Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.09.2020, 11:08   #131
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,922
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 9 miesiące 43 min 59 s
Domyślnie

Bukowski, mamy na wsi podberlinskiej piękny krajobraz i pozatym nic nam nie wolno. Nie robimy nic i podziwiamy z okna widok. I tak leci sobie to życie...
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2020, 11:21   #132
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 481
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 8 godz 38 min 54 s
Angry

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
"Rolnik chciał na łące postawić zadaszenie dla koni, ale jak wiadomo zepsuje to krajobraz. Krajobraz ów nie należy do rolnika tylko dla wszystkich w wiosce."

ja się z tym zgadzam akurat. Zabudowa polskich wsi, szczególnie po 1990 roku to architektoniczny dramat. I tak jak chętnie zamieszkałbym na wsi pod Amsterdamem czy innym Berlinem, to wokół Warszawy - nigdzie, gdzie jest zwarta zabudowa. Gargamele, pieciusetmetrowe "dworki" na działkach 1200 metrów,. plastikowe sidingi i niebieskie blachodachowki. Dookola pierdolnik, dziurawa wanna i cegły z kurnika przykryte papa, bo kto zabroni?

Suweren, jak już weźmie kredyt na chałupę, robi po uważaniu, a potem tacy esteci jak ja nie mogą znaleźć miejsca do zamieszkania żeby nie puszczać pawia przy każdym spacerze do sklepu. Ten wasz ukochany wschód jest pod tym względem jeszcze gorszy z mojego punktu widzenia.

Ale tak czy inaczej się nie dogadamy, myślę że na umwonej Wiśle jest symboliczna granica między Tutsi i Hutu.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
A skąd się bierze Twoja pewność , że wybudowany przez Ciebie skromnego z natury estetę dom nie będzie "gargamelem" dla Twoich nieszczęsnych sąsiadów. Skąd pewność że nie będziesz musiał codziennie zmywać pawi z podjazdu ?
Ps. Saiding był hitem początku lat 90 i w owym czasie był dość drogi , dlatego akurat na wsiach było go mało. Wystarczy że porozglądasz się po Warszawie a znajdziesz tam kiczu za połowę wsi polskich , zacznij od Raszyna i poleć w dowolną stronę.
Ps.2 Wyobraź sobie że wiele domów powstało i nadal powstaje bez kredytów , to tylko kwestia perspektywy troszkę dłuższej niż czubek własnego nosa.
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2020, 12:41   #133
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Bukowski, wystarczy w okolice takiego zakopanego pojechac (unikam jak ognia). W lesie reklam, bilboardow i innych tablic typu wolne pokoje ciezko znaki drogowe wyszukac. Czasem trzeba sie troche powysilac zeby z poziomu miasta gory zobaczyc. Wszystko oczywiscie stoi na prywatnym terenie - bo nikt mi k..a nie bedzie mowil co moge a co nie
A hitem mial byc ten nieszczesny "prestizowy hotel", wysoki - wsrod zabudowy max 2-3 pietrowej, co to mial stanac na dzialeczce niewiele od niego wiekszej, bo "z widokiem na gory", zaslaniajac pzy okazji widok sporej okolicy. Zameczek w Puszczy Noteckiej to tez ciekawy ewenement.

No bo pan szlachta panem jest na wlosciach.

To tak w temacie patrzenia w perspektywie dluzszej niz koniec wlasnego nosa
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2020, 13:18   #134
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 481
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 8 godz 38 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GregoryS Zobacz post
Bukowski, wystarczy w okolice takiego zakopanego pojechac (unikam jak ognia). W lesie reklam, bilboardow i innych tablic typu wolne pokoje ciezko znaki drogowe wyszukac. Czasem trzeba sie troche powysilac zeby z poziomu miasta gory zobaczyc. Wszystko oczywiscie stoi na prywatnym terenie - bo nikt mi k..a nie bedzie mowil co moge a co nie
A hitem mial byc ten nieszczesny "prestizowy hotel", wysoki - wsrod zabudowy max 2-3 pietrowej, co to mial stanac na dzialeczce niewiele od niego wiekszej, bo "z widokiem na gory", zaslaniajac pzy okazji widok sporej okolicy. Zameczek w Puszczy Noteckiej to tez ciekawy ewenement.

No bo pan szlachta panem jest na wlosciach.

To tak w temacie patrzenia w perspektywie dluzszej niz koniec wlasnego nosa
Czy jako "szlachcic" posiadajacy ATAS-a , będziesz pokornie słuchał jak to gówniany motocykl i w jakim gównianym kolorze a i z jakimi gównianymi dodatkami , czy może krótko i dosadnie powiesz ... odstosunkuj się człeku , kup se lepszy . Dopóki nikt Tobie na motocykl , samochód , działkę , dom itd nie dał pieniędzy to wara mu od tego co i jak robisz z swoją własnością.
Swoją drogą ciekawą terminologię stosujesz do opisania "stosunku" własności. Tak sto lat temu nazywano właścicieli czegokolwiek w Rosji , a co potem z tego wyszło to powinniśmy wszyscy pamiętać. Tam też zaczęto nakazywac jedyną słuszną drogę tzn "mojszą" bo ona jest lepsza , rozsadniejsza ... od "twojszej"
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2020, 14:54   #135
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,423
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 15 godz 16 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
(...)
Suweren, jak już weźmie kredyt na chałupę, robi po uważaniu, a potem tacy esteci jak ja nie mogą znaleźć miejsca do zamieszkania żeby nie puszczać pawia przy każdym spacerze do sklepu. (...)
No właśnie. Jak śmie na własnej działce za pożyczone pieniądze, które odda podwójnie, budować dom, który mu się aktualnie podoba i na który dostał pozwolenie ? ? I to bez pytania sąsiadów obecnych i potencjalnych przyszłych, będących estetami większymi przecież niż on, czy kolory i kształty nie będą ich nadmiernie "niepokoić" ? ? Tak samo nie rozumiem dlaczego ludzie nie zrywają sidingu z elewacji zaraz po jego wyjściu z mody i nie zmieniają kolorów dachów z tego samego powodu. Zgroza normalnie !!! Poprzewracało się już w głowach od tego dobrobytu.

BTW, czy ktokolwiek próbował kiedyś znaleźć po pijaku dom, w którym mieszka, na osiedlu złożonym z kilkuset kompletnie identycznych ?
Jeśli nie to polecam np. Dublin, niezapomniana przygoda
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2020, 15:34   #136
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Ah no tak, stary argument, a bo w rosji, a bo komuna.
Jak dla mnie kazdy ekstremizm jest zly, bo nie zdarzylo sie jeszcze zeby prowadzil do czegos dobrego. A raczej konczy sie przyslowiowym je..ciem - czy to w skali mikro czy makro, i jakos samo sie to prostuje wychylajac sie w druga strone.
Gnojenie wlasnosci prywatnej za czasow slusznie minionych bylo ekstremizmem, i z zasady bylo zle. Podejscie "moje jest i mi wolno" - jest ok. Tak dlugo jak "wolno mi' nie wchodzi w wolno mi innych, no chyba ze mieszkasz na bezludnej wyspie. Bo wtedy przegiecie idzie w druga strone.
Eelewacja czy dach - luz, co do burdelu na podworku - to czesty widok, ale to prywatna sprawa.
Inna kwestia jest kiedy sprawa przestaje byc prywatna. Jakby chocby z naszego slaskiego podworka - chalupa za miliony cebulionow, mercedes jest, ale do niedawna cala zime palone bylo mułem i smieciami, w zwyklym piecu. Duzy dom, duzo mulu, duzo dymu. I pretensje wlasciciela ze sasiedzi calego osiedla maja pretensje do niego. Bo mu wolnosc ograniczaja, bo on bedzie palil czym chce. Ch..j tam z nimi i ich zdrowiem. No to weszly zakazy palenia mulem i smieciami, cos tam ten gosc teraz przebakuje o lewackiej unii.
Albo slynna pieczarkarnia, przy duzym osiedlu domow jednorodzinnych, tez mu wolno bylo. Ale sam tam nie mieszkal, po roku sp..l 30 km dalej, bo mu klimat przestal odpowiadac.

Prujesz wydech i jezdzisz do odciny w spokojnej miescinie - no powiedz mi serio trzeba byc Einsteinem zeby domyslic sie co bedzie dalej ?
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2020, 16:28   #137
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Tutsi-Hutu 2:2
Hutu trochę szybciej do inwektyw sięgają.
Ja tak czy inaczej w Bolandzie jeszcze tylko 5 lat, więc mam w dupie
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2020, 16:35   #138
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,423
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 15 godz 16 min 33 s
Domyślnie

GregoryS, kłopot w tym, że nawet jeśli się zgadzam z zasadą, że moja wolność kończy się na wolności mojego sąsiada, to się okazuje że każdy nawet tą granicę stawia jednak po swojemu. Dla większości będzie to trucie spalinami czy "zapachem" pieczarkarni, albo wstawienie wielkiej budowli pomiędzy niskimi domkami a widokiem na góry. To jak najbardziej rozumiem.
Zaskoczyło mnie przesuwanie tej granicy na kolor dachu czy elewacji sąsiada.

Wracając do wątku - zakazy dla motocykli mi się nie podobają ale też przestały mnie dziwić.
Ostatnio oddali nowy kawałek autostrady 1 km od mojego domu. Samochodów na tej autostradzie nie słyszę kompletnie (stojąc na tarasie jest albo nic albo tylko bardzo cichy, jednostajny szum), za to od ok. 18-tej do czasem 1-ej w nocy szlifierki testują nowy asfalt na pierwszych 2-3 biegach. Na luzie TEŻ! Co ciekawe, przy zamkniętych oknach nie słyszę pociągów, które mam 400m od domu, ale z 1 km słyszę grupę motocykli. Z tej odległości to akurat nie jest dla mnie uciążliwe, ale jest wiele domów znacznie bliżej tej autostrady, a jeszcze jak taka ekipa przejedzie przez miasteczko to sobie już nawet nie wyobrażam. I tak przez cały wieczór i weekendy. Naprawdę się nie dziwię tym zakazom.

A przecież można dokładnie tyle samo adrenaliny z przyspieszania wygenerować sobie na fabrycznych, dość cichych kominach. Jaki byłby powód zakazywania jazdy gdyby głośność motocykla była taka sama jak samochodu ? Pewnie nikt by na to nawet nie wpadł.
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2020, 18:50   #139
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 1 dzień 3 godz 26 min 21 s
Domyślnie

Każda chałupa z innej parafii. I to w starej Unii! Powinni tego zabronić i zamalować, bo jeszcze się ktoś pożyga!

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!

Ostatnio edytowane przez Tank : 18.09.2020 o 21:08
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2020, 19:15   #140
El Komendante
Banned


Zarejestrowany: Oct 2015
Miasto: Przystanek Oliwa
Posty: 350
Motocykl: Lublin Autobus
El Komendante jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 12 godz 52 min 56 s
Domyślnie

Słaby to przykład.
Miasta nigdy nie były budowane przez biedotę.
To włoski przykład budownictwa gdzie materiał pozyskiwany był z okolicy a wyprawa oparta na pucolanowych zaprawach, na które nie stać było szaraka.
Dlatego te miasta przetrwały wieki.

Za komuny budowano kwadratowe domy z prostej przyczyny. Dość dobrze uczono fizyki do poziomu szkoły średniej, do tego fachu budowania uczono w szkole a nie na budowie - jak dzisiaj. To były domy najtańsze w budowie.
El Komendante jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zakaz wjazdu do Iranu powyżej 250 ccm żuk Przygotowania do wyjazdów 116 07.07.2022 14:58
Zakaz wjazdu dla moto Mieciek Inne tematy 48 15.12.2019 10:47
zakaz gps-u w egipcie szynszyll Kwestie różne, ale podróżne. 2 07.08.2012 07:10
Święta, świeta i DAKAR... Patiomkin Inne tematy 270 12.02.2012 10:15
Zakaz wwozu żywności do Chorwacji od 1 czerwca! don_Pedro Przygotowania do wyjazdów 14 24.06.2008 12:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.