Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.05.2014, 14:12   #111
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,629
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 7 godz 6 min 46 s
Domyślnie

Szanuje podjete dzialanie, ale co to komu da? O kazda sciezke zapytasz w Polsce? A potem interpretacje lesnikow zamiescisz na forum w miliardzie postow? Przeciez nie bedzie lezec w interesie lesnikow ustalanie to co maja na swoich mapach. Wg mnie to musi byc bardziej obszerne dzilalanie wynikajace z czyjegos interesu, bo dlaczego mam byc kierowany na drogi zabronione uzywajac legalnie nawigacji?
redrobo jest offline  
Stary 07.05.2014, 14:13   #112
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 46 min 30 s
Domyślnie

Lupus dobrze prawi i ja siem podpisujem pod tym dwiema ręcami!
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline  
Stary 07.05.2014, 14:23   #113
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Panowie , zasada jest bardzo prosta: dostępne dla ruchu pojazdów silnikowych są tylko przebiegające przez las drogi publiczne ( wojewódzkie , powiatowe , gminne itp.) oraz te , które oznaczono znakami kierunku i miejscowości np. E4.Wynika to z ustawy o lasach a nie widzimisię leśników.Istnieje możliwość udostępnienia przez administratora terenu ( np. nadleśniczego ) drogi leśnej ale musi być ku temu ważny powód - np. dojazd w celu wykonania określonych prac.Żaden nadleśniczy nie odważy się udostępnić drogi leśnej bez wspomnianych wcześniej ważnych powodów bo złamie ustawę i w konsekwencji w krótkim czasie przestanie zarządzać tym terenem leśnym.Czy to tak trudno zrozumieć?!Pretensje i wnioski do ustawodawcy!
Klas jest offline  
Stary 07.05.2014, 14:37   #114
Patiomkin
 
Patiomkin's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Piastów k. Wawy
Posty: 491
Motocykl: CRF 450R, ST 1100, Rd03
Patiomkin jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 18 godz 58 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Klas Zobacz post
Panowie , zasada jest bardzo prosta: dostępne dla ruchu pojazdów silnikowych są tylko przebiegające przez las drogi publiczne ( wojewódzkie , powiatowe , gminne itp.) oraz te , które oznaczono znakami kierunku i miejscowości np. E4.Wynika to z ustawy o lasach a nie widzimisię leśników.Istnieje możliwość udostępnienia przez administratora terenu ( np. nadleśniczego ) drogi leśnej ale musi być ku temu ważny powód - np. dojazd w celu wykonania określonych prac.Żaden nadleśniczy nie odważy się udostępnić drogi leśnej bez wspomnianych wcześniej ważnych powodów bo złamie ustawę i w konsekwencji w krótkim czasie przestanie zarządzać tym terenem leśnym.Czy to tak trudno zrozumieć?!Pretensje i wnioski do ustawodawcy!
Czytałeś wątek leśny? To już wszyscy wiemy! Kilkukrotnie nawet bardziej łopatologicznie już to wykładano, ba nawet obraźliwie Nikt nie chce by ci biedni leśnicy potracili przez nas pracę Nie będę jednak wyjaśniał o czym jest ta dyskusja
Patiomkin jest offline  
Stary 07.05.2014, 14:45   #115
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Doskonale wiem o czym jest ta dyskusja ( choć nie jestem pewien czy jest tym o co chodziło autorowi w momencie zakładania tematu).
Skoro jednak czytałeś wątek leśny to z pewnością doskonale rozumiesz po jakich drogach można w lesie jeździć i mój post w takim razie nie był skierowany do Ciebie .
Wracając zaś do tematu głównego : można i należy moim zdaniem mieć pretensje do leśników o stawianie szlabanów bo to już jest nadinterpretacja przepisów.Lasy w Polsce są ogólnodostępne i wszelkie szlabany ograniczają ludziom np. udającym się na spacer rodzicom z dziećmi w wózku , inwalidom na wózkach oraz przystosowanych pojazdach , jak również służbom ratunkowym dostęp do lasu a tego robić nie wolno!
Klas jest offline  
Stary 07.05.2014, 15:09   #116
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,324
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 2 godz 8 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Panowie , zasada jest bardzo prosta: dostępne dla ruchu pojazdów silnikowych są tylko przebiegające przez las drogi publiczne ( wojewódzkie , powiatowe , gminne itp.) oraz te , które oznaczono znakami kierunku i miejscowości np. E4.Wynika to z ustawy o lasach a nie widzimisię leśników.I
No bez jaj.
U mnie na wiosce są szutrowe drogi przez lasy które nie są oznakowane w żaden sposób nazwami miejscowości. Można się nimi legalnie poruszać bo prowadzą do przysiółków i domostw, łączą wioski skrótem.

Nieznaoma osoba na bank nie wie czy wjeżdza do lasu w tym miejscu legalnie czy nielegalnie!!!
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline  
Stary 07.05.2014, 15:16   #117
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Naczelny ale nie twierdzę , że zasada o której mówię jest czytelna tylko piszę o tym jak brzmią przepisy i należy się domagać ich sprecyzowania ale to od ustawodawcy a nie wykonawcy.
Poza tym fakt , iż droga jest szutrowa nie wyklucza że jest drogą gminną np. i wtedy do gminy można mieć pretensje że nie oznakowała jej prawidłowo.Poza tym jeśli nikt się nie czepia , że jedziesz przez las skrótem do innej wioski nie znaczy wcale , że to jest zgodne z przepisami - może właśnie ktoś posłuchał głosu rozsądku i dlatego przymyka oko ?
Jeszcze raz podkreślam : nie twierdzę , że tak jak jest - jest dobrze ale nie można mieć pretensji do leśników za to że zły jest system!

Ostatnio edytowane przez Klas : 07.05.2014 o 15:20
Klas jest offline  
Stary 07.05.2014, 18:26   #118
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał NaczelnyFilozof Zobacz post
No bez jaj.
U mnie na wiosce są szutrowe drogi przez lasy które nie są oznakowane w żaden sposób nazwami miejscowości. Można się nimi legalnie poruszać bo prowadzą do przysiółków i domostw, łączą wioski skrótem.

Nieznaoma osoba na bank nie wie czy wjeżdza do lasu w tym miejscu legalnie czy nielegalnie!!!
Dokładnie tak! Ja w swojej okolicy znam przynajmniej kilka przykładów dróg lesnych lub przez las,
o których leśnicy twierdzą że są legalne. Te drogi nie mają ŻADNYCH oznaczeń,
ani nie ma żadnych reguł, po których można je rozpoznać.
Dlatego ten post: http://africatwin.com.pl/showpost.ph...&postcount=107
i ten: http://africatwin.com.pl/showpost.ph...&postcount=109
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Stary 07.05.2014, 19:21   #119
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Czytałeś moją odpowiedź , czy też czytasz wybiórczo to co pasuje do Twojej teorii ?
Klas jest offline  
Stary 07.05.2014, 19:48   #120
ocoloko
 
ocoloko's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 532
Motocykl: RD07a
ocoloko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Parę postów wcześniej napisałem, że też chciałbym wiedzieć, które "leśne" drogi są legalne. Poza przezwyciężeniem niechęci odpowiednich władz, żeby zabrać się za ten temat widzę również problem nazwijmy to natury technicznej. Zakładając, że znajdzie się dobra wola, co do oznakowania, czy znajdą się również pieniądze? Kto miałby je wygospodarować? Drogi w całym kraju należą do przeróżnych zarządców. Ile razy widzieliśmy koniec asfaltu dokładnie w miejscu z informacją o granicy gmin? Jednych na oznakowanie będzie stać, innych nie. Póki co pomijam zagadnienie zgrania konkretnych działań pomiędzy różnymi instytucjami, czy choćby sąsiednimi gminami, bo to jest w ogóle kosmos. Wiem jedno, nie chcę potykać się o znaki w plenerze, a rozjazdów w lasach i na polnych drogach jest od metra. Dobrze, że jest dyskusja. Może uda się dojść nie tylko do tego, żeby coś zrobić, ale żeby zrobić to dobrze.
__________________
"one for joy and one for sorrow"
ocoloko jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.