Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.01.2024, 11:18   #1
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Nie wiem o jakich danych piszesz ale też nie bardzo mnie interesuje dyskusja o tym w tym temacie. Może zabierz kolegów w miejsce odpowiednie i tam sobie dyskutujcie wasze teorie
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.08.2021, 13:06   #2
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 621
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 22 godz 28 min 46 s
Domyślnie

Tak, tylko, że w wypadku domostw, wiele z nich było budowanych przy innym natężeniu ruchu. Np wsie typu ulicówka. I tu argument budujcie się z dala od drogi nie działa. Po za tym względy praktyczne (odśnieżanie), oraz przestrzenne.
Kwestia ograniczeń na terenach jak tu roboczo nazwijmy "luźno zabudowanymi" wiąże się ze słabą infrastrukturą i pewnymi realiami, których "lubiący zapitalać koluń" przejeżdżający okazjonalnie nie zrozumie.

Często takie odcinki służą za kręgosłup tym miejscowością. Poruszają się nimi obładowane koszami z zakupami, babki. Często bieda robotnicy wracający z pobliskich fabryk na skuterkach, czy matki wyprowadzające dzieci w wózkach na spacer.
A chodnika/ścieżki rowerowej brak. Pełno dojazdówek z przydrożnych posesji jeszcze w gratisie. Nikt tym ludziom nie wybuduje równoległych do głównej drogi ciągów komunikacyjnych aby ograniczyć liczbę skrzyżowań. To wszystko moneta.
Stąd takie ograniczenia.

Nie ma co porównywać na dzień dzisiejszym z zachodem. Jeszcze nie ten poziom infrastruktury drogowej.

Ktoś uznał u władzy, że trzeba wziąć za ryja część drogowych husarzy. Niestety, uważam, że z 80% wypowiadających w tym wątków userów się do nich zalicza. Po wstawianych opiniach wnioskuję.

Clue problemu polega na tym jakie stawki będą za drobniejsze wykroczenia. I jaka będzie egzekucja przez pały. Tego jeszcze nie wiemy.

Jak cios pójdzie w tych co 30+km/h na starych zasadach (oznakowane radary i dotychczasowa liczba patroli) to jestem na tak. Sporo wydyga i tu widzę pozytyw, zwłaszcza na jedno jezdniowych krajówkach z wyasfaltowanymi poboczami.

Z perspektywy szkoda, że rykoszetem dostaniemy i my w przypadku wyprzedzania w niedozwolonych miejscach. 100-200pln było naprawdę "friendly".
Luti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.08.2021, 14:20   #3
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,401
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 10 godz 27 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Luti Zobacz post

Ktoś uznał u władzy, że trzeba wziąć za ryja część drogowych husarzy. Niestety, uważam, że z 80% wypowiadających w tym wątków userów się do nich zalicza. Po wstawianych opiniach wnioskuję.

osobiście jeżdżę b. wolno zero punktów i tak od wielu lat, nie mniej jednak ograniczenia jakie mamy uważam za przesadzone i często nieadekwatne do sytuacji. Zmorą naszych kierowców nie jest prędkość jak to powszechnie się mówi i pisze a wyprzedzanie i jazda na zderzaku, Polak nie jest po prostu w stanie jechać za kimś, kto jedzie przepisowo lub co gorsze trochę wolniej. Musi wyprzedzić!!! bo inaczej się udusi albo dostanie szału.

Byłem 2 tygodnie w Skandynawii nie wyprzedziło mnie ani jedno auto, czasem miałem sznurek za sobą i zjeżdżałem na parking aby ich przepuścić ale nikt się nie pchał na siłę, nie trzymał się na zderzaku... Wystarczyło zjechać z promu w Świnoujściu aby doznać szoku co tutaj się dzieje. Zostawisz przed sobą bezpieczną odległość to pchają się wszyscy za tobą.

Oczywiście nie chciałbym u nas zasad rodem z Norwegii bo to już przegięcie całkowite - taki terror drogowy i jeżeli tam dochodzi do wypadku to musi to być zawał u kierowcy awaria auta lub siła wyższa.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.08.2021, 14:29   #4
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
osobiście jeżdżę b. wolno zero punktów i tak od wielu lat, nie mniej jednak ograniczenia jakie mamy uważam za przesadzone i często nieadekwatne do sytuacji. Zmorą naszych kierowców nie jest prędkość jak to powszechnie się mówi i pisze a wyprzedzanie i jazda na zderzaku, Polak nie jest po prostu w stanie jechać za kimś, kto jedzie przepisowo lub co gorsze trochę wolniej. Musi wyprzedzić!!! bo inaczej się udusi albo dostanie szału.

Byłem 2 tygodnie w Skandynawii nie wyprzedziło mnie ani jedno auto, czasem miałem sznurek za sobą i zjeżdżałem na parking aby ich przepuścić ale nikt się nie pchał na siłę, nie trzymał się na zderzaku... Wystarczyło zjechać z promu w Świnoujściu aby doznać szoku co tutaj się dzieje. Zostawisz przed sobą bezpieczną odległość to pchają się wszyscy za tobą.

Oczywiście nie chciałbym u nas zasad rodem z Norwegii bo to już przegięcie całkowite - taki terror drogowy i jeżeli tam dochodzi do wypadku to musi to być zawał u kierowcy awaria auta lub siła wyższa.
Normalne wypadki tez sie zdarzaja ale malo ich. Warto spojrzec na liczbe wypadkow smiertelnych w skali roku, mozna sie zdziwic bo u nas rocznie ginie tyle osob co przez w weekend na planecie PL ...
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2023, 19:14   #5
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,439
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 1 dzień 11 godz 28 min 9 s
Domyślnie

Taka ciekawostka z tym naszym prawem przy wskazywaniu kto jechał naszym pojazdem.

https://motogen.pl/kompromitacja-pra...y-wykroczenia/
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2024, 19:20   #6
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,439
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 1 dzień 11 godz 28 min 9 s
Domyślnie

Nowe stawki starych mandatów itp.

https://motovoyager.net/porady/obowi...w-w-2024-roku/
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
nowe duale Mallory Inne tematy 291 06.09.2018 08:42
Nowe forum DRZ Babel Inne tematy 2 16.09.2011 20:40
Nowe na forum: GG laska Inne tematy 2 03.05.2010 21:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.