Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zobacz wyniki ankiety: Dlaczego mysliwy strzela do zwierzat?
Bo je kocha 13 15.66%
Bo ich nie lubi 4 4.82%
Bo widzi w nich dobre i tanie mięso 16 19.28%
Bo to fajne hobby strzelanie 66 79.52%
Bo zjadają uprawy chlopom 15 18.07%
Sonda z Wielokrotnym Wyborem Głosujących: 83. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.09.2014, 13:03   #221
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Ciesza mnie te Wasze ze mna rozmowy. Dzieki temu część osób, która dotad nie intersowała sie tematem, czytajac fragmenty wywiadu z panem Zenonem Kruczyńskim , autorem ksiazki "Krew znaczy farba"
http://www.polityka.pl/tygodnikpolit...-ksiezycu.read
którego cytatami dość czesto sie posiłkuje, wyrobi sobie zdanie na temat zabijania.Jestem przekonany ,ze w większości zdanie negatywne. Te kłamstwa, propaganda,przekłamania które powielaja mysliwi by zachować swoje hobby staja sie transparentne. I dobrze byle tak dalej. Nieswiadomość społeczeństwa pozwala wam zabijac , ale to sie skończy. Im wiecej huku narobicie tym lepiej.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2014, 13:04   #222
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,919
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 1 dzień 21 godz 36 min 44 s
Domyślnie

Zastosowano do tego specjalistyczny sprzęt-tak zwaną odłownię. - Przyzwyczaja się te dziki, żeby wchodziły do odłowni, zanęca się kukurydzą. Jak będą już ufne i wejdzie tam kilka sztuk, to w nocy osoby obsługujące odłownie zamkną wejście i wyjście – tłumaczy Mieczysław Wojtaś z Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Bydgoszczy.

I wiesz co z tego wyszlo? dziczki grzecznie weszly i daly sie zlapac w siatke?

W Niemczech nie ma problemu ze setka dzikow. W Rejonie frankfurtu tam gdzie robia szkody trzeba by bylo odlowic ponad 5000. Wiec z ta odlownia to jak rzucanie kamyczkiem do morza. Bawoly tez odlawiali ta odlownia?


errata:

Puszek, juz wyglaszasz urbi et orbi?

którego cytatami dość czesto sie posiłkuje, wyrobi sobie zdanie na temat zabijania.Jestem przekonany ,ze w wiekszości zdanie negatywne.

tez mam nadzieje ze wyrobia sobie negatywne zdanie ze brak mysliwych nie jest rozwiazaniem. Przyklad z niemiec pokazuje dobitnie jaki swiat nas czeka. Samo to ze zarzuciles mi wyssane z palca info, swiadzczy o tym, ze jak nie ma argumentow, to trzeba zdeklasowac poczatki rozmowy. Puszek lubie Cie jako MotoPuszka i EkoPuszka, jednak z EkoPuszkiem sie niezgodze
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 11.09.2014 o 13:08
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2014, 13:10   #223
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Oj Fassi badź dorosłym człowiekiem. Koszt takiej odłowni to pewnie 2 tys zł.
http://metromsn.gazeta.pl/Portfel/51...33469.html?i=2
Liczać że mozna ja uzyc wielokrotnie to oznacza,ze złapie na rok jakies 100 dzików. A top z kolei oznacza ,ze potrzeba 50 urzadzeń razy 2 tys to jest 100tys zł czyli 25 tys eur.Niech w niemczech to bedzie 100tys EUR albo milion eur.Coz to za kwota w porównaniu do strat ktore te dziczki czynia?
A przeciez to nie jedyna metoda, strzelanie srodkami usypiajacymi tez daje rezultaty. No wymysl cos co bardziej poruszy mój intelekt.

edit Fassi też Cie lubie. Nie jestem ekopuszkiem tylko antykillerpuszek jak juz..

Wracajac do zabitego dzika w szpitalu to wystarczyło go uspic. Strzelajacy policjant pewnie bedzie musiał sie tłumaczyć by udowodnic ze było zagrozenie zycia bo..mysliwym wszak nie jest, poza tym jest zakaz polowań, a do tego uzył broni w miejscu publicznym

http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa...ej_178478.html



Dorodna klępa zmierzała w stronę Marek, ale spacer przerwali jej mieszkańcy, którzy wezwali na miejsce straż miejską. Strażnicy z Ekopatrolu namierzyli zwierzę na ul. Juranda ze Spychowa i od razu wezwali łowczego. Na ul. Głębockiej klępa została ustrzelona pociskiem usypiającym. Z przymusowej drzemki wybudziła się w Puszczy Kampinoskiej.

Da się? da się.

Ostatnio edytowane przez puszek : 11.09.2014 o 13:18
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2014, 13:14   #224
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,919
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 1 dzień 21 godz 36 min 44 s
Domyślnie

ok, odlawiamy, dziczki beda chetnie wedrowac do odlowni (zamiast isc na pola kukurydzy), a ekolodzy beda zamykac im drzwi. Przeniesienie plagi w inny rejon zlikwiduje ta plage? Gdzie je wypuscisz? W Polsce? W afryce? Na arke noego zapakujesz? I nie zapominaj o kwarantannie, bo np. pomor swin przeniesiesz w inne rejony, wiec te dziczki w hotelu zakwaterujesz? za hotel zaplacisz karta mastercard?


edit. Puszek, jesli miales okazje spotkac dziczka lub inna dzika zwierzyne to sporobuj odejsc do niego ze strzelba ze srodkiem usypiajacym na 30m, bo taki jest skuteczny strzal strzykawka. Ta zwierzyna ucieka przed czlowiekiem i dobrze.

Teraz podejdz do losia, lwa, bawola i slonia. To zwierzyna ktora nieucieka przed czlowiekiem (zobacz se filmy z safari) i mozna ja zalatwic w ten sposob.

Pomysl zanim cos napiszesz...
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 11.09.2014 o 13:19
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2014, 13:21   #225
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,600
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 35 min 46 s
Domyślnie

Nie widze problemu Puszek, byś finansował te przesiedlenia tych zwierząt. Dlaczego obciążyć tych, co niechcą? A nie jest to gatunek zagrożony, by zasadne było finansowanie jego ochrony dla dobra ogółu.

W takim Świnoujściu, w ciągu 3 dni wracają ponownie.
Ja wolę go zjeść, niż wiecznie płacić coraz większe obciążenia finansowe. Żarcie jest drogie. Dlaczego nie skorzystać z takiego ekologicznego jedzenia?
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2014, 13:21   #226
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

oj Fassi teraz to już sie czepiasz..najpierw nie dało sie odłowic, teraz nie da się wypuscić a potem powiesz ze zmiana krajobrazu je zabije.
Chlopie- nie musimy ich zabijac ..Rozumiesz? NIE MUSIMY ICH ZABIJAĆ!!!
Problem jest w tym ,ze niektorzy pragną je zabijać. I tu jest pies pogrzebany.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2014, 13:24   #227
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,919
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 1 dzień 21 godz 36 min 44 s
Domyślnie

, tak sie czepiam, bo pomysl odlowu uwazam za abdurdalny, totalnie abdurdalny, Ty widzisz tylko odlawianie, bez skutkow co po odlowianiu. Jesli chodzi o lapanie dziczka do klatki to jest to zajebista metoda na pozbycie sie mysliwych. Tak, przyznam racje. Ale co dalej? Ja sie nie czepiam, tylko pytam co zrobisz z tymi dziczkami? Wyslesz DHLem do arktyki bo tam misie glodne i zra ze smietnikow?

ps. Ziarko przejawiasz objawy czlowieka prymitywnego, ktory jeszcze nazywa dziczki ekologicznym jedzeniem. Dzis ekologiczne jedzenie to kotlety, ser, ciastka, chleb z soi, vegeburgery w makdonaldzie i biopaliwa ze znaczkiem eko
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 11.09.2014 o 13:26
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2014, 13:28   #228
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Nie widze problemu Puszek, byś finansował te przesiedlenia tych zwierząt. Dlaczego obciążyć tych, co niechcą? A nie jest to gatunek zagrożony, by zasadne było finansowanie jego ochrony dla dobra ogółu.

W takim Świnoujściu, w ciągu 3 dni wracają ponownie.
Ja wolę go zjeść, niż wiecznie płacić coraz większe obciążenia finansowe. Żarcie jest drogie. Dlaczego nie skorzystać z takiego ekologicznego jedzenia?
Wiem Ziarku ,że Ty chetnie dołozysz sie do rozwiazania problemu poprzez zakup wiadra naboi. Natomiast nie dasz ani złotówki by je przenieść. Bo Ty chcesz zabic i się najeść. I rozumiem że takie masz zdanie. Ja mam zdanie przeciwne. I liczę na to ,że wiekszośc ma takie zdanie jak ja a nie Ty.
Zarcie jest drogie...hmmm tak przyziemnie piszesz ? A gdzie cała otoczka z dbałościa o las, o populacje o chów wsobny. Ziarku LUDZIE TO CZYTAJA!!
A ty tak po prostu Żarcie jest drogie, dlaczego nie skorzystac.
Ot i cała mysliwska legenda , ta tradycja jebła na ryj. Żrec tanio..Oto jest idea.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2014, 13:32   #229
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,919
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 1 dzień 21 godz 36 min 44 s
Domyślnie

no nie ukulom. Nastepnym razem pojde do skupu i zaplace podwojnie za dzika a jak bede jesc to bede plakac

Ziarku!! Ludzie to czytaja i rzuca sie do skupow po tanie dziki. Czy Ty wiesz co Ty piszesz?

Puszek, nie wykrecaj kota ogonem i rzuc pomyslem co z dziczkami po odlowieniu. To ze przyznalem Ci racje ze mozna odlowic, nie znaczy ze problem zniknal. To czyste zalowzenie teoretyczne
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2014, 13:36   #230
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,974
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 5 godz 57 min 14 s
Domyślnie

W Maramuresz miśki które z łatwością schodziły kiedyś do osad na kolacje wystrzelali , pozostałe uciekły do Polski nie wiedząc nawet jaki to zajebisty kraj i że będą ich tu dokarmiać i otaczać opieką . Tam były szkodnikami takimi samymi jak wilki atakującymi zwierzęta hodowlane a dziki niszczącymi uprawy , które są jedynym źródłem utrzymania dla wielu ludzi mieszkających w dolinach .
Dziś na obszarach leśnych gdzie latem koczują cyganie , jedynym zwierzęciem jest mały ptak , którego nie dadzą rady załapać i zeżreć .
Niech Niemcy zaproszą do siebie cyganów a w momencie problem dzików przestanie istnieć . Nie trzeba wynajmować wojaków do ich odstrzału .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ankieta - prosba tango Inne tematy 4 18.07.2011 14:52
ankieta na szybko pałeł Wszystko dla Afryki 89 15.03.2009 15:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.