Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.08.2011, 23:53   #11
Lewar
Niepozorny
 
Lewar's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wiocha na Jurze, bliżej Krakowa niż Częstochowy
Posty: 565
Motocykl: Bardzo stara Teresa
Lewar jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 42 min 59 s
Domyślnie

W Sewastopolu rekomenduję Panoramę Wojny Krymskiej, wycieczkę łodką i oglądnięcie rosyjskiej floty czarnomorskiej oraz tresurę fok i innej zwierzyny wodnej - wszystko w centrum. Parę kilometrów za Sewastopolem jest panorama z okr. 2 wojny św. ale nie pamiętam w którym kierunku.
Polecam też w okolicach Jałty ( ponoć rośnie tylko tam ) zakup i degustację specjalnej odmiany cebuli ( kolor-bordowy, kształt lekko spłaszczony ) stoją z tym towarem na drodze. Doskonała posolona na chlebuś z masełkiem i do tego wódeczka...dużo wódeczki.
No i piękna widokowo droga Ałuszta - Sudak nad samym morzem.
__________________
Moja jest tylko racja bo to Święta Racja.
A nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza bo moja racja jest najmojsza i tylko ja ją mam.
( Dzień Świra )
Kocham Łódź
Lewar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2011, 16:12   #12
yourij


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Kraków
Posty: 3
Motocykl: nie mam AT jeszcze
yourij jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 4 min 26 s
Domyślnie

coś od siebie dorzucę, niestety brak zdjęć.
Na Krym prowadzą dwie "cywilizowane" drogi - M17 i M18
Jest i trzecia, prowadzi około 100km mierzeją wzdłuż Morza Azowskiego.
Część Morza Azowskiego od strony półwyspu krymskiego jest niemalże odcięta (znajoma Ukrainka stwierdziła, że to słodkie jezioro).
Droga jest zaznaczona na papierowych mapach, przebiega przez dwie czy trzy miejscowości (pojedyncze zabudowania tak na prawdę).
Miejsce niesamowicie dzikie, podczas jazdy mijał nas jeden samochód, jeden jechał równolegle z nami, jeden piechur z plecakiem...

Nawierzchnia - droga polna, utwardzona kamieniami i ubita jakimiś pojazdami gąsiennicowymi (mogą boleć ręce). Uwaga na pył.

Świetne miejsce na odludny nocleg, mnóstwo dziko żyjących ptaków, woda czysta... rezerwat niemalże. Jedyne ślady ludzkie to b. rzadkie zabudowania (blisko małych stawów hodowlanych lub czegoś podobnego).

link:http://maps.google.pl/maps?q=Krym,+U...7&vpsrc=6&z=11
od strony półwyspu droga zaczyna się w miejscowości Kam'yans'ke (półwysep Kercz)
yourij jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2011, 18:21   #13
gdziala
 
gdziala's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Nysa/Reykjavik
Posty: 405
Motocykl: CRF1000
gdziala jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 57 min 30 s
Domyślnie

Potwierdzam -Strjełka Arbacka-warto przejechać
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Picture 911.jpg (276.4 KB, 15 wyświetleń)
gdziala jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2011, 18:33   #14
Cezary


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 140
Motocykl: XTZ 750
Cezary jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 10 godz 18 min 32 s
Domyślnie

ale na xj to hardcor był...
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg DSC_0398.jpg (276.2 KB, 10 wyświetleń)
Cezary jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2011, 19:03   #15
maryjan
kapłan maryjan
 
maryjan's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Krakuff
Posty: 203
Motocykl: Super Penera
Przebieg: 667
maryjan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 8 godz 23 min 14 s
Domyślnie

E tam Marcin dał radę na BieMdablju K1200 ale komary to dopiero hardkor był na striałce ...

To nasze (a w zasadzie Misia) małe wypociny z 2010 roku - http://www.motokrym.za.pl/

PS: I kto powie, że plastikiem się nie da po plaży

Ostatnio edytowane przez laska : 04.09.2011 o 13:10 Powód: Linki do obrazków kuleją, wyciąłem bo pojawiły się reklamówki hostingu.
maryjan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2011, 00:10   #16
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,695
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 13 godz 33 min 36 s
Domyślnie

Miałem tamtędy jechać ale powiedzieli mi, że osobówką mogę zapomnieć...
Teraz patrze na foty i widzę, że się da i warto
Tylko, że to dosyć uciążliwa droga niestety, a moja Primera nie lubi jak jest nierówno.
W ogóle jeśli ktoś narzeka na polskie drogi to polecam Ukrainę

... no i pamiętam, że obiecałem uzupełnić fotki w pierwszym poście ale ciągle brakuje czasu
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2011, 12:10   #17
yourij


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Kraków
Posty: 3
Motocykl: nie mam AT jeszcze
yourij jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 4 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Poncki Zobacz post
Miałem tamtędy jechać ale powiedzieli mi, że osobówką mogę zapomnieć...
da się, dla przykładu skodą z '89 roku. Odpadła tylko popielniczka, odkręciła się śruba łącznika lewarka ze skrzynią (po jakimś czasie) i szyba zaczęła opadać.
yourij jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2011, 12:45   #18
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,695
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 13 godz 33 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał yourij Zobacz post
da się, dla przykładu skodą z '89 roku. Odpadła tylko popielniczka, odkręciła się śruba łącznika lewarka ze skrzynią (po jakimś czasie) i szyba zaczęła opadać
No co mam powiedzieć... bardzo żałuję
Następnym razem chętnie tamtędy przejadę.
W tym roku mieliśmy mało czasu i nie bardzo chciałem ryzykować jeżdżenie w kółko.
Kierowca Kamaza jednoznacznie powiedział, że się nie da.
Kij mu w oko
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2011, 22:27   #19
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,695
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 13 godz 33 min 36 s
Domyślnie

Zgodnie z obietnicą uzupełniłem opisy i dodałem fotki w pierwszym poście.
Co prawda trwało to trochę dłużej niż sądziłem ale co poradzić
Zachęcam do zapoznania się.
Jeśli ktoś ma jeszcze fajne miejscówki, chętnie dopiszę.
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2011, 00:33   #20
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,297
Motocykl: XRV650
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 15 min 53 s
Domyślnie

To ja dopiszę co wg. mnie ciekawego poza wymienionymi:

1) Droga T0117 z Jałty do Bakczysaraju- super asfalt i winkle do pozamykania oponek, a co jakiś czas punkty widokowe


2) Skalne miasto Mangup-Kale z wykutymi przed wiekami izbami mieszkalnymi



3) Kolejka linowa na górę Aj-Petri (1234m.n.p)


4) Widoki na wybrzeże i Morze Czarne z Aj-Petri



5) Pałac Woroncowa w Ałupce(miasteczko powstałe ok. X w.n.e od 1475r do 1783 było we władaniu Tureckim- potem przeszło w rece rosyjskie)
Woroncow został mianowany generałem-gubernatorem kraju Noworosyjskiego i w 1823 roku przybył na Krym a w Ałupce nad samym morzem postanowił zbudować pałac w stylu angielskim.



6) Bajker Pub w Sudaku- ciekawie urządzone i przyjazne dla motocyklistów miejscem ze świetnią kuchnią i miłą obsługa. Ceny nieco wyższe niż w innych knajpkach ale super atmosfera a motocykliści dostaja 20% zniżki na jadło i napitek a odbywa sie to na zasadzie pokazania dowodu rejestracyjnego, który kelner zabiera, znika z nim za barem i nie ma go 8-10 min.




7) Parę km. za Sudakiem miejscowość Słoneczna Dolina- produkuje się tam m.in. słynne wina "Czarny Doktor" i "Czarny Pułkownik".
Poza tymi markowymi mozna się zaopatrzyć w różnorakie winka lane "z kija" w plastikowe butelki.


8) Szolkino- mieści się tam niedokończona elektrownia atomowa (Atomelektrostancja).
Wybudowana za 1mld. dolarów i ukończona w 90% elektrownia(brakowało tylko materiału rozszczepialnego w reaktorze) po wybuchu w Czarnobylu na skutek protestów ludności nie została uruchomiona a obecnie to kupa betonowych płyt i złomu, który szabrują miejscowi.



Samo miasteczko Szolkino było najnowszym tworem epoki komunizmu- miasto nie ma nazw ulic, jest zbudowane na planie koła i są tylko nr. bloków- obecnie bloki to obraz nędzy i rozpaczy- powybijane szyby lub poutykane okna folia srebrną lub jakimiś szmatami; w mieście prawie nie widać mieszkańców a jedynie na targu przy tutejszym PKS-ie pojedyncze osoby. Zardzewiałe, siatki i urządzenia na placach zabaw tworzą przygnębiającą atmosferę- miasteczko spokojnie mogłoby grać w filmach Alfreda Hitchcocka- prawie nie widac tu mieszkańców ...tylko te koszmarne bloki z wielkiej płyty.
Z ciekawostek to aż 40% z 16 tys. mieszkańców zasiedlonych tutaj niegdyś miało wyższe wykształcenie techniczne- były to kadry dla powstającej tutaj elektrowni; obecnie nie wiadomo ile osób tam mieszka ale w mojej ocenie niewiele i tylko w sezonie urlopowym...



9) Dla podróżujacych autostradą Kijów-Odessa godny polecenia motel E95 (na 425km autostrady)- standard "europejski" choć ceny też nie ukraińskie- w 2009. cena była 495HR/pok. 2os. ze śniadaniem ale standard super- sauna, basen, korty tenisowe...


ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Co zobaczyć w Serbii i w Czarnogórze Poncki Przygotowania do wyjazdów 138 03.08.2023 12:36
Mazury - co warto zobaczyć? deftones Przygotowania do wyjazdów 5 20.06.2013 19:15
Maroko w maju wypożyczonym samochodem. Co warto zobaczyć?! Poncki Przygotowania do wyjazdów 10 12.04.2013 13:07
Macedonia - co warto zobaczyć. Może Korab? Poncki Przygotowania do wyjazdów 15 20.07.2012 16:23
Grecja...Turcja..co tam warto zobaczyć z siodła Afryki??? kamek Umawianie i propozycje wyjazdów 12 15.07.2008 12:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.