Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zobacz wyniki ankiety: Dlaczego mysliwy strzela do zwierzat?
Bo je kocha 13 15.66%
Bo ich nie lubi 4 4.82%
Bo widzi w nich dobre i tanie mięso 16 19.28%
Bo to fajne hobby strzelanie 66 79.52%
Bo zjadają uprawy chlopom 15 18.07%
Sonda z Wielokrotnym Wyborem Głosujących: 83. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.09.2014, 18:37   #191
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Widzisz Fassi? Los dzików jest obojętny. Zdychają od gipsu, ale to nie jest ważne. Można spokojnie czekać aż wyzdychają, wówczas germańce znajdą sposób - może wybiorą polski model? Dziki mogą wolno zdychać, poczekają. Wówczas pojawi się Puszek z kolegami ekologami i powie im co źle zrobili i że przez zaniechanie tyle dzików wytruto i gatunek stał się zagrożony. Więc trzeba powołać nową fundację - Ratujmy dziki

Nic nie pisałem o gipsowym sposobie na dziki. To nie mój pomysł. Nie wiem co murują tym gipsem. Zapewne problem zostanie rozwiązany przed podawanie do paszy srodków antykoncepcyjnych...jesli taki problem jest.

Puszku - zwróć uwagę - obecny model regulacji dzikiej zwierzyny w Polsce nie odbija się negatywnie na zdrowiu ani wielkości populacji.
Tu nie chodzi o wielkośc populacji tylko o zabijanie zwierzat ,cos Ci się pokiełbasiło w głowie od tej dziczyzny.Dzikich zwierząt jest coraz więcej i są w dobrej kondycji. A kwestia wielkości wieńca jest zależna także od warunków środowiskowych. Nawet wilki obecnie znalazły swoja niszę.
Stąd germańce uwielbiają przyjeżdżać do nas na polowania.

Dzięki staraniom myśliwym wróciły zające (nie ekologów) i zwiększa się populacja łosia.A gdzie te zajace i łosie sobie poszły ze trzeba się tak starac o ich powrót? co do łosi to chyba wiem....OOOO i zajace sie znalazły
Matysek podkreślił, że jeszcze 20 lat temu populacja zająca wynosiła ponad 2 mln sztuk, z których pół miliona rocznie odstrzeliwano i tyle samo odławiało na eksport. "Teraz pozostało może pół miliona tych zwierząt. Taki spadek populacji musi z czegoś wynikać, nie ma skutku bez przyczyny" - podkreślił Matysek. Myśliwi polują rocznie jedynie 17-19 tys. zajęcy.


Puszku, dopóki Ty nie chcesz widzić niektórych problemów i zwierzęta dla Ciebie znikają i pojawiają się znikąd- jesteś typowym ekologiem terrorystą
Używając takich inwektyw dopraszasz się by Cię nazwać typowym zboczeńcem-zabójcą.
Gdzie się podziały łosie? ano znikły...jak zony krasnoludów...


Krwawa zabawa na lodzie

Dzień piękny, słoneczny.
Jest zimowa pora.
Ludzie łowią ryby
Spod tafli jeziora.

Ktoś z bronią im każe
Opuścić jezioro.
Nie mają wyboru,
Robią to z pokorą.

Mówią im, że „obcy
Mają polowanie,
Których teraz kryje
Bielutkie ubranie”.

Wiatr od strony lasu
Głośny zgiełk donosi:
To nagonka wpędza
Na lód stado łosi.

Zagrzmiała potężna,
Groźna kanonada;
W wielkim bólu, z rykiem
Łoś za łosiem pada.

Widok przeraźliwy:
Krew wokoło tryska,
Konają zwierzęta,
Piana płynie z pyska,

Niektóre, z przerębli
Chcą wyciągnąć nogi.
Nie mogą - złamane.
Scena pełna trwogi.

Tak, że nam, wędkarzom
Żal za serce ściska,
I innym wrażliwym
Łzy z oczu wyciska.


A sprawcy tej rzezi,
Panowie myśliwi
Radują się z tego,
Są bardzo szczęśliwi.


Tak się zakończyła
W majestacie prawa
Krwiożercza, bezwzględna
Myśliwska zabawa.

Białe, maskujące
Ubrania splamione,
Krwią zabitych zwierząt
Trwale naznaczone.

Krew i kłaki sierści
Zostały na lodzie.
Tak się przysłużyli
Myśliwi przyrodzie.

Tak wyglądał relaks,
Głównie panów z miasta.
To jest ich szczególnie
Życiowa omasta.

Tak, bo wilk poluje
Jedynie dla strawy.
Myśliwi mordują
Głównie dla zabawy.

I stąd ten proceder
Budzi w nas obawy,
I nigdy myśliwym
Nie przyniesie sławy.

Może doprowadzić
Do niesnaski, kłótni,
Bo oni naprawdę
Są bardzo okrutni.

No i tacy mają
Nam przyrodę chronić?!
Przed nimi przyrodę
Czas najwyższy bronić!!!

Trzeba z tym już skończyć,
Nie „za pięć dwunasta”,
I to jak najszybciej,
Niezwłocznie i basta!!!

Bo „Czerwona Księga”
Jak krew istot żywych,
Rośnie w swych rozmiarach,
I też przez myśliwych.

Autor : Zwieros

Ostatnio edytowane przez puszek : 10.09.2014 o 18:53
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2014, 19:10   #192
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,600
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 35 min 46 s
Domyślnie

Musisz udowadniać za każdym razem jakim dyletantem jesteś?

W przypadku zajęcy to główna przyczyna to choroby (26%) i zmiany w rolnictwie (agrotechnika, zanik miedz, chemia 32%), drapieżniki 20%. Łowiectwo to zaledwie wpływ na 8 % populacji.

Łoś po II wojnie światowej w Polsce zachował się jedynie na Podlasiu. Obecnie polska populacja łosia została odbudowana.

W czasie wojny z głodu, ludzie nie prowadzili polowań dla przyjemności za wyjątkiem okupanta. U mnie do dziś pozostałości to domki myśliwskie Arthura Greisera.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2014, 19:35   #193
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Ziarku, nie mam zamiaru licytować sie z Tobą na temat znajomości wielkości odstrzału. Ja chcę byś nie strzelał- ile by to nie było sztuk.
Natomiast co do zajęcy to zacytowałem rzecznika PZŁ i rzeczniczkę LP, rzecznicy jedno a Ty drugie.....Oni twierdzą ,że zabijaliście i odławiali połowę populacji zająca.



Rozwój cywilizacyjny i zmiany w rolnictwie to niektóre z przyczyn zmniejszenia populacji zajęcy w Polsce - powiedział PAP rzecznik prasowy Polskiego Związku Łowieckiego Marek Matysek. W kraju populacja zajęcy liczy obecnie zaledwie ok. pół miliona.




Rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska podała, że zajęcy, których jeszcze w latach 70. było w Polsce ok. 3,5 mln, obecnie jest tylko ok. 500 tys. sztuk. Według leśników spadek ich populacji zatrzymał się na takim poziomie.

Rzeczniczka poinformowała PAP, że generalnie pogłowie drobnej zwierzyny spada, m.in. zajęcy, kuropatw, a rośnie populacja zwierzyny grubej - dzików, saren, jeleni, łosi. Według statystyk Lasów Państwowych obecnie jest w Polsce 180 tys. jeleni, 800 tys. saren i - najwięcej od początku prowadzenia statystyk - 250 tys. dzików.
Redakcja poleca


Matysek podkreślił, że jeszcze 20 lat temu populacja zająca wynosiła ponad 2 mln sztuk, z których pół miliona rocznie odstrzeliwano i tyle samo odławiało na eksport. "Teraz pozostało może pół miliona tych zwierząt. Taki spadek populacji musi z czegoś wynikać, nie ma skutku bez przyczyny" - podkreślił Matysek. Myśliwi polują rocznie jedynie 17-19 tys. zajęcy.
Przeczytał oficjalne wypowiedzi rzeczników?
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2014, 19:41   #194
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,600
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 35 min 46 s
Domyślnie

A czytał Ty, ile zajęcy jest hodowanych obecnie i wpuszczanych do środowiska? W większości kraju, nikt od dawna nie polował na zające, bo ich nie było wystarczająco w środowisku.
dane które podałem pochodzą wprost z mojego kompa:
tytuł "Przyczyny spadku populacji zająca szaraka w Polsce"

Praca została wykonana w 2000 roku na zmówienie Ministerstwa Środowiska, przez Inwestdom S.A. w Lublinie
Zespół autorski:
dr hab. prof. Roman Dziedzic (kierownik zespołu),
dr Robert Kamieniarz,
dr Barbara Majer Dziedzic,
mgr Mariusz Wójcik,
mgr Sławomir Beeger,
mgr Marian Flis,
mgr Krzysztof Olszak,
mgr Małgorzata Żontała
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2014, 19:41   #195
sluza
 
sluza's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Bialystok I Akalice
Posty: 1,707
Motocykl: AT RD07a; XR600R
sluza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 19 godz 44 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał puszek Zobacz post
Gdzie się podziały łosie? ano znikły...jak zony krasnoludów...

[/COLOR][/SIZE]
Łosie są na podlasiu, mają się dobrze, nikt na nie nie poluje i są plagą.
Przygotuj się lepiej do tematu
sluza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2014, 19:45   #196
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,442
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 3 godz 1 min 11 s
Domyślnie

Czyli uważasz Puszku, że dzicy mogą zjadać upolowane przez siebie zwierzęta, a Europejczycy nie? A to niby dlaczego? Przecież to typowy przykłąd dyskryminacji.
Poza tym możesz sobie pisać, że problem się niedługo rozwiąże. Podziwiam Twój optymizm, ale biorąc pod uwagę to, kto się w Polsce myślistwem pasjonuje, ten scenariusz nigdy się nie spełni. I bardzo dobrze
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2014, 20:33   #197
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
Bo tak to jest, jak się zabiera za sprawy od doopy końca.
Fazik Puszkowi klaruje od dobrych kilku stron temat a ten w zaparte. Co jakiś czas się gubi, ale potem z kapelusza wyciąga kolejny cytat i wojuje dla zasady z gotową jedną tylko odpowiedzią:
- nie strzelać, za 15 lat samo się zrobi.
Ale nie wiadomo, co się zrobi i czy przypadkiem nie narobi.

Ziarko Puszka w tej gatce nakręca kłując go kaczką z jabłkami.

W kołach łowieckich jest wiele do posprzątania, wiele. Piszę to jako laik, ale niczego nowego tu nie odkrywam. Potrzebę funkcjonowania jednak widzę, bo nie mam ekologicznej klapki na oczach i zakląć potrafię, choć to brzydkie i be.
Och Amboniarzu, za 15 lat zabijanie zwierząt na polowaniach będzie przeszłością- to napisałem w którymś tam poście. A co do Fazika to już pisałem,że nie znam ani problemu ani sposobu jego rozwiazania. Od tego sa w Niemczech pracownicy odpowiednich instytucji i naukowcy zajmujacy sie środowiskiem.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2014, 20:37   #198
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
A czytał Ty, ile zajęcy jest hodowanych obecnie i wpuszczanych do środowiska? W większości kraju, nikt od dawna nie polował na zające, bo ich nie było wystarczająco w środowisku.
dane które podałem pochodzą wprost z mojego kompa:
tytuł "Przyczyny spadku populacji zająca szaraka w Polsce"

Praca została wykonana w 2000 roku na zmówienie Ministerstwa Środowiska, przez Inwestdom S.A. w Lublinie
Zespół autorski:
dr hab. prof. Roman Dziedzic (kierownik zespołu),
dr Robert Kamieniarz,
dr Barbara Majer Dziedzic,
mgr Mariusz Wójcik,
mgr Sławomir Beeger,
mgr Marian Flis,
mgr Krzysztof Olszak,
mgr Małgorzata Żontała
Och Ziarku, przeciez to PZŁ i LP ustalaja odstrzały i połowy a nie pan dr/mgr/ do tego hab. Zarzucasz panu rzecznikowi prasowemu Polskiego Związku Łowieckiego Markowi Matyskowi kłamstwo? Napisz to wyraźnie... To nie etyczne.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2014, 21:31   #199
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,919
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 1 dzień 20 godz 48 min 50 s
Domyślnie

A co do Fazika to już pisałem,że nie znam ani problemu ani sposobu jego rozwiazania. Od tego sa w Niemczech pracownicy odpowiednich instytucji i naukowcy zajmujacy sie środowiskiem.

Puszek, czego tu nie rozumiesz? Wiec jeszcze raz i w punktach
- w latach 90 ekolodzy chronia zwierzeta
- chronic zwierzeta wedlug ekologow to zakaz strzelania
- liczba nowych mysliwych spada, starzy mysliwi umieraja
- po 20 latach jest plaga dzikow ktore sa problemem wiekszym niz jedno zryte pole
- nie ma komu rozwiazac tego problemu.
- ekolodzy gdzies sie zagubili
- burmistrz miasteczka prosi o pomoc bundeswehre bo NIE MA innego wyjscia jak odstrzal. Dzik nie ma naturalnych wrogow i mnozy sie na potege
- jeszcze raz powtorze. Niby te cywilizowane niemce, ale nic oprocz bundeswehry nie moga wymyslic
- bundeswehra sie wstepnie zgodzila, masakra zacznie sie pod koniec wrzesnia

Puszku, co jeszcze nie rozumiesz? To jest swiat bez mysliwych jaki sobie wymarzyles. Ty nie chcesz chronic zwierzat (ani slowa tu nie napisales o tym) Ty chcesz zlikwidowac mysliwych.

Polski dzik nie rozni sie od dzika niemieckiego i tez nie ma wroga. Czyli jest PEWNE ze problem z niemiec powtorzy sie w Polsce po likwidacji mysliwych.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2014, 10:43   #200
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,919
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 1 dzień 20 godz 48 min 50 s
Domyślnie

Jak juz taki fajny watek ekologiczny jest to wrzuce cosik ciekawego

Wracam wczoraj styrany do chaty, pifko, wlaczam telewizor (napedzany czysta energia atomowa) i wlaczam kanal ZDF publicznej telewizji. Moze nie klamie do konca jak telewizja polska, bo otwarcie krytykuje niemiecki rzad, wiec troche jej tam wierze.

Jest reportaz o dodatkach ekologicznych do benzyny czyli nic innego jak oleji roslinnych.

http://zoom.zdf.de/ZDF/zdfportal/pro...?doDispatch=1#

Sojuz ewropejski chce podnisc zawartosc w paliwach z 6 do 10%. W niemczech jest to np. benzyna E10. Ekologowie krzycza coraz glosniej ze te 6% za malo, bo sie ziemia wytruje jak conajmniej 10% nie zrobimy.



Reporterzy zaczeli szukac skad tyle tych oleji sie bierze. Okazalo sie ze np europejski rzepak produkowany na opodatkowanym polu, orany traktorem ktory zre opodatkowane paliwo, kierowca tez wysokoopodatkowany i wychodzi na to ze ten rzepak jest bezkonkurencyjny do oleju palmowego z Indonezji, gdzie tych podatkow niema.

Firma sprowadzajaca ten olej palmowy jest w finlandii i posiada WSZYSTKIE certyfikaty ekologiczne jakie mozna dostac. Reporterzy doszukali sie zrodla tego oleju, bo na papierach wszystko ladnie wyglada. Olej pochodzi z Indonezji. Wiec zebrali sie tam i pojechali szukac plantacji. Firma w Indonezji pokazala im wzorowa ekologiczna plantacje i myslala ze wszystko bedzie cacy. Reporterzy jednak zaczeli szukac dalej...

Spotkali przyrodnikow lokalnych ktorzy pokazali im ogrom zniszczen w lesie tropiklanym. Firmy wycinaja w pien potezne hektary dzungli (tych zielonych pluc ziemii) i sadza palmy na olej palmowy. Interes daje super kase, bo caly olej idzie do ewropejskiego sajuza. Ci przyrodnicy, dzien i noc lapia orangutany w tej dzungli, bo firma wycinajaca scina drzewa wraz z orangutanem. Z helikoptera i na mapach pokazali wycieta POLOWE parku narodowego!!! A Ci przyrodnicy, dzien i noc w deszczu i sloncu lapia te orangutany i przesiedlaja na inne rejony parku aby te orangutany przezyly...

Reporterzy wrocili z nagraniami na kreml w brukseli i pokazali Pani minister ekologii. Ta sie lekko zmieszala, wyrazila glebokie wyrazy oburzenia po czym zaczela cos gadac o koniecznosci zredukowania CO2 i costamcostam....

Konkludujac. Tylko piekny i krzykliwy ekoterrorysta jest w stanie doprowadzic do tego, ze tankujac auto zabijasz orangutana w Indonezji, nie wspomne o wycietym lesie. Jak widac, ekoterrorysty nie obchodzi jakis tam orangutan w dzungli, jego interesuja walka z CO2. Podobnie jak nie interesuje ekoterrorysty dziczek w lesie, tylko walka z mysliwymi !!!

Ale najlepsze jeszcze przed nami. W przyszlym roku zwieksza do 10% dodatki eko w paliwie, wiec zapotrzebowanie na olej palmowy bedzie wieksze, co spowoduje jeszcze szybsze wycinanie lasow i niszczenie srodowiska orangutanow.

Jest kwestia czasu, kiedy spotkam na chodniku w berlinie ekoterrorystow, ktorzy ze zdjeciami oczek biednych orangutanow beda mnie namawaiali abym dal kase na ochrone i przylaczyl sie Podobnie jak pisal Ziarko o : Ratujym dziki

"Dziekuje" ekoterrorystom za zgtowanie losu orangutanom.

Ja nie tankuje, niegdy nie zatankowalem i nie bede tankowac zadnego ekopaliwa, chce ratowac orangutany. Wiem ze sie naraze tym wszystkim eko i jak im powiem o zwiazku tankowania auta ze smiercia orangutana, to pewnie zostane wysmiany i zakrzyczany.

Wiec namawiam ludzi ze zdrowym rozsadkiem, nie tankujcie paliwa z dodatkami eko/bio i ratujcie orangutany

Widzisz EkoPuszku, tankujesz swoja afryke i zabijasz orangutana. Ty morderco!!!!

I jak sie teraz czujesz? Masz te wszystkie objawy przez Ciebie opisane? A moze ten reportaz zrobili mysliwi?
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 11.09.2014 o 11:04
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ankieta - prosba tango Inne tematy 4 18.07.2011 14:52
ankieta na szybko pałeł Wszystko dla Afryki 89 15.03.2009 15:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.