedł jak zwykle na temat Afryki
Taka kolej rzeczy..
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.06.2010, 23:05   #24
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,101
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 5 dni 16 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Misza Zobacz post
Inna sprawa... 115 trzymać przelotową w piachu afri to przyjemność w stylu "maneta opór" a podejrzewam, że XTZetą nową już tak słodko nie jest .

Kurfa miałem okazję się dwa tygodnie temu przejechać Super Enduro... nie skorzystałem bo trza było gonić, teraz się biczuję. To jest ideał chyba
a myślisz ze dali by ten motor takiej bandzie na testy :>
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2010, 00:49   #25
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,462
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 13 godz 30 min 32 s
Domyślnie

Ja tylko dodam, że cały czas czeka skrzynka wódki dla tego kto udowodni (gps), że jego AT jedzie 200km/h.

A co do hamowania to wybaczam nieświadomym
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2010, 00:58   #26
Uriel


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 230
Motocykl: RD03
Przebieg: Cofany
Uriel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 4 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7Greg Zobacz post
Ja tylko dodam, że cały czas czeka skrzynka wódki dla tego kto udowodni (gps), że jego AT jedzie 200km/h.

A co do hamowania to wybaczam nieświadomym
Ej, to ja nic nie wiedziałem. Może być z dużej góry? Jeszcze gdybym tylko miał GPS i mniej rozumu
__________________
Piszę poprawnie po polsku.
Uriel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2010, 02:00   #27
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,499
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 4 godz 5 min 37 s
Domyślnie

"Macałem" dziś ST na Sonisphere, ale nawet nie pozwolili usiąść, "bo potem się ludzie pchają na customy i ochrona ma problemy". :/ Takie to szosowe z zewnątrz, chłodnica pod boczkiem zabezpieczona plastikowym czymś co miało przypominać gmola, z drugiej strony aku pod boczkiem = szeroko w baku, szeroko wydech, filtr oleju tuż przy granicy osłony silnika, upsidedown niczym nie zabezpieczony na lagach. Szału nie ma... :/
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2010, 20:56   #28
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 47 min 24 s
Domyślnie

Jako, że przechodziłem dziś akurat koło salonu z kaskiem w ręku to zasiadłem na Yamci. A jak już usiadłem to i pojechałem. No ale po kolei. Usiadło się wygodnie. Podejrzanie wygodnie. Kanapa nieco niżej niż przywykłem, i trochę szersza. Widok do przodu to jakby prowadzić lokomotywę. Bardzo długi przód który robi wrażenie jakby zachodził na zakrętach jak dupa autobusu. No i szeeeroka kierownica. Szerokość w baku potężna ale tam gdzie nogi mocno zwężona. Ale po co tyle stać. Jeszcze tylko postojowa reakcja na gaz. No niechętnie się to nakręca. Trzeba mocno przekręcić i poczekać żeby zbliżyć się do czerwonego. Ale co tam. Zapinam jedynkę i z respektem ruszam. W końcu to 1200! I co? Na razie nic. Dwójka i gaz. Szarpnęło, skoczył do przodu i ... to już. Musiałem poczekać aż silnik się zbierze. Trójka i to samo. Najpierw szarpniecie a potem napędzanie się po krótkim ale za długim przemyśleniu. Więc jeszcze raz, 1, 2 ,3, 4. Do 4 tysięcy tak sobie, potem zaczyna lecieć ale z jakąś przerwą koło 5 tysięcy. Powyżej znowu się nakręca i ciągnie naprawdę super tyle, że właśnie kończy się skala.
Ocena jest subiektywna jak najbardziej. Wszystko oceniam odnosząc do kata. I tu LC8 powyżej 6 tysięcy idzie lepiej do przodu.
Na liczniku ponad 150 a tu cisza jak u mnie przy 100 Szyba robi swoje. Wdupiemamto i skręcam na szutry. Zwalniam, i ogień. Tył niechętnie zrywa przyczepność. Zawias nie za bardzo wybiera dziury, jakoś dziwnie. Może źle zestorojony. Ale moto zapierdala. Zwężenie baku jest za małe, do wygodnej jazdy na stojąco. Podnóżki są dość szeroko rozstawione więc czuję się jakbym jechał na taczce Nie jest źle ale także kanapa jest ciut za szeroka. Zwężenie baku jest ok, ale niestety tylko przy samej kanapie. Nie ma możliwości przesunięcia się bliżej kierownicy. Nawet przy moim wzroście zahaczałem kolanami o owiewki. Kanapa jest stopniowana ale umożliwia przesunięcie się do tyłu aż do pełnego wyprostowania rąk. W kacie niestety podwyższenie zaczyna się za wcześnie. Kiedyś kupię płaską kanapę z rocznika 2004 Nic nie przestawiałem, nawet klamka sprzęgła była za wysoko. Pewnie dlatego uznałem że lepiej siedzieć niż stać na tym moto. Wracam na asfalt.
Skrzynia biegów niestety ciężko robi. Zmiana bez sprzęgła prawie niemożliwa. Ale za to hamulce bajeczne. Świetna dozowalność, niewielka potrzebna siła. ABS trochę interweniował na asfalcie. Na suchym i ciepłym !! Jak na szutry to hamulec przedni nawet za ostry ale na asfalcie naprawdę się mi podoba. Chyba w swoim zmienię płyn hamulcowy
Motocykl jest poręczny.Masy faktycznie nie czuć. Bardzo mały promień zawracania. Przy manewrach przy w pełni skręconej kierownicy dotknięcie klamki hamulca od razu kładzie moto na boku po dziwnym nurkowaniu. Nie nie, jakoś się nie wywaliłem

Zsiadłem i postanowiłem ocenić zastosowanie rozwiązań przydatnych w offie. Szukałem i szukałem.... i szukałem. Boczne plastyki dmuchane z plastiku. Było gorąco więc był dość elastyczny. Ale na zimno na pewno jest kruchy. Parkingówka kończy się ich pogruchotaniem. Z lewego boczku wiatrak zasłonięty plastikową siatką uginającą się pod palcami. Gleba i wentylator w chłodnicy. Zapomniałem spojrzeć na jakość kierownicy. Przy tej szerokości w niej cała nadzieja. Z tylu kuferki. Zamontowane w trzech punktach. Brak rozpórki pod tablicą. Ściskam rękoma, gnie się. Zaglądam do kufra a tam ... plastik! Dobrze, że nie ściskałem za mocno
Kufry są plastikowe i pokryte blachą aluminiową mierzoną w mikronach. ŻENADA!!
W ogóle nie chce mi się tego porównywać do kata. Bałbym się to moto delikatnie we dwójkę położyć na trawie. A w kacie nie mam pękniętego ani kawałeczka plastiku.

Podsumować każdy sobie może sam bo każdy czego innego oczekuje od motocykla. Ja nie chcę dożyć wieku, w który, wybrałbym z tych dwóch motocykli Yamahę.a
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2010, 07:29   #29
Ryży Koń


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 105
Motocykl: CRF300 Rally
Ryży Koń jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 54 min 22 s
Domyślnie

No i to jest najlepszy dowód, że każdy ma swoją bardzo odmienną od innych opinię. Moim znaniem silnik wyrywa doskonale, pewnie miałeś ustawioną na Touring i stąd ta mułowatość. Zawias pracuje bardzo dobrze. Pozycja na stojaka doskonała i wygodne podnóżki. No ale skoro porównujesz do LC8 .... To tak jakby Touarega z salonu porównywać z tym z Dakaru
Ryży Koń jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2010, 13:45   #30
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 47 min 24 s
Domyślnie

Silnik był ustawiony na różne tryby. Obiektywnie motocykl może mieć lepsze przyspieszenie od kata. Zwłaszcza powyżej 150 km/h. Brakowało mu jednak trochę jadu Ale to już tylko subiektywne odczucie. Na podnóżkach były gumy, których nie ściągałem przecież a przyzwyczajenie robi swoje.
Z tych wszystkich powodów nie twierdzę który lepszy. Ja w każdym razie nie mam czego szukać w tym segmencie. Planów nie zmieniam
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
prawdopodobnie nowa VFR i jej nowa skrzynia rambo Inne tematy 12 19.09.2009 15:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.