Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.10.2015, 07:49   #11
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,974
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 5 godz 54 min 0
Domyślnie

Tak i nie polecam Ci tej miejscówki , wszystko ustawione pod DE , A , CH . Komercja tryska z każdej dziury a sympatyczność i gościnność rumuńska w tym miejscu nie istnieje do tego ceny jak na RO nie przystało . Znajdź sobie inną bazę , po drugie jeśli tam trafisz to zostaniesz zmuszony do wykupu winietki 20 euro a wynika to z tego ze ludzie zaczynają to kultowe miejsce olewać , przez co brakuje im kasy . Tego roku była dwudziesta rocznica enduromanii liczyli na tłumy a było bardzo skromniutko , pewnie dlatego każdemu nie uczestnikowi enduromanii wręczają opłatę .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2015, 17:27   #12
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 21 godz 46 min 51 s
Domyślnie

Adagiio, dzieki za opinie. Jak zobaczyłem ich cennik to leko mnie zmroziło. To nasz pierwszy wyjazd na off do Rumunii, stąd tyle pytan i czasem nie mądre pomysły
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2015, 18:02   #13
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,974
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 5 godz 54 min 0
Domyślnie

Dowiedziałem się dziś że jedziemy w okolicy 10 listopada zakończyć sezon w Romanii , oczywiście jak będą warunki do jazdy i pogoda . Jak byście mieli ochotę to możemy Was przygarnąć .
Zdrowia .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2015, 21:56   #14
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 21 godz 46 min 51 s
Domyślnie

Startujemy 23.10 i wracamy za tydzień ale dobrze wiedzieć że jeszcze będzie jakaś ekipa w tym sezonie. Zarezerwowalem na kilka dni pensjonat w okolicy Huedin, na miejscu ogarniemy może lepszą miejscowkę. Dzięki, przyczepności i pogody życzę
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2015, 14:37   #15
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 21 godz 46 min 51 s
Domyślnie

Heja
Krótkie podsumowanie wątku. Zrobiliśmy z Jackiem tygodniowy offowy rekonesans po Rumunii. Wcześniej bywałem tam tylko tranzytem na afryczce. Dojazd z W-wy (lawetą) zajął nam ok 15 h, wylądowaliśmy na północy masywu Apuseni. Po 3 dniach szwendania przenieśliśmy się z całym majdanem na południe i znowu kilka dni jazdy na moto.

Góry niższe niż Maramuresz (max 1800 m npm), więc nieco cieplej o tej porze roku. Rano chłodno, przymrozki do -4 C. Pogoda była idealna, bezchmurnie, w ciągu dnia 15-18 stopni. Realne przeloty w łatwym i średnim terenie to max 150 km, potem robi się ciemno. Świadomie omijaliśmy typowe drogi zrywkowe - tam lepiej jechać jakimś lekkim liściem w 2T. Niestety, miejscami kładą asfalt To co na mapie lub w opisach oznaczone jako szutrówka bywa już idealnym asfaltem, zwłaszcza w dolinach tam gdzie wioski.

Najtrudniejsze były dwa odcinki: błoto na połoninach (tłuste cholerstwo) i kamienisty zjazd z najwyższego szczytu masywu (Curcubata) na zachód, bo od wschodu jest wygodny dojazd szutrówką.

Mogę tylko potwierdzić wcześniejsze opinie: Rumunia jest rajem do szwendania się na moto. Jest relatywnie blisko, sporo dobrych pensjonatów, jest gdzie zjeść coś ciepłego i ciągle jest dosyć tanio choć oczywiście jest trochę drożej niż na Ukrainie.

Zdjęcia z Rumunii tutaj: https://goo.gl/photos/AifY4dMn1MvMnABL7
Jak ktoś chce nasze tracki, to są tu: http://www.gpsies.com/mapFolder.do?id=53726

Jeszcze tam wrócimy
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2015, 19:06   #16
emilxtz
 
emilxtz's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Hajnówka
Posty: 536
Motocykl: Ktm 690r bmw rt
Przebieg: mały
emilxtz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 4 godz 22 min 52 s
Domyślnie

Fajny wyjazd zazdroszczę Wam i nie mogę doczekać się wiosny. Na pewno tam pojadę i skorzystam z tracków.
emilxtz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.