Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.07.2012, 01:24   #11
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

GS 800 miał 12 akcji serwisowych. Może ktoś wymienić na czym nie oszczedzali w nim marketingowcy w bmw..? Chyba tylko na cenie nowego



rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2012, 10:02   #12
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 2 godz 1 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sizyrk Zobacz post
Po paru latach na różnych motocyklach dam parę moich przemyśleń: - do jazdy we dwoje - dwa garnki - do jazdy długodystansowej - dwa garnki - im krócej tym bardziej jeden garnek - im dalej od cywilizacji tym mniej elektroniki - im gorsze paliwo tym ostrożniej z wtryskiem - im trudniejszy teren tym lżejsze moto i lepsze opony - im więcej bagażu tym bardziej Africa - im lepszy łącznik między podnóżkami a manetkami tym mniejsze znaczenie ma maszyna

Może to komuś pomoże w wyborze.

A teraz parę słów o ideologii i legendzie. Afryka do mnóstwa rzeczy się nie nadaje. Nie nadaje się na długie przeloty autostradowe, nie nadaje się na tor wyścigowy, nie nadaje się na tor motocrossowy, nie nadaje się do błota, nie nadaje się na kamienie, nie nadaje się w góry... Wszędzie jednak w tych miejscach widziałem Afryki. Nie twierdzę, że to najlepszy motocykl - są lepsze na tory, do błota, w góry. Ale ten wszędzie dawał radę. Nie twierdzę, że inne by nie dały. Po prostu nie widziałem tam tych motorków. Jest jakaś przyczyna: prawdopodobnie i ta o której ktoś tu napisał, że użytkownicy Afryk są bardziej skłonni do zabierania swoich motocykli tam gdzie być nie powinny. Tak, są na pewno bardziej rąbnięci. Tak się jednak dziwnie składa, że jeżdżą na Afrykach dobrzy ludzie, niekoniecznie zresztą najlepsi jeźdźcy. Wszędzie trafiają się dranie, ale środowiskowo afrykańczycy to najfajniejsza ekipa. Nie dlatego, że moja. Sam już jeżdżę suzuki DR, bo jestem już na Afrykę za słaby, nie udzielam się na afrykańskim forum, a w każdym razie nie częściej niż tutaj. Po prostu po kilku akcjach widzę, że afrykańczycy mają fajne serca, niezależnie zresztą od posiadanego sprzętu, większość moderatorów na tamtym forum przesuwa się innymi niż afryka motocyklami.
Do Afripedii to . Na pohybel Pomarańczowym Szachownicom
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2012, 10:52   #13
dopra
 
dopra's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Poznań
Posty: 628
Motocykl: DR650SE
Galeria: Zdjęcia
dopra is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 1 dzień 14 godz 52 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
GS 800 miał 12 akcji serwisowych. Może ktoś wymienić na czym nie oszczedzali w nim marketingowcy w bmw..? Chyba tylko na cenie nowego
W przeciwieństwie do Japończyków z Hondy, Niemcy poprawili po wypuszczeniu modelu pewne niedociągnięcia, to jest prawidłowe działanie, a nie przez kilkanaście lat wypuszczać ten sam model motocykla z tymi samymi wadami
dopra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2012, 11:20   #14
t0m


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Gdynia
Posty: 37
Motocykl: nie mam AT jeszcze
t0m jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 6 godz 24 min 44 s
Domyślnie

ja bym się nie przesiadł - jeżdżąc 3 lata mniejszym z Twinów przeszedłem prawie przez wszystkie akcje serwisowe, ale za to (jak dotąd) z każdej wyprawy wracałem sam - albo naprawiając motocykl na miejscu albo wracając trochę wolniej z informacją o błędach na wyświetlaczu. To motocykl jak każdy inny, ze swoimi wadami i zaletami, ale trochę zadbany da dużo frajdy.

Zawsze się wściekam jak coś jest nie tak z motocyklem, i czy będzie to bmw, honda, yamaha czy ural - będę wściekał się tak samo.
t0m jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2012, 11:30   #15
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dopra Zobacz post
W przeciwieństwie do Japończyków z Hondy, Niemcy poprawili po wypuszczeniu modelu pewne niedociągnięcia, to jest prawidłowe działanie, a nie przez kilkanaście lat wypuszczać ten sam model motocykla z tymi samymi wadami

Co kto lubi, ja wole 3 furie afrykańskie niż 12 usterek gs800
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2012, 16:47   #16
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 25 min 0
Domyślnie

Czytałem jakiś czas temu relację z wypady na Syberię pewnego Hiszpana z babeczką na BMW gs 800, gdzieś w czarnej dupie padł tylny amor, chyba tydzień czekali na zamówiony nowy, później coś z elektryką mieli i jeszcze kilka przygód...ale w końcu przy pomocy wielu ludzi jakoś się doczłapali do końca wyprawy. Niewątpliwie fajny sprzęt ten GS, charakterystyka silnika jak dla mnie bajka, prowadzenie też, ale japońskiej bezawaryjności jeszcze nie przeskoczyli. Ale gdyby to się im udało to dzisiaj nie kupiłbym, żadnego japońskiego turystycznego enduro, bo o ile od strony technicznej wiedzą jak zrobić dobry motocykl, to sama idea jaką się kierują przy konstruowaniu turystycznych enduro jest jakaś posrana. (No może poza Yamahą Tenere 660) Afryka to ostatni Mohikanin.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2012, 19:54   #17
luzMarija
 
luzMarija's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Środa Wlkp.
Posty: 511
Motocykl: xr400r, cbr1100xx
luzMarija jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 18 godz 2 min 38 s
Domyślnie

Dodam moje dwa grosze- w ostatni weekend jeździliśmy razem - Kruk na felernym gs800, Banditos na Oldze (AT) no i moja skromna osoba na Piekielnicy (xr400). Głównie w terenie, ale nie o tym teraz.
Jak sam Krukoza przyzna Afri wciąż wygląda cool, brzmi zayebiaszczo, ludzie podchodzą, panny na mieście oglądają się. Ma sporo lanserskich punktów i to nie tylko moja opinia.
Dla mnie to wciąż dobry i godzien zainteresowania motocykl i nie demonizowałbym przejścia z gs800 na AT. Zwłaszcza że różnica hajsu wystarczy na przynajmniej dwie niezłe wyprawy.
luzMarija jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2012, 22:08   #18
kruk


Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 53
Motocykl: v-strom650, drz400e chce ATchyba
kruk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 17 godz 35 min 42 s
Domyślnie

kur... sam juz nie wiem, wlasnie z amorkiem mialem akcje podobna do opisywanej powyzej, w gruzji w gorach wylal sie caly olej z amprka wiec 45km do wioski na samej sprezynie pozniej 400km w busie nastepnie 2dni jazd po szrotach z lokalnym mechanikiem od skuterow(motocyklowych mechanikow w gruzji brak) i skonczylem na amorku z mercedesa ML z moja sprezyna i kilkoma innymi czesciami dospawanymi z amorka bmw, w gruzji bmw nie ma wiec takie kombinacje trzeba bylo odstawiac. bmw polecilo mi dojechac do ukrainy bo dam bmw serwis jest, wiec ja na prom 450dolcow 3 dni sie jebie promem towarowym przez moze czarne wysiadka w odessie strzala do bmw a kolo spoko mozemy zamowic czesc trzeba czekac 3tyg, to co robimy? sie cymbal pyta, wiec ja na moto i do pl, tam kilka klotni z dilerami i moto naprawione, oczywiscie 3500zl musialem z wlasnej kieszeni wyciagnac a pozniej w uk mi bmw oddalo.
Moj jest z maja 2011 wiec juz powinien nie miec zadnych usterek czy akcji serwisowych bo wszytko zostalo "poprawione".
moto mnie sie naprawde podoba i gdyby nie bylo zadnych problemow z nim to bym trzymal, spalanie na wyprawie do gruzji wyszlo mi 4,3l/100km i to moto obladowane, na zadnym innym moto tego nie osiagne, a to duza czesc kapusty jezeli chodzi o dalsze wyprawy wiec wazna sprawa.
kiedys mialem vstroma na droge i drz400e w las ale za malo czasu mialem na 2 moto i za malo terenu u mnie wiec stwierdzilem ze kupie jeden "uniwersalny"
990adv zawsze mnie sie podobal ale tu chyba z awaryjnascia jak w 800tce plus spalanie 2razy wieksze, no chyba ze sie myle.
wiele nie wymagam - niezawodnosci (jak w moim bylym vstromie 35000km w 2lata i ZERO problemow, NIC, ale o terenie nawet lekkim lepiej zapomniec)
na AT przesiadlbym sie tylko ze wzgledu na niezawodnosc, ale z tym to podobno tez nie do konca prawda a faktem jest ze w gsie mi juz mocy brakowalo to pewnie na AT bym zasnal, a moze nie, jezdzilem przez chwile afryka banditosa w zeszla sobote to dzwiek mnie podniecal wystarczajaco zeby nie myslec o mocy, nie wiem co on ma za wydecha ale masakra.
alem sie rozpisal

a jeszcze patzylem na necie to niby 1150 adv jest lzejszy o 20kg od zwyklego 1150? moze 1150 to jakies wyjscie? czy poprostu sie nie pieprzyc i kupic 990adv i tyle?
kruk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2012, 22:26   #19
dopra
 
dopra's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Poznań
Posty: 628
Motocykl: DR650SE
Galeria: Zdjęcia
dopra is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 1 dzień 14 godz 52 min 55 s
Domyślnie

jak jeździsz w trasy gdzie są dziury to może zainwestuj w amortyzator np. ohlinsa i po kłopocie. Dopracuj motocykl pod siebie i tyle. A jeżeli w GS800 do mocy się przyzwyczaiłeś, to przesiadka na AT może być dla Ciebie załamująca, bo obładowana AT nie ma mocy wyprzedzić tira na trasie. Co innego 990, tam mocy pod dostatkiem.
dopra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2012, 22:37   #20
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,970
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 42 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nicek27 Zobacz post

Niech się tylko Elefant sprzeda...
Ex1, jak się tym jeździ?
noo jeździ się fantastycznie! motocykl może nie dla każdego, ale dla mnie jak najbardziej. bo to jest właśnie ten motocykl który naprawdę daje radę.wszędzie!!!!

w terenie na dobrych oponach latam z exc i lc4-kami, na wyprawy i zloty latam z lc8-kami afrykami i GS-ami, a po mieście latam ze ścigami i innymi potworami drogowymi wszędzie nie odstaję. no chyba że na autobanach bo tam brak owiewki skutecznie zniechęca mnie do jazdy powyżej 160-180 km/h.

ale tu znów pytanie czy lubisz teren.? jak tak to pewnie że sobie kup!
SE to motocykl dla kogoś kto lubi byszować w krzakach ale nie koniecznie chce się godzić na wybrującego i pierdzacego singla. dodatkowo w pakiecie dostajesz fenomenalne zawieszenie, które naprawdę działa jak w citroenach.
(między zawichą gs800 a katem jest przepaść).

jak z awaryjnością, nie jest źle! Awarie silnika w nowszych LC8 to rzadkość, praktycznie niespotykana sprawa. Podobnie jak w afryce jest kilka spraw o które trzeba zadbać aby mieć spokój. nic więcej!

aaaa i jest jeszcze jedna sprawa, lc8 nie nadaje się dla osób o spokojnym usposobieniu, misiaczków, leniwców, i innych milusińskich stworków
ten motocykl pobbudza, endorfiny adrenaliny i dopaminy... kiedy boli głowa i chcesz po prostu pojechać z A do B na spokojnie..... weź auto!!
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Powstało forum BMW F800GS Kuba z Lodzi Inne tematy 41 16.02.2011 15:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.