Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.09.2013, 11:39   #1191
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,630
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 9 min 9 s
Domyślnie

340$ za siodlo to sporo, mysle ze tu jest rownie dobrze, w komplecie cala pianka i obicie:

http://www.seatconcepts.com/products...0&sort=nameAsc
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2013, 11:42   #1192
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,668
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Orzep Zobacz post
...a propos siodła rowerowego, to zerknijcie na jakich "frykasach" ganiają Kolarze!
w rowerze w zależności od geometrii ramy siodło służy do czego innego.
im rama i pozycja bardziej sportowa tym siodło spełnia funkcję bardziej stabilizatora niż czegokolwiek na czym możnaby posadzić dupsko. 75% masy kolarza spoczywa na nogach.
musi tak być ponieważ aerodynamika nie jest przyjacielem i powyżej 40kmh 80% /!/ energii wkładanej w pedałowanie idzie w gwizdek z powodu oporów powietrza, trzeba się zatem mocno pokłonić fizyce.
im sylwetka bardziej wyprostowana tym wygodniejsze powinno być siodło/siodełko. tutaj per analogia do motocykli - jeśli siedzisz to corbin /czy ZetJohny / a jeśli ma być to endurzenie pełną gębą gdzie przynajmniej połowa czasu jest na stojaka ma być to kanapa wąska w 'kłębie' jak pokazał Ex1.

jak zwykle cięzko o kompromis ale o ile na GS widzę Corbina to na Adv już nie bardzo niemniej - do siedzenia IMO nie ma lepszej kanapy. gdyby to tylko tańsze bydło...

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2013, 12:12   #1193
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,970
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 42 min 20 s
Domyślnie

a mnie się wydaje że nie ma co dorabiać jakiejś wielkiej filozofii do tych wszystkich siodeł, kształt jest ważny oraz gęstość pianki dopasowana do naszej wagi, co poniektórzy jeszcze eksperymentują z obiciami, renazko ma świetny, materiał wielowarstwowy, coś jak alkantara z tym że nie przepuszcza wody, rewelacyjnie trzyma dupkę na siedzeniu
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2013, 12:16   #1194
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,865
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 23 godz 4 min 16 s
Domyślnie

powiem Ci że siodło zetjohnego nie przeszkadza mi w jeździe na stojaka, przednia część jest wąska, a o poszerzony tył mogę zaprzeć się nogami jak przechylam się do tyłu. Wiadomo, że mowa tu o balansowaniu takim klocem jak afra, w wścieklaku byłoby za szerokie ze względu, że tam się trochę inne wygibasy cielesne w terenie się robi...
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2013, 16:59   #1195
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 14 godz 39 min 59 s
Domyślnie

Mi Zetjohny zrobil siodlo na wzor Renazco.W sumie jest identyczne.Takie byly moje zalozenia ,a on im sprostal.W Kotlinie mozecie obejrzec,tylko nie dotykajcie .Podpisuje sie pod Matjasem:Corbin wymiata i nie ma lepszej opcji dla siedzenia.A to rowerowe tez kiedys mialem,kupilem bo myslalem ze bedzie git-zelowe.Na drugi dzien oddalem.Jest tak jak mowi Orzep i osobiscie nie chce zadnych zelow,srerow.Dlatego Zet-owi nawet o tym nie wspominalem.A Brooksa tez mam i poza tym,ze skrzypi jest swietne.Mam oczywiscie ten najwyzszy model z milionem sprezyn
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2013, 17:08   #1196
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 14 godz 39 min 59 s
Domyślnie

Pierwsza akcja serwisowa w 1190
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2013, 12:17   #1197
tymot


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Rzeszow/Newcastle
Posty: 16
Motocykl: Cbf 1000
tymot jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 4 godz 15 min 24 s
Domyślnie

Panowie, znalazlem taki post na innym forum i zaciekawil mnie opisany problem kata 990... sami opatrzcie

"...Trasa szczególnie w Tadżykistanie i Kazachstanie wymaga umiejętności jazdy w terenie w tym po piachu i dobrej kondycji. W Tadżykistanie na wysokości około 4000 m n.p.m niektóre motocykle nie dały rady np. KTM lC8 na wtrysku, który gasł i niestety nie wyjechał na tą wysokość (może taki egzemplarz, nie wiem), koledzy musieli się wrócić. Model lc8 z gaźnikiem dał radę, GS-y 1200 ADV bez problemów. Przydaje się duży zbiornik paliwa, w Uzbekistanie zdarzało się, że stacja były oddalone od siebie ok 400 km a jakość paliwa kiepska, jak motocykl nie przestawia się na niskooktanową benzynę to warto zabrać dodatek..."

Co o tym myslicie?
tymot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2013, 12:26   #1198
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

...czytałem też o przypadkach z BMW R1200GS, że niektóre miały problemy na takich wysokościach.
Były problemy z odpalaniem, ale wjechać- wjeżdżały
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2013, 12:35   #1199
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał tymot Zobacz post
Panowie, znalazlem taki post na innym forum i zaciekawil mnie opisany problem kata 990... sami opatrzcie

"...Trasa szczególnie w Tadżykistanie i Kazachstanie wymaga umiejętności jazdy w terenie w tym po piachu i dobrej kondycji. W Tadżykistanie na wysokości około 4000 m n.p.m niektóre motocykle nie dały rady np. KTM lC8 na wtrysku, który gasł i niestety nie wyjechał na tą wysokość (może taki egzemplarz, nie wiem), koledzy musieli się wrócić. Model lc8 z gaźnikiem dał radę, GS-y 1200 ADV bez problemów. Przydaje się duży zbiornik paliwa, w Uzbekistanie zdarzało się, że stacja były oddalone od siebie ok 400 km a jakość paliwa kiepska, jak motocykl nie przestawia się na niskooktanową benzynę to warto zabrać dodatek..."

Co o tym myslicie?
Jest to możliwe aczkolwiek wtrysk powinien dopasowywać dawkę paliwa zgodnie z odczytami sondy lambda.
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2013, 13:09   #1200
tymot


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Rzeszow/Newcastle
Posty: 16
Motocykl: Cbf 1000
tymot jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 4 godz 15 min 24 s
Domyślnie

a moze moto nie bylo przelaczone na slabsze paliwo?
tymot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego lubie moją HONDĘ? puszek Inne tematy 175 14.08.2014 15:59
Dlaczego lubię BMW, KTMa, Triumpha Orzep Inne - dyskusja ogólna 125 23.08.2013 20:28
Dlaczego lubie Africa Twin? sambor1965 Inne tematy 70 18.12.2009 23:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.