Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.05.2021, 19:46   #11
Dandi
 
Dandi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Paprykarz-City neighborhood
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dandi jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 4 godz 34 min 55 s
Domyślnie

Dzięki za pomysł Prince, ale aż tak budżetowo nie musi być Ogólnie utwierdzacie mnie chłopaki w przekonaniu, że szedłem właściwą drogą typując:
XT660Z (tutaj ten singiel faktycznie nie błyszczy), XR660R (z wyglądu trochę nijaki, ale to pikuś), CRF300 Rally (gdybym miał brać nowy moto, wersja L za bardzo przypomina mi enduraka), T7 (ale tutaj cena nowego jest trochę zaporowa, chyba że zakup na krechę).
Czy jest na forum ktoś z okolic Szczecina i posiada jeden z trzech pierwszych wymienionych wyżej motocykli? T7 mogę pomacać w salonie, ale z pozostałymi mam problem.
XT660Z jest na sprzedaż w Szczecinie, ale cena kosmos:
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha...ID6DNcLJ.html?
Dandi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2021, 20:32   #12
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,765
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 20 godz 21 min 21 s
Domyślnie

Jakby co to mirkoslawski miał xt660r i ma jakoś właśnie ponad 1,9m. Sprzedał bo motocykl mimo kombinacji, podwyższeń kiery, kanapy - był dla niego za mały. Xt660z jest duuuzo wyższa niż xt660r.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2021, 20:49   #13
Dandi
 
Dandi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Paprykarz-City neighborhood
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dandi jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 4 godz 34 min 55 s
Domyślnie

Coraz mniej tych motocykli zostaje na placu boju
Dandi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2021, 22:56   #14
Don Camillo


Zarejestrowany: Nov 2020
Posty: 21
Motocykl: xt660z
Don Camillo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 4 godz 1 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prince Zobacz post
Jak Emek napisał. Wtryskowych duzalsportów niezawiele. XT660R spoko. XTZ660 to gaźnikowiec ( i to z wrednym gaźnikiem) XT660Z to wtrysk- ale jak dla mnie ten motocykl to coś sie yamaha pogubiła. 200kg i 48 kunia to nie cholery nie jedzie. Ten sinik nie radzi sobie już z taką masą i tak głupio rozmieszczoną i jazda tym to mordęga. Przemieszcza sie. Przy lżejszej budzie wersji R jest już akceptowalnie.

W ogóle przy tym co sie ostatnio porobiło z cenami starych padak typu XR, DR, TT itd to olałbym je i kupił nową CRF300. Jak jestem fanem tych rumpli, to państwo wybaczą ale ten szajs nie jest wart połowy NOWEGO motocykla hondy.

Jeśli jednak gaźnik i budżetowo to jest tu taki klubik jak ogarnąć temat tanio albo najtaniej. Bierzesz XTZ660 (jeszcze rok temu można było kupić za 3 tyś). Wywalasz zjebane plastiki jadzi, zakładasz zawiasy z jakiegoś austriackiego dniepra albo innej corsiawki po wybuchu silnika i masz fajny motocykl.
Tu akurat te 48koni ma jedną dużą zaletę, mianowicie motor łapie się na kategorie prawa jazdy A2. A na to prawko adventure jest jak na lekarstwo.


Cytat:
Napisał Dandi Zobacz post
Dzięki za pomysł Prince, ale aż tak budżetowo nie musi być Ogólnie utwierdzacie mnie chłopaki w przekonaniu, że szedłem właściwą drogą typując:
XT660Z (tutaj ten singiel faktycznie nie błyszczy), XR660R (z wyglądu trochę nijaki, ale to pikuś), CRF300 Rally (gdybym miał brać nowy moto, wersja L za bardzo przypomina mi enduraka), T7 (ale tutaj cena nowego jest trochę zaporowa, chyba że zakup na krechę).
Czy jest na forum ktoś z okolic Szczecina i posiada jeden z trzech pierwszych wymienionych wyżej motocykli? T7 mogę pomacać w salonie, ale z pozostałymi mam problem.
XT660Z jest na sprzedaż w Szczecinie, ale cena kosmos:
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha...ID6DNcLJ.html?
Sam się ostatnio zastanawiałem nad xtr a xtz i ostatecznie zdecydowałem się na tenerke. Po prostu xtz jest lepiej przystosowana pod jakieś dalsze wypady, no i cóż wygląd też ma jakieś tam znaczenie A różnica w cenie stosunkowo niewielka.
Jakbyś był w okolicach Poznania i chciałbyś tenere obejrzeć to daj znać
Don Camillo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2021, 23:41   #15
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukasz_vip Zobacz post
Ktm odpuść bo każdy z nich to narwany skurczbyk. Ja bym poszedł w Yamahe ale nie XTZ660 tylko XT660R. XTZ w moim odczuciu ciężka była strasznie jak na singla. Silnik spokojny, na wtrysku bez wad.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Chłop 190cm będzie wyglądał na xt660r jak na psie, do tego wiecznie zgarbiony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2021, 06:58   #16
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 53 min 31 s
Domyślnie

XT 660 r miałem i tam mi nie pasuje kąt zgięcia nóg (za wysoko i za bardzo do przodu pegi) a podczas jazdy na stojąc dla mnie za bardzo przez to środek ciężkości jest z na przednim kole...dla mnie to moto dla osób do 180 cm - ja mialem podniesioną kanapę, kierownice wysoką i podniesioną o 5 cm. Co do moto dla 2 osób to sie w ogole nie wypowiem, ale dla wysokiego (ja mam 187 cm) polecam x-challenga albo Dzika, bo nim też można "pyrkać" po zmianie przełożeń

EDIT akurat silnik dla mnie to była najmocniejsza strona XT660 r a jako iż to jest ten sam, co w XT660Z i raptem 20 kg roznicy, uwazam, że wstydu nie będzie (oczywiście to nie jest Dzik).
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2021, 07:53   #17
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,436
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 dni 12 godz 17 min 19 s
Domyślnie

Fajnie chłopaki pieszą.

A moje 3 grosze to:
- XTZ 660 dla mnie czar prysł po pierwszej przejażdżce,
- Tenere 700 - super i hiper ... ale cena wysoka bo motor nowy.

Jednak gdyby na placu boju została XTZ 660 i tenere 700 - to bez żadnego zastanowienia warto nawet jak napisałeś "na krechę" brać T700.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2021, 08:11   #18
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mallory Zobacz post
Fajnie chłopaki pieszą.

A moje 3 grosze to:
- XTZ 660 dla mnie czar prysł po pierwszej przejażdżce,
- Tenere 700 - super i hiper ... ale cena wysoka bo motor nowy.

Jednak gdyby na placu boju została XTZ 660 i tenere 700 - to bez żadnego zastanowienia warto nawet jak napisałeś "na krechę" brać T700.

Gdybym miał dzisiaj wybierać między Xt660z a T700 (oba jako nowe i nie patrząc na cenę) jako moto do orania w błocie wybrałbym xt660z. Pisze to jako posiadacz T7 i były posiadacz Xt660z


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2021, 08:45   #19
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,924
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 tydzień 22 godz 43 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dandi Zobacz post
XT660Z jest na sprzedaż w Szczecinie, ale cena kosmos:
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha...ID6DNcLJ.html?
No nie wiem czy kosmos. One zawsze trzymały wartość a patrząc na ceny takich DR650 które potrafią ludzie wystawiać za 26 koła to już zmienia perspektywę. Za moją DR płaciłem kole 14 tysi i to była cena kosmos parę lat temu wstecz ale moto z nalotem 6000 i jak nowe. Subiektywnie w mojej ocenie XT660Z to ciężki kloc, lubiący łyknąć oleum na szybkich przelotach, który prowadzi się jak wóz drabiniasty , ma wysoko środek ciężkości i nie polubiliśmy się. Jako wyprawówka z zasięgiem 500 km jest nie do pobicia w klasie singla.
XT660R znacznie przyjemniejsza i lżejsza ale ochrona przed wiatrem nikczemna ale to załatwi wysoka szyba.
Najprzyjemniej jeździło mi się XT600 w wersji z guzikiem. Najlżejsza, najsłabsza ale wspominam ją bardzo dobrze. Jak szukałem wyprawówki to była na 2 pozycji zaraz po DR. Akurat udało się kupić DRkę ale gdyby się nie udało to kupiłbym XT.
No ale to stare strucle. Na Twoim miejscu bym objeździł co tylko się da i wybrał świadomie. Nowe nie zawsze jest lepsze niż stare.
A no i w przyszłym roku wychodzi nowy KLR na wtrysku więc gdyby był dostępny w EU to też ciekawa pozycja choć wagowo słabo.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2021, 09:14   #20
Dandi
 
Dandi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Paprykarz-City neighborhood
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dandi jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 4 godz 34 min 55 s
Domyślnie

@Emek pisałem kosmos bo widziałem już sztuki w ciągu ostatniego miesiąca, które wyglądały jak z salonu, a cena oscylowała w granicach 21-23 tys. Za 17-18 tys. można znaleźć coś o mniej salonowym wyglądzie, ale też w godnym stanie i z masą akcesoriów.
Co do DRki to miałem plan awaryjny, żeby zostawić sobie Bandziora i kupić za 5 tys. właśnie takie moto z początku lat 90tych z milionem części zapasowych. Pojawiła się taka oferta w okolicy, ale sprzedający się waha czy nadal chce sprzedać
@Fizolof możesz rozwinąć myśl dlaczego wybrał byś XT660Z zamiast T7?
Dandi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Maroko po taniości czyli moto na przyczepie. Szukamy chętnych przestępca Umawianie i propozycje wyjazdów 6 15.05.2014 09:14
Krew, pot i łzy czyli moje spotkanie z Czarną Afryką [2012] Neno Trochę dalej 52 07.03.2013 13:42
Nowe moto...... czyli o przewadze jednych świąt nad drugimi sizyrk Inne tematy 65 19.01.2013 20:28
Umiejętności, czyli jak położyć moto ? A.Twin Wszystko dla Afrykańczyka 62 02.09.2010 08:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.